PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ociepleniem przy drzwiach zewn.



Heath
07-09-2007, 08:16
Witam, mam problem z ociepleniem wokół drzwi zewnętrznych Gerda WX20. Robią mi ostatnie obróbki styropianem gr.15 cm i jest problem, gdyż jak dojadę ze styro do ościeżnicy (+ pasowałoby dać jakiś węgarek ) to drzwi nie otworzą się do końca, bo zatrzymają się na ociepleniu (od strony zawiasów). Mój wykonawca twierdzi że problem tkwi w zbyt wąskiej ościeżnicy.
Co teraz? Zrobić od strony zawiasów ścięte ocieplenie? A może schodek? Raz że będzie to "horsiaście" wyglądać to jeszcze warstwa ocieplenie będzie nierównomierna.
Wiem że już ktoś poruszał ten problem przy okazji jakiegoś wątku ale nie mogę tego znaleźć.
Help!!!

radomik
07-09-2007, 08:48
hello

bedę miał ten sam problem, się okazuje więc podciągnę :-?

metrys
07-09-2007, 09:12
witam

Ja mam właśnie takie drzwi wstawione u siebie w domu WX20. ociepolone styro 15 cm grub na BK 24 cm. Zrobiłem to miej więcej tak:

wkoło ościeżnicy przykleiłem paski styropianu o grubosci 3cm i szerokości około 5-7 cm, następnie przykleiłem płyty 15 cm wycnając 'zamek" na wcześniej zamocowqane paski. W reultacie powiększył się otwór na drzwi w świetle ocieplenia i zmniejszył się mostek termiczny. Drzwi otwieraj sie ponad 90 st na zewnatrz.


A problem nie jest w zbyt wąskeij ościeżnicy , jak mówi wykonawca, tylko w braku chęci wykonania czego co opisałem wyżej.

Uwież mi że się da

Pozdrawiam

Heath
07-09-2007, 09:34
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Czyli przy samych zawiasach masz 3 cm ocieplenia?

Wykonawca ma chęci i właśnie głowimy się jak to rozwiązać. On tylko twierdzi że wszystkie inne drzwi z jakimi się spotkał miały szerszą ościeżnicę i nie było takiego problemu.

Habier
07-09-2007, 09:35
witam


już dawno obiecywałeś fotki :(
ja ciągle czekam

blady00
07-09-2007, 10:33
ja mam tak samo .Pozostaje zrobic styro pod katem lub wywalic futryne przykleic ytonga na grubosc styro wstawic od nowa mocujac do ytonga a styro dojechac do ytonga (tyle ze najlepiec budowac w calosci z ytonga wtedy szerokosc muru zachowujke parametry ciepla np 24cm+12 styro ytong a wokol drzwi 36,5cm bez styro). Ja zamontowalem z wysunieta futruna tak ok1-2cm i dojade styro pod katem.Wyglad ,kazdy ma inny gust w dwoch kolorach inny wokol drzwi elewacja bedzie spoko[/list][/code]

metrys
07-09-2007, 12:22
Wiem że obiecałem Wam fotki tego rozwiązania. Ale problemn jest w tym że nie wiem jak je wkleić w te okno... :(


Pozdrawiam

Heath
07-09-2007, 12:46
To daj linka do zdjęcia :)

metrys
07-09-2007, 12:53
ale mam te fotki na PC w domu... :(

smiejus
07-09-2007, 13:32
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Czyli przy samych zawiasach masz 3 cm ocieplenia?

Wykonawca ma chęci i właśnie głowimy się jak to rozwiązać. On tylko twierdzi że wszystkie inne drzwi z jakimi się spotkał miały szerszą ościeżnicę i nie było takiego problemu.

ja też raczej spotykałam się z szerszymi ościeżnicami, szczególnie jeśli były drewniane przy drewnianych drzwiach. Tu niestety metalowe i wąskie jak ....

u nas jest 1 cm mostek, trudno przyjdzie nam z tym jakoś żyć, dobrze że mamy wiatrołap mniej sie dom będzie wychładzał.

a tak jak pisze metrys tez jest ok. tyle że u nas sie nie dało bo jak wprawialiśmy drzwi to całe styro było już na elewacji położone

Heath
08-09-2007, 09:05
trzeba było dać drzwi otwierane do środka :-?
ma ktoś może foto?

EZS
08-09-2007, 21:37
???
Będę mieć to samo
Piszcie, piszcie, przyda mi się :D

radomik
10-09-2007, 06:55
???
Będę mieć to samo
Piszcie, piszcie, przyda mi się :D

i wklejajcie foto

metrys
10-09-2007, 07:23
Mam już FOTO ale nie wiem jak je wkleić żeby były widoczne w tym oknie.

Podpowiedźcei jak to zrobić. To Wam pokaże jak mam zrobione :)

metrys
10-09-2007, 08:34
HEATH. Puściłęm Ci foto na e-maila zobacz i wrzuć tu. Powiedz jak się robi żeby wkleić tu foty?


Pozdrawiam

EZS
10-09-2007, 08:45
zakładasz konto na fotosiku na przykład. Wklejasz tam swoje zdjęcie i wyświetli ci się adres do skopiowania na forum. Tylko radzę ci skompresować do 400 podczas umieszczania w fotosiku. Spróbuj a zrozumiesz o czym piszę :D
I wklejaj, czekamy

Heath
10-09-2007, 09:38
HEATH. Puściłęm Ci foto na e-maila zobacz i wrzuć tu.

Ok, ale odbiorę dopiero po południu.
Oglądałem wczoraj jeszcze raz na spokojnie te drzwi, i stwierdzam ze problem nie będzie aż tak duży jak mi się na początku zdawało. Przymierzałem styropian i wychodzi na to że aby drzwi otwarły się do 90 stopni, styropian może spokojnie na całej grubości dojść aż do krawędzi pianki przy ościeżnicy - czyli zostanie nieocieplone około 1 cm (grubość pianki i kawałka ościeżnicy, między jej krawędzią a zawiasem). Tam spróbuję zrobić ten zamek o którym mówił Metrys ze styro 1 lub 2 cm - nie będzie to pełne 15 cm, ale zawsze coś.
Trochę zagmatwałem ale mam nadzieję że wieczorem wkleję fotki metrysa i swoje. :D

Heath
10-09-2007, 15:35
od metrysa:

http://mjarecki.photosite.com/~photos/tn/3085_1024.ts1189432980000.jpg

Habier
10-09-2007, 15:45
zakładasz konto na fotosiku na przykład. Wklejasz tam swoje zdjęcie i wyświetli ci się adres do skopiowania na forum. Tylko radzę ci skompresować do 400 podczas umieszczania w fotosiku. Spróbuj a zrozumiesz o czym piszę :D
I wklejaj, czekamy

wkleja swoje zdjęcie?? :)
my nie chcemy zdjęcia metrys`a tylko jego drzwi :P

metrys
11-09-2007, 06:12
:D :D :D

No i jak podoba się Wam obróbka drzwi???

Heath
11-09-2007, 06:39
Tak, zainspirowałeś mnie. :D
Ja mam problem z drugiej strony - od zawiasów, bo tam miałem domurowywane.
Tyle że u mnie ten doklejany pasek wyjdzie węższy.

metrys
11-09-2007, 07:40
Mam fotke któa pokazuje drzwi od strony zawiasów. Prześłe Ci na E-maila
Pozdrawiam :D

Habier
11-09-2007, 09:35
Mam fotke któa pokazuje drzwi od strony zawiasów. Prześłe Ci na E-maila
Pozdrawiam :D

Wystawcie tę fotkę wreszcie.

Dziś będa mi obrabiać gerdę i musze wiedziec jak to najlepiej zrobic

metrys
11-09-2007, 09:38
HABIER daj e-maila to Ci wyśle specjalnie!!!

Ja bym tu wkleił ale jeszcze nie założyłem sobie konta na FOTOSIKU

EZS
11-09-2007, 09:47
HABIER daj e-maila to Ci wyśle specjalnie!!!

Ja bym tu wkleił ale jeszcze nie założyłem sobie konta na FOTOSIKU

prześlij mi, ja wkleję

Ewa

metrys
11-09-2007, 10:03
EZS/Ewa ale daj e-miala

Habier
11-09-2007, 10:19
HABIER daj e-maila to Ci wyśle specjalnie!!!


już Ci wysłałem :) (na PW)
w sumie to chyba drugi lub trzeci raz - ostatnio 7 sierpnia :)



Ja bym tu wkleił ale jeszcze nie założyłem sobie konta na FOTOSIKU

spoko

GATA24
11-09-2007, 12:44
Ja też zamówiłam drzwi Gerda i też chyba będę miała ten problem Ups. :-?

metrys
20-09-2007, 06:38
No i jak tam z tą obróbką drzwi Wam wyszło?

Habier
20-09-2007, 09:26
No i jak tam z tą obróbką drzwi Wam wyszło?

hej,

dzieki za zdjęcia

obróbka robi się :)
jak zrobią to wrzucę zdjęcia

metrys
21-09-2007, 12:57
No to czekamy, popatrzymy.

Grzes z Krakowa
21-09-2007, 13:16
Nie rozumie dlaczego tak uparcie montuja ludzie dzrwi otwierane na zewnatrz?
Dla mnie to przede wszystkim wyglada nie ladnie no a przy okazji wychodza takie problemy

Habier
21-09-2007, 13:23
Nie rozumie dlaczego tak uparcie montuja ludzie dzrwi otwierane na zewnatrz?


Ale kto nie rozumie?

ZŁoty Róg
21-09-2007, 13:54
Moja opina idzie w drugą stronę. Jak można zrobić drzwi otwierane do wewnątrz? Ale przyznacie, że jest to jak rozmowa o kolorach.

metrys
21-09-2007, 13:57
Drzwi zewnętrzne jak sama nazwa wskazuje powinny optwierać się na zewnątrz.

Habier
21-09-2007, 14:13
Drzwi zewnętrzne jak sama nazwa wskazuje powinny optwierać się na zewnątrz.

każdy robi jak lubi lub jak mu się podoba - nie ma co na ten temat dyskutowac.



Ale pytanie kto nie rozumie jest nadal aktualne:


Nie rozumie dlaczego tak uparcie montuja ludzie dzrwi otwierane na zewnatrz?

radomik
24-09-2007, 13:50
Czy ma ktoś takie drzwi z obróbką zawiasów - bo o to głównie w tym wszystkim chodzi.
Jeśli to nie problem to poproszę ładnie o takie:
[email protected]

Grzes z Krakowa
24-09-2007, 18:46
Drzwi zewnętrzne jak sama nazwa wskazuje powinny optwierać się na zewnątrz.

każdy robi jak lubi lub jak mu się podoba - nie ma co na ten temat dyskutowac.



Ale pytanie kto nie rozumie jest nadal aktualne:


Nie rozumie dlaczego tak uparcie montuja ludzie dzrwi otwierane na zewnatrz?


Dla bardzo czepialskich imbecyli wyjasniam ze Ja nierozumiĘ

Moze byc??? czy jeszcze potrzebujesz jakos jasniejszego wyjasnienia??

Habier
24-09-2007, 20:46
Ale pytanie kto nie rozumie jest nadal aktualne:


Nie rozumie dlaczego tak uparcie montuja ludzie dzrwi otwierane na zewnatrz?




Dla bardzo czepialskich imbecyli wyjasniam ze Ja nierozumiĘ

Moze byc??? czy jeszcze potrzebujesz jakos jasniejszego wyjasnienia??

morze i może być - jak lubisz...

Na przykład ja nie rozumiem dlaczego mi ubliżasz.
Wpisałeś się durnym i nic nie wnoszącym tekstem do wątku w "wymianie doświadczeń" gdzie ludzie potrzebują porady i wymiany doświadczeń. OK.
Chciałeś pokazać swoją wyższość - OK rozumiem - szkoda, że nie do końca Ci wyszło.

Habier
24-09-2007, 20:48
No to czekamy, popatrzymy.


Już dziś widziałem jak to zrobili - wg. mnie wygląda super.
Dzieki metrys za pomysł.

Nie zrobiłem dziś zdjęć bo było już ciemno jak byłem na budowie - jutro postaram sie dostarczyć.

Aga - Żona Facia
24-09-2007, 22:03
My też mamy drzwi Gerdy otwierane na zewnątrz. Faktycznie futryna bardzo wąska. Miesiąc temu ocieplaliśmy 12 cm styropianu i zrobiliśmy tak (ale mieliśmy kilka pomysłów) że FELC 6 cm od styropianu tworzy schodek wokół całych drzwi. Fakt od futryny do styropianu jest 1 cm wolnego miejsca, ale to mąż zaklei i zatynkuje. Aha na te "schodki" dawane były narożniki.
Jutro jedziemy do CASTORAMY i musimy kupić odbojnik, bo niektórzy z naszej rodzinki otweirają drzwi z takim impetem że to zaraz się rozwali.

metrys
25-09-2007, 06:14
Świetnie że udało sie Wam zrobić coś z mojego pomysłu.


Poizdrawiam

Grzes z Krakowa
25-09-2007, 09:48
Ale pytanie kto nie rozumie jest nadal aktualne:


Nie rozumie dlaczego tak uparcie montuja ludzie dzrwi otwierane na zewnatrz?




Dla bardzo czepialskich imbecyli wyjasniam ze Ja nierozumiĘ

Moze byc??? czy jeszcze potrzebujesz jakos jasniejszego wyjasnienia??

morze i może być - jak lubisz...

Na przykład ja nie rozumiem dlaczego mi ubliżasz.
Wpisałeś się durnym i nic nie wnoszącym tekstem do wątku w "wymianie doświadczeń" gdzie ludzie potrzebują porady i wymiany doświadczeń. OK.
Chciałeś pokazać swoją wyższość - OK rozumiem - szkoda, że nie do końca Ci wyszło.

W cale nie mialem zamiaru nikomu nic ublizyc tylko sam zaczales bez sensu sie czepiac ze zjadlo literke. I to wlasnie Ty chyba zaczales wpisywac bezsensowne zaczepliwe pytanie

Ok skonczmy te bezensowna polemike bo zaraz nas zabanuja :lol:

Jezeli ublizylem to przepraszam :-? ale na drugi raz nie czepiaj sie ludzi za to ze zjadlo im literke :D

Habier
25-09-2007, 10:06
Ok skonczmy te bezensowna polemike bo zaraz nas zabanuja :lol:


:)



Jezeli ublizylem to przepraszam :-?


Nie ma problemu



ale na drugi raz nie czepiaj sie ludzi za to ze zjadlo im literke :D

OK, przepraszam, nie będe :) Pozdrawiam

metrys
25-09-2007, 10:16
No to zamykajac ten temat wrzućcie FOTO swoich osiągnięć i zobaczymy coście zrobili...
Pozdrawiam

karlasta
03-10-2007, 19:41
drzwi zewnetrzne dlatego ze otwieraja sie na zewnatrz? a te wewnetrzne otwieraja sie do wewnatrz? czyli w ktora strone?

czy aby nie jest tak ze drzwi zewnetrzne to takie ktore znajduja sie na scianie zewnetrznej domu? a te wewnetrzne to te umocowane na scianach wewnetrznych? :roll:

ale panowie i panie, senkju za podpowiedz w rozwiazaniu problemu. u nas tez wybor padl na gerde.... :roll: