PDA

Zobacz pełną wersję : Działka ze starymi fundamentami.



kubas75
07-09-2007, 11:04
Chcę kupić działkę, ale są na niej stare fundamenty ( mają 2-3 lata). Działka jest niewielka 500 metrów,budując dom nie mogę wykorzystać istniejących fundamentów (ich układ mi nie odpowiada). Czy trzeba usuwać stary fundament w całości, czy wystarczy przeciąć w miejscach styku z planowanym nowym fundamentem ? Czy taki stary fundament może mieć jakiś niekorzystny wpływ na trwałość nowego?

szybkaosa
07-09-2007, 11:11
Chcę kupić działkę, ale są na niej stare fundamenty ( mają 2-3 lata). Działka jest niewielka 500 metrów,budując dom nie mogę wykorzystać istniejących fundamentów (ich układ mi nie odpowiada). Czy trzeba usuwać stary fundament w całości, czy wystarczy przeciąć w miejscach styku z planowanym nowym fundamentem ? Czy taki stary fundament może mieć jakiś niekorzystny wpływ na trwałość nowego?

Wystarczy usunąć fragmentami stary fundament w miejscach kolizji z nowym.

Heath
07-09-2007, 11:16
A czy pozwolenie na budowę na te fundamenty wygasło?

kubas75
07-09-2007, 11:20
Nie mam pojęcia czy pozwolenie na tę poprzednia budowe wygasło. fundamenty mają 2-3 lata, więc prawdopodobnie wygasło. Ale to nie ma żadnego wplwu. I tak jeśli zdecydujemy sie na tą działkę, to na starych fundamentach nie bedziemy budować- nasz wymarziony dom ma taki układ, że nie da sie dopasować do istniejacych fundamentów.

Heath
07-09-2007, 11:22
Ale nie wiem czy dostaniesz nowe pozwolenie jeżeli tamto nie wygasło. Zapytaj w starostwie przed zakupem czy tak może zostać.

kubas75
07-09-2007, 11:27
Zapytam o pozwolenie.

Pierwszym kryterium przy podjeciu decyzji jest jest to czy stare fundemnety trzeba w całości usuwać. Jeśli tak działka bedzie wyglądała jak po bombie, cały grunt do głębokości ok. 1,4 metra bedzie naruszony. Pomijając koszty nie wiem czy po usunięciu starych fundamentów grunt będzie wystarczająco starbilny żeby szybko zacząć nową budowe. Jeśli będzie pewność że można tylko usunąć fundament w miejscu kolizji, to o. k. Nie wiem co robić :cry:

bladyy78
07-09-2007, 11:50
Nie znam sie zbytnio na płytach fundamentowych, ale moze poszukaj i popytaj znajacych ten temat, czy taniej by nie było Ci wylać na tych fundamentach płyty i na niej stawiać dom.

fmj
07-09-2007, 13:14
My mamy podobnie, tj. w miejscu gdzie stał dom (przeszło 100 lat, a wtedy nikt nie bawił się zapewne w pozwolenia na budowę) stawiamy nowy budynek. Ponieważ fundamenty (po domu zostały tylko fundamenty) zostały naniesione na mapkę przez geodetę, architekt zrobił dodatkowy projekt rozbiórki fundamentów. Nie słyszałam, żeby fakt, iż teren będzie ruszony miał wpływ na to, że przez nastepną dekadę nie będę mogła rozpocząć budowy. Mój wykonawca i tak wybiera dół, szaluje fundamenty, a pozostałość zasypuje). Ten dodatkowy projekt rozbiórki fundamentów podobno jest niezbędny, aby nasze starostwo (Mińsk Maz.) wydało PNB.

Barbossa
07-09-2007, 14:02
wytnij, to co przeszkadza i tyle

kubas75
08-09-2007, 08:02
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. :D

Udało mi sie znaleźć biegłego- pojechał, zobaczył, ocenił- wystarczy wyciąć zbedne kawałki.

Teraz trzeba jeszcze sprawdzić czy stare pozowlenie wygasło czy nie. Następny problem- mam nadzieję, że na niezawodnym Forum znów znajdę wskazówki ułatwiające rozwiązanie. :D :D :D