PDA

Zobacz pełną wersję : alarm mi wyje :(



Majka
07-09-2007, 15:16
ja w biurze, alarm wyje w domu.

Mamy nie tak źle, bo kuzyn ma klucze i potrafi wyłączyć. Intruza nie ma. Pies w strefie dozwolonej, drzwi pozamykane, okna też.
Pewnie spierniczyła się jakaś czujka :roll:
Zdarza wam się tak?

:roll:

Barbossa
07-09-2007, 16:26
jakiś robal na czujce?

jacekj
07-09-2007, 23:33
Maniu, tanie mięso psy jedzą.
A poważniej, to zalecam przegląd i konserwację instalacji.

retrofood
08-09-2007, 08:35
Alarm'ć wyje???
Wyje...ć alarm!

Majka
10-09-2007, 16:42
Maniu, tanie mięso psy jedzą.
A poważniej, to zalecam przegląd i konserwację instalacji.

dlaczego sądzisz, że był zrobiony z dziadowskich materiałów?

prawdopodobnie winnym był pająk, ktoremu spodobał sie czujnik w przejściu pomiędzy garażem a kuchnią :roll:
Wszystkie elementy sa sprawne.

jogi8
10-09-2007, 19:40
Nawet najlepszy sprzęt czasami ma jakąś wadę. Ale najpierw obejrzyjcie czy nie ma właśnie pająków dookoła miałem przypadek że wszedł mi do czujnika i sobie chodził po elemencie detekcji.

_ZBYCH_
10-09-2007, 20:10
Nawet najlepszy sprzęt czasami ma jakąś wadę. Ale najpierw obejrzyjcie czy nie ma właśnie pająków dookoła miałem przypadek że wszedł mi do czujnika i sobie chodził po elemencie detekcji.
Przypadek nierzadki. Trzeba uszczelniać otwór na przewód :lol:

ZŁoty Róg
11-09-2007, 09:06
Miałem taki przypadek u mnie z jedną czujką(mniej więcej co 3-4 dni się uruchamiała). Alarmowiec stwierdził, że czujka jest ok i pewnie jakieś muchu ją uruchamiały. Jednak zgodnie z moim zaleceniem wymienił bebechy w czujce i od paru miesięcy już jest OK.

Ciekawie także miałem z ruszającą się firanką nad kaloryferem, alarm włączał mi się przez parę dni regularnośica co do kilku minut jesienią około 15-tej ( o 14,30 włączał się piec CO). Zanim do tego doszedłem to .....

kaczorek.
11-09-2007, 11:16
podpiąć kompa sprawdzic która czujka - obw. uruchamiaja alarm to na poczatek

może "słaba" jakosciowo czujka zle ustawiona reaguje na cieplo słoneczne opierajace sie na oknie 8) :lol:

Majka
11-09-2007, 14:44
pisałam już, że u nas da się sprawdzić, która czujka sie wzbudza. Mamy centralke satela. Była to czujka w małym korytarzyku pomiędzy garażem, a drzwiami od kuchni. Slońce tam nie dochodzi, za daleko od okna /ktore jest na wschód/ i umiejscowione jest w pralni. Alarm wzbudził się 2 razy, za każdym razem na 3 - 5 minut. Sam sie wyłączył.
Pająk został uśmiercony ciosem karate 8)

Dobrze, że nie zgodziłam się na propozycję założenia wyjca w środku domu. Pies by padł na zawał :roll:
Nasi sąsiedzi są czujni, po minucie byli na miejscu: sąsiad z bronią, sąsiadka z grabiami, po 2 minutach - kuzyn męża z kluczami :wink:

garbus2
11-09-2007, 14:56
Dobrze, że nie zgodziłam się na propozycję założenia wyjca w środku domu. Pies by padł na zawał :roll:
Nasi sąsiedzi są czujni, po minucie byli na miejscu: sąsiad z bronią, sąsiadka z grabiami, po 2 minutach - kuzyn męża z kluczami :wink:

:o drużyna A 8) fakt jest faktem - grunt to dobrzy sasiedzi korzy sobie pomagaja - tego nie zastapi zaden nawet najlepszy monitoring

Rom-Kon
14-09-2007, 15:58
Jeszcze parę takich fałszywek i nikt nawet nosa nie wychyli no chyba by doniczką przywalić w wyjca... A może złodzieje postawili kosz na śmieci na elektrycznym samochodziku i teraz czekają na "zmęczenie materiału" Jak "oswoją" sąsiadów to wtedy wejdą i nikt im nie będzie zawracał głowy.
... było kiedyś w jakimś filmie ale nie pomnę w jakim... :wink:

Majka
14-09-2007, 16:20
prawdziwi złodzieje to raczej na bogatych poluja. U nas telewizor z 1985roku, wideła brak, auto stare. My to tacy, co dom postawili więc groszem nie smierdzą :lol:

SNCF
14-09-2007, 17:14
...

chopinetka
14-09-2007, 19:50
Witam
1 :o
2 nie czuję się wymierającym gatunkiem

pozdrawiam

darials
14-09-2007, 22:19
czujka podczerwienie pasywnej (zakładam, że taką właśnie masz!!) nie działa na owady!!! najprościej mówiąc (jestem laikiem) działa na przemieszczenie temperatury w czasie. Niech fachowiec od alarmów (tak się podpisuje) powie coś więcej na ten temat!!!

_ZBYCH_
14-09-2007, 22:26
czujka podczerwienie pasywnej (zakładam, że taką właśnie masz!!) nie działa na owady!!! najprościej mówiąc (jestem laikiem) działa na przemieszczenie temperatury w czasie. Niech fachowiec od alarmów (tak się podpisuje) powie coś więcej na ten temat!!!
Hmm, skoro jesteś laikiem i nie posiadasz wiedzy na ten temat, to proponuję dopisać "wydaje mi się", albo nie zabierać głosu, bo wprowadzasz ludzi w błąd!!!

Owady mogą wywołać fałszywe alarmy siadając na soczewce czujki ruchu, bo przysłaniają dotychczas widziane przez czujkę pole detekcji, a tym samym zmieniają dotychczas odbieraną temperaturę tła.