PDA

Zobacz pełną wersję : jak tanio utwardzić droge przez mękę - czyt. błoto



Krzysiek "w budowie
07-09-2007, 15:20
Witam,
szukam taniego materiału na droge wewnętrzną. Zależy mi na tym aby po zakończeniu budowy można go było łatwo podreperowac nie bankrutując przy tym. Status prac "0" - dziure kopie w przyszłym tygodniu więc będzie nią jkeździła jeszcze masa sprzętu - w tym i przyszłym roku. niestety jestem na końcu i drogi i planowanego czasu realizacji "wymarzonego". sąsiedzi ulokowani przy wjeździe na drogę wewnetrzną już kończą i wprowadzają sie w tym roku. W związku z tym strasznie cisną na jej zagospodarowanie - co zresztą potrafię zrozumieć.
Ze względu na koszty materiału odpadł już polbruk, teraz sa jumby - niestety nie tańsze a drogi jest ze 400m2.
Na domiar złego droga jest na glinie i jak tylko coś kapnie z nieba możemy urządzać błotne zapasy - po kolana conajmniej :lol:
I tu pytanie: jak przy minimum kosztów utwardzić to błoto - krótko i długoterminowo.

z góry dzięki za podpowiedzi (pewnie nie tylko ja borykam się z błotem...)

Bigbeat
07-09-2007, 15:33
Tłuczeń lub po prostu gruz?

garbus2
07-09-2007, 16:36
Tłuczeń lub po prostu gruz?

Popieram. Tylko najpierw wykorytować te droge na jakies 40cm, wysypac gruzem a na to tluczen coby ladnie wygladalo.

gorgyus
07-09-2007, 19:49
tluczen nie jest taki taki jak sie wydaje ,ja mam drogi cos okolo 60-70 metrow i szerokiej na 4,5 metra .poszlo 150 ton tlucznia a i tak to malo .teraz tluczen jest po okolo 20 zloty plus transport (300-400-za wywrotke -wanne)
po przeliczeniu Twojego zapotrzebowania wychodzi mi okolo 11 wywrotek 30 tonowych ,latwo policzyc kazda wywrotka to 800 zloty,zakladajac ze zaladuje 25 ton.(500 zloty tluczen i 300 transport)
daje to sume okolo 9000 zloty to chyba nie malo jak za tluczen betonowy.
propouje poszukac plyt MON .moze ktos bedzie mial w jakies okazjonalnej cenie
pozdr

gorgyus
07-09-2007, 19:50
a zapomnialem jeszcze musisz wynajac jakas koparke ktora Ci to rozprowadzi a taki koszt to 80 zloty za godzine pracy

gorgyus
07-09-2007, 20:01
masz tu numer do czlowieka od tkucznia.ma dobre ceny za transport
601245271

EDZIO I ZIBI
07-09-2007, 20:11
u nas teren był bardzo podmokły (woda na wiosnę stała ok. 10 cm od powierzchni studni) wybraliśmy ok 30 cm humusu, potem gruz betomowy i co tam było z rozbieramego budynku, potem przesypaliśmy to piachem i na to szlaka, jest juz 3 lata i nic się nie dzieje (samochody z HDS 10 palet dają radę). w przyszłości tzw. HZ - szary kamyczek myślę że będzie ok. Droga 66 mb na 3,5 m szerokości
:wink: