PDA

Zobacz pełną wersję : ?jak malowac meble?



szu
23-07-2003, 00:19
dzien dobry panstwu :)

jako ze recesja oraz fak oczywisty ze studenctki nigdy kasy nie maja...
a zmiany potrzbne dla zdrowia psychicznego...
pytam:
jak mam pomalowac szafe [sosna-juz pozolkla, matowy lakier]?
chce na jakis jasny kolor [bilaly, jasny niebieski] ale tak zeby przez farbe przebijalo drewno
scheblowac wiertaraka z papierem sciernym?
polaowac farba [JAKĄ???]
zetrzec szmatą resztki niezachnietej farby?

dziekuje za pomoc

godul1
23-07-2003, 09:07
Szu,
Sa specjalne farbu do drewna, które pozwalają uwidocznić fakturę drewna.
Znajdziesz taką w kazdym wiekszym sklepie z lakierami. Niestety aby efekt byl widoczny musisz całkowicie zedrzec starą warstwę lakieru.
Acha, jeśli chcesz robić to wiertarka to uważaj na smugi jakie pozostawia zwykła okrągła tarcza. Lepsze do tego są szlifierki oscylacyjne.

szu
23-07-2003, 21:58
godulu, dziekuje :)
sie udam do skelpu i wywpytam co mam kupic

podobno sa jakies spereje po ktorych odchodzi lakier

a gdzie ta Twoja HAUpa?

godul1
24-07-2003, 10:19
Jeśli chodzi o spreje to nie słyszałem - natomiast spotkałem się z takową zawiesiną do ściągania starych powłok lakierniczych. Nigdy jednak nie stosowałem tego do drewna. Bałem się że spowoduje to wybarwienia. Mozliwe że są jakieś specjalne do drewna-poszukaj - sam chętnie wypróbuję.

godul1
24-07-2003, 10:21
Mojej własnej chałupy na razie brak. Ale wszystko po kolei. Nie od razu Kraków zbudowali :D

szu
24-07-2003, 21:40
jak sie wywiem sie odpisze :P

ile kosztuje podlaczenie wody+kanalizacji pod chalupy [chyża/hyża/chyrza/chyrza - jak to sie pisze :o
tak mniej wiecej

godul1
28-07-2003, 08:35
Ja niestety nie wiem ale poszukaj na forum w innych wątkach. albo wrzuć w forumoską wyszukiwarkę hasło wodociąg.
Pozdro

romano78
22-10-2009, 22:28
Ja niestety nie wiem ale poszukaj na forum w innych wątkach. albo wrzuć w forumoską wyszukiwarkę hasło wodociąg.
Pozdro