PDA

Zobacz pełną wersję : Fuszerka dekarza? zdjecie



maliniaczek
07-09-2007, 21:26
Witam,
Oto opis - ze wzgledu na zmiane umiejscowienia komina dekarzowi nie udalo sie przeprowadzic belki wzdluz calego budynku wiec ja przecial przy koinie po obu stronach i podstawil takie belki jak widzicie. Odstaja one od sciany okolo 20 cm. Co o tym mylicie? ja jestem przerazona bo pierwszy raz widze takie rozwiazania. Czy jest jakis inny sposob podtrzymania tej belki? Czy to jest blad? jesli tak to dekarzy czy murarzy? Kierbud mowi ze to jest ok.
pozdraiwam i prosze o opinie.
http://piotrmalin.republika.pl/DSC00851.JPG

Barbossa
07-09-2007, 21:38
tej belki, czyli której?
tej podpieranej przez słup?
a jakie ona ma zadanie?

NJerzy
07-09-2007, 21:42
Zrób zdjęcie bardziej w lewo-góra.

asz
07-09-2007, 21:47
I jeszcze dobrze byłoby wiedzieć na czym ten słup się opiera.
Strop, ściana, podciąg...?

maliniaczek
07-09-2007, 21:49
ta belka nazywa sie chyba platew posrednia - wybaczcie jesli zle to nazywam.
a ten slup opera sie na stropie.

Barbossa
07-09-2007, 21:52
płatew podpiera krokwie, a tu?

maliniaczek
07-09-2007, 21:55
platew podpiera krokwie jak powinno byc, a slup podpiera platew- i to jest ta zagadka - czy to jest poprawnie? w projekcie byla platew na cala dlugosc domu bez slupow, niestety, przez to ze troche przenieslismy komin - nie wyszlo i dekarz przecial platew i podparl ja dwoma slupami.

asz
07-09-2007, 22:01
U mnie słupy do podpierania płatwi były w projekcie, ale stały na podciągach (strop monolit, dachówka cementowa).
A kiero tak sobie stwierdził na oko że jest ok?

jacekp71
07-09-2007, 22:20
dekarz robil konstrukcje ?? ;-)
a nie ciesla ??

Barbossa
07-09-2007, 22:21
..

Barbossa
07-09-2007, 22:27
samo rozwiązanie poprawne
tam gdzie są płatwie są i słupy
kwestia: pytanie asz

maliniaczek
07-09-2007, 22:53
No wlasnie klece email do kierbuda, bo nie widzial tego wykonania, zlecil tylko zrobienie tych 2 slupow. Problem w tym ze ich nie bylo w projekcie, a teraz w dwoch pokojach mam slupy, zeby jeszcze przy scianie- ale nie sa gdzies 20 - 30 cm od sciany - dla mnie zenada.
pozdrawiam

Krzysztofik
08-09-2007, 00:31
Witam,
Oto opis - ze wzgledu na zmiane umiejscowienia komina dekarzowi nie udalo sie przeprowadzic belki wzdluz calego budynku wiec ja przecial przy koinie po obu stronach i podstawil takie belki jak widzicie. Odstaja one od sciany okolo 20 cm. Co o tym mylicie? ja jestem przerazona bo pierwszy raz widze takie rozwiazania. Czy jest jakis inny sposob podtrzymania tej belki? Czy to jest blad? jesli tak to dekarzy czy murarzy? Kierbud mowi ze to jest ok.
pozdraiwam i prosze o opinie.
http://piotrmalin.republika.pl/DSC00851.JPG
"Śliczne" wiązanie, szczególnie przy "tym" materiale :wink:

beton44
08-09-2007, 06:39
Witam,
Oto opis - ze wzgledu na zmiane umiejscowienia komina dekarzowi nie udalo sie przeprowadzic belki wzdluz calego budynku wiec ja przecial przy koinie po obu stronach i podstawil takie belki jak widzicie. Odstaja one od sciany okolo 20 cm. Co o tym mylicie? ja jestem przerazona bo pierwszy raz widze takie rozwiazania. Czy jest jakis inny sposob podtrzymania tej belki? Czy to jest blad? jesli tak to dekarzy czy murarzy? Kierbud mowi ze to jest ok.
pozdraiwam i prosze o opinie.
http://piotrmalin.republika.pl/DSC00851.JPG

beton nie rozumieć po co ta bela nad krokwiami ???

jak się na tym układało pokrycie dachu??? przecież garb się zrobił :o

Barbossa
08-09-2007, 12:21
No wlasnie klece email do kierbuda, bo nie widzial tego wykonania, zlecil tylko zrobienie tych 2 slupow. Problem w tym ze ich nie bylo w projekcie, a teraz w dwoch pokojach mam slupy, zeby jeszcze przy scianie- ale nie sa gdzies 20 - 30 cm od sciany - dla mnie zenada.
pozdrawiamżenada to całe to ustrojstwo, chciałaś - masz ; widzisz możliwość zmiejszenia odległości słupa od komina? ja nie bardzo (5 centów Cię zbawi?)

masz może fotkę taką, gdzie widać co jest wyżej?jak na tym leżą krokwie?

08-09-2007, 13:26
... a ten slup opera sie na stropie.
Maliniaczek, strop / z tego co zrozumiałem masz gęstozebrowy/
wiec wersje mogą byc dwie
a) słup opiera sie na belce
b) słup opiera sie na nadbetonie i garach ...
No wlasnie klece email do kierbuda, bo nie widzial tego wykonania, zlecil tylko zrobienie tych 2 slupow ...
... Kierbud mowi ze to jest ok. ...
KB liczy na łut szczęscia ? ze cieśli udało sie trafic słupem na belke w stropie ?

docent56
08-09-2007, 16:00
Nie rozumiem problemu.Jak by nie zmieniono położenia komina słupów by nie było, zmieniono słupy muszą być O konsekwencjach zmian należy myśleć przed ich wykonaniem.

iwonaszczytno
08-09-2007, 21:29
A co miał zrobić wcale nie dać podpory ? weż się za tego który Ci to adoptował, no chyba że sami przestawiliście komin :wink:

iwonaszczytno
08-09-2007, 21:33
Witam,
Oto opis - ze wzgledu na zmiane umiejscowienia komina dekarzowi nie udalo sie przeprowadzic belki wzdluz calego budynku wiec ja przecial przy koinie po obu stronach i podstawil takie belki jak widzicie. Odstaja one od sciany okolo 20 cm. Co o tym mylicie? ja jestem przerazona bo pierwszy raz widze takie rozwiazania. Czy jest jakis inny sposob podtrzymania tej belki? Czy to jest blad? jesli tak to dekarzy czy murarzy? Kierbud mowi ze to jest ok.
pozdraiwam i prosze o opinie.
http://piotrmalin.republika.pl/DSC00851.JPG

beton nie rozumieć po co ta bela nad krokwiami ???

jak się na tym układało pokrycie dachu??? przecież garb się zrobił :o

Beton Ty naprawdę nic nie rozumieć, ta bela to płatew pośrednia, i jaki garb miał z tego według Ciebie powstać ? :roll:

beton44
09-09-2007, 05:57
Witam,
Oto opis - ze wzgledu na zmiane umiejscowienia komina dekarzowi nie udalo sie przeprowadzic belki wzdluz calego budynku wiec ja przecial przy koinie po obu stronach i podstawil takie belki jak widzicie. Odstaja one od sciany okolo 20 cm. Co o tym mylicie? ja jestem przerazona bo pierwszy raz widze takie rozwiazania. Czy jest jakis inny sposob podtrzymania tej belki? Czy to jest blad? jesli tak to dekarzy czy murarzy? Kierbud mowi ze to jest ok.
pozdraiwam i prosze o opinie.
http://piotrmalin.republika.pl/DSC00851.JPG

beton nie rozumieć po co ta bela nad krokwiami ???

jak się na tym układało pokrycie dachu??? przecież garb się zrobił :o

Beton Ty naprawdę nic nie rozumieć, ta bela to płatew pośrednia, i jaki garb miał z tego według Ciebie powstać ? :roll:


beton wiedzieć co to płatew...

krokwie zazwyczaj na niej są oparte :o

a nie odwrotnie :(

http://www.e-dach.pl/gdp_artykul_zdjecia/kleszcze_art.jpg
4 - to ta płatew pośrednia 8)

Barbossa
09-09-2007, 07:34
ja zgadzać się z beton44 , wcześniej sam o tym pisać, ale uzyskać info, że na tym czymś opierają się krokwie, dlatego prosić o foto miejsca trochę wyżej bo b.dziwnie to wygląda

smiejus
09-09-2007, 09:21
No wlasnie klece email do kierbuda, bo nie widzial tego wykonania, zlecil tylko zrobienie tych 2 slupow. Problem w tym ze ich nie bylo w projekcie, a teraz w dwoch pokojach mam slupy, zeby jeszcze przy scianie- ale nie sa gdzies 20 - 30 cm od sciany - dla mnie zenada.
pozdrawiam

Maliniaczek

jak przesuwaliście komin to trzeba było patrzeć na co "włazi" teraz to już musztarda po obiedzie i nie ma co cieśli marudzić bo to nie jego wina.

ten słup powinien stać na podciągu lub ścianie nośnej, pewnie jak strop monolityczny to od biedy też może stać a jak teriva to tak jak pisali wcześniej może trafiliście w belkę a jak nie to pozostaje się pomodlić że na dole nie wyląduje :wink:

Jurek_Z
09-09-2007, 09:38
A może by to podeprzeć ramą stalową wspartą na wieńcu ściany kolankowej?

jabko
09-09-2007, 09:39
beton wiedzieć co to płatew...

krokwie zazwyczaj na niej są oparte :o

a nie odwrotnie :(

http://www.e-dach.pl/gdp_artykul_zdjecia/kleszcze_art.jpg
4 - to ta płatew pośrednia 8)
Te 3 szt (zaczynając zaraz od prawej strony słupa) to są chyba jętki.
A fotka jest robiona z dołu do szczytu (dokładnie wzdłóż krokwii).

Tak jabko to rozumieć :roll:

Krzysztofik
09-09-2007, 09:44
A ja myśleć że to jest w punkcie 9

curt
30-09-2007, 08:51
Wszystko jest ok.tak się robi a jeżeli nawet stoi słup na pustaku stropowym to się nie załamie ze względu na profil pustaka i grubość betonu.też tak robię.pozdrawiam Stasiu.

wasz murarz

Barbossa
30-09-2007, 10:18
całe szczęście że nie mój
a i innym lepiej też nic nie rób

pierwek
30-09-2007, 14:32
taki słup stawia się na belce drewnianej położonej na stropie prostopadle do belek (w stropie gęstożebrowanym) tak żeby belka ta leżałe na dwóch bekach stropowych i jest ok. To ma nawet jakąś fachową nazwę ale nie pomnę...

Natomiast co do przesuwania komina i nie sprawdzeniu gdzie nowy komin wyjdzie w dachu nie wypowiem się bo nie chcę słów używać...