PDA

Zobacz pełną wersję : ILE ZA DOM IGUSIA 121 m2 stan deweloperski?



roman346
07-09-2007, 23:01
Witam.
Właśnie zakupiłem projekt domu IGUSIA z Archipelagu.Zamierzam poszerzyć w nim garaż na dwustanowiskowy (mam na to zgode architekta).Dom ma pow.użytkowej około 121 m2.
Zbudowany jest na bażie prostokąta z małym wykuszem i ma dostawiony garażcłość jest przykryta dachem dwuspadowym.
Czy ktoś w ostatnim czasie budował coś tego typu i gabarytów?
Ile może kosztować stan tzw.deweloperski,bo jak wiadomo pod klucz to już zupełnie inna bajka...fontanny,złote klamki i.t.p
Czy budując śię systemem tzw.gospodarczym można go wybudować naprawdę taniej bo wtedy na materiały mam vat 22%,a nie jak zlecając to firmie z materiałem razem 7 %??????????
Ja chciałbym zmieścić deweloperski w 300 tys.co wy na to.
Będę budował na dolnym śląsku może ktoś ma namiary na sensowną ekipe?
W tą cenę nie wliczam przyłączy i działki którą mam.
http://www.archipelag.pl/projekty-domow/igusia/?Kind=1&Name=igusia&ProjectMirror=1

Guzu
10-12-2007, 09:07
Witam
Wlasnie zauważylem Twoj post i powiem tyle że ja własnie skonczyłem stawiac stan surowy otwarty( garaz poszerzony o 0,5m, scianki kolankowe podniesione o 50 cm). System gospodarczy, ytong 24cm, budowa zajeła 4,5 miesiaca, robilem sam czasem pomagał ojciec, i zamknelismy sie w kwocie 65 tys, a było to w okresie gdy ceny materiałow były wysokie.Jakby interesowały Cie fotki czy miałbys jakies pytania zapraszam, bo projekt i sama budowe tego domu znam juz na pamiec:)

Pozdrawiam

RAIDER12
10-12-2007, 18:13
Ten dom bez problemów wybudujesz za 300k ale buduj systemem gospodarczym bo tylko wtedy zaoszczędzisz i nie patrz na vat bo to zaciemnia obraz a i tak odzyskasz później te 15% ja również mialem wycenę firmy która miala mi wybudować dom i zrezygnowałem na korzyść systemu gospodarczego i zaoszczędziłem 40000 na surowym.