PDA

Zobacz pełną wersję : Pęknięcia na ociepleniu ?!



-maro-
08-09-2007, 18:41
Robię remont domu i dzisiaj zauważyłem pęknięcia na kleju (od góry do dołu)
Dom jest obłożony styropianem 10 cm z frezem, zakołkowany i zaciągnięte klejem ( 2 ściany a dwie jeszcze nie są skończone to znaczy nie są zaciągnięte klejem, styropian jest na ścianach ) i położona siatka i znowu klej (wykonano to w czerwcu). Pęknięcia te nie są na łączeniach płyt tylko są gdzie popadnie i wszystkie od góry do dołu i to nie do samego dołu ściany tylko tak poza połowę.
Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Last Rico
08-09-2007, 19:12
Jedną z przyczyn może być niedostatecznie wysezonowanie styropianu.
Firmy produkują wielkie bloki styropianu, w takiej formie powinien zalegać kilka tygodni,
dopiero potem można go ciąć na płyty. Niestety najczęściej tak nie jest.
Styropian oddaje potem wodę technologiczną (para) będąc w paczkach i krzywi się
albo jeszcze gorzej, - kiedy już znajduje się na ścianie budynku inwestora.

Rezi
08-09-2007, 23:54
czy pęknięcia pionowe coą co mniej więcej 50 cm lub wielokrotnośc tego wymiaru ???

09-09-2007, 07:02
... Pęknięcia te nie są na łączeniach płyt tylko są gdzie popadnie ...

-maro-
09-09-2007, 09:39
czy pęknięcia pionowe coą co mniej więcej 50 cm lub wielokrotnośc tego wymiaru ???

Tak jak cytuje mój przedmówca brzoza
Skłaniam się chyba jednak do teorii Last Rico, że styropin nie był wysezonowany bo w niedługim czasie po dostarczeniu z hurtowni znalazł się na ścianie.
Teraz to chyba pozostaje tylko jeszcze raz klej i siatka.

Rezi
09-09-2007, 10:11
moze jeszcze błędnie połozona siatka do zbrojeń - za maly zakład i peka na łaczeniach

-maro-
09-09-2007, 11:25
moze jeszcze błędnie połozona siatka do zbrojeń - za maly zakład i peka na łaczeniach

Raczej nie.
Siatka jest położona wzdłuż ściany i zakładka wynosi minimum 10 cm. Poza tym te pęknięcia nie wskazują chyba na winę siatki bo są one w różnych odstępach - 10-20 cm i na długości około 3 m a cała ściana ma 10 m. Więc o winie w sposobie łączenia chyba nie może być mowy bo by wynikało z tego, że siatka musiała by być kładziona z wąskich pasków a tak nie było.

KOM44
09-09-2007, 17:16
Bardzo mozliwe, ze to styropian. Ale jest jeszcze jedna możliwość niewłasciwy lub stary klej. Może naprzyład dano ci na siatke klej do styropianu a nie do siatki.

-maro-
09-09-2007, 18:32
Bardzo mozliwe, ze to styropian. Ale jest jeszcze jedna możliwość niewłasciwy lub stary klej. Może naprzyład dano ci na siatke klej do styropianu a nie do siatki.

Co do kleju to raczej jestem pewien bo sam go kupowałem i jest to BOLIX.

rafallogi
11-09-2007, 08:45
Może siatka akrylowa kiepskiej jakości? Z takim czymś się też spotkałem, występowały wówczas pęknięcia w rodzaju pajęczyny, ale było to widoczne tylko na zachodniej ścianie.