PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa kominka - wątpliwości dotyczące płączeniem z kominem



dexterr2
08-09-2007, 19:37
Witam,
Od kilku lat mam kupiony wkład do kominka jednak nie mogę się zdecydować na wykonanie kominka. Mam kilka wątpliwości co do jego wykonania.
Mieszkam w domu jednorodzinnym, który posiada działającą instalację CO gazową. Wylot spalin z kotła podłączony jest do komina jakieś 15 cm od sufitu czyli na wysokości 2,25m. komin wykonany jest z materiałów ceramicznych łączonych zaprawą, średnica wewnętrzna jakieś 150m. Do tego samego komina chciałbym podpiąć rurę spalinową z kominka. Czy to jest możliwe?. Z tego co widziałem w książce o kominach to jest możliwość podpięcia dwóch urządzeń do jednego komina ale pewności nie mam. Posiadam wkład firmy cheminees de luxe 6077 06 o mocy 12 kW i średnicy rury wylotowej 200mm. Aby wejść w istniejący komin muszę zastosować redukcję 200/150. Czy można tak wykonać instalację kominka?
1. Dwa urządzenia podpięte do jednego komina
2. Dość znaczna redukcja z 200/150 - oczywiście montowana przy wejściu w komin - od wkładu mam rurę 200 około 1 m oraz regulowane kolanko do którego założę redukcję.
Proszę o pomoc !!!
Dexter

futrzak 61
08-09-2007, 21:42
Nie można podłączyć dwóch urządzeń do jednego komina i nie można redukować średnicy wylotu spalin. Pozdrawiam.

dexterr2
09-09-2007, 10:03
Tak myślę i ja, ale nie wiem dlaczego w sklepie, z kominkami powiedzieli mi, że redukcja jest możliwa w sytuacji gdy jest conajmniej 1 metr od wylotu spalin z wkładu kominkowego. Akurat ten warunek mam spełniony.
Dex.