PDA

Zobacz pełną wersję : Poddasze - jakie ogrzewanie?



Koniczynka
08-09-2007, 20:38
Na poddaszu będziemy mieć otwartą przestreń (ok 50-60 m2) będzie to pokój do pracy pełniący funkcję biblioteko-czytelni z sofą - rodzaj salonu. I tutaj proszę o radę jakie najlepsze byłoby ogrzewanie do tego pomieszczenia. Mamy do wyboru kaloryfery lub ogrzewanie wodne podłogowe.

seweryn80
08-09-2007, 20:42
witam mam podobne poddasze i zastosowanie ja chce dać około 50 żeberek feroli grzejniki Aluminiowe dach jest ocieplony 25 cm wełny mała ilość okień.

Koniczynka
08-09-2007, 20:47
A jaka będzie podłoga? Czy rozważałeś ogrzewanie pdłogowe?

Bigsister
08-09-2007, 20:58
Jeśli na podłodze kafelki, to radzę podłogowe. Przy takim dużym pomieszczeniu ciepło z podłogi rozprowadzone będzie równomiernie w całym pomieszczeniu..

Koniczynka
08-09-2007, 21:14
Rozważam poważnie ogrzewanie podłogowe, ale jak wygląda ekonomia?
Które ogrzewanie jest tańsze - żeberka czy podłogówka? Może to pomoze nam podjąć dobrą decyzję.

dzióbek
08-09-2007, 21:36
My mamy na poddaszu podobny (troszke mniejszy :wink: 40 m2 nasz salonik) i zrobilismy tam ogrzewanie podłogowe. Oprócz tego łazienka, hol i garderoba. W 2 sypialniach grzejniki i teraz troszke chyba żałuje, ale trudno - czas pokaże:x W tym najwiekszym pokoju (saloniku) doprowadzilismy tez rury pod grzejniki, ktore w razie czego podłaczymy, rury od podłogówki mamy gesto bo chyba damy tam panele, ale wysokość pomieszczenia jest spora, bo zachowujemy jętki na zewnątrz i nie robimy sufity tylko zostawiamy otwarta przestrzeń az po kalenice (chyba tak sie to nazywa :oops:, jest to pokój nad garażem). Zdecydowalismy sie na takie rozwiaznie ogrzewania ze wzgledu na kocioł kondensacyjny.

Koniczynka
08-09-2007, 21:41
Też będziemy mieli piec kondensacyjny.A dlaczego żałujesz że będą grzejniki w sypialniach?
I dlaczego panele a nie płytki na podłodze do ogrzewania podłogowego?

Jeśli będzie u nas ogrzewanie podłogowe to będą płytki - widziałam takie imitujące drewnianą podłogę. Zastanawiam się czy to zda egzamin.

dzióbek
08-09-2007, 22:02
Też będziemy mieli piec kondensacyjny.A dlaczego żałujesz że będą grzejniki w sypialniach?
I dlaczego panele a nie płytki na podłodze do ogrzewania podłogowego?

Jeśli będzie u nas ogrzewanie podłogowe to będą płytki - widziałam takie imitujące drewnianą podłogę. Zastanawiam się czy to zda egzamin.
Ogólnie wyszło, ze tylko w tych dwóch sypialniach będę miała grzejniki, cały dół podłogówka. Nie byłam pewna tego rozwiazania do końca, niby ja lubie spac w chłodzie i nie odkręcam wogóle kaloryfera na noc, to jednak wyobraziłam sobie, ze dziecku jednak przyjemnie by było gdyby temperatura w pokoju była jednakowa w każdym kącie (24 m2) i wiadomo biurko w przyszłości pod oknem a tu kaloryfer przeszkadza. Dlatego żałuje, że chociaz u małej nie dalismy :-?
Tez mysle o płytkach drewnopodobnych (szczególnie w salonie na dole i malym pokoju), ale chciałabym takie duże, jak najmniej fug (niestety takich 90x30/40 nie moge spotkać). Płytki normalne to ładnie wygladaja na holu, w kuchni, ale pokoje gdzie na podłodze sa plytki sprawiaja wrażenie mało przytulnych i chłodnych, a jak widzi sie drewno to od razu przyjemniej i cieplej :lol: :wink:

Koniczynka
08-09-2007, 22:05
Dzióbek - dokładnie myślimy tak samo :D

dzióbek
08-09-2007, 22:10
Dzióbek - dokładnie myślimy tak samo :D
:lol: :wink: :wink: