PDA

Zobacz pełną wersję : Ceny kabli elektrycznych



PiterKiler
10-09-2007, 10:52
Cześć,

Był w 2004 roku taki wątek o cenach kabli. Trochę się od tego czasu zmieniło, więc chciałem poruszyć sprawę na nowo. Trochę poszukałem i wychodzi mi, że kabel YKY 5x10 to ok. 50 zł za mb (elektryk powiedział, że taki kabelek ma być - podłączam 26 kW). Co oznacza, że przy 80 metrach to prawie 4000 zł. Dużo wychodzi. A może ktoś wie skąd i jak to taniej wziąć? A może w ogóle ja źle szukam?

Dzięki z góry za odpowiedzi!
Pozdrowienia!

ardziu
10-09-2007, 11:22
a kto ten kabel chce ci sprzedać ? elektryk ?
po podejrzanie drogo ci to wychodzi

http://www.allegro.pl/item230873325_kabel_yky_5_10mm2_w_super_cenie_hurt ownia.html

to jest mniej więcej normalna cena

mkkw
10-09-2007, 11:24
w Castoramie jest w miarę tanio. Jak kupowałam kabel to w hurtowni mieli cenę o połowę wyższą niż w castoramie.
Zadzwoń i popytaj

Bigbeat
10-09-2007, 12:11
Z moich doświadczeń też wynika, że ceny kabli w marketach są zwykle znacznie niższe niż ceny w hurtowniach elektrycznych - być może relacja się zmienia przy zamawianiu dziesiątek kilometrów kabla, ale przy ilościach <1km w markecie z reguły jest znacznie taniej.

pierwek
10-09-2007, 13:59
w Castoramie jest w miarę tanio. Jak kupowałam kabel to w hurtowni mieli cenę o połowę wyższą niż w castoramie.
Zadzwoń i popytaj

a ja widzialem ostatnio kabel 5x10 w castoramie po 25zł/1m i oplacalo mi sie po 60m podjechac 25km do hurtowni i kupic go po 18zł/1m
Jak się ma gdzieś jakiś upust to castorama nie jest najtańsza. To że cena w castoramie jest niższa to złudzenie wynikające z tego że nie zapytałeś się za ile by Ci sprzedali w hurtowni z upustem.. Nie zawsze to działa ale nieraz tak...

--
pozdrawiam
P.

pierwek
10-09-2007, 14:16
poszło 2 razy :evil:

Samurai_Jack
10-09-2007, 14:41
Cześć,

Był w 2004 roku taki wątek o cenach kabli. Trochę się od tego czasu zmieniło, więc chciałem poruszyć sprawę na nowo. Trochę poszukałem i wychodzi mi, że kabel YKY 5x10 to ok. 50 zł za mb (elektryk powiedział, że taki kabelek ma być - podłączam 26 kW). Co oznacza, że przy 80 metrach to prawie 4000 zł. Dużo wychodzi. A może ktoś wie skąd i jak to taniej wziąć? A może w ogóle ja źle szukam?


co do kabli, elektryków i w ogóle kupowania na budowę jest złota zasada, którą cały czas stosuje...

5 telefonów do różnych hurtowni - kosztuje "nic" a można dużo zaoszczędzić
sklepy internetowe, allegro, castorma - zawsze warto sprawdzić cenę

co do podobnego kabla to szukałem kiedyś kabla do podłączenia domu: pierwsza cena 40PLN/m (SZOK :cry:) po 6 telefonach znalazłem hurtownie elektryczną, która sprzedała mi ten sam kabel tego samego producenta za 16PLN/m

sprawdzać, szukać, targować się, sprawdzać, oszczędzać ...

retrofood
10-09-2007, 16:07
Jeszcze raz wszystkich informuję:

Zamiast kabli o żyłach 10 mm kw. Cu ZAWSZE można położyć kabel Al o zyłach o stopień wyższych (tu 16 mm kw.
A kable Al są znacznie tańsze.

Dotyczy tylko kabli i przewodów powyżej 10 mm kw.

lee28
10-09-2007, 16:18
Z moich doświadczeń też wynika, że ceny kabli w marketach są zwykle znacznie niższe niż ceny w hurtowniach elektrycznych - być może relacja się zmienia przy zamawianiu dziesiątek kilometrów kabla, ale przy ilościach <1km w markecie z reguły jest znacznie taniej.

Dlatego ja poszedłem do kilku hurtowni i powiedziałem że robię elektrykę w domu i jeśli cały materiał wezmę u nich to jaki dostanę rabat. I wyszło znacznie taniej niż w marketach.
Przykłady :
kabel YDYp 3x2,5mm cena 2,51 zł/mb
kabel YDYp 3x1,5mm cena 1,52 zł/mb
kabel YDY 4x4mm cena 4 zł/mb

Zbigniew74
10-09-2007, 20:08
Na dzień dzisiejszy hurtownie kupują YKY 5x10 w cenie około 11zł - 12zł za mb oczywiście netto.

daggulka
10-09-2007, 20:13
a jak to jest z oszukiwaniem?
słyszałam , że niekiedy kable upowane na allegro są lżejsze, mniej ważą....że niby są oszukane a co za tym idzie gorsze jakościowo :roll:
prawda to czy nie? :wink:

pozdrawiam, smoczyca