PDA

Zobacz pełną wersję : parapet do luksferów



Paweł Czernecki
10-09-2007, 14:30
Zastanawiam się jak najlepiej zamontować parapet do otworu okiennego wypełnionego luksferami ( pustakami szklanymi ).

Luksfery są zlicowane z zewnętrzną stroną muru na którą dam 15cm ocieplenia. Pierwszą warstwę luksferów oparłem o systemową listwę PCV. Pod listwą pianka ( listwa wypoziomowana punktowo ), po bokach i na górze również pianka.

No i teraz dwie opcje:

- parapet przykręcam do listwy PCV( najpierw uszczelniam silikonem )
- wycinam listwę pod luksferem, wydłubuje 1cm zaprawy i wsuwam tam parapet. Pustak wisi wtedy nad parapetem.

Jak zrobiliście u siebie lub jak zrobilibyście ?

Darek_P
10-09-2007, 21:48
Właśnie zabudowuję otwór okienny pustakami szklanymi (10x8 sztuk) i mam podobny dylemat. Parapetu pod luksferami jakoś nie mogę sobie wyobrazić i kombinuję, żeby wogóle go nie dawać. Tyle, że pewnie elewacja będzie się szybko pod nimi brudziła.

Drugi problem, to uszczelnienie styku elewacji z luksferami. Myślałem o jakiejś taśmie rozprężnej.

Luksfery muruję bez wykorzystania listew systemowych. Pod pustakiem mam 2 cm kleju, z czego 1 cm zostanie zafugowany po obwodzie.

W Twoim wypadku myślę, że lepiej będzie wsunąć parapet pod luksfery. Sam pustak nie opiera się wyłącznie na krawędziach, ale na pełnej warstwie kleju pod nim. Nic nie powinno się dziać.

Za wszelkie sugestie będę również wdzięczny.

Darek

Paweł Czernecki
11-09-2007, 06:51
Bez parapetu to raczej kiepsko, wyobraź sobie luksfery smagane deszczem podczas ulewy :o gdzieś to musi odpłynąć, a grawitacja pociągnie to na dół :)

Jeżeli to będzie styropian to pomiędzy ścianę a styropian wkłada się chyba listwę narożną, wystarczy tylko wysunąć tak styropian z listwą narożną aby przykrywały 0.5cm luksferów. Dla pewności pomiędzy luksfery a listwę narożną można wepchać jakąś taśmę lub wstrzyknąć silikon.

Zresztą dotyczy to także stolarki ... a jak się tam robi ??