PDA

Zobacz pełną wersję : remont dużego pomieszczenia - jaką metodę zastosować ?



Grzegorz4x4
10-09-2007, 22:30
Witam Wszystkich Forumowiczów :)


Mam potężny problem i nie wiem jak go rozwiązać, dlatego postanowiłem tutaj poprosić o pomoc.

Otóż szukam jakiegoś rozwiązania, pomysłu, technologii do zastosowania, aby tanim kosztem wyremontować pomieszczenie.



Trochę o samym pomieszczeniu:

- pomieszczenie w starej kamienicy
- jedna wielka sala, o powierzchni 53 m2
- wysokość sali to 4 metry
- w sali znajdują się trzy duże i wysokie (we wnękach) okna – wszystkie na jednej, dłuższej ścianie oraz dwoje drzwi
- sufit popękany i lekko krzywy (falujący), ściany nie są popękane, pomalowane od podłogi do 1/3 wysokości zielona lamperią, lekko krzywo naniesiony tynk (falujący)
- całe pomieszczenie jest brudne, przez kilka(naście) lat niemalowane



Czego oczekuję od pomieszczenia???

Wyrównania ścian i sufitu w taki sposób, aby pomieszczenie wyglądało estetycznie i nadawało się np. na salę konferencyjną, studio fotograficzne, duży pokuj na kilka stanowisk komputerowych / biurowych itp.


Co do tej pory chodził mi po głowie???

Sufit - najtrudniejsza sprawa...
Przede wszystkim myślę, że sufit można (ale nie trzeba – uzależniam to od zastosowanego rozwiązania) obniżyć o ok. 70 cm – po obniżeniu max do 3.40 licząc od podłogi, ponieważ na tyle pozwalają okna. Myślałem o kasetonach na profilach podwieszanych do sufitu co jest (chyba) droższym rozwiązaniem od płyt k-g, ale jeszcze wcześniej myślałem o płytach k-g. Kasetony przyszły mi do głowy, ponieważ wydaje mi się, że będą łatwiejsze w montażu, zwłaszcza na tak dużej powierzchni – nie upieram się przy nich.


Ściany - trochę łatwiej...
Tutaj praktycznie od początku myślałem o płytach k-g, ponieważ wydaje mi się, ze będą najtańsze, jeżeli chodzi o materiał, ale już co do robocizny, to nie mam zielonego pojęcia. Może sam mógłbym spróbować – są jakieś przewodniki w necie ???



I to tyle z mojej strony, jeżeli chodzi o koncepcję. Dalej nie wiem co mam zrobić, ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, że zapewne istnieją inne rozwiązania, metody, technologie, które być może mógłbym zastosować, ale ich nie znam, nie wiem ile kosztują, czy będą nadawały się na potrzeby i przeznaczenie tego pomieszczenia.


Problem cały stanowi dodatkowo koszt remontu, który powinien być (niestety) jak najmniejszy z jednoczesnym zachowaniem estetyki w późniejszym wykorzystaniu pomieszczenia.


Dlatego proszę Wszystkich orientujących się w temacie i chcących udzielić kilku wskazówek / porad o pomoc w mojej sprawie.
A i jeszcze jedno... pomieszczenie znajduje się na terenie Dąbrowy Górniczej (woj. śląskie) i jeżeli jest Ktoś chętny, aby zająć się remontem (oczywiście po podjęciu decyzji w jaki sposób i za pomocą czego wyremontujemy to pomieszczenie), to proszę składać propozycje. Jednak zaznaczam, iż mam bardzo ograniczone fundusze na ten cel i szukam kogoś, kto zrobi to po bardzo atrakcyjnej cenie.


Z góry dziękuję za każdą pomoc :)



Pozdrawiam :)
Grzegorz

Andrzej Wilhelmi
10-09-2007, 22:38
Zdecydowanie na ściany płyty gk sufit do wyboru. Pozdrawiam.

Grzegorz4x4
11-09-2007, 07:56
Witam ponownie :)



Zdecydowanie na ściany płyty gk sufit do wyboru. Pozdrawiam.Czy mógłbym Cię poprosić o uzasadnienie (najlepiej w kilku punktach) Twojej wypowiedzi???
To dla mnie bardzo istotne, dlaczego akurat płyty KG, a nie np. siding ???

Co do sufitu... do wyboru, ale z pośród jakich metod ???



Dzięki :)

Andrzej Wilhelmi
11-09-2007, 21:45
Masz stare ściany wątpliwej jakości, ich wyprowadzenie może być kłopotliwe a czasem wręcz niemożliwe. Płyta deje takie możliwości. Siding na ściany wewnętrzne to rzecz gustu. Mnie osobiście ta imitacja drewna nie odpowiada. Co do sufitu to również kwestia gustu może być płyta, która daje niesamowite możliwości a może być bardziej biurowo ruszt i kasetony. Kasetony dają nieograniczony dostęp do ukrytych pod tym sufitem instalacji. Ale wybór należy do Ciebie.

yarsoon
11-09-2007, 22:12
Zdecydowanie płyty kart.-gips. i na ścianach i na suficie. Jestem wykonawcą, i odradzam dawanie wewnątrz sidingu. Po pierwsze nie estetyczne a co ważniejsze ściana "nie oddycha" , tym bardziej że to stare budownictwo. Obawiałbym się w przyszłości grzybu.

Barbossa
11-09-2007, 22:18
na sufit raczej kasetony, jak pisał A.W.
łatwiej dać potrzebne oświetlenie

Grzegorz4x4
12-09-2007, 11:12
Witam ponownie :)

Dzięki Wszystkim za sugestię.

Widzę, że jezeli chodzi o sciany, to Wszyscy jednogłośnie opowiadają się za KG, natomiast co do syfitu - zdania są podzielone.

A czy Ktoś wie / orientuje się, co na sufit wychodzi taniej, czy KG, czy też kasetony ???

Rozumiem, że o innych technologiach w moim przypadku powinienem zapomnieć ???



Proszę jeszcze o jakieś info :)
Dziekuję :)

Barbossa
12-09-2007, 14:13
kasetony - od 60 - 350 zł kwestia na co Cię stać
sufit podwieszany z GK też pewnie z 60-80 zł, tyle że klapa z mocowaniem oświetlenia typu raster, swobodnym ciągnięciem "makaronu" pod stropem