PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie koszty rozbiórki dchu i polożenie nowego??



piotrpl
10-09-2007, 23:14
Witam, mam pytanko jakie byly by koszta rozebrania takiego dachu jak na zdjeciu tj. taki sam ksztaltem tyle ze moj ma jeszcze blachodachowke.
chce podniesc dach do gory i podmurowac na jakies 4-5 pustakow.
dzis byl budowlaniec i stwierdzil ze lepiej jest rozebrac ten dach i zrobic nowy dwu spadowy, czesc starych elementow wykorzystac.
zaznaczam ze poddasze mamy praktycznie wykonczone ale licze sie ze stratami zwiazanymi z przebudowa.
budowlaniec wycenil mi samo podniesienie dachu na lewarach na 20 tys zl a przebudowe z materialami na 30 tys . czy takie koszta jakie mi podal sa wogole realne czy zaszla pomylka i koszta sa duzo wieksze ?? dom ma wymiar 9x11m w tj chwili jest dach kopertowy.
pozdr jesli potzeba wiecej zdjec to piszcie jakie a zarz zrobie


http://cinemart.pl/3.jpg

Bea7777
24-09-2007, 23:26
Właśnie podnosimy taki domek. Wymiary 10m na 11m. Dach kopertowy, ścianka kolankowa na 70 cm. Po wszystkim dach będzie dwuspadowy, kolankowa na 140 cm. Koszty jakie ponieśliśmy do tej pory (bez planów, mapek, pozwoleń itd):
keramzytowe bloczki ścienne - ok 3000
drzewo - 3200
stal - 5000
cement, piach, cegła k.- 1000
folia do zabezpieczenia - 1000
ekipa - po wszystkim ok. 20000
Czas wykonania pracy szacują na ok 6 tygodni.

dudu
28-10-2007, 19:54
A w tym wyliczeniu jest też koszt nowego pokrycia dachowego? Jak możesz to podaj dokładnie wszystkie koszty bo z żoną też planujemy rozbudowę poddasza w takim domku w taki sposób i nie wiemy na jakie koszty się szykować.

Bea7777
28-10-2007, 23:16
Oczywiście do tego musisz dodać koszt pokrycia dachu (same materiały bo robocizna jak juz wczesniej pisałam za wszystko razem była liczona)
Czyli u nas doszło:
- folia na dach (ta własciwa pod blachę - wczesniej pisałam o plandece okryciowej) - ok 6 zł/mb
- drzewo na łaty i kontrłaty - nie wiem ile bo mielismy ze starego dachu
- blacha - 30 zł/m2
Robocizna samego pokrycia dachu to:
- 20 zł/m2
- 40 zł/m2 - za wszelkie obróbki
Teraz musisz sobie to wszystko przeliczyc ;)

Bea7777
28-10-2007, 23:22
Wszystko zależy też od tego kto ci to będzie robił ( firma czy pan Kowalski) i w jakim rejonie Polski. Znajomy za przykrycie dachu (170m2) powiedział nam 6.000 (zajmuje sie tym od dawna , kiedys pracował w dobrej firmie X) a ta własnie firma X od naszego sąsiada wzięła za przykrycie 160 metrowego dachu 16.000 :o Takze jak widzisz ceny mogą byc naprawdę różne.

skuterek
19-11-2007, 18:24
Witam i dołączę sie do dyskusji. Ja wtej właśnie chwili podwyższam poddasze na połowie domku jednorodzinnego na powieżchni 11 m na 6,5 m ścianki zostały rozebrae wylany wieniec postawione ściany na wysokość od 2.7 do 3,5 metra . dach jednospadowy o powierzni 60 metrów dom z ognimurami tzw dawny klocek który wykończę po mojemu.
Robocizna to
( tysięcy muraskie sprawy , w tym ocieplenie dachu wełną i budowa nowych schodów na górę , wszelkie rozbiórki np dachu i szlichta z ociepleniem na stropie który oczywiście już był wcześniej.
dach 35 pln za metr + okno dachowe ok 2500 pln
obróbka dachu 12 pln za metr (uwaga tam gdzie tynny to razy 3 ) na materiały do tej pory razem z nowymi pięcioma oknami wydałem ok 26 tysięcy licząc z blachą trapezową na dach - ale wciąż rosną.