PDA

Zobacz pełną wersję : Obrobienie balkonu



mihow
11-09-2007, 13:01
Witam!
Jestem na etapie układania gresu na balkonie. Teraz mam takie pytanie. Czy jest konieczność robienia obróbki blacharskiej krawędzi balkonu czy można to jakoś zastąpić wystającą płytką powiedzmy na 3-4 cm? Co o tym sądzicie?

Michał

Tedii
12-09-2007, 00:29
Też mnie to czeka.
Mam przygotowane plastikowe listwy okapowe szer. 12cm które chcę wkleić pod kafelki wystające poza obrys tarasu na 1cm.Okap będzie wystawał ok.6cm.Zaraz pod listwą dam cienką rynnę aby nie lało się po ścianie.

mihow
12-09-2007, 07:31
No ja niestety chyba zrobię obróbkę blacharską.
Wczoraj załatwiłem sobie trochę blachy od znajomego, pożyczę gientarkę i glazurnik mi to założy... Potem cieniutka rynienka i będzie gites :)

Wysunięta płytka to chyba kiepski pomysł. Woda będzie podciekać pod płytkę i po ścianie...

marcin-jogo
13-09-2007, 18:39
Podpinam się

anpi
14-09-2007, 13:57
Też mnie to czeka.
Mam przygotowane plastikowe listwy okapowe szer. 12cm które chcę wkleić pod kafelki wystające poza obrys tarasu na 1cm.Okap będzie wystawał ok.6cm.Zaraz pod listwą dam cienką rynnę aby nie lało się po ścianie.

Ponieważ też mnie to czeka - mam pytanie - gdzie się kupuje taki listwy i ile takie cudo kosztuje?

Tedii
14-09-2007, 23:55
Muszę poszperać bo leżą już jakiś czas i nie pamiętam gdzie i za ile kupiłem.
Ale myślę że nadawałaby się dowolna listwa kątowa n.p. do siddingu,tylko trzeba by z jednej strony porobić dziury aby można było ją wkleić pod kafle.Widziałem yakie listwy pod kątem ok. 30st. w kolorze białym i brąz.