PDA

Zobacz pełną wersję : Fundament pod mój ogród zimowy



marek_p
12-09-2007, 06:35
http://www.spp-polanka.org/ogrod_zimowy.jpg
Wg wykonawcy ogrodu zimowego na tym fundamencie wspierać się będzie konstrukcja ogrodu zimowego o wymiarach wysokość około 2,2 - 2,7 m (skos), długość 4 m, szerokość 2m.
Konstrukcja ma być z aluminium, ściany i dach szkło w profilach PCV.

Na moje obawy, że fundament popękał, wykonawca mówi, żebym się nie martwił, bo obwodzie co 70 cm będą jeszcze mocowania bezpośrednie. Ja jednak się martwię.
Rozkręciłem, też ten główny stojak do konstrukcji (zamontowane są takie dwa).
Zobaczcie i doradźcie coś proszę !
[/img]

Barbossa
12-09-2007, 09:07
a co tu radzić
nic się nie stało
beton pewnie był za świeży
wylane ze zbyt małym zapasem na brzegach
terz to tylko przesunąć konstrukcję lekko do środka, lub zostawić

metrys
12-09-2007, 09:35
Trzeba było trochę zawężyć konstrukcje lub wylac większa płyte fundamentowa albo wystawić jakieś marki do mocowania.

st_x
12-09-2007, 11:59
.....Rozkręciłem, też ten główny stojak do konstrukcji (zamontowane są takie dwa).
Zobaczcie i doradźcie coś proszę !


Witam

Odłupało sie przy wierceniu czy przy wkręcaniu wkretów w kołki??

Jak przy wierceniu - za blisko krawedzi otwór, za kruche, zwęzic etc.

Jak przy wkreceniu wkrętów w kołki - ustawić kołek tak aby wkrecany wkret :lol: rozpychał skrzydełka kołka w płaszczyżnie równoległej do krawedzi.
Jak sie włoży go tak aby rozpieral prostopadle - to dział jak klin i nawet 5 cm od krawedzi może byc za mało. (beton nie lubi byc rozrywany).

Pozdrawiam

marek_p
12-09-2007, 15:39
a co tu radzić
nic się nie stało


No więc - nic się nie stało tzn, że ogród za 30 tys. nie rozwali się przy pierwszym większym wietrze, czy ...


beton pewnie był za świeży
wylane ze zbyt małym zapasem na brzegach


To projektant był zbyt pazerny jeśli chodzi o wielkość ogrodu - napierw był fundament, potem przyszedł pan wymierzać ogród.

Budynek jest ocieplony i otynkowany (kilka tygodni temu), w tynk są wkomponowane solidne drewniane belki, do których panowie będą montować
konstrukcję. W posadzce ogrodu są rurki z ogrzewaniem podłogowym.

Zmniejszyć ogrodu się nie da. Zatem co zrobić z tym fundamentem. Zwiększyć płytę fundamentu - jak ? Dać dodatkowe zbrojenie ?

Zobaczcie na wielkość kołków mocujących, luterko w łazience to one by utrzymały.
Czy to standard, kiedy inwestor nie interesuje się budową (tzn w budowach "pod klucz") ???

Jutro umówiłem się z wykonawcą - chciałbym sobie wyrobić zdanie. Kierownik budowy, mówi, że jest źle, ale będzie jeszcze gorzej ;)

Nie do śmiechu mi. Podpowiedźcie coś !

jajmar
12-09-2007, 17:24
W posadzce ogrodu są rurki z ogrzewaniem podłogowym.


Do tej warstwy kotwisz ogród?

marek_p
12-09-2007, 20:00
> Do tej warstwy kotwisz ogród?

Na zdjęciu tego nie widać, między częścią posadzki z ogrzewaniem, a częścią na której była próba kotwienia jest poprzecznie dany styropian, żeby ciepło nie uciekało. W tej części pod konstrukcję dałem zbrojenie z cienkich prętów (chyba 6 mm), ale beton jest taki jak na posadzkę, b10 albo może i jeszcze mniej.
Mój błąd, że posadzkarzom kazałem toto wylewać. Poniżej tej warstwy jest w miarę porządny beton, tylko, że trzeba by wiercić blisko krawędzi (2-3 cm).

Krzysztofik
12-09-2007, 21:30
.......... na tym fundamencie wspierać się będzie konstrukcja ogrodu zimowego o wymiarach wysokość około 2,2 - 2,7 m .....
Zobaczcie i doradźcie coś proszę !.....

Złe rozwiązanie.
Pod ogrodem zimowym wskazana jest piwniczka na wino, lub piwo.
( jam to wymyślił i uczynił :wink: )

jajmar
12-09-2007, 22:11
To jak kołki roporowe rozsadzaja beton to wklejej jakies kołki. Sa kotwy chemiczne wiercisz dziure wciskasz klej i wkładasz śrube. Wiatr ogrodu nie ruszy i bedziesz spał spokojnie.