PDA

Zobacz pełną wersję : GRZEJNIKI E.C.A



Basia & Tomek
12-09-2007, 10:59
Witam,
rozmawiałam wstępnie z wykonawcami ogrzewania gazowego.
Szef firmy zaproponował mi grzejniki niemieckiej firmy E.C.A, twierdzi że są bardzo dobre i że koszt ich nie jest wygórowany ponieważ firma niedawno weszła na Polski rynek i jest konkurencyjna.

Nie wiem co o nich sądzić, nie znam nikogo kto miałby takie grzejniki.
Może ktoś z Was kupował te grzejniki i może powiedzieć na ich temat coś więcej?

daggulka
12-09-2007, 11:07
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=109813

poczytaj w linku powyżej

tu masz linka do tych grzejników na allegro....porównaj ceny z tymi które zaproponował Ci twój fachman....coby Cię nie oszukał :wink:
http://www.allegro.pl/item241659061_grzejnik_grzejniki_eca_c_v22_60x100s uper_promocja_.html
też się nad nimi zastanawiałam, ale w końcu kupiłam aluminiowe :roll:

pozdrawiam, smoczyca

_Jacek_S_
19-02-2009, 13:10
Witam,

Na parterze domu firma zamontowała mi grzejniki delonghi, niestety wsadzili tylko zaworki termostatyczne bez głowic. Głowice w cenie 50zł sztuka, tańsze nie pasują :(

Z racji skromnych funduszy na piętro szukałem grzejników niedrogich ale też nie jakiegoś złomu.

Na allegro znalazłem grzejniki ECA, dość długo szukałem po forach, niewiele znalazłem. Jednak zdecydowałem się na ich zakup.

Jestem z nich bardzo zadowolony. Jakość w porządku, solidnie wykonane. Osprzęt czyli zaworki i głowice działają precyzyjnie i są o połowę tańsze niż te do Delonghi.

Grzejniki póki co pracują od kilku tygodni, ale już w tej chwili mogę powiedzieć że w stosunku do DeLonghi wypadają lepiej.

sailor_ro
19-02-2009, 14:22
No to sprzedaj te Delonghi i kup sobie tansze ECA,a za roznice jedz na Bahamy :)

Sorki,ale nie mogłem sie powstrzymać.
Napisz proszę pod jakim względem te grzejniki wypadają lepiej.
A co do głowicy:
http://www.nokaut.pl/oferta/glowica-termostatyczna-rts-r-everis-4280.html

zbigmor
19-02-2009, 14:22
Witam,

Na parterze domu firma zamontowała mi grzejniki delonghi, niestety wsadzili tylko zaworki termostatyczne bez głowic. Głowice w cenie 50zł sztuka, tańsze nie pasują :(

Z racji skromnych funduszy na piętro szukałem grzejników niedrogich ale też nie jakiegoś złomu.

Na allegro znalazłem grzejniki ECA, dość długo szukałem po forach, niewiele znalazłem. Jednak zdecydowałem się na ich zakup.

Jestem z nich bardzo zadowolony. Jakość w porządku, solidnie wykonane. Osprzęt czyli zaworki i głowice działają precyzyjnie i są o połowę tańsze niż te do Delonghi.

Grzejniki póki co pracują od kilku tygodni, ale już w tej chwili mogę powiedzieć że w stosunku do DeLonghi wypadają lepiej.


Jak się podaje takie stwierdzenie to wypadałoby jakoś to uargumentować. To, że coś jest tańsze i pracuje kilka tygodni (z powiedzmy 10 lat przewidywanych) nie musi wynikać, że jest lepsze od czegoś bardziej uznanego.

sailor_ro
19-02-2009, 14:34
No właśnie,ja nie wiem,ale coś ten post kolegi _Jacek_S_ mi nie pasuje.Zalatuje jakby ... reklamą ??

Teston
19-02-2009, 15:47
Witam serdecznie. Ja używam już trzeci rok grzejniki ECA trzy i dwupanelowe. Bardzo sobie je chwalę w pomieszczeniach gdzie pracują jest ciepło. Wcześniej np. w kuchni był grzejnik aluminiowy 10-żeberkowy i niestety było zimno , wiecznie niedogrzane pomieszczenie, teraz wisi tam trzypanelowy długości 60 cm i jest cieplutko. Wkładki i głowice termostatyczne montuje się bezproblemowo działają precyzyjnie. Czego więc więcej chcieć.

kid
19-02-2009, 17:47
Witam,
rozmawiałam wstępnie z wykonawcami ogrzewania gazowego.
Szef firmy zaproponował mi grzejniki niemieckiej firmy E.C.A, twierdzi że są bardzo dobre i że koszt ich nie jest wygórowany ponieważ firma niedawno weszła na Polski rynek i jest konkurencyjna.

Nie wiem co o nich sądzić, nie znam nikogo kto miałby takie grzejniki.
Może ktoś z Was kupował te grzejniki i może powiedzieć na ich temat coś więcej?
Grzejniki ECA produkowane sa w Turcji dla odbiorcy niemieckiego i spełniają ich normy.Podobnie dla nas produkowane są grzejniki pod marką Immergas.
Cenowo przystępne a jakościowo trudno powiedzieć. :)

Buczole
19-02-2009, 20:21
ja mam E.C.A. i odpukać jest ok
grzeją drugi sezon

janek44
25-06-2009, 14:16
Trzy lata temu postanowiłem wymienić grzejniki żeliwne na panelowe, z uwagi na ponad czterokrotnie mniejszą pojemność tych drugich. Założyłem pierwszy, trzypanelowy grzejnik w kuchni, która była najbardziej niedogrzanym pomieszczeniem. (kamienica/parter). Poprawiło się oczywiście radykalnie. W kolejnym sezonie, dwa lata temu, wymieniłem kolejnych 6 grzejników, tym razem wybrałem eca. Uważam że się sprawdzają doskonale, co prawda dwa lata to zbyt mało aby autorytatywnie określić czy są rzeczywiście niezawodne, jednak sprawują się doskonale, nie żółkną, nie ma śladów rdzewienia, są skuteczniejsze od pierwszego grzejnika w kuchni, który jest innej firmy. W tym roku wymieniam pozostałe osiem grzejników, bo i oszczędność jest bardzo duża w stosunku do żeliwa a grzanie u mnie odbywa się w trybie ciągłym kominkiem z płaszczem wodnym, co jest szczególnie istotne.
Pozdrawiam

Krix0
09-01-2018, 18:39
Witam
Posiadam te grzejniki 4 lata i nie powiem złego słowa grzeją bardzo dobrze. Nie wiem czy to istotne ale temp na piecu praktycznie równa się tem grzejnika.(po 4 latach) żadnych oznak zmęczenia materiału korozji czy tez odpadania farby.

Śmiało mogę je polecić po tych 4 latach użytkowania.