PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy kupować materiały - czy zimą jest taniej?



enickman
12-09-2007, 12:53
Zastanawiam się, pomijając oczywiście to co działo się w tym roku wiosną-latem, czy jest jakaś wyraźna sezonowość jeżeli chodzi o ceny podstawowych (głównie chodzi mi o pustaki) materiałów?

Czy zimą ceny są niższe, a latem zawsze wyższe?

pati25
12-09-2007, 13:00
Zawsze było zima taniej ...niestety teraz juz nic nie wiadomo ...

enickman
12-09-2007, 13:03
czyli warto zimą kupować na wiosnę?

vittorio
12-09-2007, 14:25
http://www.krn.pl/krajowy-rynek-nieruchomosci-wiadomosci/Materialy-budowlane-juz-nie-drozeja-2_1075_3.html

Zaczekaj do lutego, marca. Na pewno nie stracisz. Widziałeś żeby ktoś budował się jak śnieg leży za oknem?? Jak myślisz co robią w hurtowniach jak im się materiał nie sprzedaje? :wink:

enickman
13-09-2007, 08:56
przy okazji - poznasz mnie ze swoją znajomą? :-)

kachna28
13-09-2007, 09:36
http://www.krn.pl/krajowy-rynek-nieruchomosci-wiadomosci/Materialy-budowlane-juz-nie-drozeja-2_1075_3.html

Zaczekaj do lutego, marca. Na pewno nie stracisz. Widziałeś żeby ktoś budował się jak śnieg leży za oknem?? Jak myślisz co robią w hurtowniach jak im się materiał nie sprzedaje? :wink:
Identyczny dylemat miałam rok temu -i też znajomi doradzili czekać na marzec- i całe szczęście NIE posłuchałam! W grudniu 2006r kupiłam 3500szt pustaka Maxa firmy Leier za 2,30zł/szt. W marcu był już prawie dwa razy droższy. Łatwo obliczyć, że dzięki temu że nie posłuchałam zaoszczędziłam ok 8500zł :)

vittorio
13-09-2007, 13:33
przy okazji - poznasz mnie ze swoją znajomą? :-)

:lol: :lol:
Nie Ty jeden o to prosiłeś 8) :lol:

p.s.
Fajna, nie?

angelb
13-09-2007, 14:06
czyli warto zimą kupować na wiosnę? a ja moze tak zapytam tylko sie nie smiejcie :oops: gdzie wy to skladujecie?

kachna28
13-09-2007, 14:27
Jak to gdzie? na placu budowy! Ale można się dogadać z hurtownią (przynajmniej u nas w mieście) i trzymać w ich magazynie a odebrać dopiero gdy ruszy budowa.

angelb
13-09-2007, 14:49
na placu budowy... :oops: no ale jak tam maja stac przez kilka miesiecy to ja sie boje ze rozkradna i nic nie pozostanie mi... :(

enickman
13-09-2007, 14:59
Jak to gdzie? na placu budowy! Ale można się dogadać z hurtownią (przynajmniej u nas w mieście) i trzymać w ich magazynie a odebrać dopiero gdy ruszy budowa.

i tak właśnie napompowane zostały ceny w tym roku

kamionkal
13-09-2007, 15:55
jakiś rok temu zaczynałem budowę, zarejestrowałem się na forum i mój pierwszy post był właśnie takim pytaniem (oczywiście dostałem zj...ę żebym użył opcji wyszukiwania) :)

generalnie w latach ubiegłych był taki trend, że zimą materiały były tańsze. al e w zeszłym roku było już inaczej, na co się złożyły dwie rzeczy
1) nagły boom w budiwnictwie - częściowo będący pochodną wzrostu cen mieszkań
2) ciepła zima - zazwyczaj cegielnie zimą produkowały na zapas, tymczasem wysoka temperatura sprawiła, że budowy nie były przerywane i cegielnie nie wyrabiały się z zamówieniami. Podaż>popyt i mieliśmy gwałtowny wzrost cen, który dopiero parę miesięcy temu wyhamował.

jeśli mam wyrazić swoją radę/opinię to nie sądzę, żeby materiały dużo staniały, a już na pewno nie do poziomu z 2006 wspomnianego wyżej przez koleżankę kachna28

ninjacorps
16-09-2007, 16:48
Jak masz możliwość kupić materiał w tym roku to nie ma się nad czym zastanawiać - najlepiej w grudniu (wiele firm chce wyprzedać jak najwięcej materiału przed końcem roku, więc jeszcze łatwiej negocjować ceny - wiem coś o tym - sama handluję w budowlance)