PDA

Zobacz pełną wersję : pękł komin na spoinie - co dalej...



smiejus
12-09-2007, 14:29
witam,

mam mały (mam nadzieję) problemik, a mianowicie pękł mi komin systemowy w poprzek na spoinie jak sądzę (dokładnie nie wiem bo zatynkowany). Po cichu modle się aby pękł pustak jedynie a nie wkład ceramiczny

Organoleptycznie z mężem stwierdziliśmy że jak się go u góry na dachu pcha to się na tej spoinie rusza... ;/ pęknięcie rzędu 1/10 mm ale jednak się rusza no i wogóle jest

pytanie jest następujące:
1. Robić coś z tym wogóle? czym to grozi..
2. jak robić, to czy można np. odkuć tynk do komina, połączyć oba pustaki systemowe na jakąś blachę, przykręcić ją do pustaków kołkami i spać spokojnie (taka moja koncepcja).

Jakby komin nie stał przy ścianie to bym mu zrobiła kołnierzyk z zespawanych kątowników, ale dostęp trochę utrudniony niestety...

tak myślę że to przez to że przed wymurowaniem części ponad dachem komin trochę stał, pewnie się zakurzył a murarze patałachy jak murowali dalej to nie wyczyścili powierzchni no i się częściowo odspoił.
do góry jest jeszcze jakieś 4 pustaki systemowe więc ciężar go dobrze trzyma ale kto wie jakie wiatry będą jeszcze i wolałabym to jakoś podreperować, żeby czasem komina nie rozbierać, bo to będzie już tragedia :(

smiejus
12-09-2007, 20:15
nikt nie wie ... :(

Krzysztofik
12-09-2007, 20:25
Samo się zaklei. Spoko.

I.W.
12-09-2007, 21:24
Ja bym wydłubał zaprawę tzn tak żeby pustak trzymał sie np na rogach i nie opadł w szczelinę zapodał nowejszpachelką na wcisk-każda ściankę po kolei. A potem od góry po rogach przeczyścił np długą listwą żeby zaprawa nie zablokowała wentylacji.

smiejus
13-09-2007, 07:27
Ja bym wydłubał zaprawę tzn tak żeby pustak trzymał sie np na rogach i nie opadł w szczelinę zapodał nowejszpachelką na wcisk-każda ściankę po kolei. A potem od góry po rogach przeczyścił np długą listwą żeby zaprawa nie zablokowała wentylacji.

I.W.

móże faktycznie warto podkleić żeby to nie pękało ale przeczyścić to raczej się nie da ... od góry przymurowana jest "czapka"

M@riusz_Radom
13-09-2007, 09:09
pęknięcie rzędu 1/10 mm

Jak Wy to zauważyliście ? :)

smiejus
13-09-2007, 10:08
pęknięcie rzędu 1/10 mm

Jak Wy to zauważyliście ? :)

hehe no wiesz jest rysa na szerokość włosa może to nie 1/10 a 2/10, przy 200% wzrostu to spokojnie można zauważyć ;-)

jak pierwsza rysa na świeżutkim porszaku :d

I.W.
13-09-2007, 21:23
móże faktycznie warto podkleić żeby to nie pękało ale przeczyścić to raczej się nie da ... od góry przymurowana jest "czapka"
No to nie wepchnąć za dużo zaprawyna rogach żeby nie zatkać kanałów

YreQ
23-09-2007, 22:26
A my zauważyliśmy pęknięcie na swoim systemowym ale wzdłuż spoiny ( na łączeniu komina z bloczkami wentylacyjnymi) na długości ok.1,5 m - i też nie wiem co z tym fantem.....? Zdjęcie wkleję jutro.

DorisN
24-09-2007, 06:06
A jak wysokie są Wasze kominy systemowe i czy te pęknięcia są raczej spowodowane złym wymurowaniem ?
* * * * *
Coś mi się zaczynają nie podobać te kominy systemowe :roll: a mam w projekcie propozycję- Shiedel i teraz sama nie wiem czy czasem nie murować tradycyjnie :roll:

24-09-2007, 06:42
...
* * * * *
Coś mi się zaczynają nie podobać te kominy systemowe :roll: a mam w projekcie propozycję- Shiedel i teraz sama nie wiem czy czasem nie murować tradycyjnie :roll:
dla pełniejszego obrazu poczytaj sobie posty o systemowych popękanych wewnątrz ...

YreQ
24-09-2007, 07:16
A jak wysokie są Wasze kominy systemowe i czy te pęknięcia są raczej spowodowane złym wymurowaniem ?
* * * * *
Coś mi się zaczynają nie podobać te kominy systemowe :roll: a mam w projekcie propozycję- Shiedel i teraz sama nie wiem czy czasem nie murować tradycyjnie :roll:

Na mój gust niedokładnie połączyli klejem bloczek kominowy z wntylacyjnym na wysokości pęknięcia. Ale niech to oceni kier.budowy albo ktoś kto się zna na forum. Aktualnie kominy są postawione na wys. ok.7 m - mają mieć po 9m.

DorisN
24-09-2007, 07:20
Chyba muszę przeprowadzić sondaż, komin systemowy czy tradycyjny, ale chyba już taki był :roll: muszę odszukać.
Ale widzę że nie ma co liczyć do końca na wykonawców....

I.W.
24-09-2007, 14:12
A my zauważyliśmy pęknięcie na swoim systemowym ale wzdłuż spoiny ( na łączeniu komina z bloczkami wentylacyjnymi) na długości ok.1,5 m - i też nie wiem co z tym fantem.....? Zdjęcie wkleję jutro.
To nie rzutuje. Każdy trzon i tak pracuje osobno.