PDA

Zobacz pełną wersję : Zbiornik na gaz plynny - na co zwrocic uwage?



bimbelt
13-09-2007, 07:29
Przymierzam sie do budowy zbiornika na gaz plynny. Na co zwrocic uwage, zeby nie wpakowac sie niepotrzebne koszty? Jakie kruczki stosuja zwykle dostawcy w swoich umowach?

akacja
13-09-2007, 08:29
1. Koszty, jakie musisz ponieść na "dzień dobry", czyli za instalację zbiornika i ew. projekt;
2. Koszty miesięczne, czyli za dzierżawę zbiornika;
3. Minimalna ilość gazu, jaką musisz zużyć, żeby bezboleśnie rozwiązać umowę;
4. Koszty wcześniejszego rozwiązania umowy, gdyby np. podłączyli ci gaz z sieci;
5. Ew. cena gazu (notowania są w Rzeczypospolitej) i rabat na pierwsze tankowanie; ( ale rabat dają wszyscy, a ceny są bardzo zbliżone lub takie same).

Moim zdaniem, najważniejsze są pkty 3 i 4.

My mamy zbiornik Shella, miał najlepsze warunki.

bimbelt
13-09-2007, 09:41
1. Koszty, jakie musisz ponieść na "dzień dobry", czyli za instalację zbiornika i ew. projekt;
2. Koszty miesięczne, czyli za dzierżawę zbiornika;
3. Minimalna ilość gazu, jaką musisz zużyć, żeby bezboleśnie rozwiązać umowę;
4. Koszty wcześniejszego rozwiązania umowy, gdyby np. podłączyli ci gaz z sieci;
5. Ew. cena gazu (notowania są w Rzeczypospolitej) i rabat na pierwsze tankowanie; ( ale rabat dają wszyscy, a ceny są bardzo zbliżone lub takie same).

Moim zdaniem, najważniejsze są pkty 3 i 4.

My mamy zbiornik Shella, miał najlepsze warunki.

A mozesz sie podzielic tymi warunkami?
Ja dostalem z firmy X rabat 49gr w stosunku do Rzeczpospolitej, a dzierzawa zbiornika jakos 480zl rocznie. Montaz 1600zl. Czy to dobre warunki?

joaz
13-09-2007, 13:55
My mieliśmy GASPOLU. I na szczęśie podłączyli nam gaz ziemny i już nie mamy butli. Te zimowe rachunki nas dobijały. ( rozliczanie comiesięczne- sygnał wysyłany przez GPS-a). Aha i jeszcze 50 zł za dzierżawę zbiornika.
A demontaż kosztował nas ponad 800 zł i tak nieżle, bo sąsiada wykasowali za wytankowanie niewykorzystanego gazu na 3 000 zł.

jacekp71
13-09-2007, 20:48
podpisalem umowe z BALTYKGAZem.

zgadzam sie z akacją, ze wazne sa warunki tzw. wyjscia.

jacekp71
13-09-2007, 20:51
acha !!

dla tych co planuja zmiane na ziemny:
wazne jest, zeby przekroj rury doprowadzajacej gaz z butli byl odpowiedni dla pozniejszej instalacji na gaz ziemny.
no i zeby skrzynka byla od razu w osi plotu - zeby pozniej jej nie przestawiac ;-)

akacja
14-09-2007, 07:59
1. Koszty, jakie musisz ponieść na "dzień dobry", czyli za instalację zbiornika i ew. projekt;
2. Koszty miesięczne, czyli za dzierżawę zbiornika;
3. Minimalna ilość gazu, jaką musisz zużyć, żeby bezboleśnie rozwiązać umowę;
4. Koszty wcześniejszego rozwiązania umowy, gdyby np. podłączyli ci gaz z sieci;
5. Ew. cena gazu (notowania są w Rzeczypospolitej) i rabat na pierwsze tankowanie; ( ale rabat dają wszyscy, a ceny są bardzo zbliżone lub takie same).

Moim zdaniem, najważniejsze są pkty 3 i 4.

My mamy zbiornik Shella, miał najlepsze warunki.

A mozesz sie podzielic tymi warunkami?



Ja dostalem z firmy X rabat 49gr w stosunku do Rzeczpospolitej, a dzierzawa zbiornika jakos 480zl rocznie. Montaz 1600zl. Czy to dobre warunki?


1. Instalacja zbiornika + 10 m rury - 400 netto. Każdy następny metr- 20 netto. Ja miałam 30 m , zapłaciłam niecały 1000. Projekt gratis. Musiałam wylać płytę pod zbiornik i wykopać rowek pod rurę.

2. Koszty dzierżawy zbiornika 30 netto miesięcznie, pierwszy rok gratis.

3. Minimalna ilość gazu - 12 tyś litrów.

4. Koszty wcześniejszego rozwiązania umowy - malejąco od 2500 zł. Jak np. rozwiążę umowę po zużyciu 60% z 12 tyś litrów - płacę 40% od 2500.

5. Pierwsze tankowanie - 1,30 / litr.( jeszcze nie tankowaliśmy, może za miesiąc). Potem rabat od cen Rzeczypospolitej przy każdym tankowaniu, ale rabatu w tej chwili nie pamiętam, nie mam umowy przy sobie.

Za każdego klienta, który zgłosi się do nich i powie, że z naszego polecenia, dostajemy chyba 300 litrów gratis.

Ważny jest też sposób płacenia za gaz:

- płacenie przy tankowaniu; tankujesz latem, gdy ceny są niższe i od razu płacisz;

- płacisz wg zużycia, co miesiąc( tzw. metoda telemetryczna) : tankują ci latem, gdy cena jest najniższa, ty płacisz rachunki za zużycie co miesiąc - najwyższe zużycie i rachunki masz zimą, gdy cena jest najwyższa.

Wybraliśmy płacenie przy tankowaniu; chociaż trzeba zapłacić od razu sporą kasę, to w sumie wychodzi sporo taniej.

akacja
14-09-2007, 08:00
acha !!

dla tych co planuja zmiane na ziemny:
wazne jest, zeby przekroj rury doprowadzajacej gaz z butli byl odpowiedni dla pozniejszej instalacji na gaz ziemny.
no i zeby skrzynka byla od razu w osi plotu - zeby pozniej jej nie przestawiac ;-)

Jaka skrzynka w osi płotu? :o

Zbiornik mam na działce, skrzynkę na ścianie domu, gdzie rurka z gazem wchodzi do środka. Co ma z tym wspólnego płot? :-?

malagocha
14-09-2007, 08:32
Akacja z postu wnioskuje z masz zbiornik naziemny, nie wiesz moze czy shell podziemne rowniez ma w ofercie? Czy ktos ma moze doswiadczenie z takimi zbiornikami? Wiem ze dzierzawa drozsza, ale jakos wielka butla na działce mi sie nie usmiecha :(

akacja
14-09-2007, 08:38
Shell ma zbiorniki podziemne. Wejdź na www.shellgas.pl.

malagocha
14-09-2007, 09:00
A dziekuje, przez stronke sie przekopalam ;) zle zadalam pytanie, mialam nadzieje ze moze posiadasz jakies bardziej szczegolowe informacje, ze np rozwazalas podziemny, ale zdecydowalac sie jednak na naziemny i w zwiazku z tym masz przemyslane za i przecie obu modeli....

akacja
14-09-2007, 09:06
Nie rozważaliśmy podziemnego, bo cały czas mam nadzieję na gaz z sieci, i usunięcie tej przecudnej cysterny. A z podziemnym byłoby trudniej... 8)

malagocha
14-09-2007, 09:32
U nas podobnie, tylko troche im nie ufam ;) dzieki :)

acca5
14-09-2007, 09:36
Ja mam z gaspolu podziemny, dzierzawa 50 zł, oplaty według comiesiecznego zużycia. koniecznośc posiadania go i uzywania przez lat ok.7- limit zuzycia litrowy-- ale wychodzi ok. 7 lat. Moze za tyle bede mieć gaz ziemny.Na wejscie 800zł- koszt montazu aż do pieca gazowego,
w moim atawarku widac z przodu zielona klapę to przykrywa zbiornika.

bimbelt
14-09-2007, 11:01
Ja mam z gaspolu podziemny, dzierzawa 50 zł, oplaty według comiesiecznego zużycia. koniecznośc posiadania go i uzywania przez lat ok.7- limit zuzycia litrowy-- ale wychodzi ok. 7 lat. Moze za tyle bede mieć gaz ziemny.Na wejscie 800zł- koszt montazu aż do pieca gazowego,
w moim atawarku widac z przodu zielona klapę to przykrywa zbiornika.

7 lat? O kurcze, nie chcialbym sie na tyle wiazac z dostawca. Gaz kiedy bedzie, to bedzie, ale jakos nie lubie sie wiazac dlugookresowymi umowami. Czuje wtedy pewien dyskomfort.

acca5
14-09-2007, 12:04
inna opcja nie wchodzi w rachubę, mam do tego jeszcze kominek z płaszczem

Wojtek33
14-09-2007, 14:13
a Moze ktos powie czy te ceny za sam montaz czy tez sprawy papierkow uzgodnien, projektu itp

arecki1338
14-09-2007, 14:38
podlacze sie do tematu. A jak to jest ze zbiornikiem podziemnym, chodzi mi o te przeglady raz na 5 lat, jak to w praktyce wyglada? Czy trzeba go odkopywac?

akacja
14-09-2007, 17:54
a Moze ktos powie czy te ceny za sam montaz czy tez sprawy papierkow uzgodnien, projektu itp

U mnie to cena za wszystko, nie interesowały mnie żadne papierologie.