PDA

Zobacz pełną wersję : załatwianie formalności przed rozpoczęciem budowy - pomocy!



stokrotka 2
13-09-2007, 07:46
witam serdecznie
będę niedługo budować upragniony domek drewniany :D
prawdopodobnie wszystko rozpocznie się na wiosnę , w planach było rozpoczęcie budowy latem ale oczywiście jeszcze nie wiedzieliśmy, że tyyyle to wszystko będzie trwało :cry:
mam do Was prośbę, jako że znacie się już na tym wszystkim :lol: mianowicie, trochę się gubię w tej całej papierkologii :x

działka nie jest jeszcze moja, bo czekam aż będę mogła ją kupić (sprawa spadkowa twa od maja :evil: ) ,ale zaczęłam już załatwiać warunki zabudowy, póki co mam już warunki techniczne z energetyka , czekam na warunki z wodociągów odnośnie wody i kanalizy, mam już mapy
kiedy to wszystko złożę do urzędu miasta,poczekam sobie (pewnie niekrótko) na wydanie warunków zabudowy i CO POTEM????
wiem że jeszcze projekt (jest juz wybrany) geodeta, potem jakaś adaptacja projektu itp itd
I TU MOJA PROśBA- proszę by ktoś miły i zorientowany :D napisał co po kolei będe musiała załatwić po uzyskaniu warunków zabudowy
będę bardzo wdzięczna :)

ps- jeśli chcecie wiedzieć jaki domek będę budować ,musicie mi powiedzieć jak załączyć obrazek przy moim nicku :D hehe
(czytam forum muratora juz długo,a;le jeszcze nigdy sie nie wypowiadałam :oops: )

beton44
13-09-2007, 07:57
1. kupić ziemię...

stokrotka 2
13-09-2007, 08:09
ziemia na 100% będzie moja :)
tylko że pewnie jeszcze trochę to potrwa...zanim sprawa się odbędzie i wyrok uprawomocni minie trochę... :evil:
chodzi o to,że jej właściciel niedawno zmarł i najpierw musi odbyć się sprawa spadkowa by działka była własnością synów właściciela i ja wtedy ją od nich kupię

warunki zabudowy mogę na szczęscie załatwiac nawet gdy działka nie jest jeszcze moja :)
a w trakcie oczekiwania na ich wydanie działka powinna byc juz moja , dlatego chcę wiedzieć co po uzyskaniu warunków zabudowy dalej powinnam załatwiac

bardzo proszę,pomóżcie

Geno
13-09-2007, 08:12
Może ktoś coą napisze ale....

Powiem,że było już 100 razy przerabiane i na pewno znajdziesz temat.

Przeproś się tylko z wyszukiwarką.

siemka
13-09-2007, 08:21
ziemia na 100% będzie moja :)
tylko że pewnie jeszcze trochę to potrwa...zanim sprawa się odbędzie i wyrok uprawomocni minie trochę... :evil:
chodzi o to,że jej właściciel niedawno zmarł i najpierw musi odbyć się sprawa spadkowa by działka była własnością synów właściciela i ja wtedy ją od nich kupię

warunki zabudowy mogę na szczęscie załatwiac nawet gdy działka nie jest jeszcze moja :)
a w trakcie oczekiwania na ich wydanie działka powinna byc juz moja , dlatego chcę wiedzieć co po uzyskaniu warunków zabudowy dalej powinnam załatwiac

bardzo proszę,pomóżcie

1. akt własności ziemii
2. warunki zabudowy lub miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
3. wydział komunalny lub podobny - warunki techniczne na obsługę komunikacyjną działki
4. zakład energetyczny - warunki zasilania
5. wodociągi - warunki zasilania w wode i odprowadzanie ścieków.
6. gazownia - warunki zasilania
7. mapka dla celów projektowych - geodeta
8. projekt architektoniczny i jego adaptacja do warunków miejscowych - architekt
9. ZUD
10. UM lub Powiatowy lub Gmina......składasz wniosek o pozwolenie na budowę i ew. odrolnienie działki

moze cos pominąłem........pozdrawiam

KOM44
13-09-2007, 08:29
Aby otrzymać warunki zabudowy musisz mieć akt własności ziemi. Co do reszty to wszystko będzie napisane w warunkach zabudowy.

stokrotka 2
13-09-2007, 08:36
dziękuje! :D

gdy brałam z urzędu miasta wnioski o wydanie warunków zabudowy, urzędniczka mowiła że nic nie stoi na przeszkodzie,by starać się o warunki zabudowy odnośnie działki która jeszcze nie jest moja, trzeba tylko załączyć jakieś oświadczonko,że w ciągu iluś tam np. m-cy działka będzie moja

stokrotka 2
13-09-2007, 08:37
tak samo w energetyku, wodociągach - składałam oświadczenie że akt wasności zostanie dostarczony w ciągu 6 m-cy:)

listek
13-09-2007, 08:40
Witam.
W moim przypadku:
1.Warunki przyłączenia z Elektrowni i wodociągów oraz oświadczenie z gazowni.
2. WZ (nie musiałem być właścicielem gruntu).
3. Pozwolenia na budowe (projekt, przyłacza, AKT WŁASNOŚCI)
Pozdor

stokrotka 2
13-09-2007, 09:08
Witam.
W moim przypadku:
1.Warunki przyłączenia z Elektrowni i wodociągów oraz oświadczenie z gazowni.
2. WZ (nie musiałem być właścicielem gruntu).
3. Pozwolenia na budowe (projekt, przyłacza, AKT WŁASNOŚCI)
Pozdor


a co z mapkami,geodetami,projektantami,architektami itp itd???
mógłbyś bardziej szczegółowo.pliss? :D

stokrotka 2
13-09-2007, 09:13
z pomocą moderatora udało mi się załączyć obrazek mojego przyszłego domku [jupi]
:D :D :D
pozdrawiam ponurego63 :)

co sądzicie o tym domku?

i czekam na odpowiedzi w sprawie formalności
szukam też w wyszukiwarce ale ciężko znaleźć coś konkretnego :(

listek
13-09-2007, 11:03
Witam.
U mnie było tak:
Wybrałem mapki (kopia mapy ewidencyjnej i kopia mapy zasadniczej)_powiesz w urzędzie, że potrzebujesz mapek do WZ/PnB.
Porobiłem ksera mapek i z kompletem udałem się do "mediów" o warunki przyłącza.
Mając warunki przyłaczy, mapki oraz ksero wybranego projektu (WZ robiłem pod konkretny projekt, ale ksero nie jest wymagane) złożyłem dokumenty na WZ.

Mając WZ, zakupiony projekt, architekta do adaptacji, wybranego kierbuda, warunki przyłaczy, akt własności gruntu, trzeba znaleźć geodetę, który zamówi mapę do celów projektowych i to wszystko naniesie (WZ).

Wtedy juz tylko zostaje PnB.
W razie pytań wyslij numer tel na priva to zadzwonie.
Pozdro 8)

misob
13-09-2007, 11:08
krótki kurs wyszukiwania :
wchodzimy na http://www.google.pl/

nastepnie wpisujemy np frazę :

co do pozwolenia na budowę site:forum.muratordom.pl

opcja site ogranicza wyszukiwanie do forum muratora, bez niej cały internet

wyskakują nam liczne wyniki np.
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=101694
http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/przed-budowa,5653.htm

itd. itp.

Z moich doswiadczen to warto przeszukiwac forum za pomocą googla a nie wyszukiwarki forumowej która dziala kiepsko

--

opinie o projektach zazwyczaj są wymieniane na forum "Projekty i architektura"
Trzeba tam umiescic swoj projekt (nie rysunek tylko odnosnik do strony projektu gdzie są rzuty, elewacje i opisy) albo znalezc na forum juz istniejace komentarze do projektu

stokrotka 2
13-09-2007, 11:27
LISTEK :D dzięki wielkie - to już jest dość szczegółowy wykaz formalności :)

zaraz to zapiszę, co by nie pogubić się w tym wszystkim :o
dobrze ze ten projekt domu nie jest potrzebny do warunków zabudowy bo ja póki nie dostanę warunków to nie będę wiedziała czy mój upatrzony domek się na działce zmieści...więc nie kupiłam jeszcze projektu
przy projekcie jest napisane że minimalne gabaryty działki to ok. 22x22 a ja nie wiem niestety ile ona ma długości i szerokości :( jest nadal nieopomiarowana no jest niewielka - ma tylko 750m i w dodatku kształt trapezu :(


MISOB : również dziękuję za pomoc co do wyszukiwarki :) ja szukałam do tej pory wszystkiego przez wyszukiwarkę muratora :evil: spędziłam kilka godzin na szukaniu informacji i szczerze mówiąc praktycznie nic nie znalazłam :cry:

następnym razem skorzystam z googlów :wink: :P

dzięki ludziska, co ja bym bez Was zrobiła ? :oops: [/quote]

stokrotka 2
13-09-2007, 11:35
listek----> możesz zdradzić,ile zajęły Ci mniej więcej te wszystkie formalności?
począwszy od rozpoczęcia zbierania papierków do warunków zabudowy aż do uzyskania pozwolenia na budowę?

ile czekałeś na same WZ?
ja załatwiam wszystko w Urzędzie Miasta i tam pracowniczka powiedziała mi,że będę czekać na nie od 2-6 m-cy przy czym to 6mc-y jest bardziej prawdopodobne :evil: :evil: :evil: paranoja

listek
13-09-2007, 11:42
Mniej więcej od maja woziłem się ze sprawami spadkowymi. W połowie lipca mając juz akt własności, złozyłem na WZ. Czekałem równo 2 miesiące. Na PnB jeszcze nie składałem (czekam na przyłacz na budowę_nie mam nowego tylko zwiększenie mocy- chce już to mieć na mapce do celów projektowych, żeby później nie uaktualniać)