PDA

Zobacz pełną wersję : Farba zew. caparol - raz czy dwa



niciacia
13-09-2007, 10:36
Jak zwykle w Polsce - dwóch ludzi a trzy zdania, a każdy fachowiec.
W związku z powyższym zapytam najlepszych doradców :wink: :
mam zamiar pomalować elewację farbą caparola. producent zaleca dwukrotne malowanie, a wykonawca twierdzi, że raz wystarczy, tylko trzeba to dobrze zrobić. Dodam tylko, że jest to farba jakaś silikonowa (coś tam premium), :P ale chyba ważne jest to, że producent zaleca 2x, a wykonawca twierdzi, że raz. Może ktoś z was testował lub przerabiał temat, więc poproszę o opinie.

tokas
13-09-2007, 18:54
Malujac każdą farba ( prócz jednowarstwowych ) nalezy nakładac 2 warstwy aby siła krycia była wieksza a także aby dokładnie pomalować każdy cm sciany.

beton44
14-09-2007, 04:42
rada ma:

znaleźć wykonawcę co umie czytać /napisy na opakowaniu/...

i zrozumieć ich treść - bez tego ani rusz :o

tokas
14-09-2007, 10:27
Diabeł tkwi w szczegółach.
Być może nastawienie "fachowca" do jednokrotnego malowania wynika z jego nygustwa a być może z tego że płacisz mu za robotę a nie za wymalowany 1 m2. W drugim przypadku Pan ten chce szybko skończyć przy małych nakładach pracy za swej strony.

gosia0107
14-09-2007, 12:24
Ja mam pomalowaną elewację CAPAROLEM-Palazzo chyba 330 (o ile mnie pamięć nie myli).Wiem ze zalecaja 2-krotne malowanie.Na razie jest ok-efekt byl tak dobry ze zrezygnowalismy z drugiego malowania.Malowane bylo w tym roku-zobaczymy jak sie zachowa dalej.Pozdrawiam Pa

niciacia
30-10-2007, 09:41
No i pomalowali raz. Efekt idealny. W sumie argumenty szefa firmy były przekonyujące. Twierdził m.in. że dwukrotne malowanie jest zalecane ze względu na możliwość niewystarczającej fachowości malarza - twierdził, że był na szkoleniu w caparolu. W sumie to brał za metr malowania więc dziwne, żeby upierał się przy niemalowaniu, skoro mógł na ty m zarobić - przekonał mnie.
Póki co, efekt jest zadzebisty.
Zobaczymy, co będzie dalej - myślę, że wykonawca mógł mieć rację. Pożyjom - uwidim.

Sp5es
30-10-2007, 17:38
Malowanie w kolorze podłoża tzw."egalizacja" (fatalne słowo...) wystarcza jednokrotnie. Na białym - wskazane dwa. Jak wszystko dobrze idzie czasem wystarcza jeden...

Robić i patrzec
- co
- kto

robi i najważniejsze

- jak to wygląda.

Caparol to poprawny produkt, taka akcja może się udaz jednokrotnym malowaniem.