PDA

Zobacz pełną wersję : podlicznik energii el. na budowie



zomb
13-09-2007, 10:41
Witam
Chce pożyczyć od sąsiada prąd do budowy.
Żeby to miało sens chcę (on też) założyć podlicznik energii.

znalazłem taką ofertę:
http://allegro.pl/item243432459_licznik_energii_elektr_1_lub_2_taryf owy_z_alarmem.html

Czy takie użądzenia są co kolwiek warte i bezpieczne?
Podają że maksymalny pobór mocy to 4,4kW. Wystarczy do budowy? (prąd potrzebny do betoniarki 1-faza, potrzeby socjalne i drobniejsze użądzenia).

Jaki pobór może mieć taka betoniarka na 230V?
/zomb

mario1976
13-09-2007, 10:46
Witam
Chce pożyczyć od sąsiada prąd do budowy.
Żeby to miało sens chcę (on też) założyć podlicznik energii.

znalazłem taką ofertę:
http://allegro.pl/item243432459_licznik_energii_elektr_1_lub_2_taryf owy_z_alarmem.html

Czy takie użądzenia są co kolwiek warte i bezpieczne?
Podają że maksymalny pobór mocy to 4,4kW. Wystarczy do budowy? (prąd potrzebny do betoniarki 1-faza, potrzeby socjalne i drobniejsze użądzenia).

Jaki pobór może mieć taka betoniarka na 230V?
/zomb

A w czasie budowy nie będziesz używał "siły" ? Ja kupiłem w castoramie licznik trójfazowy (70 pln) zdobyłem metalową skrzynkę i za flaszkę elektryk poskładał mi to do kupy. Miałem więc i 230 i siłę, do tego bezpieczniki.

zomb
13-09-2007, 10:57
no właśnie majster powiedział że sila nie będzie potrzebna (beton z gruszki).

a jaki ten licznik kupiłeś? taki standardowy stacjonarny?

mario1976
13-09-2007, 11:05
no właśnie majster powiedział że sila nie będzie potrzebna (beton z gruszki).

a jaki ten licznik kupiłeś? taki standardowy stacjonarny?

Najnormalniejszy licznik prądu trójfazowego + wielka skrzynia (pozyczyłem)...bezpieczniki i stare wtyki dostałem za darmo. Wszystko skręcone do kupy i ustawione na gustownie przyspawanych nogach.

Barbossa
13-09-2007, 11:15
no i niezbyt oficjalnie, bo sąsiad nie jest raczej upoważniony do odsprzedaży prądu :D

mario1976
13-09-2007, 11:17
no i niezbyt oficjalnie, bo sąsiad nie jest raczej upoważniony do odsprzedaży prądu :D

Opowiadam oczywiście jak można to zrobić teoretycznie.....praktycznie oczywiście jest to niemożliwe.

sienna
13-09-2007, 11:26
U mnie też tak jest, sąsiad jest niby wujkiem który w prezencie daje nam energię :) mamy siłę itp a teraz się okazało że i tak doopa. Wszystko było super dopóki nie podłączyli agregatu tynkarskiego... ma podobno 4 silniki i nasze korki wywalało po 2 sekundach pracy agregatu, zatem i tak trzeba było wziąć przedłużacz i znów uśmiechnąć się szeroko do sąsiada. No i nie wiadaomo jak się terz będziemy liczyć... bo agregat chodzi na jego prąd i tu licznika już nie ma

Robak
16-09-2007, 07:52
[quote=zomb]

Ja buduje na taryfie socjalnej S11 mam tam bardzo drogi prąd 1,2 zł/kWh ale nie ma żadnych abonamentów do 600 kWh/rocznie się opłaca, a tyle to ja na budowie nie zużyje nawet przez 5 lat

a jak to zrobiłeś że budujesz na socjalnej? ciekawe, ja też tak chcę

Robak
17-09-2007, 14:12
nie znam się na tym, ale mi powiedzieli, że taryfa budowlana jest tylko jedna, a że jestem w trakcie budowy tylko taką mogą włączyć i taryfikować wg niej
ale skoro mówisz, że można inaczej, to trzeba się dowiedzieć

pozdrawiam