PDA

Zobacz pełną wersję : Czy impregnujecie kostkę brukową? Jaki impregnat stosujecie?



beatca
13-09-2007, 12:13
Witam
Chce zapytać czy impregnujecie/lakierujecie kostkę brukową? Kupiłam kostkę na taras i tak sobie myślę, że chciałabym aby zachowała swoje kolory jak najdłużej. W tej chwili ma białawy nalot, który podobno zejdzie.Sprzedawca mówił, że można lakierować kostkę, ale że jest to zbyteczne. Jak to jest w praktyce? Które środki sa skuteczne?, czy efekty są widoczne?, jakie preparaty stosujecie? Środki te nie należą do najtańszych więc czy warto???

danielh
04-08-2010, 11:14
Masz rację, te środki nie należą do najtańszych. A czy warto?Powiem tak, jeśli ktoś chce mieć ładną, zadbana kostkę na dłużej to zdecydowanie tak! Naloty zazwyczaj schodzą same po mniej więcej 1-2miesiącach od położenia kostki, ale różnie bywa, usuwanie nalotu, wykwitów jest dosyć uciążliwe i potrzebna jest specjalna chemia + wysokie ciśnienie. Z tym najlepiej zgłosić się do odpowiednich osób bo samemu można nieźle nabroić takimi środkami :D
Efekty zależą od impregnatu, jedne dają niewidoczny efekt, zabezpieczają jedynie powierzchnie, inne oprócz tego nadają żywy, nasycony kolor. Ja zawsze robię mały test przed nanoszeniem.

Pozdrawiam!