PDA

Zobacz pełną wersję : Czy potrzebne docieplenie? Silikat-8 cm styropianu-siporex



eranet
13-09-2007, 16:06
witam, mam pytanie jak w temacie. Czy potrzebne docieplenie? Silikat-8 cm styropianu-siporex, silikat 12cm, 2x4cm styropianu i 24cm siporex, łącznie 44 cm muru, teraz jak pytamy "specjalistów" to jedni mówią, żeby już nic nie dawać, a inni, ze należy. Zależy mi na Waszej opinii podobnie tak jak na ciepłym domku, więc proszę o rady, sugestie i opinie

piwopijca
13-09-2007, 17:16
Wyjdzie tak na oko U=0,22-0,23 wiec nie najgorzej. Nie jest to dom pasywny :lol: ale juz spelnia nowe normy. Jezeli dasz jeszcze 8cm styropianu na elewacje to moze wyjsc U=0,15 (w granicach). Nie liczymy okien,drzwi wejsciowych,mostkow cieplnych etc.

Pzdr.

eranet
13-09-2007, 19:56
Wyjdzie tak na oko U=0,22-0,23 wiec nie najgorzej. Nie jest to dom pasywny :lol: ale juz spelnia nowe normy. Jezeli dasz jeszcze 8cm styropianu na elewacje to moze wyjsc U=0,15 (w granicach).
jakie to może dać oszczędności na ogrzewaniu gazem?

radomik
13-09-2007, 20:06
Wyjdzie tak na oko U=0,22-0,23 wiec nie najgorzej. Nie jest to dom pasywny :lol: ale juz spelnia nowe normy. Jezeli dasz jeszcze 8cm styropianu na elewacje to moze wyjsc U=0,15 (w granicach). Nie liczymy okien,drzwi wejsciowych,mostkow cieplnych etc.

Pzdr.

nie najgorzej? :o


Wymagany normą współczynnik przenikania ciepła dla ścian trójwarstwowych; U = 0,3 W/m2K

piwopijca
14-09-2007, 05:19
Od kiedy to normy sa wyznacznikiem dobrego ocieplenia/izolacji ?
Normy wskazuja minimum a nie max, tak wiec nie powinno byc wiecej dla scian warstwowych niz U<=0,3, przy czym nalezy zmierzac ku jak najmniejszemu wspolczynnikowi.
Dla domow pasywnych wynosi on U<=0,1
Pamietajmy,ze szacunki sa dla samych scian, trzeba doliczyc okna ktore pogarszaja ten wspolczynnik,czasem dach,mostki cieplne,drzwi zewnetrzne, podloga na gruncie,kiepsko izolowane fundamenty.
To wszystko jesli policzymy to U dla calego domu wyjdzie duzo gorzej i nie mowie o normach tylko o pozniejszych oszczednosciach. Oczywiscie dochodzi wentylacja grawitacyjna przez ktora ucieka lwia czesc ciepla bezp. do atmosfery.
Nie wiem ile mozna szczedzic pozniej liczbowo) ale procentowo pewnie ok. 20-30% (moze do 1.000 PLN rocznie) Zwrot bdzie zalezal od wielu czynnikow (zwrot nakladow na docieplenie) i wyniesie pewnie kilka do kilkunastu latek.
Domy dobrze izolowane lub majace aspiracje na pasywne beda oplacac sie na emeryturze :lol: , tak wiec ludzi teraz po 30-stce dbaja o oszczednosci w przyszlej emeryturce, ale kicha :evil:

Pzdr.

piwopijca
14-09-2007, 10:11
Nie jestem fachowcem, ale chyba problem znika gdy zastosujemy wentylacje mechaniczna - moze sie myle?
Wydawalo mi sie,ze "rosa" powstaje gdy wilgos przenika przez sciany,a z went. np. z reku nie powinno sie to dziac.
Z takiego zalozenia wyszdlem, moze ktos mnie poprawic jesli sie myle?

Pzdr.

eranet
16-09-2007, 21:16
podsumowując:
1. potrzebne czy nie?,
2. opłaca się czy nie?

eranet
29-09-2007, 21:16
podsumowując:
1. potrzebne czy nie?,
2. opłaca się czy nie?
ludzie potrzebuję jednoznacznej odpowiedzi! Proszę o pomoc

eranet
30-09-2007, 10:33
a co to takiego audyt energetyczny? pierwszy raz słysze o czymś takim, kto i za ile go robi?

wojciaszek
01-10-2007, 11:45
daj 6-8 cm cena materiału znikoma,robocizna za dodatkowe przyklejenie tez a bedzie cieplej :lol:
ja mam pth 44 i 6 cm ocieplenia

MRJDomańscy
01-10-2007, 19:54
U nas Max 30 cm + wełna 15 cm (5 i 10 na mijankę) i modularna z Maxów 9 cm = 53 cm mur. Teraz widzimy, że troszku za gruby :(
Osobiście nie dałabym 2 x styropianu, bałabym się, że powstanie termos i wilgoć. Ale nie wiem... Jeśli nie brać pod uwagę tego, lepiej dołozyć i mieć cieplej.