PDA

Zobacz pełną wersję : TANIA BALUSTRADA TYMI RĘCAMI ROBIONA...KTO MA?



daggulka
14-09-2007, 12:13
Witam.
Ciekawa jestem czy ktoś sam zrobił sobie balustradę balkonową lub schodową :roll: .
Jeśli tak to z czego i jak wykonał i czy to było trudne...oczywiście zdjątka mile widziane :D .

Oczywiście pytanie nie powstało z czystej ciekawości....po prostu jestem na tym właśnie etapie a niestety nie posiadam w zanadrzu nadmiaru wolnej gotówki....więc ciekawa jestem czy ktoś sam się z tą sprawa uporał :D .

Pozdrawiam, smoczyca.

kachna28
15-09-2007, 21:02
To link do mojego wątku o balustradzie- tam się odezwał jeden samodzielny wykonawca :) :
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2032904#2032904
Pozdrawiam-kachna28

Tedii
15-09-2007, 23:29
Właśnie jestem w trakcie.
Zamówiłem pocięte profile zamknięte stalowe.
Mocuję do czoła płyty balkonu.
Przykręcę sztachety a na górę jakąś drewnianą poręcz.
A na schody też mam przygotowaną poręcz z drewna ale założę już po przeprowadzce.
Koszty chyba minimalne, tylko ten czas,ten czas!
Poza tym wątek powinien być w "Zrób sam" :wink:

daggulka
16-09-2007, 10:48
Rozważaliśmy samodzielne wykonanie balustrady drewnianej na balkonie, ale : i tak trzebaby kupić: odpowiednie deski, impregnat, farbę, profile metalowe, śruby itd....i nie wiem czy warta skórka za wyprawkę :roll: .
Najtańszą ofertę dostaliśmy z firmy reklamującej się na allegro.... 110zł/m2 ...prosta konstrukcja z kątowników .... "bajery" można sobie samemu dospawać (na allegro jest tego multum w sprzedaży).

Poczekam jeszcze , może ktoś zrobił sobie sam i się pochwali opisem i fotkami :wink: :D .

Pozdrawiam, smoczyca

pabelo76
02-11-2009, 13:44
Witam

Ja mam balustrade drewniana robiona "tymi recami" :)
Wyglada to tak:
http://lh3.ggpht.com/_52LV9OyXY3U/Sux2sJLOMXI/AAAAAAAADf8/2QMsHxjn-F4/s800/DSCF1429.JPG
Co do kosztow: drzewo z tartaku okolo 400zl, klej 50zl, impregnat 70zl, reszta to praca wieczorami (i "troche" sprzetu typu grubosciowka, frezarka, szlifierka...)

out
02-11-2009, 14:05
pabelo76

trochę nie na temat balustrad ale interesuje mnie twoja "rynna", a dokładnie interesuje mnie czy się sprawdza odprowadzenie pionowe wody po łańcuchu aż do gruntu ? Przy dużym deszczu struga wody utrzymuje się na nim czy może odrywa się i zalewa taras, ściany ?

pabelo76
03-11-2009, 12:19
out: na razie lancuch sprawuje sie tak sobie. Byl zalozony do testow bo nic nie znalazlem na necie a i praktykow tez w okolicy nie znalazlem. Przy malym deszczu radzi sobie nadzwyczaj dobrze, gdy jest wieksza ilosc wody struga sie odrywa od lancucha. Rozwiazaniem (moim zdaniem) jest zastosowanie lancucha o duzym ogniwie (na zdjeciach gdzie sa lancuchy spustowe sa wlasnie takie) albo splecenie kilku o mniejszych okach (ciezko kupic lancuch o duzym ogniwie ktory nie jest masywny) Lejek ktory zaloazylem na gorze ma za zadanie skupienie stumienia na lancuchu.

WaldekZ
03-11-2009, 12:38
Jeśli już odświeżony temat, to mam pytanie "balustradowe".
Czy ktoś robił może balustradę wewnętrzną schodową z gotowych elementów ze stali nierdzewnej, które można dostać np. w Leroy Merlin?
Jaki wyszedł koszt za mb? Łatwo się to montuje? Może trochę innych spostrzeżeń...
Podzielcie się... :)

Pozdrawiam
WaldekZ

daggulka
03-11-2009, 13:15
ja tylko tak bardzo ogólnie ....
kiedy rozważałam wykonanie balustrady wewnętrznej - pojechałam do castoramy i Leroy Merlin ... policzyłam i nie pamietam już dokładnej kwoty , ale tak tanio toto nie wyszło biorąc pod uwagę wszystkie części ...
musiałbyś sobie pojechać i na miejscu policzyć ... konsultant powinien Ci pomóc...
docelowo wykonałam balustradę kutą za którą zapłaciłam z montażem 240zł za metr bieżący ...

wojtas122
03-11-2009, 22:22
Co do cen to nie licz ,że będziesz miał taniej, po podliczeniu wyjdzie Ciebie tak jak byś zamawiał u kogoś i sam montujesz .Dla przykładu: aktualnie zamawiam meble kuchenne ze składu budowlanego, ogólna cena dość atrakcyjna,ale po podliczeniu ,,pierdół" bez których sie nie da tego poskładać aby to jakoś wyglądało, tak wiec myśle,że spokojnie ktoś by zrobił to w podobnej cenie ,albo i niższej i to z montażem. Jedyny plus tego,że jest to dostępne od ręki i nie musze czekać.Co do jakości to mam wiele zastrzeżeń,ale pare lat to pożyje:)

WaldekZ
06-11-2009, 10:37
ja tylko tak bardzo ogólnie ....
kiedy rozważałam wykonanie balustrady wewnętrznej - pojechałam do castoramy i Leroy Merlin ... policzyłam i nie pamietam już dokładnej kwoty , ale tak tanio toto nie wyszło biorąc pod uwagę wszystkie części ...
musiałbyś sobie pojechać i na miejscu policzyć ... konsultant powinien Ci pomóc...
docelowo wykonałam balustradę kutą za którą zapłaciłam z montażem 240zł za metr bieżący ...

Co do cen to nie licz ,że będziesz miał taniej, po podliczeniu wyjdzie Ciebie tak jak byś zamawiał u kogoś i sam montujesz .Dla przykładu: aktualnie zamawiam meble kuchenne ze składu budowlanego, ogólna cena dość atrakcyjna,ale po podliczeniu ,,pierdół" bez których sie nie da tego poskładać aby to jakoś wyglądało, tak wiec myśle,że spokojnie ktoś by zrobił to w podobnej cenie ,albo i niższej i to z montażem. Jedyny plus tego,że jest to dostępne od ręki i nie musze czekać.Co do jakości to mam wiele zastrzeżeń,ale pare lat to pożyje:)
Kurczę, balustradę z nierdzewki 6,5 m.b. (wewnętrzna) wycenili mi z montażem na 8000. Myślałem, że "marketową" da się sklecić za połowę tej ceny. Cholera, co tu wymysleć... Końcówka budowy i z kasą cienizna, a jeszcze jakieś łóżko do sypialni zdałoby się kupić... A balustrada kuta (faktycznie tańsza) mi nie pasi... Załamka. :cry:
Może jakieś ciekawe pomysły...

Pozdrowienia
WaldekZ

dzabij
06-11-2009, 11:50
Ja wczoraj zamówiłem balustradę wewnętrzną ze zwykłej stali konstrukcyjnej, szlifowanej i lakierowanej lakierem bezbarwnym. Kolor nieznacznie ciemniejszy od stali nierdzewnej, troszkę jak tytan. Cena za balustradę z montażem, długość ok. 4-5 metrów to 2200 PLN (słupki pionowe z profila kwadratowego 4cm + wypełnienie z 4 poziomych profili 2x2cm). Ślusarz zrobił mi próbkę , wyszło naprawde fajnie. Jeżeli komuś nie pasuje nieco ciemniejszy kolor, można oddać do niklowania / chromowania. Jak zamontujemy to wrzucę fotki.

WaldekZ
09-11-2009, 09:55
Ja wczoraj zamówiłem balustradę wewnętrzną ze zwykłej stali konstrukcyjnej, szlifowanej i lakierowanej lakierem bezbarwnym. Kolor nieznacznie ciemniejszy od stali nierdzewnej, troszkę jak tytan. Cena za balustradę z montażem, długość ok. 4-5 metrów to 2200 PLN (słupki pionowe z profila kwadratowego 4cm + wypełnienie z 4 poziomych profili 2x2cm). Ślusarz zrobił mi próbkę , wyszło naprawde fajnie. Jeżeli komuś nie pasuje nieco ciemniejszy kolor, można oddać do niklowania / chromowania. Jak zamontujemy to wrzucę fotki.
A mógłbyś wrzucić (może być na priv) jakiś namiar na wykonawcę? Pomysł wydaje się być ciekawy... :)

Pozdrowienia
WaldekZ

Judka
09-11-2009, 10:25
Oto moja balkonowa, wykonana przez mojego męża. Szerokośc ok. 550 cm, koszt coś ok. 500 zł. Zwykle żelastwo pomalowane jakimś hammeraitem.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/hj/ad/aytd/CKuypMvMy42lb0ZL6B.jpg

out
09-11-2009, 10:44
pabelo76

prowadząc dywagacje dalej nie na temat, z twojej wypowiedzi wynika, że problemem jest odprowadzenie większej ilości wody po łańcuchu. Rozwiązaniem może było by "podzielenie" rynny na dwa spadki i zrobienie doprowadzenia po drugiej stronie wypustki w dachu ?

Martinezio
09-11-2009, 12:02
Ja wykonywałem "tymi rencami" balustradę na balkonie - zrobiona ze słupków stalowych 50mm*50mm (gr. ścianek: 2,5mm chyba), pomiędzy którymi przyspawane są 2 żerdzie z ceowników 40*20mm (stal hutnicza, gr. 4mm), a na szczycie przyspawany płaskownik 50mm*5mm na całej długości.
Płaskownik i ceowniki ponawiercałem, a do tego będę kręcił sztachetki drzewniane zakupione na alledrogo ;)
Całość objechałem szczotą stalową na wiertarce, a następnie pomalowałem (na razie 1 warstwą) hammeritem, bo niestety padał deszcz i rdzę chwyciło...

Kosztów i fotek na razie nie mam, ale wyszło całkiem niedrogo. Spawarę pożyczyłem od sąsiada ;)

Aha, całość konstrukcji przytwierdziłem do żelbetu balkonu za pomocą prętów fi12 żebrowanych przyspawanych od wewnątrz do słupków. Przymocuję jeszcze na długie kotwy do elewacji.

dzabij
26-11-2009, 12:41
Oto moja balustrada o której pisałem wcześniej, nie mam jeszcze pochwytu ale na dziś wyglada tak :

http://img22.imageshack.us/img22/7944/pb260015.th.jpg (http://img22.imageshack.us/i/pb260015.jpg/)
http://img510.imageshack.us/img510/7158/pb260016.th.jpg (http://img510.imageshack.us/i/pb260016.jpg/)

http://img412.imageshack.us/img412/4460/pb260017.th.jpg (http://img412.imageshack.us/i/pb260017.jpg/)

To jest zwykła stal konstrukcyjna zeszlifowana do gołego metalu i polakierowana lakierem bezbarwnym.

Martinezio
26-11-2009, 13:01
dzabij: wygląda całkiem spoko :) Tylko czy tego rdza żreć nie będzie? :-? Jakoś tak nie chciałbym, aby mi się pojawiła z widelcem i nożem przy tej jadłodajni ;)

Z wierzchu lakier powstrzyma, ale co od środka?

dzabij
26-11-2009, 14:00
No jest to jakiś eksperyment, mam nadzieję że wszystko będzie ok. Generalnie profile są zabezpieczane z obu stron olejem, z zewnątrz został oczywiście zmyty ale w środku myślę że trochę go zostało. Poza tym w sumie pod dachem jakiejś wyjątkowej wilgotności nie ma i zanim "Ruda" skonsumuje 2mm ścianki trochę czasu minie :-)

WaldekZ
26-11-2009, 14:25
No jest to jakiś eksperyment, mam nadzieję że wszystko będzie ok. Generalnie profile są zabezpieczane z obu stron olejem, z zewnątrz został oczywiście zmyty ale w środku myślę że trochę go zostało. Poza tym w sumie pod dachem jakiejś wyjątkowej wilgotności nie ma i zanim "Ruda" skonsumuje 2mm ścianki trochę czasu minie :-)
Hm... Tylko że ogniska korozji mogą siedzieć pod lakierem i "wylezą" za jakiś czas. W każdym razie wygląda nieźle.
Ja jednak zdecydowałem się na montaż balustrady schodowej z gotowych elementów z nierdzewki (+ pochwyt z drewna). Koszt przy 6,5 m długości ok . 1800 PLN (tylko stal). Montować zamierzam sam (kotwy fi 8 + żywica), mam nadzieję, że jakoś się uda... :-?

Pozdrowienia
WaldekZ

dzabij
26-11-2009, 14:48
Metal zeszlifowany do "żywego", nie ma prawa siedzieć tam jakiekolwiek ognisko korozji (lakier bezbarwny, było by widać jakieś niedociągnięcia w szlifowaniu).

Gdyby coś się jednak pojawiło w przyszlości to mogę zdemontować (nie jest pospawane w jedną całość) i oddać do piaskowania a potem niklowania / chromowania.

Też myślałem o gotowych elementach ale nie spotkałem "kwadratowych" a jedynie okrągłe. No a nam bardziej pasuje kwadratowa.

Startos
26-11-2009, 21:24
dzabij,
zupełnie z innej beczki:
- trepy na schodach z desek czy paneli?
- białe fragmenty nie brudzą się Wam przy wchodzeniu?
Z góry dzięki za odpowiedź.

PS.
Balustrada swoją drogą bardzo fajna, no i szacun za samoróbkę

dzabij
27-11-2009, 08:50
Trepy to jesion ciemny, klejonka z litych deszczółek. Białe podstopnie trochę się brudzą, ale tylko wtedy gdy chodzę po domu w klapkach takich "basenowych". Od skarpetek nie.

Balustrada to niestety nie samoróbka, tzn. chciałem zrobić to samodzielnie ale ze wzgledu na brak czasu (a czas goni, nasz młody coraz dzielniej chodzi :-) ) odpuściłem i zleciłem ślusarzowi.

kamykkamyk2
04-12-2009, 08:48
Ja zrobiłem taką:
http://images50.fotosik.pl/235/51f97132d0fe33c1med.jpg (http://www.fotosik.pl)

pietrekzbronami
01-09-2011, 09:36
Witam. Czy może ktoś robił również samemu balustradę w gotowych elementów kutych bądź drewnianą?

bigi_bigi
21-10-2013, 22:45
Odgrzeje kotleta, bo wlasnie dzisiaj skonczylem ostatnie hefty.
Wyszlo tak:

219930

Koszt materialowy - 270zl + 5 tarcz + troche elektrod + troche pradu. Calosc okolo 300 PLN.

darkob
23-10-2013, 18:37
Odgrzeje kotleta, bo wlasnie dzisiaj skonczylem ostatnie hefty.
Wyszlo tak:

219930

Koszt materialowy - 270zl + 5 tarcz + troche elektrod + troche pradu. Calosc okolo 300 PLN.



Myślałem by wyspawać samemu tego typu balustrade ale zastanawiam sie czy co roku nie będe musiał jej malować z powodu rdzy....Druga opcja to taka by wyspawać z profila słupki w krztalcie litery L i zawieść je do ocynkowania przed zamontowaniem do czoła balkonu a do słupków później coś przykręcić.

bigi_bigi
23-10-2013, 22:26
Tralki sa pelne, reszta to plaskownik. Jedyny profil profil pusty to zatopione profile do ktorych spawalem reszte. Zreszta zaspawane na amen. Wszystko zasmarowane podkladem antykorozyjnym. Zobaczymy jak rdza, ale nie sadze aby byl problem. Na balkonie w mieszkaniu ponad 5 lat temu spawalem barierke i bez podkladu zamalowalem farba dwukrotnie, do chwili obeznej brak sladow rdzy. Jak juz obawiasz sie rdzy, to mozesz zmalowac gola blache podkladem epoksydowym jachtowym np. epirustem, a pozniej farba i nie ma szans zeby sie przebila ruda. To tylko balkon, nie ma soli tylko slodka woda.

vincento
04-04-2014, 10:39
Ja rok temu podjąłem się zrobienia balustrady własnymi rękami. Ktoś tu pisał, że stal może obejść rdzą, no tak się dzieje, jak robimy balustradę ze zwykłej stali. Wiadomo nierdzewka lepsza i droższa, dużo droższa. Jednak na zwykłą stal też jest metoda, wystarczy spryskać ją czymś antykorozyjnym, np. pomalować albo sproszkować. Ja tak robiłem, użyłem sproszkwanej stali zwykłej i kliku elementów gotowych, które montują balustradę, coś takiego m.in. http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=28809585 całość wyszła ok, tanio i nawet łatwiej, dużo mniej spawania.

Kubencki
04-04-2014, 17:45
Ocynkowanie balustrady drogie nie jest a zabezpiecza ją na dłuuugie lata :) Polecam. W firmie cynkujemy praktycznie wszystkie balustrady, ogrodzenia, elementy kontrukcji, elementy montażowe. Klient zadowolony a i my mamy przez to mniej problemów.

dewelopper
16-01-2015, 13:47
Jak będę mieć moment na fotki to postaram się wrzucić moje dzieło;d zamontowałem u nas w domu balustradę przy schodach – szklana i ze stali nierdzewnej. Może trochę dziwnie to brzmi że szkło i stal w domu ale gwarantuje że wygląda zacne. No ….zwłaszcza że zrobiona własnymi rękoma:D jak szukasz miejsca zaopatrzenia to polecam sklep w którym my zamawialiśmy – mg stal mają sprzedaż wysyłkową także skompletujesz wszystko co będzie potrzebne:)

fleuresse
01-12-2015, 16:31
My też kupowaliśmy balustradę ze stali nierdzewnej przez internet z firmy Eskatt. Początkowo nie byłam przekonana czy będzie pasowałą do wnętrza i nie ochłodzi go, ale wygląda fajnie. Zeby nie przesadzać z tą ilością stali wzięliśmy balustradę z samymi słupkami i szkłem w środku. Obcięli nam słupki na wysokość jaką chcieliśmy i po trzech tygodniach mięliśmy balustradę zamontowaną. Szkło jest matowe więc nie widać tak bardzo odcisków palców i innych zabrudzeń.

DrDomestos
25-01-2018, 16:32
Oto jak zrobiłem moją balustradę tarasową i barierki balkonowe: jak zrobić balustradę (https://www.youtube.com/watch?v=m-USxa6fiU0&pbjreload=10)

Adam7710
02-02-2018, 10:51
Witam, mieliśmy ten sam problem. Tzn. nie było czego kupić, każdy projekt taki sam. Dlatego od fazy projektowej po montaż uczestniczyłem w wytworzeniu takiego produktu unikstil.no. Chętnie odpowiem na pytania. Pozdrawiam Adam