PDA

Zobacz pełną wersję : projekty biura Archon a rodzaj ogrzewania



arpad
14-09-2007, 16:44
Witam wszystkich forumowiczów a zwłaszcza tych, którzy budują projekty z firmy Archon. Mam do Was pytanie...jak radzicie sobie ze zmianą rodzaju ogrzewania? Archon w prawie wszystkich projektach przewiduje ogrzewanie gazowe co determinuje rodzaj instalacji i kotła. Ja chciałbym zastosować piec na ekogroszek ale.....większość kotłowni jest zbyt mała żeby zastosować taki piec ( chodzi o jego wymiary oraz zastosowanie stref bezpieczeństwa - ok. 1m z każdej strony). Jak sobie z tym radzicie? Ja np. przymierzam sie do domu w cyniach ale tam kotłowni nie ma jak powiększyć. Widzę, że np. dom w aloesie ma kotłownię nieco większą ale czy też spełnia ona wymagania do ustawienia pieca na paliwo stałe - tego nie wiem. Odrębną sprawą jest instalacja c.o. - pewnie też trzebaby wprowadzać jakieś zmiany. Nie mówię już o zastosowaniu ogrzewania i jednym sposobem ( gaz) i drugim ( ekogroszek) - tu pewnie zaczna się "schody" z kominami - dodatkowe przewody dymne i wentylacja na zewnątrz budynku. Nie sądzę żeby wszyscy klienci Archonu stosowali gaz . Proszę o rady. Kopiuję mój wątek z innego forum bo zależy mi na waszych opiniach i ewentualnych radach. Pozdrawiam