PDA

Zobacz pełną wersję : jak rozliczać się z fiskusem w niemczech



Anher1968
15-09-2007, 09:18
Mam pytanie dotyczące niemiec od dwóch lat prowadze tam działalność jednoosobowęą firmę budowlaną i tam rozliczam się z fiskusem, tam jestem zameldowany i tam też ma siedzibe moja firma, w polsce niemam żadnych dochodów. Nie mam żonu, żyjemy w związku nie formalnym, ale mamy dziecko. Jestem zameldowany na stałe u mamy i w niemczechi dlatego też moje pytanie czy rozliczanie się z podatku w niemczech jest wystarczające? Troche się obawiam , bo w tym miesiący podpisuje akt notarialny na kupno działki , a póżniej kreyt też w polsce na budowe domu i boję się aby fiskus nie dobrał mi się do kieszeni

czmirek
15-09-2007, 19:49
jesli nie wymeldowales sie z urzedu skarbowego to bedziesz mial schody i pisanie wyjasnien zycze powodzenia. jesli mieszkasz w niemczech po cholere ci meldunek w polsce????

jea
15-09-2007, 19:57
nie ma jak płacić dwa razy :roll:

Anher1968
15-09-2007, 23:31
do tej pory musiałem mieć meldunek w polsce mama ma mieszkanie spółdzielcze które nie było wykupione

Anher1968
15-09-2007, 23:32
o co chodzi z tym wymeldowanie z urzędu

Anher1968
15-09-2007, 23:37
chyba jednak nie zgodze się z wami znalazłem coś takiego
"
O tym czy trzeba będzie zapłacić podatek, decydują zawarte przez Polskę umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Można podzielić je na dwie grupy. Pierwsza to kraje, w stosunku, do których przyjęto metodę wyłączenia z progresją. Polega ona na tym, że dochody osiągane za granicą są zwolnione od podatku w Polsce, natomiast wpływają one na stawkę podatku stosowaną do dochodów osiąganych w Polsce. A to oznacza, że w przypadku uzyskiwania tylko pensji za pracę za granicą nie trzeba rozliczać się w Polsce. Taka metoda rozliczeń stosowana jest w większości zawartych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Dotyczy to m.in. Irlandii, Niemiec, Austrii, Włoch czy Hiszpanii.

Nawet przebywając wiele lat za granicą i tam pracując, podatnik może mieć miejsce zamieszkania w Polsce. Zwłaszcza w sytuacji, gdy tutaj stale przebywa jego rodzina. "