PDA

Zobacz pełną wersję : Czeskie wk?ady kominkowe



24-07-2003, 22:52
Witam serdecznie.
W ofercie firmy TIM Kominki pojawiły się czeskie wkłady kominkowe. Wyglądają ok, wyposażone są w zintegrowany szyber. Cena też nie astronomiczna. Czy ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia ?
:roll:
pozdr. Witek

P.S. Zapomniałem hasła stąd mój post pojawi się jako anonim, poprawię się w przyszłości.
:-?

WitekO
25-07-2003, 07:40
Naprawdę nikt nie spotkał się z czeskimi wkładami kominkowymi ?
Bardzo proszę o informacje. Stoję przed dylematem; kupić wkład czeski nie mając żadnych informacji na temat jego użytkowania, lub wydać 600zł więcej za w miarę sprawdzony ale gorzej wyposażony wkład francuski.
Pilne !

pozdrawiam

Witek

Kubus1
25-07-2003, 20:21
Jak myślisz o wkładach stalowych z szamotem lub żeliwem wyspawanych z małą górą i płaskim dnem to uciekaj jak najdalej . Ja sam kiedyś miałem na oku czeskie ale w cenie ok 3000 - bez atestu tego nie sprowadzisz . Te małe to takie coś .... kiedyś były w marketach i w czechach kupujesie je w makro ale to delikatne i raczej nie do ciągłego palenia ,nazywają się Zeus [ to w polsce] Kup sobie tarnawe to popalisz ja mam i jestem zadowolony. Cena wkładu jest ważna ale obudowa taniego i drogiego jest taka sama a wkładu niewymienisz bez jej niszczenia .... Okazje cenowe są ale kup dobry wkład to popalisz długo i z efektem...

WitekO
25-07-2003, 21:06
Wkład który właśnie kupiłem nie ma nic wspólnego z Zeusem (Blanzek 700P - http://www.bef.cz) żeliwny z szyberem, systemem dopalania spalin... Skręcany jak większość wkładów które widziałem - nie spawany i bez szamotu. Czopuch nie za wysoki, zobaczymy ja się będzie sprawował. Nie zamierzam używać kominka jako głónego żródła ciepła.

Kubus1
29-07-2003, 20:41
OK ! To taki normalny żeliwniak spij spokojnie. Widziałem te wkłady w czechach. Myslałem że kupiłś tą imitacje wkładów stalowo-szmotowych które były nawet w marketach a to straszna lipa.

Fugas
26-01-2004, 12:16
WitekO - Ja tez sie zastanawiam nad tymi wkładami - wyglądaja bardzo fajnie i wydaje się że wydajnośc tez powinna byc OK. A cen ajest jak najbardziej zachęcająca.

Jak będziesz juz użytkował to daj znać jak się sprawuje.

Fugas

Marbo
26-01-2004, 12:26
My mamy od września 700R. Z założenia miał być kominek "dla cieszenia się ogniem" a nie kotłownia. Jesteśmy zadowoleni. Niestety nie mamy żadnych odniesień by porównać ( nasz pierwszy kominek nikt ze znajomych kominka nie ma). Obawialiśmy się, że podnoszenie szyby do góry przy rozgrzanym wkładzie nie będzie tak łatwe jak przy zimnym - różnica prawie niezauważalna. Palimy mokrym drewnem :cry: więc szyba po 2 dniach, po ok 12 godzin palenia, zaczyna się zadymiać.

26-01-2004, 12:51
A jak długo utrzymuje się żar po pełnym załadowaniu. Po ilu godzinach można dołozyc i rozpalic z żaru.
Czy dogrzewacie tez tym wkladaem czy daje sporo ciepla?
Bede wdzieczny za dalsze komentarze do tych wkładów.
Fugas

Izis
26-01-2004, 12:58
WITEKO! No i jak sprawuje się ten wkład?Masz go już trochę,więc wiesz,czy było warto.

kocza
10-02-2004, 20:35
Panie i Panowie,

jak spisują się wkłady kominkowe BLANZEK?

Proszę o opinie!

Serdecznie pozdrawiam,

[email protected]

Marbo
11-02-2004, 06:25
Wkład panoramiczny Blanzek 700 jesty stosunkowo płytki i ma "ścięte" boczne ściany komory (co w naszym przypadku było istotną zaletą) dlatego wchodzi do niego niewiele drewna. Poza tym kominki z podnoszoną szybą nie są tak szczelne jak te z otwieraną w związku z tym spalanie zachodzi w nich szybciej. Przy ustawieniu obu "regulacji" na połowe pali się do 3 godzin. Jeżeli zostaną zamknięte wszystkie "regulacje" to można wydłużyć czas spalania ale szyba się okopci ( przypominam że palimy mokrym drewnem).
Blanzek ma też możliwość wysypywania popiołu do piwnicy ( ale nie korzystamy z niej bo nie mamy piwnicy :cry: )

11-02-2004, 10:41
Dzień dobry !!
Od listopada ubiegłego roku EKSPLOATUJEMY taki właśnie wkład. Eksploatujemy - bo palimy w nim praktycznie na okrągło i jak na razie (i mam nadzieję będzie tak w przyszłości) nie ma z nim żadnego problemu. Ogrzewamy tym wkładem mieszkanie 90m. My równiez zakupiliśmy wkład w TIM'ie w Chrzanowie jak i wszystkie elementy niezbędne do rozprowadzenia ogrzanego powietrza. Miła i fachowa obsługa, która potrafi doradzić i z chęcią dzieli się swoją wiedzą.

A'propos okopconej szyby - każdy kto decyduje się na kominek automatycznie musi się pogodzić z koniecznością czyszczenia szyby.

Pozdrawiam i życzę zadowolenia z użytkowania.

Jaroma
17-02-2004, 16:55
Też oglądałem wkład Blanzek , wygląda bardzo solidnie, napiszcie, proszę, jak się sprawuje, może ma ktoś go dłużej niż jeden sezon?
Dzięki
Jaroma

Marbo
17-02-2004, 20:49
Będzie ciężko znaleźć kogoś kto ma ten wkład dlużej niż od sierpnia 2003. Wtedy TIM zaczął je sprowadzać do Polski.

W-waBiker
18-02-2004, 10:16
Ja się zastanawiam nad wkładem Tarnawy (jeszcze konkretnego modelu nie wybrałem) i będe chciał go używać do ciągłego grzania (kominek jako główne źródło zasilania ciepłem) i myśle, że wkład tej firmy będzie OK bo chyba stosunek ceny do jakości jest całkiem atrakcyjny???Co o tym myślicie?Jak Tarnawa wypada na tle czołowych firm produkujących wkłady takich jak Spartherm czy Hajduk... i przede wszystkim zachęca mnie to, że Tarnawa robi wkłady(podobno) całkowicie monolityczne czyli bez śrób, spawów i uszczelniaczy co chyba jest dużym atutem takiego wkładu...

i&w
18-02-2004, 17:46
czy nikt nie wie ze mamy tez polskie? popieram polskich producentów,wkład tak samo dobry,utrzymanie żaru do 17 godz.,do ogrzania calego domu.polecam gorąco :D

Jaroma
19-02-2004, 05:43
O Tarnawie już powiedziano dużo w innym wątku, a ja pytałem o Blanzeka a nie oTarnawę
Jaroma

23-02-2004, 11:31
Użytkuję Blanzeka 71 od tygodnia. Mam problem z rozszczelnioną szybą. Pali się bardzo szybko, praktycznie co godzinę trzeba coś dołożyć. Powietrze aż gwiżdże. Popielnik jest oczywiscie całkowicie zamknięty. Musiałem zrobić przeslonę z blachy zasłaniającą szczelinę na szybie. Spalanie poprawiło się, ale niesety szyba brudzi si w tępie zasraszającym. Ponieważ chcę używać kominka do ogrzewania mieszkania w okresach przejściowych, nie mam wyjścia jak się pogodzić z tymi mankamentami. Jeżeli chodzi o sam wkład, to bardzo mi się podoba, szczególnie ten 71 z powiększoną szybą i delikatną ramką pasuje do kominka portalowego.

Jaroma
23-02-2004, 18:12
Może, Twój Blanzek nadaje się do reklamacji, wyżej Marbo pisał, że jeden wkład drewna pali się przez trzy godziny. kupić nie kupić, oto jest pytanie?
Dzięki za opinie i proszę o więcej
Jaroma

27-02-2004, 13:06
Witam

Wyciagam temat, poniewaz stoje przed wyborem - chce kupić Blanzek z serii 700 .Chcialbym jeszcze uslyszec jakies opinie innych osob ktore cos takiego maja.
Zastanawiałem się nad Dovre 2400 ale jest prawie o 1000zł droższy od tego Blanzek - czy warto ?
Może ktoś zna wady tego wkładu Blanzek.

Pozdrawiam

marcek15
27-02-2004, 13:08
Teraz juz jestem zalogowany :D Ten wyzej to moj post

Fugas
27-02-2004, 14:42
Ja tez się czaję na ten kominek
Poprosimy o więcej newsów z frontu grzewczego :)

Fugas

Jaroma
27-02-2004, 18:22
Blanzek, prawdopodobnie, podrożał w tym tygodniu.{Poznań}, czy u Was też?
Jaroma

Fugas
10-03-2004, 16:03
No i jak tam działają te wkłady prosze o info nt czasu utrzymywania żaru -bo mocno się zastanawiam nad zakupem.

Czy sąjeszcze inni uzytkownicy tego wkładu?

Ujawnijcie się.

Fugas

SebastianB
26-07-2004, 12:40
Wiem że trochę niezręcznie ujawniać się na tym forum jako sprzedawca towaru który zamierzacie Państwo kupić, ale nie będę się bawił w podchody. Reklamował Blanzeka też nie będę bo nie po to to forum działa (reklamy są w innym dziale:).
Powiem tylko że zbyt szybki czas wypalania się drzewa w modelu 71 jest spowodowany nadmiernym ciągiem z którym nawet szyber sobie nie radzi. Zredukowanie ciągu do 12-15 paskali w zupełności usuwa problem. Podczas instalacji zawsze należy poprosić instalatora o zmierzenia ciągu (jak jest dobrym fachowcem to ma czym:).
Uwaga! Kominiarz nie jest w stanie tego w pełni zrobić! Właściwy ciąg wytwarzany jest TYLKO przy rozgrzanym kominie. Kominiarz co najwyżej zbada przepływ gazów i szczelność przewodu.
Dzięki.
Pozdrowienia dla moich klientów :)

kroyena
26-07-2004, 13:14
Kurde, a mi sięna oczy rzuciło i tak utrwala, że co czytam Blanzeka to myślę Błazenek. :( :lol:

echo
26-07-2004, 13:26
1) Kiedyś miałem francuza - Les Foyers :evil:
2) Oglądałem tez czeskiego Blanzeka (podobno dobre mają żeliwo, tyle wiem...) :-?
3) A kupię Tarnawę :D :D :D

MarioM
26-07-2004, 18:56
wybierając pomiędzy gabo les foyers, tarnawa i Blanzekiem - zdecydowanie ten ostatni. Najbardziej nowoczesny i najładnieszy