PDA

Zobacz pełną wersję : obsypanie ściany fundamentowej



radekk
15-09-2007, 19:33
jak sądzicie: czy obsypanie ściany fundamentowej ubitą gliną będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku braku drenażu wokół budynku?

futrzak 61
15-09-2007, 20:39
Jeżeli masz możliwość zrobić spad od budynku, to jest to jak najbardziej poprawne. Pozdrawiam.

radekk
15-09-2007, 21:14
dzieki za odpowiedź ale raczej na wierzchu to chciałem dać coś innego jakiś żwirek np

futrzak 61
15-09-2007, 22:10
Glina na wierzchu? Fajna sprawa :lol: A tak poważnie to chodzi o to, żeby glina odprowadziła Ci wodę opadową od ściany budynku. Pozdrawiam.

ANNNJA
16-09-2007, 13:56
Nie wiem czym obsypać jeśli masz na działce piasek, ale jeśli pozostała twoja działka to glina, to oczywiście fundamenty powinienieś obsypać gliną (a nie np. piaskiem, lub żwirkiem- jak niektorzy polecają-= to możesz sypać tylko jeśli przewidujesz drenaż)!!!
my mamy działkę gliniastą, i fundamenty obsypaliśmy gliną-
jest dużo linków na ten temat- i nimi się podpieraliśmy- chociaż był sprzeczne informacje, a pozatym Murator też tak polecał..nie pamiętam który nr- coś chyba z 2005r.Temat artykułu był: budowanie na trudnym gruncie glina

remx
16-09-2007, 13:59
Jeżeli wszędzie wokoło glina to z zewnątrz obsypać gliną bo inaczej woda będzie spływała z miejsc gliniastych i gromadziła się przy fundamentach

radekk
16-09-2007, 14:19
dzieki wszystkim za podpowiedzi, uzupełnie jeszcze że teren mam niejednorody, przewaga piasków drobnych ( z tego wzglęgu odradzono mi drenaz opaskowy) z dodatkiem pyłu szarego niestety