PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł firmy Biadała, [url]www.kotly-pleszewskie.pl[/url] opinie??



piplape
15-09-2007, 19:48
Czy ktoś ma kocioł tego producenta ? A może ktoś posiada wiedzę na temat firmy.
Czy jest to producent z tych solidnych i polecanych czy też wręcz przeciwnie?

Więcej informacji: www.kotly-pleszewskie.pl, http://www.zphubiadala.pl/

Sporo ich kotłów jest dostępnych na allgero w dobrych cenach.

Link do jednej z ofert na allegro:
www.allegro.pl/item231436867_kociol_c_o_na_eco_groszek_pelety_mia l_pleszew_25.html+KOCIO%C5%81+C.O+NA+ECO-GROSZEK-PELETY+MIA%C5%81.PLESZEW+25&hl=pl&ct=clnk&cd=1&gl=pl&client=firefox-a]Link (http://209.85.129.104/search?q=cache:BmRwABpwT6EJ:[url) do aukcji kotła 25 kw [/url]

piplape
16-09-2007, 12:42
Podciągam

orelek
16-09-2007, 18:35
Witam, mam ten piec od lutego tego roku, wcześniej miałem miałowca. Od lutego piec chodzi cały czas, od czasu do czasu wygaszam jak czyszcze go gruntownie. Bardzo sobie chwalę ten piec, poleciłem go znajomemu i też sobie chwali choć ma go tylko miesiąc. Ja obecnie palę miałem, bo piec jest do tego przystosowany, nie ma retorty tylko "rynnę" więc nie ma problemu. Miał pozostał mi po piecu miałowym więc wypalam pozostałości. W lecie zasobnik 180 kg miału wystarczał na około 35 dni grzania wody w zasobniku 120 litrów na 3 osoby.Moc pieca to 25 kW, stary, nieocieplony dom ma około 100 metrów + docelowo poddasze. Gdybym pomyślał dwa lata temu tak jak w lutym tego roku to nie kupiłbym w życiu miałowca.
Oczywiście paliłem w nim goszkiem i pali się super, znajomy "jedzie" tylko na groszku.
Pozdrawiam

piplape
16-09-2007, 19:26
Jak kocioł wypada pod względem jakości w porównaniu do innych producentów z Pleszewa i nie tylko?
Na kocioł dają 4 lata gwarancji czyli bardzo przyzwoicie.

Jakie masz sterowanie, myślałem o podłączeniu sterownika pokojowego i zaworów trójdrogowych do co/cwu.

Jakie masz ustawienia do grzania tylko CWU a jakie w trybie zimowym?

orelek
16-09-2007, 20:02
co do jakości to widze że jest dość solidnie zrobiony, konstrukcje ma praktycznie taką jak miałowy, górno kanałowy z półkami, może nie jest zbyt estetyczny ale mnie aż tak bardzo to nie przeszkadza. Piec posiada sterownik firmy Prond z wyjściem na sterownik pokojowy. Zawór mieszający też mam, zamontowałem go jeszcze jak używałem pieca miałowego. Ustawienia nie różnią się zbytnio, a prawdę mówiąc to nie zmieniam ich wcale, na dzień dzisiejszy wieczorem ide do kotłowni, odkręcam zawór na c.o. i włączam pompe obiegową i na zaworze trójdrożnym ustawiam sobie temperature wody płynącej na grzejniki ( obecnie około 40 stopni ), rano przed wyjściem do pracy pompe wyłączam i zawór zamykam i tyle.
pozdrawiam

EDI884
22-11-2010, 17:59
Witam mam ten kocioł Biadała od miesiaca i naprawde jestem zadowolony blacha ma naprawde 6mm sprawdzone :) jest to kocioł C.O o mocy 27kw Uniwersalny UKSN z sterownikiem ATOS po zasypaniu kotła ide raz na dobę, spalanie jest rewelacyjne od góry nie idzie wszystko w moment przez komin!!! Jest 4lata gwarancji na kocioł a 8lat na szczelność. Naprawde POLECAM!!!!!

kotly
09-01-2012, 07:44
szanowny panie z dzietrzychowic!!!! Należy najpierw stosować się do zasad użytkowania kotła a nie spalać bryły węgla brunatnego które ledwo przez drzwiczki pieca wchodzą. Firma biadała nie ponosi odpowiedzialności za bezmyślność klientów. Rozsądni klienci użytkują kotły po 10 lat - rozsądni dodaję!!!!!!
Wszystkiego dobrego klientom zadowolonym z naszego wyrobu
pozdrawiam!!!

mbodek1974
09-01-2012, 10:27
panie biadała na wstępie chciałbym sprostować opinie wystawioną ,jeśli była by możliwość to bym teraz takiej nie wystawił ,lecz człowiek zdenerwowany robi coś pochopnie ,może nawet pan nie wiedział że tyle czekałem na naprawę pieca cierpliwość moja była wielka i byłem przekonany że już nikt nie przyjedzie.
muszę nadmienić że serwis macie naprawdę fachowy.ps co ma bryła węgla brunatnego do trwałości pieca ,ponad 2 lata paliłem miałem zasyp i tak cały ,czy to w bryłach czy miał a brunatny mam pod dachem i można powiedzieć że suchy,
jeżeli znajdę możliwość to usunę swój komentarz

fawinyl
16-01-2016, 18:30
Witam.
Jestem użytkownikiem kotła Biadała uniwersalny UKSN z sterownikiem ATOS moc 42KW. Jestem bardzo zadowolony z jakości i wydajności tego pieca, cena w stosunku do otrzymanej jakości produktu jest na najwyższym poziomie. Jeszcze raz polecam kotły Biadała.

killerosw
19-12-2016, 09:25
Znajomy szuka pieca z podajnikiem, poczytał kilka złych opinii w internecie i się zdziwiliśmy z tatą, bo kupiliśmy kocioł od Biadały w maju 2014r., do tej pory nic się z nim nie dzieje, a mieliśmy problem z ustawieniem sterownika, to nam błyskawicznie wytłumaczyli przez telefon jak to zrobić.

Daria.
19-04-2018, 08:50
Witam Zakupiłam z mężem Kocioł z tej właśnie firmy z polecenia znajomego Doradztwo wspaniałe dobrze dobrali kocioł do powierzchni, piecyk działa nic się z nim nie dzieję ,naprawdę solidna firma i nie droga, transport darmowy, szybko i sprawnie nam go dostarczyli ;)
podrzucam link [SPAM]
Polecam ;)

teres
19-04-2018, 22:39
Pierwszy wpis na forum i cóż za wspaniała opinia o firmie :lol2: