PDA

Zobacz pełną wersję : Podkaszarka elektryczna



Mareko
08-06-2003, 23:10
no wlasnie, pojechalem do Castoramy i skusilem sie na najtansza podkaszarke zylkowa za 50 zl bo pomyslalem sobie, ze w nowo kupionym domku mam malo trawy to po co wywalac kase na cos wiekszego i lepszego. Trawa nie byla koszona przez 4 tygodnie i ma aktualnie wysokosc ok. 40-50 cm. Jak do tej trawuni podszedlem z moja podkaszarka to w ciagu 15 minut koszenia chyba ze 20 razy rwala mi sie zylka. Czy cos jest nie tak ? Czy musze kupic lepsza zylke, lepsza kosiarke czy moze mam pecha ze akurat tak wyrosla trawa bo normalnie to taka podkaszarka wystarczy ? Czy sa jakies zbrojone zylki albo przynajmniej z jakas porowata powierzchnia bo to co bylo na wyposarzeniu podkaszarki to zwyczajna gladka zylka.

chmurka
09-06-2003, 09:20
To chyba jakaś zabawka! Ja mam podkaszarkę spalinową za 500zł. ,ale gdy trawska urosną do 30 cm. to mam problem z ich skoszeniem. Naprawiałam już kilka razy. Myślę, że tą podkaszarką możesz skosić tylko trawkę bez chwaścisków i to niziutką. Najlepsza jest kosa spalinowa. Powodzenia. :)

sara
09-06-2003, 18:13
Ja również mam najtańszą podkaszarkę, jaka była w sklepie. Kosiłam nia w pierszym roku. Trawę, która urosła taka wysoka, kosiłam etapami. Najpierw górę, potem niżej, niżej aż do ziemi. Niestety robota katorżnicza, bo pozycja w jakiej się kosi jest potwornie niewygodna (albo ja jestem za wysoka). W każdym razie skutek był taki, że w następnym roku razem z mężem kupiliśmy spalinowa kosiarkę.....ale to już inna historia.

Ryszard1
09-06-2003, 20:37
Czyli podkaszarka elektryczna (moc silnika ok. 250 W) nie da rady skosic nawet malego trawniczka, np 100 m2 ?
Czy nie ma nikogo ktoremu ten tani sposob, na mala skale sie sprawdzil ?
Sam mysle o takim rozwiazaniu, ale chyba poprostu odszukam sierp,
bo kosa na 100 m2 bym sie chyba osmieszyl, i pokaleczyl,

Snowdwarf
10-06-2003, 05:37
podkaszarka jak sama nazwa wskazuje służy do PODKASZANIA (???)- na pewno nie skosicie nią całego trawnika...
ja zamierzam kupić podkaszarkę (podkoszarkę???) jako uzupełnienie mojej kosiarki - tylko to koszenia miejs trudnodostępnych (ogrodzenie, naokoło drzew i krzewów, itp...)

na pewno nie skosicie nią 30 cm trawy :D:D:D
chyba żę macie kosę spalinową - taką z wymiennymi końcówkami koszącymi - oprócz żyłki można założyć ostrze w kształcie krżyża...ale to już jest KOSA a nie podkaszarka...

pozdrawiam
snow

tczarek
10-06-2003, 10:18
No niestety taka podkaszarka to za delikatne urządzenie. Testowałem ten temat i jeśli elektryczna to minimim moc 550W. Ale do takiej trawy jak piszesz to przydałaby się mocniejsza około 1000W. A takie urządzonko kosztuje w granicach 400 zł. Ja wybrałem kosę spalinową Firmy Partner za 600 zł. Moc 0.95 KM. Naprawdę bardzo fajne urządzonko i radzi sobie z każdą trawą.
Pozdrawiam,

Ryszard1
10-06-2003, 18:59
Czyli podsumowujac : dac sobie spokoj z tymi tanimi o mocy 250 W zabawkami zwanymi podkaszrkami, szkoda na nie nawet tych malych pieniedzy.
A moze kupic jedna z tanszych kosiarek elektrycznych, widzialem takie juz za ok. 300 zl. Spelnilyby moje potrzeby na koszenie malego niezarownego dzikiego trawnika, (laki) ?

Mareko
10-06-2003, 19:08
niekoniecznie, male podkaszarki z dobra, wytrzymala zylka nie sa takie zle.

11-06-2003, 18:03
Ryszard1, kosiarką elektryczną nie skosisz nierównego trawnika,to pewne. A poza tym ten ciągnący się kabel, bardzo niewygodnie. Możesz kupic podkoszarkę spalinową, małą, będziesz miał z niej pożytek pod warunkiem, że nie pozwolisz trawie wysoko wyrosnąc. Jest dobra na NISKĄ TRAWKĘ I NA NIERÓWNY TEREN. Musisz pilnowac terminu koszenia.

Ryszard1
11-06-2003, 18:23
niekoniecznie, male podkaszarki z dobra, wytrzymala zylka nie sa takie zle.

Czyli mozna zaryzykowac, tylko dokupic dobra zylke,
ma jeszcze ktos pozytywne doswiadczenia z podkaszarka elektryczna ?

baba
11-06-2003, 19:14
Podkaszarka żyłkowa nie nadaje się do koszenia chwastów i zasuszonego zielska.Do tego służą wymienne tarcze- nie wiem czy są do podkaszarek elektrycznych, na pewno są do spalinowych. Widziałam taką w promocji w praktikerze za "899,00 zł".Podobno wyrób Husqvarny ale pod inną marką. A jeśli już, to chyba lepiej dołożyć trochę i kupić taką z wymiennymi nożycami do żywopłotu........???????

Mareko
11-06-2003, 21:24
dzisiaj skosilem 50 m2 ta taniutka podkaszarka z Castoramy za 50 zl, dalem grubsza zylke z jakims wkladem aluminiowym czy cos takiego i kosila elegancko, tylko przydalaby sie troche wieksza moc bo przy skupisku duzych traw czasem sie dlawila ale ja mam trawe po pas (poprzedni wlasciciel zawalil)

Majka
12-06-2003, 10:45
No to jeszcze jedne koszenie przed Tobą, a potem silniczek podkaszarki padnie :lol:

Mareko
12-06-2003, 13:47
fakt, tego sie obawiam najbardziej ... ale w sumie 50 zl ... niech pochodzi ze dwa sezony to bedzie dobrze, jestem na razie poczatkujacy w tych sprawach (mieszczuch wychowany w blokowisku) wiec jeszcze mi nie potrzebna profesjonalna kosiarka.
A ile frajdy wczoraj mialem ... :) Koszenie trawy to super sprawa :)

Wowka
12-06-2003, 13:58
Taka podkaszarka to tylko zabawka. Co prawda jest zbudowana jak prawdziwa :P ale to tylko zabawka i na tym kończą się wszelkie podobieństwa. Walory uzytkowe i komfort pracy jest nader kiepski. Może służyć najwyżej jako uzupełnienie kosiarki spalinowej czy też elektrycznej do wykoszenia miejsc przy krzewach, podmurówce ogrodzenia itp. czyli tam gdzie kłopotliwe jest dotarcie z prawdziwym sprzętem.
Piszę to jako praktyk od kilku lat w tym temacie.
Pozdrawiam

Teska
13-06-2003, 06:45
a moja podkaszarka Black& cos tam...dziala swietnie...podkosili ja budowlance okolo 500 m2 zielska..i nic z nia sie nie dzieje..no oprócz tego ze zyła sie rwie..ale i na to maja sposób...najciensza struna od gitary :lol: i juz zyłki kupowac nie musze...tnie jak burza...

ewa
13-06-2003, 07:17
Czy taka najtańsza podkaszarka sprawdzi się zakładając, że będę nią tylko podkaszała trawę? Kosiarką nie wyrabiam przy płotkach czy kamieniach. Pomysł ze struna od gitary jest świetny :D

Teska
13-06-2003, 07:24
ewa...moja podkaszarka w promocji kosztowała prawie stówkę.. :lol: taa...to moi budowlancy znaja takie patenty...

Mareko
13-06-2003, 08:06
faktycznie !!! struna od gitary pasuje super
Ze tez sam na to nie wpadlem wczesniej :D

mkampinos
13-06-2003, 08:11
Mam trawnik z górami i dolinami oraz rów (razem około 1000m2). Kupiłem kosę spalinową Stihl (1.8 KM) i mogę powiedzieć, że nie żałuję. Trawa miała około 0.5m wysokości (różna- zwykła trawa, chwasty, trzcina). Skosiłem wszystko na raz bez żadnego problemu i nie było mowy o zmęczeniu sprzętu (ciąłem tylko żyłką). Fizycznie również nie byłem zmęczony (używam szelek nośnych).
:D

Teska
13-06-2003, 08:14
nio niby takie proste...

tczarek
13-06-2003, 13:01
Jedna ważna uwaga. Przy zakupie kosy spalinowej w niektórych marketach, tam gdzie nie ma kto jej uruchomić, proponuję pofatygowć się do wskazanego serwisu na karcie gwarancyjnej. Zaoszczędzicie sobie wiele późniejszych kłopotów.
Pozdr,

Teska
13-06-2003, 16:46
a moja prosta podkaszarka nareszcie poradziła sobie z zielskiem po pachi :lol: :lol:

krotosz
23-06-2003, 21:29
Sorry, że się wtrące, ale jaka jest różnica między podkaszarką spalinową, a kosą spalinową. Jeden ze znajomych sprzedaje używany sprzęt, i mówił, że ceny kos spalinowych kształtują się od 300 zł do 600 zł. Ta ostatnia, to Stihla, która nowa w sklepie kosztuje 1.800 zł. Chciałbym od niego coś sensownego kupić, ale nie wiem, czym sie kierować przy wyborze. Mam do skoszenia trawę z ok 700 m2, wysokości 60 - 70 cm. Będę wdzięczny za wszystkie rady. Dzieki.

krotosz
23-06-2003, 21:40
60-70 cm to średnia, miejscami dochodzi do 100-110 cm. :cry:

24-06-2003, 09:50
Stosowanie strun gitarowych do "podkaszrek" jest bardzo, bardzo niebezpieczne!
Urwany drucik potrafi wbić się głęboko w ciało na kilka cm. Jeśli już coś takiego używacie chrońcie nogi dobrym wysokim obuwiem.Pozdrowienia. Inspektor.

mkampinos
24-06-2003, 12:55
Posiadam kosę Stihl FS 120 (1.8 KM), w promocji zapłaciłem za nia około 1600 zł. Do koszenia mam podobną powierzchnię (górki, doliny i rów). Powierzchnia składała się (za pierwszym koszeniem) z trawki na około 40-50 cm, chwastów i trzciny. Ściołem wszystko w ciągu kilku godzin. Nie było potym problemów z bolącym kręgosłupem czy rękoma. Do kos zamiast pasa nośnego producent daje szelki (praktycznie nie czuje się kosy na sobie). Kosa po za cięciem traw, chwastów może również ciąć przy użyciu odpowiedniej tarczy wykaszać drobne odrosty drzew.

magmi
24-06-2003, 13:05
Te struny gitarowe w podkaszarce... Rany boskie, ludzie, prosicie się o wypadek ! :(

Ryszard1
24-06-2003, 20:11
a moja podkaszarka Black& cos tam...dziala swietnie...podkosili ja budowlance okolo 500 m2 zielska..i nic z nia sie nie dzieje..no oprócz tego ze zyła sie rwie..ale i na to maja sposób...najciensza struna od gitary :lol: i juz zyłki kupowac nie musze...tnie jak burza...
Te z sie skusilem na podkaszarke tej fimy, model GL330, o mocy 240 W.
I dziala znakomicie : dala sobie rade ze skoszeniem mojego malego trawnika, i wyszlo nawet rowno. Jeszcze raz sprawdzila sie prosta zasada, ze jak chcesz cos sprawdzic to sprawdz to sam (ale struny boje sie zakladac),

tom soyer
25-06-2003, 16:14
Ile placiliscie za Black&D 330? w niemczech ona kosztuje 24euro i nie wiem czy to lepsza cena niz wasza

godzilla
13-08-2004, 12:29
ja kupilem taka elektryczna pare lat temu i kosilem tym ok. 500m2 na dzialce na mazurach.... potem kupilem spalinowa.... i tez kosilem... i nie byla to trawka a chaszcze koszone raz do roku...

ale uwazam ze pan stasiek z synem sa najlepsi!!!

za jedyne 100 zl skosza kosa i wyrownaja elektryczna kosiarka a ja moge przez ten czas wypoczywac....

;)

godzilla
13-08-2004, 12:32
ja mam tutaj w domu black & decker GL 650 chyba... 330 W.... uzywam jej na przemian ze spalinowa... gdy mi zalezy na tym zeby nie halasowac to ona jest calkiem ok tylko ten kabel, ktory sie ciaaaagnie..... a mam ciekawy teren.... sama skarpa....

Andrzej Leppiej
14-08-2004, 22:58
A co myślicie o podjaszarkach bosch'a. Są modele półautomatyczne (trzeba nacisnąc podkaszarką na trawe, to żyłka sie wydłuży) i automatyczne (sama sie wydłuza). Czy to sie sprawdza? Czy mimo tej pół wlub pełnoautomatyki nie trzeba jej "pomagać" ręcznie? Którą wybrac, tą półautomatyczna za ok 150zł czy auutomatyczna za ok. 250zł?

godzilla
14-08-2004, 23:09
moja trzeba "walnac" w trawe zeby sie wydluzyla... innych nie znam.... ta benzynowa to samo....

MURMAN
15-08-2004, 13:58
W miarę tania a skuteczna m-ki GARDENIA elektryczna 450 W
11 000 obrotów tnie wszysko , oczywiście padkaszarka - to podkaszarka
i do tego winna służyć
natomias kosiarkę mam STIGĘ szwedzką - luks 5,5 kw z napędem

jan-stan
28-03-2007, 18:24
Witam.
Chciałbym kupić używaną podkaszarkę ale mam pewną niejasność - czym się różni głowica półautomatyczna od automatycznej.
Jeżeli ktoś może mi pomóc , to będę bardzo wdzięczny.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

freeride21
29-03-2007, 07:20
Automatyczna głowica żyłkowa umożliwia wypuszczanie żyłki podczas pracy, następuje to automatycznie, występuje w szczególności w kosach spalinowych

Półautomatyczna to jest tap’n’go, czyli naciskamy przycisk od spodu podczas pracy a żyłka się wysuwa, występuje to w podkaszarkach elektrycznych.

pozdrawiam

AmberWind
15-09-2007, 20:46
Musze kupic podkaszarke, ktora poradzi sobie z chwastami. Teren do wykoszenia to ok. 700m2. Chwasty ktore ja porosly maja ok. 30 - 40 cm wysokosci.
Czy z takim problemem poradzi sobie np. Gardena powerCut http://www.gardena.com/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10201&productId=15807&langId=21&parent_category_rn=15226, albo Bosch Art 30 http://plptocs.bosch-pt.com/boptocs-pl/Product.jsp;jsessionid=03D9D0824DF5DDD735D3CE5B831 70967?division=aw&ccat_id=9684&prod_id=9318 ?
Czy tez konieczna jest kosa spalinowa?
Przeszukalam wczesniejsze posty na Forum w tym temacie, ale nie znalazlam potrzebnej mi odpowiedzi ...

chopinetka
15-09-2007, 21:32
Witam

Wybrałaś sprzęt raczej z górnej półki czy potrzebnie? Przyznam się,że mam zwykłą podkaszarkę za 60 zł i naprawdę używam jej często może nie aż do takich powierzchni o których piszesz bo do zasadniczego koszenia moich 2300m2 używam spalinówki. Nie wiem czym kierowałaś się przy wyborze tych podkaszarek.

pozdrawiam

paskud
15-09-2007, 22:12
a ja mam pytanie - czy zamiast tak drogiej podkaszarki nie lepiej kupić kosiarkę spalinową [nawet używaną na gdzieś na giełdzie lub w serwisie - często naprawiają lub składają kosiarki z części i sprzedają. Można kupić całkiem fajny sprzęt już od 300zł] kosiarka zawsze się przyda w przyszłym ogrodzie, a sprzęt nawet z 3,5konnym silnikiem znacznie lepiej sobie poradzi z zielem niż takie coś. A jeśli już podkaszarka to moze tańsza- będzie mniejsza strata silniczek się spali przy tym zadaniu. Miałem okazję bawić się ostatnio podkaszarką markową za ponad 150zł [producenta nie podam] i z lubością wspominałem te takie "no name" za 60zł.

AmberWind
16-09-2007, 02:42
Witam

Nie wiem czym kierowałaś się przy wyborze tych podkaszarek.



Od razu zaznacze, ze dotychczas jedyny trawnik jaki mialam to ten w srodku ogrodzonego osiedla, pielegnowany przez jakies tajemne rece ;) Nieuchonnie zbliza sie moment zmiany i wypielegnowane miejskie rabaty zamieniam na wlasny skrawek ogrodu. W podkaszarkach i innych tego typu narzedziach doswiadczenia nie mam i jedyne czym sie kierowalam to opinie przeczytane to tu, to tam. Wiele osob mowi, iz "aby nie Chinskie" i nie za slabe, poniewaz nie wytrzebi chwastow, a nadaje sie co najwyzej do trawy ;)
Jesli nie tamte powyzsze to moze cos takiego http://www.sklep.majster.az.pl/podkaszarka-kosa-elektryczna-1200w-druga-szpula-p-468.html?osCsid=f400e30242cea70305d66d67f838a318 ?

paskud, kosiarke spalinowa kupie do biezacej pielegnacji trawnika, ale do wyciecia 40 cm zarosli raczej sie nie nadaje ;)

hanka55
16-09-2007, 11:06
A moja zwykła, elektryczna podkaszarka, wyposażona w grubą 1,5mm żylkę, tnie nawet póltora metrowe jesionki! Więc co to jest za problem chwast 40cm ? :lol:
Siła cięcia nie zależy tylko od mocy silnika, ale także od grubości żyłki.

paskud
16-09-2007, 11:21
[
paskud, kosiarke spalinowa kupie do biezacej pielegnacji trawnika, ale do wyciecia 40 cm zarosli raczej sie nie nadaje ;)

taa bo uwierzę, kupiłem używana 4,5KM do tego z koszem i kilkukrotnie maiłem okazję kosić trawnik a raczej łąkę ponad 40cm gęstej trawy albo ponad metrowe chwaty [plus kilka porzeczek których nie zauważyłem;)] uwierz mi że taki sprzęt ma większą moc i sprawdza się lepiej od podkaszarki którą się namęczysz niemiłosiernie.

AmberWind
16-09-2007, 17:55
A moja zwykła, elektryczna podkaszarka, wyposażona w grubą 1,5mm żylkę, tnie nawet póltora metrowe jesionki! Więc co to jest za problem chwast 40cm ? :lol:
Siła cięcia nie zależy tylko od mocy silnika, ale także od grubości żyłki.

Czyli zylka 1,6 mm powinna w zupelnosci wystarczyc?

Dzieki za wszystkie rady i sugestie ... Jutro zamowie podkaszarke i mam nadzieje w ciagu paru dni przekonam sie jak radzi sobie z moja dzialka ;)

mars19
30-05-2009, 18:15
nie bede zakladal nowego tematu i dolacze sie tu
kupilem taka podkaszarke
http://allegro.pl/item647880411_elektryczna_podkaszarka_do_trawy_gri zzly_ert275.html
i mam pytanie jaka do tego kupic zylke jak sie skonczy>??
http://allegro.pl/item646417453_zylka_tnaca_kosa_podkaszarka_1_6mm_x _15_2m_prom.html
cos takiego moze byc??

paskud
30-05-2009, 18:38
Czy może być..?
Tego nikt Ci nie powie - musi pasować średnicą do tej zalecanej przez producenta - miałeś 1,2mm, a chcesz kupić 1,6mm - prawdopodobnie przejdzie przez otwory w główce (bębenku), choć może się ciężko odwijać.

Pozwolę sobie jeszcze na małą polemikę z przedmówcą - głowica automatyczna owszem występuje w urządzeniach spalinowych, ale najczęściej podkaszarkach, profesjonalne kosy zawsze wyposażone są w półautomat.

zetka
30-05-2009, 21:49
Z własnego doświadczenia dodam, ze należy się dość dokładnie zorientować czy sprzedawana podkaszarka ma rzeczywiście taki system wysuwu żyłki jaki oczekujemy :-? Kupiłam na allegro na aukcji, gdzie jak wół pisało, że żyłka wysuwa się automatycznie, a okazało się że to półautomat :-?

mars19
31-05-2009, 09:39
wiem ze musi byc 1,2, ale jak taka zylke nawinac na beben???

paskud
31-05-2009, 13:09
Odwrócić podkaszarkę do góry nogami, zdjąć osłonkę - najczęściej na "zatrzaski" wysunąć szpulkę od żyłki (nie zgubiwszy po drodze sprężynki jeśli to półautomat), teraz na wyjętej szpuli nawijasz stosowną długość żyłki zgodnie z kierunkiem jej odwijania - patrz strzałki które napewno będą gdzieś tam umieszczone a na koniec zmontuj wszystko w odwrotnej kolejności pamiętając o wysunięciu końcówki żyłki przez "otworek" w osłonie.
Ps. jeśli masz model z podwójną żyłką (dwoma wąsami wystającymi z głowicy tnącej) to nawijasz dwa razy.

12marek
08-06-2009, 21:45
Odwrócić podkaszarkę do góry nogami, zdjąć osłonkę - najczęściej na "zatrzaski" wysunąć szpulkę od żyłki (nie zgubiwszy po drodze sprężynki jeśli to półautomat), teraz na wyjętej szpuli nawijasz stosowną długość żyłki zgodnie z kierunkiem jej odwijania - patrz strzałki które napewno będą gdzieś tam umieszczone a na koniec zmontuj wszystko w odwrotnej kolejności pamiętając o wysunięciu końcówki żyłki przez "otworek" w osłonie.
Ps. jeśli masz model z podwójną żyłką (dwoma wąsami wystającymi z głowicy tnącej) to nawijasz dwa razy.

Ja kupiłem taką:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=637450968
na dzień dobry doprowadziła mnie do szału, bo nie szło jej włączyć i musiałem rozebrać i zrobić "tuning" włącznika. Potem, gdy ciąłem grube zielska "znikała" mi jedna z żyłek. Urywała się, ucinała?
Sprężynki żadnej pod szpulą nie ma to chyba prawdę napisali, że automat :-?
Ponieważ instrukcja jest b. bogata mam takie pytanie:
żyłkę nawijamy w tym samym zgodnym ze strzałką na szpuli kierunku?
Niby tak było ale chciałbym mieć pewność. Włącznik tez miał działać :evil:
Jak niby działa ten automat?
Gdy żyłka się urwie/ pęknie/itp podawana jest następna "porcja żyłki" ?
Pozdrawiam

paskud
09-06-2009, 16:19
Tak nawijasz zgodnie ze strzałką ;)
Jeśli jest to automat to powinien podczas pracy cały czas powolutku wysuwać żyłkę - jaj nadmiar obcina specjalny nóż umieszczony po wewnętrznej stronie obudowy (osłony).
Jeśli zdarzy Ci się sytuacja, że urwiesz żyłkę całkowicie, czyli tak że już nic nie wystaje z otworków w głowicy(osłonie szpuli) to niestety musisz ją zdjąć i ręcznie wyprowadzić żyłkę przez dziurkę bo sama nie wyjdzie.

12marek
09-06-2009, 21:10
Aha :D :D
Czyli mam automat :lol: Sam nie wiem czy to dobrze, ale skoro już jest ....
Zobaczymy na ile starczy tej samowysuwającej się żyłki :-?
Jak zdejmę obudowę będę mógł ocenić tempo wysuwania się tej żyłki :wink:
Lepiej kupie parę metrów na zapas.
Wyciąganie tej urwanej żyłki już przerabiałem :evil: Nawet dorobiony drucik sobie zostawiłem na następne wyciąganie.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

gosiamaciek
10-06-2011, 20:28
Witam,
proszę o opinie na temat podkaszarki ART 30 Combitrim - czy ktoś z was ją użytkował?60413

pawlonik
12-10-2011, 10:24
ja mam Black and decker podkosiarke i nie mam mozliwości założenai żyłki ma ktoś ten model

RT225S / H1B 200 W S4E09

mzebrows
29-05-2019, 07:11
Ja też kupiłem w Castoramie najtańszą podkaszarke 250W. Jest dużo bardziej poręczna od kosy spalinowej i świetnie nadaje się do podkaszania przy tujach itp. Nie ma tu aż takiego strachu, że skosimy chwasty razem z drzewkiem. Jedyny minus to, że żyłka w zestawie jest za słaba i co chwila się rwie. Podsumowując, moc urządzenia jest ok, waga i cena też, a jak się dokupi grubszą żyłkę to powinno być idealnie.

Kedar1985
29-05-2019, 09:54
Ja właśnie jestem właścicielem swojej pierwszej podkaszarki w życiu (też byłem mieszczuchem od urodzenia, który wyprowadził się na wieś) i z żoną kupiliśmy podkaszarkę Verto https://www.oleole.pl/kosy-i-podkaszarki/verto-52g549.bhtml . Mam z tyłu domu trochę ogrodu i z przodu mniejszy. Trochę trawa mi się rozrosła, więc w weekend sporo czasu spędziłem na koszeniu i trochę żyłki poszło. Ale ładnie tnie. Mam jednak wrażenie, że akumulatory mogły by dłużej pracować.

gkeb
26-11-2019, 19:29
Ja od znajomego pożyczam podkaszarkę spalinową John Gardener. O parametry nie pytajcie bo nie wiem. Mogę ewentualnie się podpytać. Działa całkiem sympatycznie. Niczego lepszego nie potrzebuję.