PDA

Zobacz pełną wersję : projekt HERMES 2 pracownia DOMENA



Strony : [1] 2

monika.sz
15-09-2007, 22:16
Witam wszystkich! Mam ogromną prośbę: chcę kupić projekt HERMES 2 i wg niego budować. Chciałabym jednak zobaczyć już istniejący taki domek. Czy ktoś w moich rejonach mógłby pochwalić się swoim domkiem lub rozpoczętą budową? Będę wdzięczna :roll:
Pozdrawiam
Monika Sz.

kaisyr
04-01-2008, 09:53
Wiosną ruszamy z budową naszego Hermesa w wersji 2.

http://www.extradom.pl/projekt-domu-HERMES%202-ID-4151.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=

Budowa bedzie zlikalizowana w Nysie w wojewódźtwie opolskim. Obecnie projekt jest w fazie adaptacji. W gotowym projekcie chcemy zmienić:

1. Zmiana stropu na filigran
2. Likwidacja wykusza
3. Likwidacja podcienia
4. Wejscie do gabietu na parterze prostopadle do sciany na której jest kominek (pod schodami)
5. Poszerzenie kuchni kosztem wiatrołapu (ok 20-25 cm)
6. Poszerzenie łazienki na parterze kosztem pomieszczenia gospodarczego (łazienka będzie od ściany wiatrołapu do sciany garażu)
7. Wydłuzenie wiatrołapu oraz łazienki o 10cm.
8. Zmiana sciany wiatrołap/łazienka na konstrukcyjną 24cm
9. Zmiana ściany schody/pomieszenie gospodarcze na 10cm
10. Likwidacja drzwii do kotłowni
11. Zmiany w szerokości i wysokosci okien oraz ich ułożeniu (kilka dodamy kilka usuniemy)
12. Likwidacja ściany miedzy kuchnia a salonem/jadalnią
13. Podniesienie ścianki kolankowej nad garazem oraz główna cześcia budynku (myslę o 4 pustakach 1m, a w projekcie są 2 - 0,5m)
14. Likwidacja okna w garazu oraz na struchu
15. Dodanie okna łołaciowego na strychu (od strony wjazdu do garażu)
16. Zmiana wejścia do garderoby na poddaszu od strony sypialni przy łazience
17. Dodatkowe wejście do łazienki od strony sypialni
.... i lkika jeszcze innych zmian o których może zapomniałem.

Co wy na te zmiany ???... moze coś innego zaproponujecie :)
[/code]

martka80
04-01-2008, 10:41
jaki projekt , a może link

kaisyr
04-01-2008, 11:31
Skoro porjekt jest już dostepny to czas chyba załozyc da niego osobny temat :D

monstr2
12-01-2008, 21:51
witam serdecznie
mieszkam w Lublinie i również z mężem nosimy sie z zamiarem wybudowania HERMESA 2, po przejrzeniu tysięcy projektów, nie moge tylko sobie wyobrazić jak wyglądają pomieszczenia wewnątrz, chodzi mi o wielkośc salonu, czy może ktoś z okolic Lublina również ma zamiar budować Hermesa 2, czy może już ktoś wybudował; byłabym bardzo wdzięczna, gdybym mogła zobaczyć ten dom "od środka", jesteśmy laikami w temacie budownictwa, dlatego chciałabym zapytać czy możliwe by było adoptowanie garażu na pomieszczenia mieszkalne, czyli pokój?

kaisyr
13-01-2008, 18:33
witam serdecznie
mieszkam w Lublinie i również z mężem nosimy sie z zamiarem wybudowania HERMESA 2, po przejrzeniu tysięcy projektów, nie moge tylko sobie wyobrazić jak wyglądają pomieszczenia wewnątrz, chodzi mi o wielkośc salonu, czy może ktoś z okolic Lublina również ma zamiar budować Hermesa 2, czy może już ktoś wybudował; byłabym bardzo wdzięczna, gdybym mogła zobaczyć ten dom "od środka", jesteśmy laikami w temacie budownictwa, dlatego chciałabym zapytać czy możliwe by było adoptowanie garażu na pomieszczenia mieszkalne, czyli pokój?

Proponuje Google Skretchup, trochę własnej pracy i wtedy można zobaczyć choć wirtualnie dom od zewnętrz i od środka :) ... Nasz Hermes 2 (mój i żony) jeżeli plany wypalą stanie w połowie roku w Nysie ... i jak coś to zapraszam ... w chwili obecnej z pewnością mogę stwierdzić iż nie ma jeszcze w Polsce żadnego gotowego/wybudowanego Hermesa 2 ... projekt pojawił się w sprzedaży dopiero przed Świętami Bożego Narodzenia 2007 ... sami jesteśmy jednymi z pierwszych jego posiadaczy :)

kaisyr
22-01-2008, 13:44
Własnie dostałem informację iż kosztorys Hermesa 2 (wersja podstawowa - bezpłatna oaz rozszerzona - płatna) oraz zestawienie materiałów już jest dostepne ... teraz z niecierpliwością spoglądam do skrzynki mailowej w oczekiwaniu na niego

maroco11
23-01-2008, 07:14
Własnie dostałem informację iż kosztorys Hermesa 2 (wersja podstawowa - bezpłatna oaz rozszerzona - płatna) oraz zestawienie materiałów już jest dostepne ... teraz z niecierpliwością spoglądam do skrzynki mailowej w oczekiwaniu na niego
ja juz włąśnei dostałem ten kosztorys uproszczony i zestawienie materiałowe i .... proza życia . Wlasnei dałem do wyceny swego Hermesa2 do fachowca, któremu jestem w stanie powierzyć wybudowanie mojego domu , bo jest sprawdzony, rzetelny itp , jak tylko dostanę wycenę to podziele sie z wami .

maroco11
23-01-2008, 09:52
Oto moja lista zmian i coś z niej co poszło juz do projektanta adapcyjnego :

- oczywiscie podneisienie o dwa pustaki scianki kolankowej
- przeniesienie schodów o ich szerokość w stronę wyjścia a w konsekwencji przeniesienie dolnej łazieki koło gabinetu i częśćiowo ona bedzie pod schodami i w konsekwencji tego zmniejszy sie równeiz troche łazienka na górze
- likwidacja podcienia i wydłuzenie gabinetu (likwidacja gdyz południe u nas wychodzi na narozniku salonu i tam planujemy wykonanie tarasu i drzwi tarasowych
- przesuniecie o pół metra garazu tak aby nie byl w jednej linii z domem, stworzymy delikatny uskok
- podpiwniczenie garazu
- likwidacja balkonu nad wejsciem i zastapienie go jakimś daszkiem
- wiekszy komin gdyz pod garażemplanuje kotlownie na paliwa stałe, a w pomieszczeniu za garażem rezerwowy piec co gazowy
- oczywiście trochę kombinacji z przestawianiem okien
To tyle co spamietałem , troche sie nazbierało jak na projekt prawie idealny po zobaczeniu setek innych . I co o tym sądzicie???

maroco11
11-02-2008, 09:22
Hermesowcy2 Spicie czy też uważnei planujecie swoje budowy????
Skromne te forum . Opowiadajcie na jakie materialy sie decydujecie i jakei macie wyceny na robocizna na swoje domki???

kaisyr
11-02-2008, 19:23
Właśnie dostałam kosztorys - stan surowy otwarty 300 tys... :-?
Co wy na to?

Duzo ... u mnie robocizna ok 50 tys za surowy otwarty ... materiały sadze ze 100 - 150 tys ... a wiec 200 tys pewnie nie przeskocze

kaisyr
11-02-2008, 19:24
Ja podnoszę kolankową o 1 pustak. Myślę też, by dodać okno na strychu.
Jak dla mnie to "projekt idealny". Mów wykonawca jest pod wrażeniem, jak dopasowuje się do działki :D
Powiem szczerze, że o przenoszeniu łazienki, ani też o powiększeniu garażu nie myślałam...
Chociaż mam wątpliwości, czy nie jest za duży... te koszty...

Media znowu sieją panikę, że zima ciepła, że to, że tamto..., że ceny wzrastają... no i ludzie się nakręcają...
"Znajomy" developer zaciera ręce, bo może wytłumaczyć wzrost ceny nowiuśkiego mieszkania o xx% na metrze tym, że gwoździe od wczoraj są np. droższe o grosz... (a budowę skończył w listopadzie 2007) itp. :-? ot ...wieczorne refleksje

pozdrawiam planujących budowę H2

W piątek bede miał swoje rzuty Hermesa 2 po anadptacji ... i zobaczycie co tam namieszalem :)

maroco11
11-02-2008, 19:27
Właśnie dostałam kosztorys - stan surowy otwarty 300 tys... :-?
Co wy na to?

Duzo ... u mnie robocizna ok 50 tys za surowy otwarty ... materiały sadze ze 100 - 150 tys ... a wiec 200 tys pewnie nie przeskocze

KAISYR>> a te 50 to z dachem , bo tu różnie bywa z definicją .
Ja tak podliczyłem sobie z grubsza, ze ... to kupa kasy. dzis zakupiłem bloczki betonowe z dostawa na plac ... jak zacznie sie coś dziac :-))

kaisyr
11-02-2008, 19:33
Hermesowcy2 Spicie czy też uważnei planujecie swoje budowy????
Skromne te forum . Opowiadajcie na jakie materialy sie decydujecie i jakei macie wyceny na robocizna na swoje domki???

Sciany Ceramika poryzowana (pewnie poroterm) 25 cm + 20 cm stropian (TermoOrganica Platinum lub Platinum plus ... w ostatecznosci Gold) ... lub keramzyt (Betard Optiroc - technologia Maxit) 24 cm + 20 cm stropian (TermoOrganica Platinum lub Platinum plus ... w ostatecznosci Gold) ... i rekuperacja ... strop filigran (betoniarnia w Nysie) ... schody monolityczne ... dachówka ceramczna (moze Brass, a moze Koramic, a moze ....) ... fundametn z bloczków betonowych (Betard) ... wieżba moze prefabrykowana jak znajde w okolicy i bedzie sie opłacać ... okna dachowe, jeszcze nie weim .... moze Fakro ... okna moze Budvar Centrum lub Oknoplast ... to tyle co planuje ... zobaczymy jak wyjdzie ... powoli sbieram wyceny ... kominy nie wiem ... ale jakies sytemowe ... moze schiedel ... a moze cos Betard'a ... no rekuperator (chyba z GWC) ... Co wy na to ?

monstr2
12-02-2008, 10:11
Witam serdecznie
My dopiero złożyliśmy warunki zabudowy i musimy czekac aż 4 miesiące na ich wydanie (podobno tak jest w ustawie), chociaż moja kuzynka pracuje w Urzedzie Gminy w Zachodniopomorskim i mówiła, że na wydanie warunków zabudowy Gmina ma 65 dni, no więc zanim przejdę całą biurokrację to pewnie nie raz mnie szlag trafi.
Mam pytanie, co myślicie o budowaniu z Ytonga, bo mój kuzyn zresztą budowlaniec wybudował sobie dom z Ytonga i już nie ocieplał i i jak byłam u niego to rzeczywiście ma bardzo ciepło w domu

kaisyr
12-02-2008, 20:56
Właśnie dostałam kosztorys - stan surowy otwarty 300 tys... :-?
Co wy na to?

Duzo ... u mnie robocizna ok 50 tys za surowy otwarty ... materiały sadze ze 100 - 150 tys ... a wiec 200 tys pewnie nie przeskocze

KAISYR>> a te 50 to z dachem , bo tu różnie bywa z definicją .
Ja tak podliczyłem sobie z grubsza, ze ... to kupa kasy. dzis zakupiłem bloczki betonowe z dostawa na plac ... jak zacznie sie coś dziac :-))

Umnie za robote i sprzet na takie prace:
- roboty ziemne
- fundamenty
- kanalizacja
- izolacje przeciwilgociowe,
- docieplenie fundamentów
- podłogi na gruncie
- sciany nośne (zewnetrzne i wewnetrzne) parteru i poddasza
- sciany dzialowe parteru i poddasza
- nadproża
- strop
- podciagi
- wylewka betonowa
- kominy
- obmurowanie klinkierem szczytu kominu komunów
- balkony
- scianka kolankowa
- stropy
- konstrukcja dachu
- folia na dachu
- dachowka
- okna dachowe
- rynny
... licza sobie 50 tys ... dodam tylko ze dach ma 240m2 ... bo to tez swoja cene generuje

kaisyr
12-02-2008, 20:58
Witam serdecznie
My dopiero złożyliśmy warunki zabudowy i musimy czekac aż 4 miesiące na ich wydanie (podobno tak jest w ustawie), chociaż moja kuzynka pracuje w Urzedzie Gminy w Zachodniopomorskim i mówiła, że na wydanie warunków zabudowy Gmina ma 65 dni, no więc zanim przejdę całą biurokrację to pewnie nie raz mnie szlag trafi.
Mam pytanie, co myślicie o budowaniu z Ytonga, bo mój kuzyn zresztą budowlaniec wybudował sobie dom z Ytonga i już nie ocieplał i i jak byłam u niego to rzeczywiście ma bardzo ciepło w domu

... 65 dni ... po tym czasie mozesz zlozyc skarge do wojewody o ukaranie za opiszalosc i wtedy on wyjasnia czemu tak dlugo i wyznacza nowy termin (za kazdy dzien powyzej 65 dni urzad dostaje kare 500zl ... ale oczywiscie kasa nie dla Ciebie :) )

kaisyr
12-02-2008, 20:59
Witam serdecznie
My dopiero złożyliśmy warunki zabudowy i musimy czekac aż 4 miesiące na ich wydanie (podobno tak jest w ustawie), chociaż moja kuzynka pracuje w Urzedzie Gminy w Zachodniopomorskim i mówiła, że na wydanie warunków zabudowy Gmina ma 65 dni, no więc zanim przejdę całą biurokrację to pewnie nie raz mnie szlag trafi.
Mam pytanie, co myślicie o budowaniu z Ytonga, bo mój kuzyn zresztą budowlaniec wybudował sobie dom z Ytonga i już nie ocieplał i i jak byłam u niego to rzeczywiście ma bardzo ciepło w domu

Podobno peka ... i nie wierze w nie ocieplone domy :)

monstr2
13-02-2008, 09:56
Bardzo dziękuję za odpowiedzi :lol:
Mam jeszcze dylemat co do gabinetu na dole, wolałabym, żeby wejście do niego było jakoś pod schodami, a w miejscu drzwi do gabinetu, dałabym ścianę, rozmawiałam już o tym z moim murarzem, ale on nie bardzo wie jak to zrobić? Czy moze ktoś z Was się nad tym zastanawiał i czy mógłby mi poddać jakiś pomysł?

maroco11
13-02-2008, 11:23
KAISYR>> a materiał na ściane konstrukcyjną to projektant adaptacyjny Ci przeliczał jakoś ???

maroco11
13-02-2008, 11:27
Witam serdecznie
My dopiero złożyliśmy warunki zabudowy i musimy czekac aż 4 miesiące na ich wydanie (podobno tak jest w ustawie), chociaż moja kuzynka pracuje w Urzedzie Gminy w Zachodniopomorskim i mówiła, że na wydanie warunków zabudowy Gmina ma 65 dni, no więc zanim przejdę całą biurokrację to pewnie nie raz mnie szlag trafi.
Mam pytanie, co myślicie o budowaniu z Ytonga, bo mój kuzyn zresztą budowlaniec wybudował sobie dom z Ytonga i już nie ocieplał i i jak byłam u niego to rzeczywiście ma bardzo ciepło w domu

Podobno peka ... i nie wierze w nie ocieplone domy :)

Ja byłem juz w dwóch nowychnieocieplonych domach jeden to własnie Ytong o grubości ścianki 36 , a drugi to ceramika o grubości ściany 44 i w każdym było dośc ciepło i własciciele nie narzekali przez cala zimę. Ja sam zastanawiam sie bardzo poważnie za ytongiem 36,5 . A Tak w ogóle to macie informacje co do cen za tego ytonga 36,5??

maroco11
15-02-2008, 08:11
witajcie
wczoraj spotkałem sie z jednym budowniczym i jego wyceną .... nie wiem czy te cyfry przejdą mi przez palce, ale powiedział, ze 55.000 będzie mnie kosztowało wybudowanie hermesa2 (nadmieniam ze z podpiwniczonym garazem) i może zabrać sie w lipcu do roboty, ale oczywiście do tego czasu cena robocizny moze sie zmienić (czytaj zwiększyć) .
Na 99% będę budował z ceramiki o grubosci 24-25 cm + 12 cm styropianu . W sobotę kolejna konfrontacja z innym juz na działce, bo przy okazji przychodzi geodeta do tyczenia moich 10 arów

maroco11
18-02-2008, 09:18
Takiej kwoty ja tylko mogę pozazdrościć...

TZN , ze jest taka niska????

sparsley
18-02-2008, 22:20
prosze wracac na forum HERMES a nie tu jakies odłamy co wy z kosowa jestescie?? :)

Pozdrawiam
Szczepan

rycho73
20-02-2008, 14:05
prosze wracac na forum HERMES a nie tu jakies odłamy co wy z kosowa jestescie?? :)

Pozdrawiam
Szczepan

NOOOO, DOBRZE IM POWIEDZIAŁEŚ :-?

rycho73
20-02-2008, 14:20
Witam wszystkich Hemesomaniaków Drugich!!! tych "nowych" i tych "starszych"
Dopiero dziś dowiedziałem się od Marocco11, że jest taki wątek założony jakgdyby oddzielnie dla Hermesa w wersji 2 :o ; nie wiedziałem w sumie dlatego, że nie miałem czasu ostatnio grzebać na forum muratora a jedynie wskakiwałem na wątek "HERMES", bo tam jest jakby żródło WSZYSTKIEGO :lol: od czego się zaczęło.

..... no i patrzę że tu taka dyskusja?? :wink:
to grozi rozdwojeniem jaźni :-?
POZDRAWIAM

Apodis
21-02-2008, 09:29
Witam,
Zakupiliśmy niedawno z mężem projekt Hermes 2 w odbiciu lustrzanym i mamy zamiar w maju rozpocząć budowę.
Znaleźliśmy już ekipę która podjęła się postawić nam same mury.
Mam do osób trochę bardziej zorientowanych w temacie niż ja pytanie: ile tak orientacyjnie wynosi honorarium kierownika budowy?
I jeszcze jedno na jakie koszty trzeba się nastawić w przypadku naniesienia zmian w projekcie (chodzi o zmiany typu dodatkowe okno w kuchni i podniesienie poddasza o 2 maxy)

kaisyr
22-02-2008, 17:09
Witam,
Zakupiliśmy niedawno z mężem projekt Hermes 2 w odbiciu lustrzanym i mamy zamiar w maju rozpocząć budowę.
Znaleźliśmy już ekipę która podjęła się postawić nam same mury.
Mam do osób trochę bardziej zorientowanych w temacie niż ja pytanie: ile tak orientacyjnie wynosi honorarium kierownika budowy?
I jeszcze jedno na jakie koszty trzeba się nastawić w przypadku naniesienia zmian w projekcie (chodzi o zmiany typu dodatkowe okno w kuchni i podniesienie poddasza o 2 maxy)

... te zmiany nie sa jakos super istotne a wiec wedlug mnie projektant powinien to naniesc w cenie zwyklej adaptacji ... nie dajcie sie nabrac ze to jakas wielka robota (to zmiana kilku wymiarów na przekrojach i dlugosci kilku elementów wieżby) ... nie wiem tylko ile to standard ... ja tak zmienilem swojego hermesa ze az nowe rzuty mam bo na orginalnych byłoby zamazane wszystko :)

kaisyr
22-02-2008, 17:13
prosze wracac na forum HERMES a nie tu jakies odłamy co wy z kosowa jestescie?? :)

Pozdrawiam
Szczepan

NOOOO, DOBRZE IM POWIEDZIAŁEŚ :-?

hmmmm ... H2 to rodzina Hermes, nie da się ukryć ... ma troche z H i troche z H3 ... ale dla wszystkich jego szcześliwych posiadaczy bardziej wyjatkowy niż pozostałe ;) ... a więc i temat musi mieć swój :)

Apodis
25-02-2008, 08:32
... te zmiany nie sa jakos super istotne a wiec wedlug mnie projektant powinien to naniesc w cenie zwyklej adaptacji ... nie dajcie sie nabrac ze to jakas wielka robota (to zmiana kilku wymiarów na przekrojach i dlugosci kilku elementów wieżby) ... nie wiem tylko ile to standard ... ja tak zmienilem swojego hermesa ze az nowe rzuty mam bo na orginalnych byłoby zamazane wszystko :)[/quote]

Dzięki za cenne uwagi bo trochę się tymi zmianami martwiliśmy.

maroco11
25-02-2008, 08:57
Witajcie , macie racje , ze to juz inny domek , nie mniej jednak bede śledził oba wątki .
Mogę podzielić sie z wami informacją,z e dzis mam otrzymac pozwolenie na bud. :-))
W weekend rozmawialem z dwiema ekipami ... i jeden wycenił domek na 52.000 z dachem !!!! (bez piwnicy) , drugi 50.000 bez dachu ale z piwnica. Z tym, ze ten pierwszy raczej mnie nei wcisnie w tym roku niestety , chyba zeby sie coś wydarzyło ...
Wczoraj byłem koło swojej działeczki i porobiłem kilka fotek, moze wieczorkiem postaram sie dołaczyc

magdula_o
25-02-2008, 20:58
witam! zamierzamy z mężem zakupić projekt Hermes 2. Czy mógłby mi ktoś napisać jakie są wymiary pomieszczeń na górze i czy podniesienie ścianki kolankowej o dwa pustaki wystarczy? Z góry dzięki za odpowiedz:)

magdula_o
26-02-2008, 06:24
witam!

nie chodziło mi o powierzchnię - bo to wyczytaliśmy w katalogu tylko o długość na szerokość pokoi na górze :)

jeśli ktoś miałby te wymiary byłabym bardzo wdzięczna :)

monstr2
26-02-2008, 10:26
witam
Ja też przychylam się do prośby, czy ktoś mógłby podać wymiary pomieszceń tzn. dług. i szer.
Mam pytanie czy według Was nie za duża jest kuchnia i łazienka na górze?, czy jest jakaś możliwość zmniejszenia łazienki, bo przyznam, że te prawie 12 m to troche za dużo, wolałabym zwiększyć sobie pokój obok.
Zrobiłam trochę fotomontaż jakbym widziała swój domek, z tym ,że my garaż adaptujemy na pokój dla mamy:
http://images34.fotosik.pl/157/ae976bad49a5af14.jpg (www.fotosik.pl)

rycho73
26-02-2008, 16:02
Witam serdecznie wszystkich! wymiary pomieszczeń na poddaszu to: (czytam z projektu)
pokój2/2 - 384 na 448,5 (11,79 p.u.)
pokój2/3 - 384 na 448,5 (11,39 p.u. - mniej bo jest tu komin)
pokój2/5 -od frontu- 371 na 520,5 (14,25 p.u.)
łazienka2/4 - 371 na 388,5 (11,13 p.u.)
garderoba2/6 - 200 na 331 (3,66 p.u.)
strych2/7 - 341 na 811 (16,20 p.u.)

pozdrawiam

rycho73
26-02-2008, 16:17
witam! zamierzamy z mężem zakupić projekt Hermes 2. Czy mógłby mi ktoś napisać jakie są wymiary pomieszczeń na górze i czy podniesienie ścianki kolankowej o dwa pustaki wystarczy? Z góry dzięki za odpowiedz:)

Jeśli chodzi o to czy "podniesienie ścianki kolankowej o dwa pustaki wystarczy"
to jest to sprawa względna i uzależniona od twoich osobistych oczekiwań jeśli chodzi o funkcjonalność i estetyczne wrażenia. Dość wartka dyskusja na ten temat była jakiś czas temu i jest też teraz na innym wątku forum muratora który dotyczy Hermesa ver 1 i 3 - patrz niżej link
http://forum.muratordom.pl/hermes,t59192.htm?highlight=hermes
zachęcam do przeczytania - bo tam jest źródło wszystkiego co dotyczy również naszego pięknego Hermesa2.
Jeśli chodzi o mnie ja będę podnosił o 1 pustak, bo myślę że oryginalna ścianka kol. jest zdecydowanie za niska ale nie chcę przesadzić z ewentualnymi dwoma pustakami żeby bryła domku nie straciła na uroku. Z resztą pomieszczenia na poddaszu są i tak spore, a i skosy i nisko ustawione na nich okna połaciowe też mają swój urok...
:D pozdrawiam

rycho73
26-02-2008, 16:19
... a może tu jest ktoś z północno-wschodniej Polski... :lol:

rycho73
26-02-2008, 19:26
witam
Ja też przychylam się do prośby, czy ktoś mógłby podać wymiary pomieszceń tzn. dług. i szer.
Mam pytanie czy według Was nie za duża jest kuchnia i łazienka na górze?, czy jest jakaś możliwość zmniejszenia łazienki, bo przyznam, że te prawie 12 m to troche za dużo, wolałabym zwiększyć sobie pokój obok.

witam cię!
i tu mamy kolejne pytanie na które nigdy nie otrzymasz obiektywnej odpowiedzi a przynajmniej na forum - każdy może mieć swój gust. Musisz sam się określić i przemyśleć jak twoje pomieszczenia chciałbyś żeby wyglądały i jaką miały wielkość... :wink:
ja myślę że cały urok Hermesa wynika nie tylko z pięknego wyglądu zewnętrznego a więc bryły domku ale również a może przedewszystkim (w szczególności w wersji 2) z optymalnego rozmieszczenia pomieszczeń w środku, mam tu również na myśli bardzo proporcjonalne względem siebie wielkości tych pomieszczeń (prznajmniej według mnie), zakładając przeznaczenie jego dla 4-5-osobowej rodziny.
Łazienka ma 14 m2 po podłodze i niecałe 12 użytkowej, zakładając że stoi tam również pralka - to pewnie i będzie kosz z brudną bielizną - do tego pozostałe sprzęty sanitarne i to co mi się podoba tradycyjne okno -na ścianie- to w/g mnie jej wielkość wcale nie jest za duża... z resztą sypialnia obok i tak jest wystarczająco duża.
Kuchnia napewno będzie wygodna - ustawisz tam wszystko: duża lodówka, dodatkowa zamrażarka, zmywarka do naczyń, kuchenka i duży zlewozmywak a pozostanie jeszcze miejsce na wygodny barek. Ja poza tym pod ścianką oddzielającą salon postawię wygodny stół z krzesłami - taka "podręczna" jadalnia do szybkich posiłków lub dla dzieci - ową ściankę trochę wydłużę i "zagnę" w kształcie litery "L" tworząc mały narożnik.
....oczywiście każdy może mieć swoje potrzeby i swój gust...i zdań i rozwiązań może być tyle co osób które dyskutują.
pozdrawiam

malink4
01-03-2008, 10:25
Witam!
Miło dołączyć mi do sympatyków Hermesa 2. Razem z mężem jesteśmy obecnie na etapie podjęcia decyzji o zakupie projektu. Zastanawiamy sie nad Hermesem 2 lub Baltazarem z tej samej pracowni.
Bardzo zaciekawiły mnie zmiany które planuje w Hermesie maroco 11 tzn. przesunięcie schodów w stronę wejścia i przeniesienie łazienki. Czy masz już może palny po adaptacji jestem bardzo ciekawa jak to wygląda , no i co z wejściem do gabinetu zostawiasz w tym samym miejscu? Przy schodach jest kawałek ściany nośnej czy nie był to problem przy przesuwaniu schodów?
Pozdrawiam

maroco11
02-03-2008, 10:20
Witam!
Miło dołączyć mi do sympatyków Hermesa 2. Razem z mężem jesteśmy obecnie na etapie podjęcia decyzji o zakupie projektu. Zastanawiamy sie nad Hermesem 2 lub Baltazarem z tej samej pracowni.
Bardzo zaciekawiły mnie zmiany które planuje w Hermesie maroco 11 tzn. przesunięcie schodów w stronę wejścia i przeniesienie łazienki. Czy masz już może palny po adaptacji jestem bardzo ciekawa jak to wygląda , no i co z wejściem do gabinetu zostawiasz w tym samym miejscu? Przy schodach jest kawałek ściany nośnej czy nie był to problem przy przesuwaniu schodów?
Pozdrawiam

Witaj Mailnk4
Mam oczywiscie adaptacje ukonczoną, nawet pozwolenie na budowę . Mój adaptacyjny poszedł troche na łatwizne i nanosil wszeslkie poprawki na starych rysunkach, w najbliższym czasie postaram sie zeskanowac te rysuneczki (nie mam w domku skanera) i moze dasz rady cos z nich wykorzystać ... Co do wygladu to wiemy doskonale, ze takie rozwiazania muszą sie sprawdzić w praktyce, bo na papierze to wszystko moze ladnei wygladac ... gabinet mam przesunięty bo zrezygnowałem z podcienia

monstr2
02-03-2008, 12:08
Witam!
Miło dołączyć mi do sympatyków Hermesa 2. Razem z mężem jesteśmy obecnie na etapie podjęcia decyzji o zakupie projektu. Zastanawiamy sie nad Hermesem 2 lub Baltazarem z tej samej pracowni.
Bardzo zaciekawiły mnie zmiany które planuje w Hermesie maroco 11 tzn. przesunięcie schodów w stronę wejścia i przeniesienie łazienki. Czy masz już może palny po adaptacji jestem bardzo ciekawa jak to wygląda , no i co z wejściem do gabinetu zostawiasz w tym samym miejscu? Przy schodach jest kawałek ściany nośnej czy nie był to problem przy przesuwaniu schodów?
Pozdrawiam

Witaj Mailnk4
Mam oczywiscie adaptacje ukonczoną, nawet pozwolenie na budowę . Mój adaptacyjny poszedł troche na łatwizne i nanosil wszeslkie poprawki na starych rysunkach, w najbliższym czasie postaram sie zeskanowac te rysuneczki (nie mam w domku skanera) i moze dasz rady cos z nich wykorzystać ... Co do wygladu to wiemy doskonale, ze takie rozwiazania muszą sie sprawdzić w praktyce, bo na papierze to wszystko moze ladnei wygladac ... gabinet mam przesunięty bo zrezygnowałem z podcienia

Witam
Ja również bardzo chętnie zerknęłabym na te przeróbki, bo też wolałabym przenieść łazienkę pod schody, mam pytanie czy w związku z tymi zmianami zmniejszy się powierzchnia łazienki na poddaszu?


maroco11 mam propozycje, może prościej by było, gdybyś zrobił zdjęcie tej kartki z przeróbkami i wkleił, może obyłoby się bez skanera?

maroco11
03-03-2008, 08:12
Nie wiem czy mi sie udało to wkleić

I sie nie udało.... sorki, ale jeszcze nie wklejałem tu zadnych zalaczników, wiec jakos musze przez to przebrnac .... kiedys musi byc ten pierwszy raz ...hihihihi

maroco11
03-03-2008, 09:39
D:\Mirek\private\dom\rzut parteru.jpg

ArtAnn
14-03-2008, 11:23
maroco11
proponuję skorzystać http://imageshack.us/
i jeden z linków podać na forum.

kaisyr
19-03-2008, 12:35
Wczorajszego dnia pozowlenie na budowe naszego Hermesa 2 zostało nam wydane ... a wiec prace budowlane moznaby juz zaczynać za ok 2 tygodnie ... hurrraaaaaaaaaaaa :)

magdula_o
05-04-2008, 15:02
maroco11 - czy mógłbyś wkleić skan projektu wraz ze zmianami.

Przyznaje, że trochę mnie zaintrygowały :) a co będziesz miał w miejscu łazienki na dole jak ją przeniesiesz?

a zlikwidowanie podcienia spowoduje powiększenie gabinetu - ale o ile?

a my zastanwiamy się nad
- podniesieniem ścianki kolankowej o 1 pustak (mieliśmy w planach o dwa pustaki ale architekt nam odradził)
- nad poszerzeniem garażu o 60 cm.
- w kuchni dobudujemy kawałek ścianki, do tej która tam jest tak żeby ona utworzyła coś na kształt litery L

maroco11
08-04-2008, 10:57
maroco11 - czy mógłbyś wkleić skan projektu wraz ze zmianami.

Przyznaje, że trochę mnie zaintrygowały :) a co będziesz miał w miejscu łazienki na dole jak ją przeniesiesz?

a zlikwidowanie podcienia spowoduje powiększenie gabinetu - ale o ile?

a my zastanwiamy się nad
- podniesieniem ścianki kolankowej o 1 pustak (mieliśmy w planach o dwa pustaki ale architekt nam odradził)
- nad poszerzeniem garażu o 60 cm.
- w kuchni dobudujemy kawałek ścianki, do tej która tam jest tak żeby ona utworzyła coś na kształt litery L

Magdula >>> wlasnei umieściłem w swoojej galerii skany zmian i kilka fotek działeczki . Mam nadzieję, ze fachowcy wejdą juz z pracami w tym tygodniu :-))
http://foto.onet.pl/iraeb,kk0eokkcgk9j,u.html

maroco11
08-04-2008, 10:58
[img]http://foto.onet.pl/iraeb,kk0eokkcgk9j,eguvn,u.html#eguvn[img]

maroco11
08-04-2008, 11:04
maroco11 - czy mógłbyś wkleić skan projektu wraz ze zmianami.

Przyznaje, że trochę mnie zaintrygowały :) a co będziesz miał w miejscu łazienki na dole jak ją przeniesiesz?

a zlikwidowanie podcienia spowoduje powiększenie gabinetu - ale o ile?

a my zastanwiamy się nad
- podniesieniem ścianki kolankowej o 1 pustak (mieliśmy w planach o dwa pustaki ale architekt nam odradził)
- nad poszerzeniem garażu o 60 cm.
- w kuchni dobudujemy kawałek ścianki, do tej która tam jest tak żeby ona utworzyła coś na kształt litery L

My jednak zostajemy przy podneisieniu scianki o dwa pustaki . W miejscu łazienki jest duze pomeiszczenei gospodarcze, rzeczy trzeba tez gdzie mieć magazynować , a garaz to garaż czyli domek dla autka , łazienka częsciowo bedzie pod schodami , pokój-gabinet zbytnio sie nie powiększy bo jak widać została przesunieta ściana. Nie wiem tylko czy dobrze zrobiliśmy dokłądajac po oknie do balkonów ???

rycho73
08-04-2008, 20:17
My jednak zostajemy przy podneisieniu scianki o dwa pustaki . W miejscu łazienki jest duze pomeiszczenei gospodarcze, rzeczy trzeba tez gdzie mieć magazynować , a garaz to garaż czyli domek dla autka , łazienka częsciowo bedzie pod schodami , pokój-gabinet zbytnio sie nie powiększy bo jak widać została przesunieta ściana. Nie wiem tylko czy dobrze zrobiliśmy dokłądajac po oknie do balkonów ???

wiesz co maroco11 - myślę że dołożenie po oknie do balkonów to jednak może być trochę "przedobrze". Akurat jakiś czas temu miałem przyjemność obejrzeć już zamieszkanego Hermesa zbudowanego przez tczew_brzozy (za co jestem mu bardzo wdzięczny); co prawda to H. w wersji 1 ale akurat poddasze jest tam prawie identyczne jak w naszej 2-ce i mogę stwierdzić że pokoje przy tym balkonie są wystarczająco doświetlone biorąc pod uwagę że masz tam przecież również okna połaciowe.

maroco11
09-04-2008, 08:08
wiesz co maroco11 - myślę że dołożenie po oknie do balkonów to jednak może być trochę "przedobrze". Akurat jakiś czas temu miałem przyjemność obejrzeć już zamieszkanego Hermesa zbudowanego przez tczew_brzozy (za co jestem mu bardzo wdzięczny); co prawda to H. w wersji 1 ale akurat poddasze jest tam prawie identyczne jak w naszej 2-ce i mogę stwierdzić że pokoje przy tym balkonie są wystarczająco doświetlone biorąc pod uwagę że masz tam przecież również okna połaciowe.

Rycho byc moze i masz racje , zreszta nad tym właśnei sie zastanawiam , ale w razie czego wszystko mozna zweryfikowac w trakcie budowy .....

magdula_o
09-04-2008, 09:26
a ile ma Twoja łazienka ta zrobiona pod schodami?

właśnie zabieram się za oglądanie Twoich skanów :)

rycho73
09-04-2008, 18:27
trochę szkoda maroco, że twoje skany rzutów Hermesa są niezbyt czytelne. szczególnie chodzi mi o ten fragment parteru z łazienką i schodami - gdyż trochę mnie to intryguje jak to zrobił twój projektant (ja u siebie tez próbuję wymyślić coś mądrego w kwesti podcień-gabinet-schody-korytarz-łazienka).
...a czy nie dało by się zrobić jakieś powiększenie tego fragmentu i pokazania go?
pozdrawiam

maroco11
11-04-2008, 09:10
a ile ma Twoja łazienka ta zrobiona pod schodami?

właśnie zabieram się za oglądanie Twoich skanów :)

Projektant mi wpisał w metrażu, ze 4,20m2 i tak gdzies będzie mierząc linijką na rysunku :-)) Oczywiście pod schodami bedzie część łazienki .. no coż taką mieliśmy koncepcje zżona

maroco11
11-04-2008, 09:24
trochę szkoda maroco, że twoje skany rzutów Hermesa są niezbyt czytelne. szczególnie chodzi mi o ten fragment parteru z łazienką i schodami - gdyż trochę mnie to intryguje jak to zrobił twój projektant (ja u siebie tez próbuję wymyślić coś mądrego w kwesti podcień-gabinet-schody-korytarz-łazienka).
...a czy nie dało by się zrobić jakieś powiększenie tego fragmentu i pokazania go?
pozdrawiam

Dobra postaram się coś pokombinowac, ale nie obeicuje szybkich efektów.

kaisyr
15-04-2008, 18:58
a dokładnie w jakiej miejscowości budujesz tego swojego Hermesa




[quote=magdula_o]maroco11 - czy mógłbyś wkleić skan projektu wraz ze zmianami.

Przyznaje, że trochę mnie zaintrygowały :) a co będziesz miał w miejscu łazienki na dole jak ją przeniesiesz?

a zlikwidowanie podcienia spowoduje powiększenie gabinetu - ale o ile?

a my zastanwiamy się nad
- podniesieniem ścianki kolankowej o 1 pustak (mieliśmy w planach o dwa pustaki ale architekt nam odradził)
- nad poszerzeniem garażu o 60 cm.
- w kuchni dobudujemy kawałek ścianki, do tej która tam jest tak żeby ona utworzyła coś na kształt litery L

Magdula >>> wlasnei umieściłem w swoojej galerii skany zmian i kilka fotek działeczki . Mam nadzieję, ze fachowcy wejdą juz z pracami w tym tygodniu :-))
http://foto.onet.pl/iraeb,kk0eokkcgk9j,u.html

magdawo
23-05-2008, 14:34
Witam serdecznie wszystkich budujących :) ja jestem dopiero na etapie wyboru projektu, więc Wasze rady i doświadczenia są NIEZWYKLE cenne!!!
Mam pytanko: czy ktoś z Was buduje któregoś z Hermesów w wersji z piwnicą, przynajmniej częściową?
Przypominam, że zdjęcia są BARDZO mile widziane!!
pozdrawiam!!!

kiecu
31-05-2008, 07:41
Witam,

Przede wszystkim pozdrawiam wszystkich Hermesowców !

Obecnie jestem na etapie fundamentów i nieco zaskoczyła mnie ilość stali jaka została podana w kosztorysie, czy rzeczywiście potrzeba az 1850 kg prętów gładkich do 7 mm?

Przyznam, że sprzedawca stali był nieco zdziwiony ilością ....

Jeśli ktoś z Was ma lepsze informacje niż te z kosztorysu to proszę o odpowiedz.

Pozdrawiam

magdula_o
09-06-2008, 07:03
Hej :) Jak tam budowa Hermesa2 idzie?

My właśnie czekamy na pozwolenie :) i wtedy ruszamy :)

kiecu
12-06-2008, 13:38
Witam,

Pozwole sobie odpowiedziec - jakos idzie :)

Budujemy sie niedaleko Oławy (Jankowice) i aktualnie bedziemy zamykac stan zero. Pogoda sprzyja, materialy przychodza na czas, ekipa sobie radzi. (Oprocz malej wpadki - budowali scianke fund. bez rzutu fundamentow, bo "gdzies sie zapodzial").

Jesli ktos sie buduje/ma zamiar budowac w poblizu to prosze o kontakt.

Pozdawiam

minio123
21-06-2008, 09:26
witam wszystkich uzytkownikow!!!
mam pytanie czy ktos moze buduje hermesa 2 i moze podzielic sie jakimis zdjeciami??

maroco11
05-07-2008, 07:59
Witam,

Pozwole sobie odpowiedziec - jakos idzie :)

Budujemy sie niedaleko Oławy (Jankowice) i aktualnie bedziemy zamykac stan zero. Pogoda sprzyja, materialy przychodza na czas, ekipa sobie radzi. (Oprocz malej wpadki - budowali scianke fund. bez rzutu fundamentow, bo "gdzies sie zapodzial").

Jesli ktos sie buduje/ma zamiar budowac w poblizu to prosze o kontakt.

Pozdawiam

KIECU - To chyba ja niedaleko od Ciebie buduje H2, bo z drugiej strony wrocławia tj na północny-zachód 30 km . Własnei zakończono mi stan ZERO , moze sie niebawem zgramy i podpatrzymy Twój dużo bardziej zaawansowany stan ???
Pozdrawiam

maroco11
05-07-2008, 08:01
Witam serdecznie wszystkich budujących :) ja jestem dopiero na etapie wyboru projektu, więc Wasze rady i doświadczenia są NIEZWYKLE cenne!!!
Mam pytanko: czy ktoś z Was buduje któregoś z Hermesów w wersji z piwnicą, przynajmniej częściową?
Przypominam, że zdjęcia są BARDZO mile widziane!!
pozdrawiam!!!


Mój Hermesik ma piwniczke pod garażem !!!

Ola J
25-07-2008, 19:13
witam serdecznie
Proponuje Google Skretchup, trochę własnej pracy i wtedy można zobaczyć choć wirtualnie dom od zewnętrz i od środka :) ... Nasz Hermes 2 (mój i żony) jeżeli plany wypalą stanie w połowie roku w Nysie ... i jak coś to zapraszam ... w chwili obecnej z pewnością mogę stwierdzić iż nie ma jeszcze w Polsce żadnego gotowego/wybudowanego Hermesa 2 ... projekt pojawił się w sprzedaży dopiero przed Świętami Bożego Narodzenia 2007 ... sami jesteśmy jednymi z pierwszych jego posiadaczy :)

Jak mogę zmienić jednostki długości w tym programie. Wyświetla mi, np: 23'25"

Ola J
28-07-2008, 13:13
Dziękuję bardzo.

Witam wszystkich Hermesowiczów.

Po obejrzeniu tej całej masy projektów dostępnych na rynku (pewnie i tak ilość obejrzana przeze mnie to tylko kropla) wybraliśmy (z mężem) Hermesa 2 z podwójnym garażem i w lustrzanym odbiciu.
Z tego co widzę, zmian będzie niewiele
- podwyższona ścianka kolankowa bo 70 cm to trochę za nisko
- piwnica pod garażami
- wyrzucenie (częściowe) ścianki między pokojem na dole a schodami tak aby zyskać trochę przestrzeni od strony pokoiku na ewentualne półki lub szafki.
Póki co tylko tyle. Zobaczymy co wymyślę później.

maroco11
17-08-2008, 12:11
Dziękuję bardzo.

Witam wszystkich Hermesowiczów.

Po obejrzeniu tej całej masy projektów dostępnych na rynku (pewnie i tak ilość obejrzana przeze mnie to tylko kropla) wybraliśmy (z mężem) Hermesa 2 z podwójnym garażem i w lustrzanym odbiciu.
Z tego co widzę, zmian będzie niewiele
- podwyższona ścianka kolankowa bo 70 cm to trochę za nisko
- piwnica pod garażami
- wyrzucenie (częściowe) ścianki między pokojem na dole a schodami tak aby zyskać trochę przestrzeni od strony pokoiku na ewentualne półki lub szafki.
Póki co tylko tyle. Zobaczymy co wymyślę później.

Ola jak Ci idzie myślenie o zmianach ??? Masz koncepcje co do schodów do podpiwneiczenia ???

maroco11
18-08-2008, 21:15
a oto mój hermesik w takim stanie jak widac ...
http://foto.onet.pl/k0jog,5594j0o48gs9,u.html

Apodis
19-08-2008, 08:11
a oto mój hermesik w takim stanie jak widac ...
http://foto.onet.pl/k0jog,5594j0o48gs9,u.html

Super ten Twój domek my jesteśmy troszkę w tyle układamy bloczek fundamentowy więc będziemy się wzorować na Tobie ;-)

Monisiaaa
19-08-2008, 15:00
Witam. My z mężem również wybraliśmy jako nasz wymarzony domek Hermesa 2. Projekt zakupiliśmy miesiąc temu, a teraz wprowadzamy do niego zmiany.
Oto nasze przeróbki (może komuś pomogą :)):
- doprojektowanie drugiego garażu wraz z pomieszczeniem gospodarczym,
- likwidacja pokoju na dole poprzez przeniesienie kominka do komina głównego,
- zamknięcie podcienia,
- taras rozszerzony i przeniesiony proporcjonalnie na szerokość ściany salonu,
- pomieszczenia nad garażami zaadaptowane na pomieszczenia gospodarcze i podzielone wzdłuż, tak aby do każdego pokoju było niezależne wejście,
- likwidacja na pewno tylnego balkonu, co do balkonu z czoła trwa jeszcze debata :),
- podniesienie ścianki kolankowej o 2 pustaki.

Dokumenty potrzebne do otrzymania pozwolenia na budowę już częściowo są poskładane i mamy cichą nadzieję, że przy sprzyjających warunkach późną jesienią zaczniemy budowę.
Pozdrawiam Wszystkich Hermesowiczów i nie tylko :)

maroco11
19-08-2008, 20:32
Witajcie,
A ja po przygodzie z wykonawcą mam już dość budowlanki! :cry:
Znalezienie fachowego kierbuda w Łodzi graniczy z cudem!
Ostatnio starszy pan Inspektor powiedział mi, że faktycznie fachowcy wyjechali... :evil:
Zdjęć nie będę umieszczać...na razie. Chociaż zdołowana jestem i opisałabym chętnie całą listę fuszerek szanującego się w okolicy wykonawcy z Pabianic.
Jak patrzę na mojego hermesika to żal serducho ściska.

Pozdrawiam,
Zuzia

Zuzia głowa do góry .... przykro mi , ze w Twoim rejonie jest ten zły stan rzeczy odnosnie fachowców. ja jak na razie jestem spokojny i grzeczny, ale to do czasu , bo n apierwszy tydzien wrzesnia sa umówieni dachowcy... ale murarze nie dadzą rady do tej pory zrobic tego zakresu zeby mogli wejsc tamci i kolo sie zamyka, ale ja jestem spokojny ..... do czasu , ale po tym czasie ... lepeij nei mówić

maroco11
19-08-2008, 20:34
Super ten Twój domek my jesteśmy troszkę w tyle układamy bloczek fundamentowy więc będziemy się wzorować na Tobie ;-)

A u mnei strop nad garażem wylany juz dwa tygodnei temu, nad reszta domu jak na razie rozłożone pustaki i belki i...... czekam cierpliwie na zalewanie , a wcześneij na zaszalowanie wszelkich innych rzeczy , tj płyty nad wykuszem, balkonu itp

maroco11
19-08-2008, 20:37
Witam. My z mężem również wybraliśmy jako nasz wymarzony domek Hermesa 2. Projekt zakupiliśmy miesiąc temu, a teraz wprowadzamy do niego zmiany.
Oto nasze przeróbki (może komuś pomogą :)):
- doprojektowanie drugiego garażu wraz z pomieszczeniem gospodarczym,
- likwidacja pokoju na dole poprzez przeniesienie kominka do komina głównego,
- zamknięcie podcienia,
- taras rozszerzony i przeniesiony proporcjonalnie na szerokość ściany salonu,
- pomieszczenia nad garażami zaadaptowane na pomieszczenia gospodarcze i podzielone wzdłuż, tak aby do każdego pokoju było niezależne wejście,
- likwidacja na pewno tylnego balkonu, co do balkonu z czoła trwa jeszcze debata :),
- podniesienie ścianki kolankowej o 2 pustaki.

Dokumenty potrzebne do otrzymania pozwolenia na budowę już częściowo są poskładane i mamy cichą nadzieję, że przy sprzyjających warunkach późną jesienią zaczniemy budowę.
Pozdrawiam Wszystkich Hermesowiczów i nie tylko :)

Monisia gratulacje i troszeczke cierpliwości ..... ze sprawami urzedowymi co do Twoich zmian to .... są podobne, choć balkon nad wejsciem zastapiłem małym daszkiem, a ten od tarasu rzeczywiście okazął sie duży większy niz teraz mam w bloku.

maroco11
19-08-2008, 20:39
Witam serdecznie wszystkich budujących :) ja jestem dopiero na etapie wyboru projektu, więc Wasze rady i doświadczenia są NIEZWYKLE cenne!!!
Mam pytanko: czy ktoś z Was buduje któregoś z Hermesów w wersji z piwnicą, przynajmniej częściową?
Przypominam, że zdjęcia są BARDZO mile widziane!!
pozdrawiam!!!

Mam piwnice pod garażem i to całkowicie schowaną

Ola J
02-09-2008, 16:22
Dziękuję bardzo.

Witam wszystkich Hermesowiczów.

Po obejrzeniu tej całej masy projektów dostępnych na rynku (pewnie i tak ilość obejrzana przeze mnie to tylko kropla) wybraliśmy (z mężem) Hermesa 2 z podwójnym garażem i w lustrzanym odbiciu.
Z tego co widzę, zmian będzie niewiele
- podwyższona ścianka kolankowa bo 70 cm to trochę za nisko
- piwnica pod garażami
- wyrzucenie (częściowe) ścianki między pokojem na dole a schodami tak aby zyskać trochę przestrzeni od strony pokoiku na ewentualne półki lub szafki.
Póki co tylko tyle. Zobaczymy co wymyślę później.

Ola jak Ci idzie myślenie o zmianach ??? Masz koncepcje co do schodów do podpiwneiczenia ???

Myślałam o umieszczeniu schodów do piwnicy na tyłach garażu w pomieszczeniu technicznym po przeciwnej stronie komina.
Piec na opał stałyby w piwnicy w pomieszczeniu głównym (stając przodem do komina w piwnicy - po jego lewej stronie za ścianą). Nie chcę podpiwniczać części użytkowej, czyli tej pod schodami, bo szkoda miejsca. Ale co się uda a co nie, wyjdzie w praniu.
Na pewno zrezygnujemy z obu balkonów. Mamy 1,63ha działeczki nad rzeką i z własnym stawem więc balkony są niepotrzebne. Przestrzeni i tak będzie dużo.

zamareck
14-09-2008, 20:31
Na pewno zrezygnujemy z obu balkonów. Mamy 1,63ha działeczki nad rzeką i z własnym stawem więc balkony są niepotrzebne. Przestrzeni i tak będzie dużo.
Ola zastanów się. Po wybudowaniu swojego Hermesa, a wcześniej po oglądnięciu innych śmiało mogę stwierdzić, że to właśnie balkony dopełniają "całości uroku" Hermesa. Bez nich Hermes już nie jest Hermesem :cry:
PS.
Apropo zapomniałem się przywitać..... wpadłem do Was na chwilę młodsi bracia i siostry.... z Hermesa 2 :wink:

maroco11
15-09-2008, 12:35
PS.
Apropo zapomniałem się przywitać..... wpadłem do Was na chwilę młodsi bracia i siostry.... z Hermesa 2 :wink:

Zamareck dzięki za odwiedziny naszego skromniutkiego forum , choć jak sam wiesz tamto jest zdecydowanie bardziej rozwinięte, tu jakoś ludzie nie chcą sie udzielac .... ale cóż tam ... będę i tu i tam :-)

maroco11
19-11-2008, 13:04
witam wszystkich uzytkownikow!!!
mam pytanie czy ktos moze buduje hermesa 2 i moze podzielic sie jakimis zdjeciami??

buduje niedaleko wrocka tj ok 35 km na północny-zachód , jak Cie to interesuje

smithi79
15-12-2008, 17:42
Witam
Rowniez myslimy o kupnie Hermesika 2. Jestesmy z pod Krakowa.Czy jest ktoś z naszych okolic??

lolek632
17-12-2008, 22:35
Witajcie Hermesowcy :)
Otóż od jakiegoś czasu podglądamy forum z moją narzeczoną i wyczytujemy wszystko o Hermesie. Kupiliśmy jakiś czas temu projekt, jest już po poprawkach u architekta, obecnie czekamy na odebranie w pozwolenia na budowe w ciągu kilku dni. Póki co idzie nam pod górke, w kółko nie ma jakiegoś dokumentu, architekt nie wiele sie przyłożył a kasy zgarnął od cholery, teraz musze biegać a to melioracja, a to odrolnienie kawałka działki, a to nie wszystko pasuje w decyzji o warunkach zabudowy a projekt trzymal 2,5 miesiąca blokując jakiekolwiek ruchu przy kredycie i pozwoleniu.
W końcu na końcu :) czekamy na upragnione pozwolenie, w poniedziałek składam wniosek o kredyt.
Chcemy jak najwięcej zrobić własnymi siłami jako(ograniczona zdolność kredytowa a raczej jego spłacania ) , że troche w rodzinie ludzi zna sie na rzeczy jednak to pojedyncze sztuki. Dzisiaj rozmawiałem z sąsiadem, który mówi ze tak na oko - bo wszystkie projekty w starostwie- stan surowy z więźbą dachową bez pokrycia i bez okien to od 35tys do 50 za robocizne. Materiały za taki stan to 50-60tyś. W jego wykonaniu miesiąc i dom stoi. Myśle jakby sąsiada pomordował to robocizna będzie z niższej półki i pokrycie dachu byłoby w cenie, zobaczymy. Teraz sie zastanawiamy czy to dużo czy to mało. Nie spieszy nam sie aż tak bardzo, mamy czas gdzies do września 2010. Nie wiem czy swoimi siłami zrobimy dobry fundament, tak zeby później podłoga z zimna nie pękała i zeby nie mieć krzywej ściany i czy płacenie poszczególnych `fachowcom` np oddzielnie za ściany, oddzielnie za fundament, za więźbę czy te koszty nie wejdą w koszty jakie mi wstępnie sąsiad zaproponował... Cała reszta we wnętrzu to już wszystko we własnym zakresie. Instalacje, płytki, obsadzenie drzwi okien. A działka czeka... nienaruszona... aż sąsiadom zazdroszcze ogrodzenia :D

lolek632
21-12-2008, 20:49
nic nie piszecie to ja jeszcze popisze :)
otóż w hermesiku 2 zmieniliśmy kilka rzeczy, tzn architekt łaskawy pomalował dlugopisem za ciężko zarobione nasze pieniądze.
Więc tak - parter :
-kuchnia zamknięta od strony salonu
- troszke poszerzone i wydłużone schody żeby nie chodzić jak po drabinie
- łazienka połączona z pomieszczeniem gospod. - jest łazienka aż do ściany od garażu
- w wykuszu okna będą do parapetu jak wszystkie inne nie do ziemi
- nie ma wyjścia z gabinetu na taras, jest tylko okno a wyjscie jest z salonu, tak jak było pierwotnie - chcemy na początek spać w gabinecie więc te wyjście to tylko problem z ustawieniem kawałka mebla
- w pom. za garażem dodatkowe okno

piętro i dach -
- schody troszke szersze więc łazienka będzie kilka centymetrów mniejsza ale przy ponad 11m to nie wielka różnica ;)
- w pomieszczeniu nad garażem będzie okno dachowe
w pokojach po lewej (patrząc gdy wejscie główne jest na dole) zamiast okien połaciowych są lukarny - tak zeby nie wyglądał dach jak od stodoły :P
- w garderobie jest okno połaciowe zeby przewietrzyć bałagan raz na jakis czas

Póki co nasze 14 arów moknie od deszczu, nie wiadomo co z kredytem a sąsiad juz pustaki wywalił na działke... ni z gruszki ni z pietruszki kupiliśmy działkę w kilka dni a teraz bujamy sie po urzędach nosząc w teczce tony pokserowanych dokumentów bo przecież wszędzie coś chcą... trzeba mieć zdrowie żeby wszystko przeskoczyć...
teraz zastanawiamy sie nad ogrodzeniem, chcielibyśmy z przodu z drewnianymi sztachetami i klinker a boki zwykła siatka, tzn dwie strony tylko zostają...

zamareck
22-12-2008, 08:38
-kuchnia zamknięta od strony salonuWidać trendy się zmieniają, zresztą każda gospodyni urządza kuchnię po swojemu. Ja koniecznie chcę mieć widok z jadalni na salon podczas np. śniadania (a nie cierpię jadać w salonie)
- troszke poszerzone i wydłużone schody żeby nie chodzić jak po drabinie Tak jak piszesz to kosztem łazienki, która i tak jest dosyć duża.
- nie ma wyjścia z gabinetu na taras, jest tylko okno a wyjscie jest z salonu, tak jak było pierwotnie - chcemy na początek spać w gabinecie więc te wyjście to tylko problem z ustawieniem kawałka meblaI słusznie.
- w pom. za garażem dodatkowe oknobardzo słusznie bo światła dziennego nigdy za wiele.
- w pomieszczeniu nad garażem będzie okno dachoweJa bym wstawił nawet podwójne.
w pokojach po lewej (patrząc gdy wejscie główne jest na dole) zamiast okien połaciowych są lukarny - tak zeby nie wyglądał dach jak od stodoły :PI to najlepszy pomysł dokładnie tak jak ja zrobiłem :wink:

- w garderobie jest okno połaciowe zeby przewietrzyć bałagan raz na jakis czasJa z tego okna zrezygnowałem gdyż wietrzenie garderoby w porównaniu z kosztem jednego okna jest niewspółmierne. W garderobie zamontowałem miniaturowy grzejniczek w celu "przełamania" powietrza, czyli usunięcie wilgoci.
Póki co nasze 14 arów moknie od deszczu, nie wiadomo co z kredytem a sąsiad juz pustaki wywalił na działke... ni z gruszki ni z pietruszki kupiliśmy działkę w kilka dni a teraz bujamy sie po urzędach nosząc w teczce tony pokserowanych dokumentów bo przecież wszędzie coś chcą... trzeba mieć zdrowie żeby wszystko przeskoczyć... teraz zastanawiamy sie nad ogrodzeniem, chcielibyśmy z przodu z drewnianymi sztachetami i klinker a boki zwykła siatka, tzn dwie strony tylko zostają... Ja po zakupie działki ogrodzenie wykonałem z siatki leśnej ale słupki zrobiłem pożądne stalowe jako docelowe.... i tak stoi to do dzisiaj. W przyszłym roku zabieram się za wymianę.

lolek632
22-12-2008, 09:28
i jeszcze zapomnialem że podnosimy ścianke kolankową o pustak (chyba :P albo o dwa) i patrząc na album `zamareck` przypomniało mi sie że obok garażu zrobimy zadaszenie na samochód ale oddzielnie, nie przeciągając dachu od budynku, później jakiś tam daszek na dwóch nogach sie wymyśli..
ale póki co problemy z kredytem więc problem zadaszenia na drugi samochód to na razie żaden problem

maroco11
24-12-2008, 07:29
lolek632 od razu radze , podnos o dwa pustaki nie stracisz na tym na pewno, a zyskasz zdecydowanie przestrzeń w pokojach, wiem co pisze gdyz ja mam podniesioną o dwa i jestem z tego zadowolony, oczywiscie na tym etapie , ale przynajmniej jak sie wchodzi do tych pomieszczeń (stan surowy) to widac tą powierzchnię, nie wyobrażam sobie tych pomieszczeń na gorze takich jak w projekcie ....

[

maroco11
24-12-2008, 07:40
Lolek a ogrodzenie sie zbyt nie martw na poczatek , ja swoje 10 arów ogrodziłem zwykła siatka lesną i słupkami drewnianymi, zaleta takiego ogrodzenia podczas budowy jest to, ze w kazdej chwili mozna je zdemontować, zeby z każdej strony był wjazd np samochodu z piaskiem, betoniarki, czy samochodu z pustakami , dachówką, bo wiadome, zeby to poustawiać w róznych miejscach działki . Tez mi ktoś sugerował żeby wykonac od razu jakies normalne przynajmniej z boków .. i wcale tego nie żałuję .

maroco11
24-12-2008, 07:50
oto kilka fotek mojego hermesika co prawda to było miesiac temu ...
http://images36.fotosik.pl/42/2b589f78ce499c88m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2b589f78ce499c88.html)
http://images38.fotosik.pl/42/be73eace3af2094fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be73eace3af2094f.html)
http://images29.fotosik.pl/307/0b769c1156c1d119m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0b769c1156c1d119.html)
http://images48.fotosik.pl/42/ca1268c7c392eeafm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ca1268c7c392eeaf.html)

maroco11
24-12-2008, 07:51
Dziś są juz schody wejsciowe i taras ....

lolek632
04-01-2009, 12:04
Pozwolenie na budowe leży w domu od piątku tylko jeden malutki problem... Nie ma kredytu :cry:

maroco11
04-01-2009, 20:28
Pozwolenie na budowe leży w domu od piątku tylko jeden malutki problem... Nie ma kredytu :cry:

Lolek skoro zima w tym roku nas zaskoczyła to spokojnie przeczekaj do wiosny , bo co chciałbyś robic w taka pogodę ???? U mnie (dolnoślaskie) wlasnei śnieg pada niexle :-))

lolek632
04-01-2009, 21:37
byłbym spokojniejszy troche a tak cholera wie co będzie...
u mnie też śnieg i dzisiaj poniżej 10st. Kupie sobie 4pustaki to na wiosne będzie na czym przy grilu siedzieć :D

smithi79
10-01-2009, 09:24
Witam
Zakupilismy Hermesika 2.
czekamy teraz na warunki i idziemy do adaptacji.Troszke zmian robimy ale nie wiele:
likwidacja podcienia kosztem wydłużenia gabinetu
powiekszenie łazienki na dole kosztem pomieszczenia gospodarczego
podpiwniczenie- myslimy podpiwniczyc garaż
schody drewniane
powiekszenie okna w garazu i w pokoju nad garażem
Strop bedzie monolityczny i prawdopodobnie podniesiemy o jednego pustaka ścianke kolankowa(chociaz nie jestem tego pewna :-? )

Czy mozecie mi powiedziec jak rozwiazaliscie wentylacje w kuchni i w lazience na górze?? Bo napewno nie jest to podłączone pod komin.Jak sie szacuje kosztownie ten sysytem wentylacji co jest naniesiony w projekcie no i jak to wyglada juz jako wykonane.
pozdrawiamy

Rafałsz
28-01-2009, 21:12
oto kilka fotek mojego hermesika co prawda to było miesiac temu ...
http://images36.fotosik.pl/42/2b589f78ce499c88m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2b589f78ce499c88.html)
http://images38.fotosik.pl/42/be73eace3af2094fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be73eace3af2094f.html)
http://images29.fotosik.pl/307/0b769c1156c1d119m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0b769c1156c1d119.html)
http://images48.fotosik.pl/42/ca1268c7c392eeafm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ca1268c7c392eeaf.html)


Powiedz mi proszę, czy miałeś problemy z docięciem dachówki nad wykuszem? jak masz to wykończone? Mój "Szpec" od dachu nie wie jak to zrobić...hehe

lolek632
29-01-2009, 15:51
myśleliśmy przez chwilę czy nie zrezygnowac z wykuszu.. nie potrafie sobie wyobrazić czy chociaż kawałek ławy tam sie zmieści czy to taka pierdółka z trzema oknami będzie ...
ale pewnie zostanie juz tak jak jest..
w banku wreszcie dobrze gadają, może w lutym będzie wszystko złożone
uważacie ze 50tyś za robote za stan surowy to duzo czy malo? od fundamentów, więźba, deskowanie, pokrycie dachu, kierownik budowy w cenie. Ze 2-3 tyś jeszcze do urwania
druga opcja to fundamenty, ściany ok36tyś
dach z pokryciem 12tyś wiec jedno w drugie wchodzi

zamareck
29-01-2009, 21:22
lolek pomysł z kierownikiem budowy w cenie z daleka śmierdzi. Nie chcę obrażać nikogo, może i dobry jest, ale połączenie wykonawstwa z kierowaniem nie wróży nic dobrego. Bo jeśli kierownikowi płaci wykonawca to jak myślisz czyją stronę będzie on trzymał ????? Dla przestrogi przeczytaj dziennik suzis. Wszyscy trzymamy za nią kciuki bo jej sprawa zakończenie będzie miała w sądzie.

lolek632
31-01-2009, 12:11
to mój sąsiad, dobry chłop a i ludzie go chwalą więc myśle nie zrobiłby lipy..
czekam teraz na `wycene` przez trzeciego gościa aczkolwiek z mety zapowiedzial ze 50tys to nie jest duzo na taki dom, zobaczymy co to wyjdzie, musze sie jeszcze przejechac do sąsiada jego produkcję zobaczyć bo osobiscie nie widzialem

macst
31-01-2009, 12:17
Lolek

Taka wysokość kosztów robocizny jest dla mnie zaskoczeniem. Jeśli jesteś pewien tej ekipy to myślę, że powinieneś brać Ich bez zastanowienia. :) Ja buduję Heremsa 2 ze zmianami i robociznę mam znacznie wyższą.... Co prawda wziąłem chyba jedną z najlepszych (a więc i najdroższych) ekip w ZG, ale i tak nie znalazłbym żadnej ekipy do budowy mojego Hermesa w okolicach ceny, którą Ty podałeś....
A jeśli mają swojego kierownika to warto sobie znaleźć kogoś o podobnych uprawnieniach kogo poprosisz o nadzór nad budową i budowlańcami. Strzeżonego Pan Bóg strzeże... :) A przykład Suzis niech Ci będzie przestrogą...

Pozdrawiam
Maciej
http://foto.onet.pl/1l2v,0z4sdcdoid5o,u.html

Rafałsz
31-01-2009, 13:43
Lolek

Taka wysokość kosztów robocizny jest dla mnie zaskoczeniem. Jeśli jesteś pewien tej ekipy to myślę, że powinieneś brać Ich bez zastanowienia. :) Ja buduję Heremsa 2 ze zmianami i robociznę mam znacznie wyższą.... Co prawda wziąłem chyba jedną z najlepszych (a więc i najdroższych) ekip w ZG, ale i tak nie znalazłbym żadnej ekipy do budowy mojego Hermesa w okolicach ceny, którą Ty podałeś....
A jeśli mają swojego kierownika to warto sobie znaleźć kogoś o podobnych uprawnieniach kogo poprosisz o nadzór nad budową i budowlańcami. Strzeżonego Pan Bóg strzeże... :) A przykład Suzis niech Ci będzie przestrogą...

Pozdrawiam
Maciej
http://foto.onet.pl/1l2v,0z4sdcdoid5o,u.html




Proszę Was o fotki dachu nad wykuszem jak takie posiadacie. Chciałbym zobaczyć jak wygląda docięta dachówka pod skosem nad wykuszem... Nie wiem jak to rozwiązać.

Z góry dziękuję.

macst
31-01-2009, 20:37
Rafałsz jeszcze nie mam tej dachówki, bo jeszcze wykuszu nie mam... A wykuszu nie mam bo jeszcze czekamy aż mrozy zupełnie odpuszczą... :) Myślę, że wykusz pokażę w okolicach czerwca. :)
A tak swoją drogą jak w Waszych Hermesach 2 rozwiązujecie odprowadzenie wody z rynny nad wykuszem? Ja jakoś nie chcę rury spustowej bo zepsuje nam widok, a specjalnie pomniejszaliśmy w wykuszu słupki pomiędzy oknami... I wykonawca zaproponował nam wstępnie zejście wody po łańcuchach... Dadzą radę takie łańcuchy? czy cała elewacja będzie przy byle deszczu mokra?

Pozdrawiam
Maciej

manekm
06-02-2009, 14:55
Chcemy budować domek Hermes 2.Czy jest ktoś może w trakcie realizacji tego projektu???

maroco11
07-02-2009, 09:52
oczywiscie ,ze jest ... Mam wybudowany w stanie surowym pawie zamknietym, także ..... buduje w okolicy wrocławia, wiec jk jesteś zainteresowany to ... nie będzie problemów, a ponadto jest już skrmne forum na temt hermesa 2

lolek632
07-02-2009, 20:44
w banku dalej dobrze gadają, czekamy
z sąsiadem ugadałem sie na 48tyś, bierze jeszcze geodete na siebię
co do kierownika - sąsiadowi ufam poza tym 2-3 osoby ode mnie troche sie znają na poszczególnych tematach więc będe miec swoich cichych kierowników ;d

trzeci gość który stawia chałupki wycenił podobnie na ok 50tyś tyle że raczej bez dachu. Do dachu ma jakiegos znajomka który pewnie z 10tys jeszcze chętnie by przytulił

sąsiad chętnie po roztopach juz by zaczynał jednak brak kasy blokuje, mam nadzieje że z początkiem maja pierwsza łopata wpadnie w ziemie\

jak tylko wszystko odpuści gmina zaczyna kopać wodę
w końcu po samych problemach i trudnościach widać że coś sie rusza tak jak powinno

maroco11
09-02-2009, 07:12
Witajcie
Jak widze w końcu coś drgneło na tym forum . Mam nadzieje, ze nie tylko ja mam postawionego Hermesika2 w stanie surowym .
LOLEK jeżeli moge poradzić to te 50 tys jest ceną dobrą, ja za sam dach tj konstrukcję i dachówke wraz z orynnowaniem dawałem hmmmm 14 tys i to była wyszukana najtańsza oferta nie mniej jednak bardzo dobra jakościowa ekipa , takze jak sobie zsumuję dach + reszta to wyjdzie zdecydowanie więcej .
RAFAŁsz postaram sie w najbliższym czasie zrobic jakieś foty specjalnie dla Ciebie , ale nie obiecuję kiedy , bo to trzeba sie wybrać z aparacikiem na budowę :-))
Macst. no ja o tym zupełnei nei myslałem i mam normalna rurę spustowa przy wykuszu ...

macst
09-02-2009, 09:32
Marocco11 dzięki za pośrednie podanie kosztów... Bo patrząc na koszty Lolka już byłem przerażony, że strasznie przepłacam... :) Widać nie tylko ja mam problem ze znalezieniem ekipy do stanu surowego za 50 000.... Tylko, że u nas dom trochę dłuższy wzdłuż kalenicy, a i przez to dach sporo większy i droższy.....

A co do wykuszu to u Ciebie widziałem, że słupki w wykuszu masz standardowe, tzn. zgodne z projektem. Przy takim układzie też byśmy zamontowali rurę spustową, ale my (ja właściwie) wymyśliliśmy sobie jak najcieńsze słupki i jak największe okna... Zamontowanie rury wyglądałoby fatalnie... Z obu stron wystawałaby poza słupek rozdzielający okna... stąd szukanie innego rozwiązania... Jak się wkurzę to przedłużę rynnę, aż do ściany nośnej i tam wpuszczę rurę pod ocieplenie budynku... :) Ale to dopiero jak zacznie się budowa dachu...

Słuchajcie, bo już chyba pytałem, ale nikt się nie odezwał.. Ktoś z Was montuje rekuperator? Albo ma jakieś doświadczenie w tym temacie? Sprawdza się to na dłuższą metę?

Pozdrawiam serdecznie
Maciej

zamareck
10-02-2009, 09:02
Słuchajcie, bo już chyba pytałem, ale nikt się nie odezwał.. Ktoś z Was montuje rekuperator? Albo ma jakieś doświadczenie w tym temacie? Sprawdza się to na dłuższą metę?
1) O rekuperatorze są osobne tematy na tym forum, gdzie znajdziesz wiele informacji. Tak samo opinii od skrajnie negatywnych do zachwytów.
2) Sprawa zależy również od kasy. Dobra jednostka centralna kosztuje ponad 10 tys, do tego instalacja i robocizna.
3) Wentylacja w domu jest zależna od prądu. Brak prądu = brak wentylacji bo przy reku likwidowane są wszelkie piony wentylacyjne. (niezdrowe i niebezpieczne). Otworzenie okien natomiast przeczy oszczędności energii jaką ma Ci dać reku.
4) Ja zrezygnowałem z reku dlatego , że nie da się (lub nie jest to wskazane) połączyć instalacji reku z DGP (podobno nad tym pracują).
5) Poprawnie założona instalacja reku, porządna jednostka centralna, dobre filtry, i brak przerw w dostawie prądu dają za to super wygodę, oszczędności energii (dom pasywny) i komfort użytkowania takiego domu.

To tyle na szybko z tego co kiedyś analizowałem. Sam zdecyduj.

pozdrawiam[/list]

macst
12-02-2009, 06:47
Hej Zamareck..

Czytam i czytam te inne wątki i im więcej czytam tym jestem mądrzejszy-inaczej. :)
Trochę źle się wyraziłem... Miałem na myśli użytkowników Reku w Hermesie2. Chciałbym wiedzieć gdzie montowana była jednostka centralna... W pomieszczeniu za garażem (znaczne odległości dla kanałów nawiewnych i wywiewnych) czy może na strychu...
Widać pewno będę pierwszym, który to przetestuje w Hermesie2. Bo póki co jestem zdecydowany na 95 %.
Co do braku prądu to jakoś nie mam z tym problemu (póki co, oczywiście). Jeśli były już jakieś awarie to nie trwały dłużej niż 6 godzin. A w takim czasie raczej powietrze nie zepsuje się kompletnie... :) Bardziej bym się obawiał co stanie się z moimi rybkami w akwarium....
A co do łączenia Reku z DGP z kominka to podobno można to załatwić... :) Przynajmniej tak twierdzą ludzie z wątków o Rekuperatorach...

Pozdrawiam

Maciej

manekm
01-03-2009, 10:26
Witam wszystkich Hermesowiczów.Czy jest ktos moze w okolicy woj. opolskiego kto buduje Hermesa 2.???

maroco11
01-03-2009, 18:16
MANEKM>>> jeżeli interesuje Cie dolnoślaskie to ... nie problemów słuze pomoca ....

lolek632
08-04-2009, 18:55
Witajcie ludki na wiosne :)
W końcu po wszystkich naszych problemach od września jest kredyt i moze 20.04 będziemy ruszać. Ciesze sie jak dziecko :) wszystko jest zgrane, czekamy tylko kiedy zaczną kopać wodę. Byłem dzisiaj podpisać umowę na `prund` :P ale spóźniłem sie o pół miesiąca i musze czekać na nową.
Sąsiad uspokaja, żeby póki co nie martwić sie o żadną koparkę, nic z tych rzeczy, wszystko bierze na siebie. Zobaczymy jakie będzie te wszystko ale mam do niego spore zaufanie. w wolnej chwili wstawie jakieś foto z kawałkiem pola ;)

lolek632
11-04-2009, 13:34
zaczynamy 20.04.09 :) dwa miesiące i ma być stan surowy z dachem, bez okien
Szkoda tylko, że nie będę widział pierwszej łopaty zakopanej :cry:

zamareck
14-04-2009, 09:07
.... Szkoda tylko, że nie będę widział pierwszej łopaty zakopanej :cry:
Chyba "łopaty wbitej". I co się stało że nie będziesz widział tak ważnego momentu??

lolek632
14-04-2009, 20:19
no może i tak być :)
na kursie 3mies. jestem 70km od domu. W tygodniu przyjade ale codziennie nie bede jezdzil ;/ aby do 5maja

zamareck
15-04-2009, 12:58
No to powodzenia i szybkiego powrotu życzę :D

lolek632
26-04-2009, 11:14
http://pl.fotoalbum.eu/lolek632/a262415

kilka zdjęć z początków

podlewaliście swoje fundamenty bo słyszeliśmy rożne zdania- podlewać i nie podlewac

zamareck
26-04-2009, 21:44
Polewać, polewać i to koniecznie!!! Teraz w takie upały pielęgnacja betonu jest nieodzowna.

maroco11
27-04-2009, 10:33
Lolek>> gratuluje rozpoczecia, a wiem ze poczatki ciesza i to bardzo , takze zdawaj relacje na bieżaco ...

lolek632
11-05-2009, 12:11
ludziska na gwałt potrzebuje Waszego zdania
strop - teriva czy zalewanie ?
sciany - ytong czy zwykle pustaki?
co robiliscie u siebie

maroco11
12-05-2009, 06:58
Lolek>>> jeżeli chodzi o ściany to buduj z tego co akurat jest w dobrej cenie, bo i tak potem za wszystko odpowiada ocieplenie. Ja budowałem z porotonu Robena, bo ytong wtedy był duzo droższy, dziś chyba te ceny sa porównywalne . A ponadto marketing i reklama działaja u wszystkich producentów i kazdy chce przekonac do swego materiału.. Co do stropu to to ja mam terive, to chyba też jest bardziej ekonomiczne, lany strop mam w garażu , ale to tylko dlatego, ze pod garazem mam piwnice,i kazdy mowił, ze to samochód stał tam będzie i to zupęlnie inna masa . Nie wiem czy Ci w czyms to pomoze, ale ...


ludziska na gwałt potrzebuje Waszego zdania
strop - teriva czy zalewanie ?
sciany - ytong czy zwykle pustaki?
co robiliscie u siebie

lolek632
19-05-2009, 19:27
w końcu ruszyło, już nie mogłem sie doczekać ścian.. poszło z pustaka i strop teriva będzie, bez zmian - postępy w albumie ;)
wczoraj przyjechały pustaki, na jutro planują strop nad garażem zacząć.. brak prądu daje sie we znaki, w kółko dowózka benzyny ale chłopy szybko robią to nie będzie takiej tragedii chyba...
póki co idzie dobrze, żadnych problemów
zastanawiamy sie czy podniesz piętro o pustak czy o dwa i czy jak beda dwa to nie zrobi sie stodoła.. tylko murarz jeszcze o tym nie wie, pewnie bede musial dokupić pustaków, o ile nie bedzie problemu z więźbą później bo łaskawy pier*** projektant nie zdążył przez 3mies tego namalować swoimi kredkami

maroco11
22-05-2009, 09:53
w końcu ruszyło, już nie mogłem sie doczekać ścian.. poszło z pustaka i strop teriva będzie, bez zmian - postępy w albumie ;)
wczoraj przyjechały pustaki, na jutro planują strop nad garażem zacząć.. brak prądu daje sie we znaki, w kółko dowózka benzyny ale chłopy szybko robią to nie będzie takiej tragedii chyba...
póki co idzie dobrze, żadnych problemów
zastanawiamy sie czy podniesz piętro o pustak czy o dwa i czy jak beda dwa to nie zrobi sie stodoła.. tylko murarz jeszcze o tym nie wie, pewnie bede musial dokupić pustaków, o ile nie bedzie problemu z więźbą później bo łaskawy pier*** projektant nie zdążył przez 3mies tego namalować swoimi kredkami

lolek, bez obaw co do podniesienia scianki kolankowej, ja podniosłem o dwa i nic sie nie stało . Dachowcy tez nie mieli problemów, gdyz to wczesniej było z nimi też konsultowane, a budowlancowm to wczesniej powiedz o tym zamysle, zeby nei zrobili za krótkich .... wyleciało mi z głowy nazewnictwo, ale tych zbrojonych słupkóe, które łączone sa z wieńcem, bo u mnie zapomnieli ze ma byc podnoszene i w pierwszej fazie zaszalowali za którkie

zamareck
22-05-2009, 21:25
budowlancowm to wczesniej powiedz o tym zamysle, zeby nei zrobili za krótkich .... wyleciało mi z głowy nazewnictwo, ale tych zbrojonych słupkóe, które łączone sa z wieńcem .......
..... trzpieni :wink:

lolek632
05-06-2009, 22:49
kolejne pytanie
czy okna macie na wysokości zgodnie z projektem? czy np w kuchni 150x150 nie bedzie za nisko i nie bedzie problemów z meblami ?

zamareck
09-06-2009, 04:48
kolejne pytanie
czy okna macie na wysokości zgodnie z projektem? czy np w kuchni 150x150 nie bedzie za nisko i nie bedzie problemów z meblami ?
Okno w kuchni zrobiłem na 180 od podłogi czyli 120 wysokie. Jest to konieczne jeśli chcesz mieć zlewozmywak pod oknem, bo bateria uniemożliwiła by otwarcie okna. Ostatecznie nie zamieściłem zlewozmywaka pod oknem a w narożniku, ale efekt i tak jest ładny. Ja dodałem na lewej ścianie jeszcze 2 okna, gdyż to najbardziej nasłoneczniona strona mojego domu. Aby zachować proporcje zwęziłem je do 120. I tak w gabinecie i jadalni jest wysokie na 150, a w kuchni na 120. I nawet nieźle z zewnątrz wygląda. Zresztą zobacz w albumie.
http://foto.onet.pl/fpzpx,03ws8c6838wo,b5p9o,u.html?D=1#faou7
Pozdrawiam.
PS. Są już baterie uchylne jakby co, które pochylasz żeby otworzyć okno. Czego to ludzie nie wymyślą.

macst
12-06-2009, 13:37
Hej hej.
Zamareck okno 180 od podłogi? Na pewno? Jeśli dobrze Cię rozumiem to osoba o wzroście 175 cm przez nie nie wyjrzy?

Lolek
Też mam zgryz z oknem kuchennym. U nas wychodzi parapet tak około 87 cm od podłogi i takiej wysokości będzie blat kuchenny. Tylko, że kran wychodzi właśnie na środku okna. Mam nadzieję, że uda się zrobić tak, by okna otwierając się mogły spokojnie go ominąć...

Tutaj jest kilka fotek z przebiegu naszej budowy. Idzie duuuużo wolniej niż u Lolka (zaczęliśmy chyba w podobnym czasie), ale nam się póki co nie spieszy. Wykończeniówka i tak dopiero w przyszłym roku... ;(

http://foto.onet.pl/1l2v,0z4sdcdoid5o,jr5da,u.html#hdqr0

Pozdrawiam

macst

lolek632
13-06-2009, 21:18
no właśnie tez mi sie wydaje, ze 180cm to omyłkowo, chyba, że takie jak w kotłowniach szkolnych w piwnicy :P
zastanawiamy sie czy nie robic okna np 130x150, tylko ciekawe ile bedzie trzeba doplacic za takie na wymiar... nie moge sie przekonac do niskich okien, tymbardziej, że do niskich osób nie należymy... ;/ sam już nie wiem

zamareck
14-06-2009, 22:09
Hej hej.
Zamareck okno 180 od podłogi? Na pewno? Jeśli dobrze Cię rozumiem to osoba o wzroście 175 cm przez nie nie wyjrzy?
macst
Kurcze walnąłem się. Miało być 80 :D I to jest wymiar na surowo bez parapetu.

zamareck
14-06-2009, 22:13
no właśnie tez mi sie wydaje, ze 180cm to omyłkowo, chyba, że takie jak w kotłowniach szkolnych w piwnicy :P
zastanawiamy sie czy nie robic okna np 130x150, tylko ciekawe ile bedzie trzeba doplacic za takie na wymiar... nie moge sie przekonac do niskich okien, tymbardziej, że do niskich osób nie należymy... ;/ sam już nie wiem
Lolek teraz nie ma znaczenia jaki wymiar okien robisz, bo pojęcie okien typowych praktycznie już nie istnieje. Jak zamówisz okna, to firma najpierw przyjedzie zrobić pomiar otworów na surowo, a potem dopiero robią pod to okna. Dlatego nie ma znaczenia jaki otwór zostawisz. I średnio cena jest za powierzchnię okna, a nie za inny wymiar.

lolek632
15-06-2009, 09:11
jak chodziłem żeby robili mi wyceny to jeden pytal sie czy okna są standardowe bo za inne rozmiary jest dopłata.. jeden zapytal bo inni robili od razu wycene na standardowe, zblizone do 150x150 i calej reszty, nie wiem czy to duża różnica i czy wszędzie sie dopłaca. póki co za wszystkie okna z balkonowymi, kolor z jednej strony 5-6komorowe wychodzi ok 11-12tyś

macst
29-07-2009, 12:52
Widzę, że nasz wątek ucichł.... Co tam u Was? Jak budowa. Lolek masz jakieś nowe zdjęcia?

U nas ciągle w górę... Więźba już zamówiona... Dachówki czekają...

http://foto.onet.pl/1l2v,0z4sdcdoid5o,u.html

Pozdrawiam
macst

lolek632
29-07-2009, 21:12
hej, no właśnie miałem sie odezwać, zdjęcia są ale na kompie awaryjnym - mój sie spalił i dzisiaj odebrałem naprawiony więc w dwa dni coś dorzucę. Mam już cały dach zadeskowany, dzisiaj zwiozłem membranę, łaty, kontrłaty i jutro jedzie folia po dachu. Z dolnych części to wszystkie ścianki już są, kominy prawie do końca wyprowadzone, brakuje ze dwóch pustaków i wkładów, jutro zaczynają robić schody i taras z tyłu, który zmieniamy od kilku dni i w kółko coś innego do głowy przychodzi... w piątek wybieramy sie po siatke i słupki więc za jakis czas tez zaczniemy grodzić.. zaczyna znowu mi sie to podobać :)

lolek632
29-07-2009, 22:35
wstawiłem troche zdjęć, tzn do prawie aktualnego stanu. Kilka etapów mi zabrakło, nie wiem czy zdjęć nie robiłem czy jak...
do tego czasu poprawiali wykusz, ścianę miedzy kuchnia a salonem , ścianki przy łazience gdzie ma być szafa, spierdzielone są drzwi do garażu, z garażu do kotłowni i z kotłowni wyjściowe, w garażu wyjazd - wszędzie dali za dużo bloczków (aktualnie wiekszość jest już wywalona - tyle ze ze 4 bloczki zostały całe, reszta poszła w nie pamięc tak samo jak 3palety pustaków, które ostatnio kazali zamówić a teraz zostało... na 650 pustaków pomylić sie na ponad 200 ?
jutro jedziemy rano kłócić się o tarasy, tzn najpierw chcieli robić proste schody i te ścianki przy schodach zaokrąglone a teraz wymyślili, że zrobią ale beton z gruchy a my żeby z betoniarki sobie dłubali, za tyle poprawek i zmarnowanych pieniędzy nie specjalnie chce mi sie wydawać kasę dla ich wygody, tymbardziej, że `resztek` już jest mała góra gdzie u sąsiadów takiego siana do może ze dwie taczki... jutro zamawiamy blache, ludzie od dachu zadeskowali cały dach w dwa dni i pare godzin trzeciego, byłem w szoku, na jutro mają już folie, łaty, kontrłaty, myślę, że długo im się nie zejdzie...

lolek632
02-08-2009, 21:36
dzisiaj miarka sie przebrała !!!! jutro godz. 6.00 wojna na budowie - zdecydowaliśmy, że piątek to ostatni dzień, gdzie nasza ekipa robiła cokolwiek na budowie !!! dzisiaj murki które były przy schodach i tarasach zdemontowałem własnymi rękoma !! zaprawa to sam piach i woda ! nawet siłować sie nie musiałem z tymi pustakami !! mało tego - przeszliśmy po całym hermese i jedna sciana gdzie będą drzwi jest do rozebrania (odpadły dwa pustaki i reszta sie rusza), kilka następnych prawdopodobnie tez będzie rozebrane bo strach powiesic na tym szafke ! rusza sie cała ściana !! jestem załamany ! dobrze, że za ostatnią ratę opłacimy kogoś kto położy nam blachodachówke i własnymi siłami poprawimy te ściany!
zdjęcia z wspaniałą robotą (!) majstrów w albumie (wybrane oczywiście - odpadło więcej niz na zdjeciach )

lolek632
03-08-2009, 10:25
no i po `fachowcach`...
dzisiaj podziękowaliśmy naszej ekipie, podczas wytykania rozsypała sie jedna ścianka i prawie spadło mi na głowe nadproże razem z pustakami !!!
zostało zrobić schody , tarasy, pokrycie dachu no i połowe scianek działowych do demontażu bo strach takie zostawić... oczywiście jeszcze odkryliśmy że schody kąta nie trzymają, są po skosie... teraz sie zastanawiamy czy jak będzie ścieżka wojenna to bedzie trzeba pewnie rzeczoznawce, swojego jakiegoś inspektora budowy żeby ich kierownik nie wpisał, że jest super postawione bo jest spieprzone wszystko co sie da !! jak rozbabram jeszcze reszte pustaków przy głowym budowlańcu kierowniku to wstawie nastepne zdjęcia...
a dopiero co czytałem tytuł `marzenia o H2 kontra partacze...` - dołączam do klubu ! załamka

zamareck
07-08-2009, 11:58
lolek632 nie daj się. Obciążyć paprochów kosztami poprawek! Na szczęście dom masz jeszcze do uratowania.

SmoqWawelski
17-08-2009, 09:56
Witam, czy możecie napisać ile wam wyszło za materiały na SSO? U mnie robociznę wyceniają na ok. 50k. Pozdrawiam wszystkich Hermesowiczów;)

lolek632
19-08-2009, 20:55
smoqu u nas cena byla tansza 2tys, efekt taki jak pisałem wyżej... na stan jak na zdjęciach w ostatnich dniach - dach pod folią, łaty, kontrłaty poszło o ile dobrze licze ok90tyś
blachodachówka+okna + wykończenia 15,500
okna 10 -11 tyś
brama 2000-2400
drzwi... hmm
kasa idzie niesamowicie z kieszeni... na początku jak próbowaliśmy chociaż w małym stopniu oszacować to wyszła nam połowa ;D
jakbyś chciał moge dokładnie policzyć ile było pustaków, cementu itd najgorsze są takie zakupy na już typu 20kg gwozdzi, kawałek papy, paliwo do agregatu w naszym przypadku, sklejka, deski, nadproża i wiele innych rzeczy które kupuje sie każdego dnia a po miesiącu okazuje sie,że uciekło kilka tysięcy...

SmoqWawelski
25-08-2009, 21:45
Dzięki za odpowiedz,szczegółow nie trzeba,chodzi mi o to czy jest szansa ze zmieszcze sie w 160 tyś bez okien i drzwi.Planuje budowac z porotermu i dach z ceramiki.Po prostu czy 100 tyś jest wystarczające na materiały?

lolek632
26-08-2009, 22:02
my na dach wydalismy 16tyś z oknami dachowymi więc pospaceruj, popytaj, niech wyliczają koszty materału, łaski nie robią.. zobaczysz ile wyjdzie różnicy...różnice w cenie na pewną będą, może ktoś jeszcze coś napisze
ja po dzieisiejszym dniu to już zwątpiłem we wszystko, nie wiem ile trzeba pieniędzy wydać żeby znaleźć dobrego budowlańca, wszyscy to papraki, mają po kilka robót na raz, nie szanują tego co nie ich, robią wszystko na odwal, trzeba stać non stop nad nimi, chodzić krok w krok z poziomicą, metrówką i projektem. i nigdy w życiu takiej opcji, że budowlaniec opłaca kierownika budowy...szkoda, że nie wiedziałem w kwietniu tego co teraz wiem... wielka szkoda...
smoqu masz już planowaną datę startu czy na razie przygotowania?

SmoqWawelski
27-08-2009, 19:44
Ja jeszcze nie mam daty rozpoczęcia, od dwóch miesięcy negocjuję z jednym wykonawcą po czym okazało się że jest za drogi (przykład: roboty ziemne koparką wyliczył nam na 1700zł podczas gdy wiemy że to koszt co najwyżej 800zł). W tym czasie inny wykonawca godny zaufania znalazł sobie inną budowę bo nie zrobiliśmy u niego rezerwacji.
A propos Twojego wczorajszego dnia - to jakiś koszmar z tymi budowlańcami. PS. Czy te 16000 na dach to sam materiał z vatem? Dachówka jakiej firmy?

Ivone
27-08-2009, 21:47
A może również znajdzie się ktoś z mazowieckiego lub kujawsko-pomorskiego, kto mógłby "pochwalić" się swoim Hermesem 2?

lolek632
29-08-2009, 16:28
na dachu jest blachodachówka z budmatu, okna roto, wyłaz i trzy okna. oczywiscie z vatem. do tego dwa kominki wentylacyjne po 270zł, 5tys za robocizne,za polozenie blachy, wykonczenia, okna.

maroco11
31-08-2009, 13:58
Dzięki za odpowiedz,szczegółow nie trzeba,chodzi mi o to czy jest szansa ze zmieszcze sie w 160 tyś bez okien i drzwi.Planuje budowac z porotermu i dach z ceramiki.Po prostu czy 100 tyś jest wystarczające na materiały?

Smoqu te 100 tys powinny Ci wystarczyć na materiały , choć w sumei nie wiem jak jest teraz, choc pustaki z betonu komórkowego spadły zdecydowanie w porównaniu z poprzednim rokiem, a ceramika ponoć stoi w miejscu .

lolek632
06-09-2009, 20:12
nasze skromne zmiany na parterze
http://foto2.m.onet.pl/_m/ffe20d0af8563356ed9a21179c3ff4a6,10,19,0.jpg

i aktualny stan - położony dach w całości
http://foto1.m.onet.pl/_m/773718916e28d41d83a3b0e31a67e951,10,19,0.jpg

zamareck
07-09-2009, 20:04
Wow! Lolek pięknie Ci to wyszło. Lukarny super się komponują co nie?

lolek632
09-09-2009, 20:52
nam też się spodobały, dobrze, że się na nie zdecydowaliśmy, szkoda, że nasza wspaniała ekipa nawet nie ucelowała w wymiarowy otwór na okno ;/ szkoda, że w ogóle oni stawiali nam dom ale tego już nie cofnie.
Na pewno koszty były większe zrobienia lukarny ale mimo wszystko opłacało się i drugi raz zrobiłbym tak samo

agapm
16-09-2009, 16:49
Witam serdecznie,
czy jest tu ktoś, kto wybudował dom wg projektu Hermes 2 w okolicach Gorzowa Wlkp. ( woj. lubuskie)? Pytam, ponieważ jesteśmy z mężem zainteresowani kupnem tego projektu i bylibyśmy bardzo wdzięczni, gdyby ktoś umożliwił nam odwiedzenie takiego domku.
Z góry dziękuję za udzielone odp. i pozdrawiam :)

lolek632
01-10-2009, 20:08
Witajcie, otóż nadrabiam dziennik budowy troszkę ;)
śpieszę się pochwalić, że w końcu zaczęli kopać nam wodę ... od marca troszkę im się zeszło.. no i w końcu się ogrodziliśmy, już wiadomo gdzie nasze a gdzie sąsiad :D całe ogrodzenie własnymi rodzinnymi rękami ! 8)
pozmniejszam zdjęcia to będe wrzucał dalej
pozdrówki dla Hermesiaków

lolek632
15-10-2009, 19:48
Coś mało piśmienni jesteście ostatnio :)
pytanko mam kwestii technicznej - ile dawaliście wełny na ocieplenie dachu?
my robimy 15 i kwestia do przemyślenia - 5cm w poprzek krokiew. I druga techniczna sprawa - czy robiliście wełnę od dołu do samego czubka czy nad sufitem -nad czy pod jętkami ? Zastanawiamy się co jest wydajniejsze i praktyczniejsze. Jeśli miałoby iść nad sufitem to mniej towaru i pod jętkami czyli nad nimi można ubić pare desek i będzie kawałek strychu. Jadąc do góry większa materia do ocieplenia ;)

I przy okazji napiszcie orientacyjne koszty za rurki rureczki, piec, grzejniki, całe CO i wszystkie te gadżety...

maroco11
16-10-2009, 08:06
I przy okazji napiszcie orientacyjne koszty za rurki rureczki, piec, grzejniki, całe CO i wszystkie te gadżety...

Lolek, akurat jestem świeżo po zakupach tych wszystkich rzeczy do CO :
rura al/pex 16/2 wavin- to ok 2,5 /mb
rura miedz miękka fi 15 - to 11zł/mb, fi 18 - 13 zł, a fi 22- 15,5zł/mb
rozdzielacze . ... to kwestia osprzętu, grzejniki równeiż

lolek632
17-10-2009, 19:37
a znasz już kwotę jaką wydasz na cały towar i robocizne ?

Toruński Piernik
17-10-2009, 22:01
Witam Ekipę Hermesowców2,

Rozpoczęliśmy budowę pod Toruniem. Na razie wykopy i ławy fandamentowe zaszalowane, we wtorek przyjadą gruchy z betonem. Ile m3 betonu poszło w ławy, bo u mnie majster woła 21m3?
Napotkaliśmy trochę trudności bo wykopy w glinie a ostatnio grubo padało.... Przy okazji gliny, robił ktoś przydomową oczyszczalnię ścieków w takim gruncie? Jeśli tak to jaką i jak się sprawuje.
Poza tym proszę o info jeśli wybudował ktoś Hermesika2 gdzieś w okolicach Torunia, Bydgoszczy, Gdańska. Będę wdzięczny za zaproszenie :D

Pozdrowionka z Piernikowego Miasta

maroco11
19-10-2009, 10:39
a znasz już kwotę jaką wydasz na cały towar i robocizne ?

Znam +/- , bo sama kotłownie mi instalator będzie robil jako drugi etap

zamareck
22-10-2009, 15:06
ile dawaliście wełny na ocieplenie dachu?
my robimy 15 i kwestia do przemyślenia - 5cm w poprzek krokiew. I druga techniczna sprawa - czy robiliście wełnę od dołu do samego czubka czy nad sufitem -nad czy pod jętkami ? Zastanawiamy się co jest wydajniejsze i praktyczniejsze. Jeśli miałoby iść nad sufitem to mniej towaru i pod jętkami czyli nad nimi można ubić pare desek i będzie kawałek strychu. Jadąc do góry większa materia do ocieplenia ;)
lolek632 koniecznie daj do piętnastki jeszcze 5 w poprzek !!! Same 15 cm to za mało. Co do szczytu to ja ociepliłem go też, ale tylko 10cm gdyż mam tam jakby "graciarnię".Podłogę właśnie nabiłem z deski podłogowej na jętkach i mam całkiem fajny stryszek.
Pozdrawiam

Toruński Piernik
10-11-2009, 22:55
A może również znajdzie się ktoś z mazowieckiego lub kujawsko-pomorskiego, kto mógłby "pochwalić" się swoim Hermesem 2?

hej, budujemy hermesa2 pod toruniem na trasie na warszawką. na jakim etapie jesteście, u nas ściany parteru dzisaij ruszyły do góry, proszę o info gdzie stawiacie, ps. zmienialiście szer. klatki schodowej do góry, te 100cm będzie ponoć problemem :cry:

Toruński Piernik
10-11-2009, 23:02
ile dawaliście wełny na ocieplenie dachu?
my robimy 15 i kwestia do przemyślenia - 5cm w poprzek krokiew. I druga techniczna sprawa - czy robiliście wełnę od dołu do samego czubka czy nad sufitem -nad czy pod jętkami ? Zastanawiamy się co jest wydajniejsze i praktyczniejsze. Jeśli miałoby iść nad sufitem to mniej towaru i pod jętkami czyli nad nimi można ubić pare desek i będzie kawałek strychu. Jadąc do góry większa materia do ocieplenia ;)
lolek632 koniecznie daj do piętnastki jeszcze 5 w poprzek !!! Same 15 cm to za mało. Co do szczytu to ja ociepliłem go też, ale tylko 10cm gdyż mam tam jakby "graciarnię".Podłogę właśnie nabiłem z deski podłogowej na jętkach i mam całkiem fajny stryszek.
Pozdrawiam

witam,
skoro mieszkasz to proszę o wrażenia, szczególnie interesuje mnie czy zmieniałeś klatkę schodową z książkowej 100cm szer. na jednym zabiegu, jakieś inne zmiany które mogłuby podnieść komfort użytkowania? chętnie posłucham doświadczonego kolegii.
pozdro

lolek632
11-11-2009, 11:55
u nas schody mają 107cm, dorzuciliśmy jeden schodek dzięki czemu mają niższe stopnie. Póki co dobrze wnosi się wełnę na górę ;)

Frykeny
11-11-2009, 20:18
Mam pytanie co do kosztów stanu surowego zamkniętego, tzn. z położonym dachem. CHodzi mi o projekt z podójnym garażem. Oczywiście chodzi mi o koszty orientacyjne.

lolek632
11-11-2009, 20:24
z pojedynczym garazem ok 160tys, dach i okna. Wiadomo - plus minus.
Nie ma co liczyć, że wyjdzie x czy y. I tak wyjdzie ze 30% więcej jak nie więcej.

Toruński Piernik
11-11-2009, 20:40
u nas schody mają 107cm, dorzuciliśmy jeden schodek dzięki czemu mają niższe stopnie. Póki co dobrze wnosi się wełnę na górę ;)


Jak udało się dołożyć te 7cm? ścianki między zabiegami nie daliście czy jak?
u nas wczoraj mury zaczęły się piąć do góry :D

lolek632
11-11-2009, 20:55
nie pamiętam, albo ściana nośna była przesunięta na całej długości o 7cm albo ścianka od pokoju na dole -gabinetu- .
A jeden schodek, który był dodany- żeby nie wystawał -to ścianka , w której ma być szafa (na przeciwnko łazienki) jest przesunięta o swoją grubość i elegancko jest na równo ze schodami. Szkoda, że tyle walczyliśmy o schody u projektanta a wykonawca je spaskudził od tak sobie :evil:

lolek632
11-11-2009, 21:03
tu więcej na temat hermesa 2
http://forum.muratordom.pl/post3779345.htm#3779345

mazowieckie służy pomocą

Frykeny
12-11-2009, 19:52
lolek632
rozumiem, że kwota ta jest wraz z robocizną :-? Łudzę się nadzieją, że zmienijszę te koszty, bo mam rodzinną firmę budowlaną, więc robocizna free. Więc jak mozesz to podaj mi orientacyjne koszty materiału.

lolek632
12-11-2009, 20:09
za robote poszło 40tyś czyli materialy ze 120tyś. (w tym okna, drzwi, brama 17tys, pokrycie dachu 16tys blachodachówką)
kiedyś pisałem elegancko na co ile poszło ale komputer odmówił posługi i wszystko poszło z dymem :evil:

zamareck
12-11-2009, 22:09
za robote poszło 40tyś czyli materialy ze 120tyś. (w tym okna, drzwi, brama 17tys, pokrycie dachu 16tys blachodachówką)
kiedyś pisałem elegancko na co ile poszło ale komputer odmówił posługi i wszystko poszło z dymem :evil:
40 za cały dom z dachem? To mało!!! Może zależy od regionu. Stan surowy faktycznie można policzyć na około 160tys, ale moja robocizna w tym wyszła 30(mury) + 20(dach), czyli razem 50.
Pozdrawiam
ps. ja budowałem Hermesa1 z pewnymi zmianami (zakres podobny do wersji dwustanowiskowej albo większy nawet), a wszystko można przeczytać na forum głównym Hermesa, a dla ciekawych fotki w moim albumie.

maroco11
16-11-2009, 07:06
a oto jak obecnie wygląda mój hermesik, niezbyt sie zmienil , aole zawsze to cos :-))
http://images45.fotosik.pl/228/b697896d0ee2ec7fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b697896d0ee2ec7f.html)
http://images43.fotosik.pl/227/4389ce21818e478em.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4389ce21818e478e.html)
http://images39.fotosik.pl/224/01d9d3dcc71d1081m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/01d9d3dcc71d1081.html)

zamareck
18-11-2009, 21:40
maroco nieźle nieźle .... :D . Jaki piec w końcu wybrałeś?
Pozdrowienia dla Was.

maroco11
19-11-2009, 06:35
maroco nieźle nieźle .... :D . Jaki piec w końcu wybrałeś?
Pozdrowienia dla Was.

z piecem jeszcze poczekam ... chyba do wiosny

wypas
17-12-2009, 13:40
http://www.wypas.exofire.net/parter.jpg

Prosze o opinie co do zmian ktore dokonalem.
Poniewaz nie potrzebujemy dodatkowego pokoju na parterze wiec polanczylem go z salonem i jest jedynie przedzielony kominkiem z szyba na oba pomieszczenia.

Zmienjszylem tez kuchnie i przesunalem wykusz blizej srodka.

Tomasz

lolek632
17-12-2009, 14:03
weź pod uwagę, że na tych projektach rozmiar mebli nie wiele ma wspólnego z rzeczywistym. Wylicz sobie ile będzie metrów w salonie za kominkiem bo może się okazać, że wstawisz dwa fotele, stolik i koniec miejsca. Tak samo nie myśl, że jadalnia przy wykuszu zajmie ci tyle miejsca jak to jest przedstawione na rysunku, będzie wystawała dużo dalej, czyli łóżko wyjedzie Ci w schody. Poszukaj w necie programów do meblowania, tam lepiej to wychodzi.

wypas
17-12-2009, 14:37
Ma ktos moze szkic pomieszczen z naniesionymi wymiarami?
Chcialbym stworzyc wirtualne wnetrze tego domu.

lolek632
18-12-2009, 11:48
najlepiej projekt zeskanować, tam wszystko jest elegancko wyliczone. Nie pomogę bo w domu będę dopiero w poniedziałek. Na tą chwilę mamy w dzienniku budowy takie ogólne wymiary budynku i metry kwadratowe

waldim1
02-01-2010, 10:47
Witam
W projekcie HERMES 2 jest Strop gęstożebrowy , ja robie monolityczny i tu moje pytanie jak wygląda u was zbrojenie , czy są belki wzmacniające, ile, czy je widać i w których miejscach i JAK TO ROZWIĄZAŁ PROJEKTANT Może macie jakieś zdjęcia?
Jeśli ktoś buduje,wybudował ten dom w okolicach Krosna Podkarpacie bardzo proszę o kontakt.

macst
02-01-2010, 22:01
Witaj Waldim1

Ja też zrezygnowałem z gęstożebrowego. U nas został zaprojektowany filigran. Nie mamy żadnych belek wzmacniających... Płyty na których opierają się dwa słupy wspierające dach (pozostałe dwa mają pod spodem ścianę nośną) zostały zaprojektowane ze znacznie grubszego zbrojenia. Tak na moje oko oczywiście. Niestety nie jestem projektantem, ale projekt konfrontowałem w kilku miejscach. Jest dobrze i tak ma pozostać. :)

PS. Jak będziesz w okolicach to zapraszam. Dom jeszcze w stanie surowym. Czekamy na okna...

Pozdrawiam

lolek632
05-01-2010, 10:30
szybkie pytanko - co warto wiedzieć o grzejnikach? Mam wycene na grzejniki Purmo VK 22 i VK 11 na cały dom + kocioł z eko groszek EKO KWP 25KW, wszystko 13tyś. Może coś na temat aluminiowych? Warto o tym myśleć?

arazzz
21-02-2010, 19:55
Witam Hermesowiczów niedługo mam zamiar dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy projektu HERMES 2 z duża ilością zmian. Mam gorącą prośbę do posiadaczy projektu chodzi o wymiary wierzby dachowej (krokwie, murłaty ,jętki) mam nieplanowaną wycinkę w lesie i chce je w 100 % wykorzystać z góry dziękuje za podpowiedzijavascript:emoticon(':lol:') Ps buduje się ktoś w okolicach Garwolina.

Toruński Piernik
10-03-2010, 22:42
proszę o info czy wystarczające jest doświetlenie 2 mniejszych sypialni na poddaszu wg projektu,
czy ktoś może dołożył po oknie przy drzwiach balkonowych?

maroco11
11-03-2010, 10:51
proszę o info czy wystarczające jest doświetlenie 2 mniejszych sypialni na poddaszu wg projektu,
czy ktoś może dołożył po oknie przy drzwiach balkonowych?

Powiem tak , ja zrezygnowałem z okien dachowych , a dołożyłem wlasnei przy drzwiach balkonowych po okienku 90x150 , choć o praktyce sie nie wypowiem, bo jeszcze nei mieszkam, ale będąć na budowie nei stwierdzam ze jest zbyt ciemno ....

Apodis
15-03-2010, 08:33
proszę o info czy wystarczające jest doświetlenie 2 mniejszych sypialni na poddaszu wg projektu,
czy ktoś może dołożył po oknie przy drzwiach balkonowych?

Jak najbardziej wystarczające. Pomieszczenia są jasne.

Toruński Piernik
18-03-2010, 11:52
witam,

ogrzewa ktoś może Hermesa2 pelletem? jeśli tak to jaki piec i jakie rozwiązanie c.o. i c.w. zastosowaliście? zastanawiam się nad Reco Pellet 24KW firmy MCI , bo kotłownię mam większą przez powiększenie garażu na dwustanowiskowy ,będzie gdzie wsypać kilka ton pelletu. rury z gazem niestety brak, a oszczędność pompy ciepła wydaje się dość pozorna.

pozdrawiam z miasta Kopernika

Toruński Piernik
24-05-2010, 20:43
z czego stawialiście ścianki działowe, jeżeli na zewnątrz poroterm wg. projektu 24mm, samo się nasuwa że też poroterm 12mm , ale moje majstry chcą mnie wkręcić w gazobeton, bo niby lepiej , szybciej ,taniej (dla nich pewnie lepiej!). pochwalcie się jak to zrobiliście i jakie są ewentualne za danym rozwiązaniem, proszęęęęęę!!!!!
trochę mnie ciśnie data a tu na hermesowym forum wielka cisza nastała, pobudowali się i trawniki koszą wszyscy ;)

macst
25-05-2010, 07:55
Faktycznie cisza w Hermesowym wątku jak makiem zasiał...
Ja Ci nie bardzo mogę pomóc. Mój Hermesik jest zbudowany z betonu komórkowego 24 cm, a jako ścian działowych użyłem 12 cm Silki ze względu na lepsze tłumienie dźwięków takich ścian...
A mój Hermesik otulony wełną wygląda dzisiaj tak:
http://foto0.m.onet.pl/_m/6dba314eb7b29d647474ec607a27e840,10,19,0.jpg

Pozdrawiam
macst

ejaska
19-08-2010, 10:42
Witam,

Czy ktoś buduje Hermesa 2 w woj. mazowieckim? My z meżem kupiliśmy juz projekt i na wiosne startujemy z budową. Szukamy kogoś z województwa mazowieckiego, bo bardzo nam zależy, żeby móc zobaczyć jak domek wygląda w rzeczywistości. Na pewno ułatwi nam to decyzję co do zmian w projekcie...

xmarta27
27-08-2010, 17:54
Ma ktos moze szkic pomieszczen z naniesionymi wymiarami?
Chcialbym stworzyc wirtualne wnetrze tego domu.

I jak tam udało sie coś stworzyć???? Może wkleisz jakieś zdjęcie, a może 2...
Ciekawa jestem ..

xmarta27
27-08-2010, 18:01
Witam Wszystkich...
Z chwilą kupienia projektu H2 pragnę dołączyć do waszego grona Hermesików...
Już jakiś czas temu zaczęłam się przyglądać temu wątkowi, ale dopiero teraz piszę...
Wraz z mężem również zaczynamy budowę, może jeszcze na jesień jak dobrze pójdzie.. Teraz jesteśmy w trakcie papierków...
Pozdrawiam

macst
08-09-2010, 20:20
Witajcie...

Cisza u nas na wątku, więc się pochwalę postępami...
Przepraszam za jakość zdjęć...
Widok ze schodów na wykusz
http://foto2.m.onet.pl/_m/9a9ff2b831a5fc6bcc8317148e3ab7b6,10,19,0.jpg

I z wykusza na schody. Przy okazji tu widać zmianę. Wejście do garażu zrobiliśmy pod schodami i tam będzie też spiżarka.
http://foto3.m.onet.pl/_m/b1b9dc1d838d0ce5634607613aff550f,10,19,0.jpg

A teraz już po wylewkach
http://foto1.m.onet.pl/_m/791cd5f1cdd931c10be250c6b3fcf65d,10,19,0.jpg

Duży pokój i bałagan na tarasie
http://foto0.m.onet.pl/_m/d3c46095d68da9d0260950f72db1e4e8,10,19,0.jpg

A jutro uruchamiamy piec i bierzemy się za wygrzewanie jastrychu.
http://foto1.m.onet.pl/_m/e75d76bd8375c1ef747b29a4029dc275,10,19,0.jpg

A co u Was? Jak tam Lolek, jak tam Marocoo? No i oczywiście wszyscy pozostali?

Moniś
27-09-2010, 11:36
Witam Hermesowiczów, mam pytanie do Macst - bardzo zaciekawiło mnie twoje rozwiązanie- umieszczenie wejścia do gabinetu nie bezpośrednio obok kominka, czy dodatkowo zmieniło się wejście do łazienki na dole, w jaki sposób rozplanowałeś wejście do spiżarki ?? czy musiałeś przesunąć schody, czy skrócić gabinet, żeby zrobić wejście do garażu w tym miejscu ?czy powiększyłeś salon ? czy mógłbyś zamieścić jeszcze kilka zdjęć z wnętrza domu i napisać coś więcej o twoich zmianach w rozmieszczeniu pomieszczeń?? z góry dzięki za odpowiedź

macst
29-09-2010, 09:39
Hej.

Moniś
Wejście do gabinetu jest zaraz za kominkiem. Tu na zdjęciach nie widać za bardzo. Projekt parteru został u nas zmieniony dość znacznie. Spiżarka będzie pod schodami w przejściu między garażem, a przedpokojem. Na prawo od schodów (nie były przesuwane) jest łazienka i dopiero na prawo od łazienki jest wiatrołap i jakiś zakamarek na nasze kurtki i buty.
Postaram się znaleźć jakiś rysunek lub narysować samemu, aby Ci pokazać jak to wygląda w naszym przypadku.

Pozdrawiam
macst

Moniś
04-10-2010, 09:04
Hej Macst, dziękuję za odpowiedź, czyli schody nie były przesuwane. Będe bardzo wdzięczna za jakieś rysunki z rozmieszczenia pomieszczen na parterze, bo naprawdę bardo ciekawe rozwiązanie

Pozdrawiam
Moniś

macst
06-10-2010, 11:55
Witam.

W końcu odszukałem w starych dokumentach rzut parteru.

http://foto3.m.onet.pl/_m/1bb9105699b1c3da127df24a5deaa8fb,10,19,0.jpg

Z małym zastrzeżeniem. Na tym rysunku kotłownia i kanały wentylacyjne zaznaczone są w pomieszczeniu 1/7, w rzeczywistości piec i te kanały zostały zrobione w pomieszczeniu gospodarczym 1/9.

Pozdrawiam
macst

maroco11
07-10-2010, 07:40
witajcie po długiej przerwie
U mnie trwa powolna walka z wykanczaniem ..... siebie :-) . Dolna łazienka jest w stanie prawie zakonczonym, górna łazienka ... hmmm mam nadziej ze dzis przyjada płytki - fachowiec umówiony od 15.10. Kocioł ma dojechac koło 20.10 , wiec coś tam sie rusza ..
Macst nieźle Ci to idzie :-))

Moniś
07-10-2010, 11:48
Dzieki Macst za rzut parteru, brdzo fajnie Ci to wyszło, mam jeszcze jedno pytanie, bo wydaje mi się, że wykusz jest u Ciebie przesunięty na środek ??
Czy zmniejszałeś tym samym kuchnię ?? Bo w projekcie wykusz jest chyba bardziej wsunięty w salon

macst
07-10-2010, 20:49
Dzięki Marocco!. Staramy się jak możemy. Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem już byśmy mieszkali... A tak to się szykujemy na Wielkanoc.... :( Budowa domu systemem gospodarczym chyba sprowadza do parteru każdego, nawet największego optymistę. :) Ale przynajmniej mamy już w domu ciepło. Właśnie jutro mija 28. dzień wygrzewania jastrychu i będę mógł na jakiś czas wyłączyć piec. Zresztą będę musiał, bo dzisiaj przyjechały wszystkie kafelki i Panowie kafelkarze jutro biorą się ostro do roboty. :) A i jutro też w końcu zalewamy podłogę w garażu. Już mam serdecznie dość omijania wszystkich kabli, rurek i potykania się o kanalizę....
Moniś
Wymiary kuchni są bez zmian. Wykusz nie był ruszany (poza zmianą jego konstrukcji). To cały dom jest powiększony wzdłuż kalenicy o 1.4 metra w stronę ogrodu. Pokój dzienny i ten obok są przez to o 1.4 metra dłuższe, a wykusz przez to znajduje się bliżej środka.
Pozdrawiam

maroco11
16-10-2010, 10:21
Macst >> u nas wielkanoc to jest juz ostateczna wersja przeprowadzki :-)). Tak masz racje system gospodarczy to jest taki jaki jest, ale ma tez i swoej zalety, dom ułożony technologicznie, przestanie sobie w stanie surowym zime , wymrozi sie, wywieje itp a w czasie przerw w wiekszych pracach mozna przemyslec nad koncepcjami urzadzenia i zregenerowania portfela :-)). Od poniedziałku wchodzi kafelkarz do górnej łazienki , płytki w kotlowni są juz tez w połowie

waldim1
31-10-2010, 14:05
Mam Prośbe do makro11 czy możesz przeslać lepsze skany zmian w projekcie interesuje mnie zmiana położenia schodów .(ściana nośna byla przesowana czy schody przez nią przechodzą?)
Jak wyglądają pomieszczenia po zmianach na tym etapie i czy nie było problemów z realizacją zmian?
Pozdrawiam

Frykeny
28-11-2010, 20:29
Kochani, u nas też wsio szło (jak na system gospodarczy) bardzo szybko, do września mieliśmy mury postawione, czekaliśmy na więźbę i dachówkę i oczywiście na firmę, a później ... zostaliśmy rodzicami bliźniąt. Po miesiącu zorganizowaliśmy na nowo swoje życie i cała budowa ruszyła znowu, więc na dzień dzisiejszy mamy dach, okna i bramę garażową (do wymiany - firma wykonała nie ten kolor).
Wkleiłam dwa zdjęcia: przed dachówką i z dachówką oraz pierwszym dymkiem z komina.

macst
29-11-2010, 08:24
Cześć Frykeny
Gratulacje przede wszystkim bliźniaków. Będą miały sporo miejsca w nowym domu. A co do budowy... To teraz się zacznie.... Ja myślałem, że etap wewnętrzny będzie przyjemny... Będzie... Do czasu.... :)
My już mamy kominek zamontowany, ale wprowadzka dopiero na wiosnę. :(

PS. A ten dym z komina to dlaczego? Nie wierzę, że udaje się wnętrze Wam rozgrzać przy niezamkniętych otworach okiennych?

Pozdrawiam
macst

Frykeny
30-11-2010, 20:31
Cześć macst.
To była próba małego piecyka. Okna są już wstawione, więc i piecyk daje radę.
Obecnie walczę z ociepleniem poddasza wełną, "super praca".
Ogólnie cały czas do przodu.
Instalator za centralne, kominek, podłogówki z piecem i kominkiem, grzejnikami itd powiedział 43000 zł,
elektryk 4500 + kable itd około 6-7 tys.
Czas ucieka i gotówka też.
pozdrawiamy

maroco11
10-01-2011, 13:48
witajcie
Ja po całkowitej grudniowej przerwie , znów zaczynam "wykanczajacą walkę" z etapem wykonczeniowym. Własnie w eekend odpaliliśmy kocioł i w domku jest juz cieplutko , wiec nie bedzie teraz juz usprawiedliwienia , ze zimno i sie nie chce.
MACST>>> jak tam wasze postępy ???

macst
12-01-2011, 11:23
Cześć Marocco!

U nas ciepło już od września. :)
Dzisiaj montowane są drzwi między garażem, a domem oraz między garażem, a kotłownią. Kafelki w łazienkach położone. Do końca następnego tygodnia będą kafłe na podłodze na całym parterze i potem wejdzie parkieciarz.
Dzisiaj kupujemy farby do ścian.
Na koniec stycznia/ początek lutego mają być wszystkie drzwi wewnętrzne oraz kuchnia.... Pozostaną tylko schody i będzie można mieszkać... :) Liczymy, że na koniec lutego się przeniesiemy. Chyba, że mrozy puszczą i się droga dojazdowa rozleci..... :) Bo błoto mamy przeokrutne....

Pozdrawiam
macst

Monisiaaa
19-01-2011, 14:08
Witajcie Hermesowicze :)
My budujemy hermesa 2 w odbiciu lustrzanym i podwójnym garażem i kilkoma zmianami. Mamy stan surowy zamknięty i lada dzień będziemy zamawiać okna, drzwi zewnętrzne i bramy. Troszkę zazdroszczę Wam tego dymku z kominów :)
macst, maroco - wklejcie jakieś foteczki z obecnego stanu, jak to u Was wygląda :)

Pozdrawiam

macst
19-01-2011, 14:33
Witaj Monisiaaa.

Ostatnio zdjęć nie robiłem. U mnie teraz zmiany zachodzą wewnątrz... Ostatnie ze zrobionych zdjęć to kominek...
http://foto1.m.onet.pl/_m/3480aff10a913a6adb23929f622a1281,10,19,0.jpg
Tu jeszcze z niegotowym sufitem. Jak znajdę chwilę i porobię zdjęcia to coś jeszcze podeślę. Ale ze względu na sezon chorobowy i dwójkę maluchów, mniej mam czasu do spędzenia na budowie. :-)

Oby do wiosny

Pozdrawiam
macst

macst
16-02-2011, 20:18
Witajcie

Cisza jak makiem zasiał, więc mimo, iż aura nie sprzyja, a ospa dokucza, podeślę parę zdjęć z ostatnich dni. Sorki za jakość, ale robione komórką.

Lampa w pokoju chłopca
http://foto3.m.onet.pl/_m/4d1b8d6ae61ee64640355d620c637cf3,10,19,0.jpg

I dziewczynki
http://foto0.m.onet.pl/_m/97882e30baf5d24f819bfdc84ffb7c00,10,19,0.jpg

Podłoga w pokoju "cichej nauki", tzn. w miejscu gdzie spędzę większość czasu, gdy TVN rozpocznie nadawanie kolejnego brzydulo-majko-mucho serialu.
http://foto0.m.onet.pl/_m/d08af861766037f082666c887eaeac10,10,19,0.jpg

Na parterze kończą wyżywać się parkieciarze. Od poniedziałku wchodzą ludzie z kuchnią. Potem jeszcze drzwi wewnętrzne i schody. Mam cichą nadzieję, że 11.03. zamienimy już sprzedane mieszkanie w bloku na swojego Hermesika...

Pozdrawiam
macst

macst
19-02-2011, 21:47
Co prawda gadam sam ze sobą, ale może to kogoś zmotywuje do podrzucenia swoich fotek bądź przekazania aktualnego raportu ze swojej budowy. :)

Coraz bliżej końca....
http://foto0.m.onet.pl/_m/7a0c380a47324762f56bf7f346ddb674,10,19,0.jpg
http://foto2.m.onet.pl/_m/bb1e3b61a759d169c9753b99292e012e,10,19,0.jpg

Wkrótce wielkie sprzątanie.....

Pozdrawiam
macst

xmarta27
22-02-2011, 15:51
Macst gratuluje... dom prawie na ukończeniu. pewinie już mieszkacie.
Na dole bardzo praktycznie rozplanowałeś pomieszczenia i funkcje a na piętrze tez zmieniłeś coś względem projektu? a ścianka kolankowa bez zmian?

macst
22-02-2011, 20:24
Witam.
Jeszcze nie mieszkamy. Właśnie Panowie montują kuchnię. 25.02. będą drzwi wewnętrzne. Zaraz potem schody. Potem sprzątanie i..... :)

Na górze zmieniliśmy przebieg ścianek działowych. Ścianki w pokojach (1 obok łazienki, drugi na przeciw tego) poszły w stronę korytarza o 60 cm. W ten sposób w powstałych wnękach będą zabudowane szafy. Korytarzyk przez to jest mniejszy, ale i tak wystarczy na solidne biurko i jakieś miejsce z komputerem, wg położonego parkietu cały korytarzyk na górze ma 19 m2. Ścianka kolankowa o jeden bloczek (20 cm) do góry.
Aha w sypialni (u nas od ulicy) nie robiliśmy balkonu.

Czyżbyś zamierzała się na ten projekt?

Pozdrawiam

xmarta27
23-02-2011, 16:49
Witaj ...
Czyli jak dobrze zrozumiałam podzieliłeś garderobę na pół dla każdego z pokoi? Też fajnie.. Korytarz faktycznie spory, ja obecnie to nawet salonu nie mam w takim metrażu.
Co do projektu to zgadłeś, jesteśmy w trakcie końcowej adaptacji. Muszę się przyznać, że "ukradłam" sobie parę pomysłów z twojej adaptacji (bo miałeś ciekawe rozwiązania funkcjonalne), dlatego ciekawi mnie góra, bo jej planów nie widziałam tutaj na forum.
PS. Mąż się pyta z jakiego materiału budowałeś ściany ?

Pozdrawiam

xmarta27
23-02-2011, 17:30
Już sobie odpowiedziałam, bo wróciłam do wcześniejszych wypowiedzi na tym forum i znalazłam, że tu cytat: "Mój Hermesik jest zbudowany z betonu komórkowego 24 cm, a jako ścian działowych użyłem 12 cm Silki ze względu na lepsze tłumienie dźwięków takich ścian..."

macst
23-02-2011, 21:32
Witam.

Garderoba została pomniejszona po 60 cm z każdej strony. Ta przestrzeń nie zniknęła całkowicie, a i tak można było tam jeszcze zamontować dwa okna dachowe, jedno obok drugiego.

Dodatkowym plusem robienia ścian działowych z Silki jest to, że można na nich bez obaw zawiesić zlewozmywak na niczym nie podpartej półce... Jestem ciekaw czy taka konstrukcja przetrwa próbę dzieci-wszystkoniszczycieli. :)

A gdzie powstanie Wasz Hermesik?

Pozdrawiam
macst

xmarta27
25-02-2011, 18:14
Witaj...
dziękuje za rzuty macst:):) My bedziemy stawiać naszego H2 w połowie drogi między Opolem a Wrocławiem.. Przy dobrych wiatrach na działke ekipa wchodzi w kwietniu, więc już tuż tuż..
Nie mogę się doczekać..:):)

PS. ale "ciche" te formum...

Pozdrawiam

macst
25-02-2011, 20:33
Witaj...

PS. ale "ciche" te formum...

Pozdrawiam

No właśnie... Przez chwilę (parę postów wyżej) miałem wrażenie, że to mój Dziennik Budowy... :)

Dziś montowałem oświetlenie dużego pokoju... Mam radę.. Uważajcie na ostre noże... Mało palca nie straciłem. :D
Jak będziecie w tych rejonach to zapraszam na oględziny.

Pozdrawiam
macst

Frykeny
07-03-2011, 19:35
[QUOTE=macst;4596880]No właśnie... Przez chwilę (parę postów wyżej) miałem wrażenie, że to mój Dziennik Budowy... :)
Nie martw się, wprawdzie z uwagi na nasze maleństwa nie mamy za dużo czasu by zaglądać na forum, ale ... co zajrzymy to widzimy, że Twoje prace prą do przodu - fajowo!
Na naszej budowie zakończono w części mieszkalnej tynki, został jeszcze garaż ale tu z uwagi na złożony materiał tynki idą wolniej. W następnym tygodniu mają wylewać podłogi - czekamy z położeniem styropianu na instalację kominka. I do roboty ...
Na zewnątrz kleją styropian, narazie z elewacją poczekamy - szukamy koloru.
Przyznam szczerze, że wielkość pokoju nad garażem jest dla mnie przerażająca - w naszym domu - ma to być bawialnia, choć znajomi śmieją, ze może śmiało robić za domowe przedszkole:)
Czy ktoś z Was robił taras w innym miejscu niż w projekcie dołączonym do pozwolenia na budowę, jak wygląda to od strony formalnej?

macst
28-03-2011, 13:48
Ja powiem po cichutku, żeby tej ciszy na tym wątku nie zmącić... :)

Mieszkamy

A co do pomieszczenia nad garażem to faktycznie ogromne... U nas po podłodze jest tam taka powierzchnia jak całego starego mieszkania.... :)

Zazwyczaj w pierwszym okresie jest problem z wilgocią... Nie wiem dlaczego tak się stało, ale u nas jest wręcz odwrotnie.... Mamy 19 % wilgotności...

Pozdrawiam
macst

xmarta27
28-03-2011, 18:03
No to też szeptem powiem ...Gratulacje macst...
PS. zapamiętaj sen z pierwszej nocy przespanej w nowym domku, ponoć się spełni....

wypas
30-03-2011, 14:15
Gratuluje tym ktorym juz sie udalo zamieszkac. My zaczynamy dopiero na jesien w gminie Dlugoleka. Bardzo by nam zalezalo zobaczyc takiego Hermesa 2 w rzeczywistosci. Czy jest ktos chetny do oprowadzenia po salonach (nawet nie wykonczonych) w okolicach Wroclawia.

Pozdrawiam

macst
31-03-2011, 11:30
Witaj Wypas

Ja sam jak zaczynałem to jeździłem w okolice Wrocławia oglądać Hermesa 1 i Hermesa 2. Oba domy ludzi z Forum Muratora, ale widzę, że już się nie udzielają na wątkach. Więc jeśli Zielona Góra nie jest za daleko dla Ciebie to zapraszam. Dom już zamieszkany, ale jeszcze kilka drobnych rzeczy i OGRÓD nie jest zakończonych... :)

Pozdrawiam
macst

wypas
01-04-2011, 08:42
Witaj Wypas

Ja sam jak zaczynałem to jeździłem w okolice Wrocławia oglądać Hermesa 1 i Hermesa 2. Oba domy ludzi z Forum Muratora, ale widzę, że już się nie udzielają na wątkach. Więc jeśli Zielona Góra nie jest za daleko dla Ciebie to zapraszam. Dom już zamieszkany, ale jeszcze kilka drobnych rzeczy i OGRÓD nie jest zakończonych... :)

Pozdrawiam
macst

Byloby super. Mamy odwiedzic znajomych w Zielonej na wolne maje, ktorzy tez zaczynaja sie budowac. Wiec jezeli by Tobie pasowalo w tych okolicach poczatku maja to prosze namiar na priva.

Pozdrawiam
:)

Ps. Ktorego Hermesa wybudowales(as)?

xmarta27
11-04-2011, 17:59
Witam..
Jak to zwykle bywa, plany planami a życie i tak pisze swój scenariusz... Ekipa miała już wylewać fundamenty a tu z racji niezakończonych etapów u poprzednich kontrachentów, musimy przełożyć dzień wkopania "przysłowiowej łopaty" na początek maja:(:(:(

Monisiaaa
14-04-2011, 19:23
xmarta27 Przekładanie terminów jest często irytujące, ale dobrze, że ten maj jest już za pasem :) A zobaczysz, że ani się obejrzysz, a mury piąć się będą w górę :)

A teraz ja pokażę naszego hermesa. Jest on po kilku przeróbkach w SSZ i zaczęliśmy od wczoraj zabawę z elektryką: " kochanieee, gdzie umieścić włączniki od lamp w salonie, na tej ścianie czy na tej..." ;)

http://img683.imageshack.us/img683/6548/imgp2586.jpg (http://img683.imageshack.us/i/imgp2586.jpg/)

http://img850.imageshack.us/img850/9962/imgp2585.jpg (http://img850.imageshack.us/i/imgp2585.jpg/)

http://img21.imageshack.us/img21/6456/imgp2707b.jpg (http://img21.imageshack.us/i/imgp2707b.jpg/)

http://img543.imageshack.us/img543/7639/imgp2711.jpg (http://img543.imageshack.us/i/imgp2711.jpg/)

Frykeny
19-04-2011, 21:59
Gratuluje tym ktorym juz sie udalo zamieszkac. My zaczynamy dopiero na jesien w gminie Dlugoleka. Bardzo by nam zalezalo zobaczyc takiego Hermesa 2 w rzeczywistosci. Czy jest ktos chetny do oprowadzenia po salonach (nawet nie wykonczonych) w okolicach Wroclawia.

Pozdrawiam

Jak już będziecie w Zielonej to możecie wpaść do Cybinki, zapraszamy do oglądnięcia naszej wersji Hermesika z podwójnym garażem

xmarta27
26-04-2011, 15:24
Witajcie..

Świata święta po świętach..:):)...
Mam zapytanie do macst oraz maroco11, bo z tego co kojarzę to chyba już te święta spędzili w swoich hermesikach, czy mogą się podzielić swymi wrażeniami z mieszkania w tym domku???

xmarta27
26-04-2011, 15:25
[QUOTE=Monisiaaa;4685308]xmarta27 Przekładanie terminów jest często irytujące, ale dobrze, że ten maj jest już za pasem :) A zobaczysz, że ani się obejrzysz, a mury piąć się będą w górę :)

Dzięki Monisiaaa za słowa otuchy:):):)

macst
29-04-2011, 20:58
Mam zapytanie do macst oraz maroco11, bo z tego co kojarzę to chyba już te święta spędzili w swoich hermesikach, czy mogą się podzielić swymi wrażeniami z mieszkania w tym domku???

Witaj.
Przed Świętami już mieszkaliśmy, ale zostały spędzone u rodziców (jednych i drugich)...

Co do wrażeń z mieszkania to za bardzo odkrywczy to nie będę... :) Mieszka się suuuuuuuuper i do bloku już bym nie wrócił za żadne skarby... Ale myślę, że Hermes2 nie ma z tym wiele wspólnego. Po opuszczeniu blokowiska mieszkałoby mi się tak samo super w każdym innym wolnostojącym domku. :)
Jedyne co bym chyba zmienił to postawiłbym większy nacisk na wykończenie wnętrza. Wprowadziliśmy się do domu bez większości lamp, z rozgrzebaną instalacją TV-Sat i LAN, nie kupiliśmy jeszcze wszystkich mebli... I tak od kilku tygodni ciągle coś przykręcam, skręcam, montuję, a w międzyczasie ogród doprowadzam do jakiegoś rozsądnego stanu... Ale broń Boże nie narzekam. Ja nawet lubię majsterkowanie, tylko mi się moja żona już niecierpliwi i nie może doczekać kiedy wieczorem będziemy mogli sobie razem spokojnie usiąść... :)
PS. Róbcie sobie zdjęcia instalacji przed tynkami!! Ja tego nie dopilnowałem na parterze (górę mam obfotografowaną) i teraz siedzę z czujnikiem i zgaduję czy tu jest kabel czy go nie ma...

Pozdrawiam
macst

Basia2908
03-05-2011, 20:14
Witam. Właśnie wczoraj przysłali mi projekt Hermesa 2-G2 i powiem wam że projekt prawie idealny. Wprowadzę tylko drobne zmiany i będzie wszystko OK. A co do oglądania to niestety w okolicach Warszawy nie ma projektów na żywo do obejrzenia ale jak macie znajomych co budują lub budowali Alabastra to jest prawie tak samo. Niewielkie różnice ale ogólnie bryła jest taka sama. Pozdrawiam i może odezwę się niedługo

xmarta27
04-05-2011, 15:00
Witam. Właśnie wczoraj przysłali mi projekt Hermesa 2-G2 i powiem wam że projekt prawie idealny. Wprowadzę tylko drobne zmiany i będzie wszystko OK. A co do oglądania to niestety w okolicach Warszawy nie ma projektów na żywo do obejrzenia ale jak macie znajomych co budują lub budowali Alabastra to jest prawie tak samo. Niewielkie różnice ale ogólnie bryła jest taka sama. Pozdrawiam i może odezwę się niedługo

Jak fajnie, że nasze grono "hermesików" wciąż sie powiększa... Witamy Cię Basia 2908 i życzymy powodzenia:):)

xmarta27
08-05-2011, 09:45
06-05-2011

Zaczęliśmy.. ławy pod fundament zalane..

xmarta27
08-05-2011, 10:10
http://img90.imageshack.us/img90/1637/0605201112.jpg

wypas
08-05-2011, 14:32
Jak już będziecie w Zielonej to możecie wpaść do Cybinki, zapraszamy do oglądnięcia naszej wersji Hermesika z podwójnym garażem

Czesc Frykeny,

Dzieki za zaproszenie. Szkoda, ze nie zauwazylem wczesniej, bo juz wrocilismy do UK i nastepna wizyta w Polsce za jakis czas. Naszczescie udalo sie nam odiwedzic Macka w Zielonej Gorze i jego Hermes wywarl na nas super wrazenie. Sami zaczynamy na jesien.
Pozdrawiam

Basia2908
08-05-2011, 16:29
Mam nadzieję że u mnie będzie tak za równo rok. Czekam na dalsze zdjęcia i życzę szybkiego zakończenia budowy.Pozdrawiam

Basia2908
08-05-2011, 16:41
mam nadzieję że u nas będzie tak dokładnie za rok. Życzę powodzenia i szybkiego zakończenia budowy. Pozdrawiam.

xmarta27
14-05-2011, 17:16
Dziś wykonawca uświadomił nas że w projekcie mamy belkę stalową HEB ...z tego co mówił jest to dość kosztowna sprawa i wymaga zamówienia dźwigu na budowę..Mam prośbę .. jak sobie radziliście z tym tematem i ile to mniej więcej kosztowało ...

Frykeny
15-05-2011, 20:29
Witajcie,
w naszym Hermesiku są już okna drzwi, instalacje, wylane podłogi, zrobione tynki. Obecnie gipsujemy i zaczynamy powoli zastanawiać się nad wykończeniem. Oczywiście wszystkie sieciówki budowlane prześcigają się z ofetami ale jak chcesz coś znaleść to ... albo nie w naszym guście a jak w naszym guście to nie na nasze możliwości finansowe:)
Jeśli chodzi o elewacje to mamy położony podkład, na jesień położymy tynk.
Napiszcie jak wykończyliście łazienkę na górze, chodzi mi konkretnie o kosz.
Na zdjęciu tylna elewacja, niestety jeszcze bez podkładu.

Frykeny
15-05-2011, 20:34
macst
czy moglibyśmy odwiedzić Was w Zielonej i pooglądać Wsze cztery kąty? Jak adaptowaliśmy nasz projekt to twoje sugestie i rozwiązania były dla nas bardzo cenne i z wielu skorzystaliśmy. Może coś byś nam podpowiedział.

xmarta27
17-05-2011, 20:58
Dla zainteresowanych wklejam link do mojego dziennika..:):)

http://www.mybudujemy.pl/?module=blog&user_id=3280375006706247881

xmarta27
20-05-2011, 14:34
18 maja 2011

Mamy stan ZERO..
http://img14.imageshack.us/img14/1185/zalaniestnuzero18052011.jpg

Basia2908
24-05-2011, 07:46
Gratuluję i czekam teraz na dalsze postępy a ja utknęłam w papierologi i z chorymi dzieciaczkami. Na szczęście synek zdrowy. A ciekawa jestem jak długo będzie u ciebie stan zero. Wklejaj jak najwięcej zdjęc, bo ja jakoś nie mogę sobie poradzic z tym draństwem a chciałam wkleic zdjęcia działki. Pozdrawiam

xmarta27
24-05-2011, 14:30
Gratuluję i czekam teraz na dalsze postępy ...
A ciekawa jestem jak długo będzie u ciebie stan zero....

dzięki Basia 2908.. Słowa otuchy na pewno się przydadzą..

xmarta27
24-05-2011, 14:31
Wklejaj jak najwięcej zdjęc, bo ja jakoś nie mogę sobie poradzic z tym draństwem a chciałam wkleic zdjęcia działki. Pozdrawiam

Wiem coś o tym, też się z tym borykam.

Daria2010
02-06-2011, 07:29
Witam.
Od dawna przeglądam to forum i stwierdziłam że także zacznę tu pisac. Tak jak wszyscy na tej stronie zakupiłam projekt Hermes2-G2 i już nie mogę się doczekac kiedy zaczniemy go budowac. Jak narazie próbuję opanowac dziennik budowy razem z wklejaniem zdjęc ale idzie mi to bardzo ciężko. Jakby co to poproszę o jakieś rady jak to zrobic. Pozdrawiam

xmarta27
07-06-2011, 14:57
Witajcie..
Czy jest ktoś kto jest na podobnym stopniu zaawansowania w budowie jak my? Coś milknie ostatnio to forum. Zaglądacie tu czasem?
U nas w tej chwili "postojówka" więc chodzimy za wycenami na dach. No i decyzje: kasztan czy grafit? robena czy nelskamp? klinkier czy łupek?.

Pozdrawiam

xmarta27
13-07-2011, 15:21
decyzje podjęte, strop częściowo wylany, pogoda w miarę dopisuje, tylko ekipa gdzieś się podziała??:(
Szukają chyba drogi między tyloma zleceniami...

xmarta27
30-07-2011, 08:34
Witam..

Piszę sama do siebie, ale cóż...
Zalaliśmy strop..:yes:

:wave:

Daria2010
01-09-2011, 22:19
witam,
Bardzo długo tutaj nie zaglądałam ale widzę że niczego nie przegapiłam bo tutaj powiało pustką. Pewnie wszyscy budują i nie mają czasu zaglądać. Zresztą u mnie było podobnie. Ale powiem tak papierologia została nareszcie złożona w odpowiednim urzędzie i teraz tylko czekam na pozwolenie. Mam cichą nadzieję że niedługo będę miała ten najważniejszy papierek bo jak tak to wiosna 2012 należeć będzie do najpięknieszych wiosen jakie przeżyłam. A teraz powiem jakie zmiany. Standartowo podniesienie ścian poddasza oraz pomieszczenia nad garażem o 2 pustaki, dodatkowo okno w kuchni, drzwi balkonowe zmienione na ścianę a w miejscu gdzie są dwa zwykłe okna jedno wielkie przesuwane i ogromny taras na całej szerokości budynku. Na górze dostawienie okien w pokojach(przy balkonie nad tarasem) oraz drzwi balkonowe w łazience. A dodatkowo w pokoju nad garażem będzie pomieszczenie gospodarcze i pokój syna. Nie jest dużo zmian a bardzo ułatwią życie. Jak nauczę się wklejać zdjęcia to wszystko będzie jasne. Pozdrawiam i czekam na zdjęcia od Was bo to jest najlepsze w całym forum.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a4ce2587e3d46cc7.html Ale jestem dumna z siebie udało mi się nawet z planem domu. Ołówkiem zaznaczyłam małe zmiany w projekcie:wiggle::wiggle::wiggle::wiggle::wiggle:

Daria2010
07-09-2011, 12:38
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b2a99f9aa76cdcc7.html

Daria2010
07-09-2011, 22:22
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/13a11cc35334ecac.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7f03692620ebbe64.html

maroco11
12-09-2011, 13:01
witajcie po bardzo długiej przerwie
I ja rzekne o mieszkaniu w domku w hermesiku2 , ale jak tu juz ktoś powiedział , ze to jest zupelnei inna bajka przenieśc sie z bloku do domku , ta przestrzeń ... ostatnio byłem u kuzyna (takie samo mieszkanie z którego sie wyprowadziłem) to stwierdziłem ze tu takie wszystko ciasne i na kupie, a w domku luz i tyle mieksca na wszystko.
CO do mojego Hermesa to został zamieszkany w kwietniu , co prawda nei wykonczony na 100% , ale .. tu apel jak możecie to przed przeprowadzka zróbcie jak najwiecej , nas limitował termin komunii syna , ktorą chcieliśmy zrobic juz w nowym domku i udało sie .
Przyznam sie , ze przed podjeciem decyzji widzieliśmy tylko jednego hermesa i to w wersji 1 , a wersja 2 jednak lekko sie rozni.

xmarta27
03-10-2011, 17:06
Witaj maroco11

Zazdrościmy i z uwagą przyjmujemy wszelkie info odnoście użytkowania domu,..

Moniś
06-10-2011, 12:58
Witam, Czy ktoś może ma wybudowanego hermesa 2 z garażem podwójnym w woj. mazowieckim lub lubelskim????? Również zakupiliśmy projekt Hermes 2 G2 i właśnie robimy ostatnie poprawki projektu i bardzo byśmy chcieli zobaczyć domek na żywo. Proszę o pomoc i z góry dziękuje. email: [email protected]

Daria2010
06-10-2011, 13:01
Widzę, że przybyła nam nowa osoba:welcome:Wysłałam maila do ciebie ale widzę że znalazłaś naszą stronkę Pozdrawiam

Daria2010
06-10-2011, 13:02
A ja nadal czekam na pozwolenie które było złożone 22 sierpnia i narazie cisza:bash:

Moniś
11-10-2011, 09:08
My nawet jeszcze nie mamy złożonego pozwolenia na budowę, ponieważ już cztery miesiące czekamy na odrolnienie działki :( :( mam nadzieję,że do wiosny się wyrobimy z tymi wszystkimi papierkami:(

Daria2010
11-10-2011, 19:14
nasza na szczęście nie została uznana za rolną (IV lub V klasa gleby:) ) i nas to ominęło i mam cichą nadzieję że dalej tak będzie dobrze szło. Chociaż urzędnicy mogli by się pospieszyć. Co prawda nie zaczynamy w tym roku ale papierologię chciałabym mieć już zamkniętą i martwić się czymś innym. Potem zostanie mi tylko sprzedanie mieszkania w Warszawie i ucieczka z blokowiska. Co prawda z ładnego osiedla, ale jednak osiedla.

Daria2010
19-10-2011, 16:17
Dzisiaj nastał wielki dzień jeden telefon i wszystko się zmienia MAMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ :wave::yes::yes::yes: Październik to piękny miesiąc a 28 października mija nam 11 lat po ślubie:D:hug::yes::D Pozdrawiam wszystkich i jak to było w piosence "Jezu jak się cieszę"