PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to możliwe, aby każdy parapet musiał mieć inny wymiar



aleksandra1
16-09-2007, 11:12
Ekipa zaczęła docieplać ściany zewnętrzne. Jak już obłożyli wszystkie ściany, doszli do genialnego wniosku- czas przymierzyć parapety zewnętrzne. I tu niespodzianka. Część parapetów okazuje się być za krótka. Wszystkie są jednakowe, tylko na jednej żcianie ekipie coś nie pasowało i zaczęła sobie podkładać pod styropian 10 cm jeszcze 2 cm, kłaść 3 cm łaty kleju. Na jednej ścianie szczelina pomiędzy ścianą a styropianem jest bardzą wąska, na drugiej ścianie między mur a styropian wchodzi ręka. Styropianiarze zwalają winę na murarza, ten twierdzi, że ściany są proste. Wg nich wina jest po mojej stronie, bo za wcześnie zamówiłam parapety (granitowe). Usłyszałam, że parapety zamawia się na końcu bo "przy ociepleniu może coś nie wyjść". Nadmieniam, że dom stawiała i dociepla jedna i ta sama firma, ona też wstawiała okna. Co ja mam z nimi zrobić? Już nie mam siły. Jak pomierzyłam wszytskie otwory okienne, to praktycznie każdy parapet powinien mieć inną głębokość.

16-09-2007, 12:32
... Styropianiarze zwalają winę na murarza, ten twierdzi, że ściany są proste ...
proponuje złożyc sie wspólnie na poziomice, kupic i sprawdzic kto ma racje
(jesli ten pomysł jest niemozliwy do zrealizowania - proponuje jako zamiennik wykonac pion z kawałka sznurka i nakrętki metalowej - pionem równiez mozna sprawdzic czy sciana ma odchyłke czy elewacja)


... Co ja mam z nimi zrobić? Już nie mam siły ...
jesli sama nie potrafisz ocenic kto ma racje ani wymusic jakości - wynajmij jakiegoś fachowca który sie na tym zna i wyegzekwuje odpowiednią jakość