PDA

Zobacz pełną wersję : Mam pytanko do hydraulików .



wolo63
16-09-2007, 17:40
W jednym z numerów Muratora opisywano ogrzewanie domku w którym do ogrzewania CO i CWU służył kominek z płaszczem wodnym ,piec gazowy i piec na paliwo stałe i aby wszystko dzialało (współpracowało) zastosowano sprzęgło hydrauliczne.Proszę o pomoc i objaśnienie celowości tego połączenia i czy schemat zamieszczony w Muratorze jest poprawnie narysowany najbardziej dziwi mnie że wszystkie" rurki "(ciepła i zimna )podłączone są do tego sprzęgla. Planuję w swoim domu kilka żrudeł ogrzewania i chcę się wzorować na tym rozwiązaniu. Dlatego staram się wszysko rozpracować. :roll:

wolo63
17-09-2007, 19:49
Hydraulicy !? Nie wie nikt co to jest i po co się stosuje sprzęgło hydruliczne ?W Muratorze Nr 2\2007 strona 162 jest schemat instalacji grzewczej, w ktorym narysowane jest sprzęgło hydrauliczne (między zasilaniem a powrotem ).Dlaczego?Według mnie pompa obiegowa instalacji grzewczej będzi pompować wodę po małym obwodzie (pompa-sprzęgło-wymiennik-pompa). :( :(

Rtoipb
17-09-2007, 22:56
Nie widziałem tego muratora.
Ale polecam goole.pl i hasło "sprzęgło hydrauliczne" :wink:
znajdziesz tam sporo wiadomości na ten temat.
Robiłem układ z dwoma kotłami i trzema obwodami grzewczymi, połączone to było właśnie sprzęgłem hydraulicznym.
Sprzęgło hydrauliczne pozwala rozdzielić pompy w obwodzie kotła i obwodach grzewczych
nie przejmując się że wydajności ich są różne.