PDA

Zobacz pełną wersję : Praktyczne sposoby na sprawdzenie...



Alanta
25-07-2003, 08:54
Bardzo podoba mi sie pomysł na sprawdzenie rodzaju folii dachowej - ten ze słoikami w nr 8/03. Podobny w swojej prostocie był tez kiedyś sposób na określenie wilgotnosci posadzki - naklejenie kawałka folii...
Moze forumowicze mają w zanadrzu jeszcze jakieś swoje sposoby na sprawdzenie różnych cech materiałów ?

Wowka
25-07-2003, 09:13
Znajomy- domorosły fachowiec i w swoim mniemaniu złota rączka od wszystkiego, kupuje "tony" literatury fachowej i po jej lekturze twierdzi, że jest w stanie zrobić prawie wszystko sam. Dlatego też remont kapitany kupionego przez niego budynku trwa już 4 lata a do końca prac daleko........

Ad rem. Więc ten znajomy poczyta ł w poradnikach jak rozpoznać stronę wierzchnią i wewnętrzną folii paroizolacyjnej na podstawie skropleń i przepuszczalności tłoczonego powietrza. Któregoś wieczora dmuchał z całej siły w folię przyłożoną do ust, rozlewał po kuchennym stole litry wody..... A jaki był efekt tych empirycznych doświadczeń....
Założył folię Dorkena dokładnie odwrotnie, kolorem białym do góry, przykrył to dachówką i tak jest do dzisiaj. Co najciekawsze nie daje sobie powiedzieć, że popełnił kolosalny błąd. Bo przecież sam badał.

Swoją drogą to skandal, że producent (w tym przypadku Dorken- kryłem w 2001 r.) nie umieszcza (umieszczał) w rolkach folii żadnej instrukcji. Informację taką uzyskałem dopiero od handlowca z PSB (nie do końca był pewien) a potwierdził to dopiero telefonicznie przedstawiciel regionalny producenta.
Niemniej mój znajomy twierdzi, że to ja mam „skopany” dach.
Pozdrawiam