PDA

Zobacz pełną wersję : projekt MARIOLA pracownia ARCHIPELAG



Gregor_R
25-07-2003, 10:38
Witam,
czy ktoś buduje Dom "Mariola" z pracowni Archipelag ?
Chętnie bym prównał ze swoim 8)

Gregor_R
30-07-2003, 09:57
Nikt ? A to taki ładny domek :wink:

karol_a
13-08-2003, 19:42
Ja co prawda nie mamm Marioli w planach ale Elize,tez z Archipelagu.Sluchaj a jak ten projekt sie buduje...Chodzi o to,ze sa opinie o Archipelagu,ze lipe odwalaja...Troche mnie to boli ,bo dla mnie oni maja najlepszy serwis,obsluge i bardzo ladne projekty-do tego nie drogie i bardzo ladnie zwizualizowane.A co niektorzy tu na dachy narzekali,ze niby cos tam kiepsko policzone...

Gregor_R
14-08-2003, 10:43
W sumie to buduje się fajnie :wink:
Trochę sobie pozmienialiśmy rozkład pomieszczeń, nie wiem czy to na plus Archipelagu czy nie, ale wyrazili na to zgodę bez problemu. Nie wiem, być może to normalne... może inne firmy z gotowymi projektami też tak robią.
Z klitki nazwanej pomieszczeniem gospodarczym zrezygnowaliśmy - powiększył się dzięki temu pokój na dole. Zrezygnowaliśmy z jednych drzwi na dole (były właśnie z tej klitki), a dołożylismy dwa okna.
Na górze - powiększyliśmy okna, zrezygnowaliśmy z trzeciej łazienki i "poprzestawialiśmy" troszkę ściany działowe - efekt większe sypialnie, osobne WC, wnęka na akwarium i ciekawszy hol.

A błędy w projekcie... no cóż... :P
Te podpory (miecze) dachu - przy robieniu więźby wyszły ciut w innym miejscu niż chciał autor :-? jeden to nawet według projektu był na zewnętrzym kominie :) Całe szczęście, że nie było problemu z ich przeniesieniem...
A na rzutach elewacji wychodziły pięknie. :P
A... i zapomnieli jeszcze w projekcie zaplanować fundamenty pod klinkierowe narożniki domu.

Poza tym luzik 8)

Maluszek
14-08-2003, 10:53
Buduję Darię z Archipelagu - faktycznie są problemy z ich projektami :( Zbrojenie w naszym domu jest przewidziane chyba pod jakiś most albo co :D Drewna na więźbę zamówiliśmy za dużo (kupiliśmy zgodnie ze specyfikacją w projekcie) i teraz część sobie leży koło domu :( Nie mieliśmy projektu schodów wewnętrznych (żelbetowe) - po telefonie do pracowni pan stwierdził, że w naszym domu powinny być schody drewniane a jak wół w projekcie jest opis schodów żelbetowych. Po jakimś czasie coś tam przesłali ale wykonawca stwierdził, że to się nie nadaje i zaprojektował schody sam :D
Karol - jeżeli masz dobrego wykonawcę to wychwyci wszystkie niedoróbki w projekcie a przed zakupem drewna na więźbę daj wyliczenie do sprawdzenia cieśli.

Maluszek
14-08-2003, 11:17
Gregor - domek masz extra :D
Też się zastanawialiśmy nad tym projektem ale był dla nas za duży i wybraliśmy Darię - troszkę mniejszą :D

Gregor_R
14-08-2003, 11:41
Ale tylko troszkę mniejszą :)

Właśnie sobie obejrzełem oba projekty (Daria i Eliza) - fajne. W ogóle z Archipelagu są ciekawe projekty.
Jak my szukaliśmy projektu, to decydowalismy między kilkoma i większość była z Archipelagu.
Przy wyborze decydowało - kuchnia z oknem na froncie, cztery i w miarę równe sypialnie na górze, otwarta przestrzeń na parterze plus jeden "cichy" pokój. No i z zewnątrz, żeby nie był to klocek :P

Maluszek
14-08-2003, 12:45
Wybraliśmy troszkę mniejszy a po przeróbkach zrobiło się 212 m2 :D
Fakt co jak co to wizualizacje Archipelagu są chyba najlepsze na rynku.

JJACK
31-10-2005, 20:41
Cześć Gregor.Długo szukałem kogoś kto buduje Mariolę.Jestem na etapie wyboru projektu,od 2 miesięcy oglądam ich całe mnóstwo razem z żoną i wciąż wracamy do Marioli.Czy budowałeś wersję 170 czy 190-metrową?Zależałoby mi na prywatnym kontakcie,mam wiele pytań\jeśli zechcesz mi pomóc\Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Gregor_R
03-11-2005, 11:12
Witam,
oczywiście odpowiem na Twoje pytania.
Na mojej stronie w galerii z budowy nie ma zbyt wielu zdjęć z wnętrza domu, bo chyba nie chcę się aż tak "obnażać"... :wink:

Na priv może być więcej.

A jaka jest różnica między tymi wersjami ?
Jak kupowaliśmy projekt, to nie było dwóch wersji...