PDA

Zobacz pełną wersję : Ścianka działowa g/k-potrzebuje porady!



epiter
17-09-2007, 16:41
Witam wszystkich,będę stawiał ściankę działową g/k 260x210 cm.Zdecydowałem się postawić ją sam ponieważ ""wydaje""mi się to w miarę łatwe,ale zapewne sa jakieś złote zasady i kolejność wykonania dzięki którym mozna uniknąć w przyszłości rozczarowań,tak więc bym bym wdzięczny za ew,porady i podzielenie się swoimi doświadczeniami,z góry dziękuje i pozdrawiam.

raffran
17-09-2007, 17:08
Jezeli juz dom,mieszknie.....jest zamieszkale,to pamietaj zeby zwinac dywan,lub wykladzine.Wydaje sie to oczywiste,ale bylem juz w domu,gdzie scianka g/k dzielaca czesciowo salon stala wlasnie na dywanie :D

jea
17-09-2007, 17:38
Jezeli juz dom,mieszknie.....jest zamieszkale,to pamietaj zeby zwinac dywan,lub wykladzine.Wydaje sie to oczywiste,ale bylem juz w domu,gdzie scianka g/k dzielaca czesciowo salon stala wlasnie na dywanie :D

Bo to pewnie taka dylatacja była :lol:

raffran
17-09-2007, 21:29
No my wiemy :lol: co to bylo,ale oni raczej nie :wink:

prochon
18-09-2007, 10:45
Aj przeciez im chodzziło zeby sie dywan nie ściągaŁ

jolys
18-09-2007, 11:54
Witam.
Ja robiłem ścianki działowe z płyty g-k w całym domu, nie jest to specjalnie trudne trochę wprawy i idzie. Trzeba dać na podłodze i na suficie pod profil specjalną taśmę wytłumiającą drgania, ja kupowałem taką z pianki, samoprzylepną o szerokości 75mm (ścianka ma 10 cm)trzeba też pamiętać po przykręceniu z jednej strony płyty o położeniu instalacji jeśli takowe tam będą myślę o elektryce, no i wypełnienie wełną mineralną lub watą szklaną dla wygłuszenia bo pusta w środku strasznie przenosi wszelkie odgłosy.

epiter
18-09-2007, 17:00
Witam.
Ja robiłem ścianki działowe z płyty g-k w całym domu, nie jest to specjalnie trudne trochę wprawy i idzie. Trzeba dać na podłodze i na suficie pod profil specjalną taśmę wytłumiającą drgania, ja kupowałem taką z pianki, samoprzylepną o szerokości 75mm (ścianka ma 10 cm)trzeba też pamiętać po przykręceniu z jednej strony płyty o położeniu instalacji jeśli takowe tam będą myślę o elektryce, no i wypełnienie wełną mineralną lub watą szklaną dla wygłuszenia bo pusta w środku strasznie przenosi wszelkie odgłosy.

Dziękuje za konkretne wskazówki,a w jakiej kolejności ustawiać profile żeby był pion?

Peeka
19-09-2007, 08:23
Proponuje zaczac od poczytania jakichs poradnikow, jest tego troche w sieci, np. http://www.rigips.pl/strony/biblioteka/03_etapy_zabudowy/02_sciany_dzialowe/


Powodzenia