PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C04 SMUKŁY



rzepus
25-08-2003, 09:53
Zastanawiam się nad kupnem projektu C04 czy ktoś z Was już kupił ten projekt , czy ktoś mieszka w tym domku , proszę o opinie czy warto go kupować , jak się w nim mieszka itd. :roll:

mnietek
16-10-2003, 10:21
tez wybralem ten projekt i zasanawiam sie jak go zrealizowac.
w planie jest drewniany strop. jak sie sprawdza w uzytkowaniu taki strop.

mnietek1
17-10-2003, 05:52
jak w temacie za wszelkie informacje bede wdzieczny

pozdrawiam

barnak
03-11-2003, 09:22
Także zastanawiam się nad tym projektem, czy naprawdę nikt inny go nie budował? Mi się podoba drewniany strop, dla mnie to atut, poza tym chyba jest taniej (?) Może murator wypowie się ile takich projektów sprzedał ... pozdrawiam

barnak
03-11-2003, 09:35
Także mnie interesuje ten projekt - czy naprawdę nikt go nie budował - a jak sprawdzają się drewniane stropy

marcin k.
05-11-2003, 10:19
ja mam strop drewniany w swoim "domku" pomiedzy 1 pietrem a poddaszem na ktorym sa dwa pokoiki
........ hmmm trzeba go dobrze wyciszyc zeby nic nie stukalo jak sie chodzi po gorze no i musi byc solidny zeby konstrukcja sie nie uginala jak ktos bedzie chodzil :) (problem z plytami gk ktore moga na loczeniach pekac na konstrukcji) podloge najlepiej wykonac z plyt wiorowych odpowiedniej grubosci ( ja robilem z desek i niestety je troszeczke powyginalo :( a byly suszone i przykrecane wkretami a nie przybijane
porobily sie kolyski z roznica brzegow do ok 2 mm pozatym ok

Fiotrus
22-12-2003, 11:16
:)
Również zastanawiam się nad tym projektem, jeśli ktoś go wybudował lub jest w trakcie budowy proszę o kontakt.
Pozdrawiam Fiotrus

mnietek
28-09-2004, 08:56
nikt może mi nie uwierzy ale takie poniosłem koszty przy stanie surowym otwarym:

OPŁATY 15792,4 (zakup działki 23 a, rejent, projekt,
przyłącze energetyczne)
ROBOCIZNA 8175,5 (MURARZ 5000, DACH 2900)
FUNDAMENT 4984,91
PARTER 8820,04
PODDASZE 2603,09
KOMINY 1782,49
DACH 10736,2 (BLACHODACHÓWKA RAUTTARUKI)
CZYLI BEZ OPŁAT 29.744,23 ZŁ

WSTĘPNE OBLICZENIA CO DO WYKOŃCZENIA BĘDĄ OSCYLOWAC W OKOLICACH 60000 - 70000 PLN, PARTER CAŁY W MARMURZE I PODŁOGÓWKA, PIEC NA WSZYSTKO, KOMINEK Z DGP

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

mnietek
28-09-2004, 08:59
zapomnialem dodac
strop teriva
sciany belix 600 24 cm

MaPi
03-10-2004, 13:11
Mnietku, napisz jeśli możesz ile kosztował Cię strop.
Również zastanawiam sie nad domkiem, który Ty wybudowałeś.
Stąd też moja druga prośba. Jeśli posiadasz jakieś zdjęcia domku to prześlij mi je.
Czy fundamenty robiłeś sam, czy robił to jakiś fachowiec. I czy był on z bloczków fundamentowych, czy wylewany?
Pozdrawiam
MaPi.

bestfit
13-10-2004, 10:20
Imponujące, ale u nas wręcz nierealne. Ja też zamierzam zacząć budowę C 04 i równnież jestem ciekaw jak taki dom wygląda w rzeczywistości
Pozdrawiam

MaPi
13-10-2004, 10:48
Hej,
Bestfit czemu uważasz, że to jest nierealne? Czy może Ty będziesz zlecać budowę jakiejś firmie i dlatego tak mówisz? Czy po prostu uważasz, że nie da się za takie pieniądze wybudować domu? Ja jak zobaczyłam ten temat i to co napisał mnietek to się ucieszyłam, że nie bedą to jakieś kosmiczne pieniądze. Nie wiem tylko czy mnietek kupował materiały przed czy po wprowadzeniu wyższego VATu.
Pozdrawiam
MaPi.

lech-o
19-11-2004, 13:16
Mam pytanie! Czy jeśli ten domek ma robiony strop lany to na czym on się opiera ( Jeśli się robi ścianę nośną to w którym miejscu?)?

Olasa
19-11-2004, 13:33
Mnietku i tego się będę trzymać :wink: :lol: Planuję budowę właśnie C 04 lub domu w oleandrach z Archonu,http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m400bad9d2a705&intra=7558f1db3354a477bfd76b5a1b66a2c3&crc=cff07285780b4bc5de5ef5beaf44e290&lang=pl bardziej przychylam się jednak do drugiego wariantu. Są to bardzo podobne domki tylko w oleandrach jest bardziej w kwadracie i ma jak dla mnie lepszy układ okien. Niemniej jednak wydaje mi się, że koszt obu jest zbliżony. Z uwagą będę śledzić dalsze twoje poczynania. Domek zresztą obejrzałam w dziale gdzie pokazałeś swój domek i podoba mi się.

Olasa
19-11-2004, 13:35
Coś mi źle wkleiło spróbuję jeszcze razhttp://www.archon.pl/index.php?act=11&pid=1

wokarkadi
10-07-2006, 16:07
Chciałabym wybudowacten domek smukły
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=87&IdKolekcji=33
czy ktoś go wybudował ?
czy ten domek bedzie tani w budowie??



Ławy fundamentowe
żelbetowe szerokości 50 cm, wysokości 40 cm (32,20 m)

7,66 m3

Ściany fundamentowe
bloczek betonowy 24 cm + styropian 5 cm + rapówka + 2 x roztwór asfaltowy

31,20 m2

Ściany zewnętrzne
murowane, dwuwarstwowe: beton komórkowy 24cm + wełna mineralna 12 cm +
tynk wewnętrzny

109,06 m2

Ściany wewnętrzne
szkieletowe: płyta gipsowo-kartonowa obustronnie na ruszcie stalowym z wypełnieniem wełną mineralną

65,69 m2

Podłoga parteru
podsypka piaskowa 20 cm + chudy beton 10 cm + 2 x folia + styropian 5 cm + szlichta betonowa 5 cm + wykończenie podłogi

56,79 m2

Strop
drewniany (belki drewniane) + płyta wiórowa + wełna mineralna 5 cm + wykończenie podłogi + płyta gipsowo-kartonowa

83,80 m2

Konstrukcja dachu
drewniana (krokwiowo-jętkowa) + łaty i kontrłaty

5,15 m3

Pokrycie dachu
dachówka cementowa + folia paroprzepuszczalna + wełna mineralna 16 cm + folia paroizolacyjna + płyta gipsowo-kartonowa

123,39 m2

Elewacja
tynk cienkowarstwowy
na fragmentach ścian płytki klinkierowe
na fragmentach ścian deski
Razem

108,20 m2
12,48 m2
7,20 m2
127,88 m2

Okna i drzwi balkonowe
o powierzchni do 2 m2 (14 szt.)
o powierzchni od 2 m2 (1 szt.)
Razem

13,90 m2
5,20 m2
19,10 m2

lisc7
27-08-2007, 15:54
Witam mam pytanko czy ktos buduje lub juz wybudowal domek smukły z muratora z okolic trojmiasta?

lisc7
18-09-2007, 13:48
Czy ktos buduje ten domek?
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=87&IdKolekcji=21

EWAF
19-09-2007, 14:42
ja zbudowalam

SebastianJ
19-09-2007, 14:48
ładny ale czy nie troszkę za mały

Aleksandra Kurzyńska
12-02-2008, 11:51
Czy ktoś budował lub buduje Smukłego?
Proszę o odpowiedz i rady.
Dzięki! :)

Aleksandra Kurzyńska
12-02-2008, 12:01
Ja mam zamiar budować ten domek.Czy ty już zacząłeś?

Trociu
12-02-2008, 12:31
Chciałabym wybudowacten domek smukły
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=87&IdKolekcji=33
czy ktoś go wybudował ?
czy ten domek bedzie tani w budowie??
Jeżeli chcesz przyoszczędzić, możesz zrezygnować z tego balkoniku. Użyteczność znikoma a koszt większy. Drzwi balkonowe możesz wtedy zmienić w ładne okienka i już kolejne oszczędności w kieszeni zostają

Ciekawy pomysł z tą łazienką na górze przedzieloną kominem, który zasłania wannę. Oaza ciszy i spokoju się z niej robi a i drugi domownik może na szybkie siusiu wskoczyć i nie przeszkadzać zbytnio.

Powodzenia w budowie.

neta2w1
11-07-2008, 11:59
Wszyscy którzy skończyli,kończą, budują. zaczynają lub mają zamiar budować dom o nazwie Sumkły zbierzcie się w jednym miejscu ...

radzioc
30-12-2008, 14:20
Ja coś tam "kombinuję". Jednak znacznie go przerobiłem ;) Przede wszystkim wymiary u mnie 10x8,6. Bez okien dachowych, z "wyprostowanym" kominkiem w salonie przez co kuchnia zyskała na metrażu. I podnoszę go 90 cm nad grunt po to by go potem obsypać - taki "domek na wyspie". Na górze zwiększyłem otwory okienne do 120 x150 a w sypialniach z balkonem dołożyłem po okienku 60X150. I strop będzie terriva II :roll:

Na dzień dzisiejszy osiągnąłem prawie stan "0"

neta2w1
14-02-2009, 09:51
Jestem ciekawa jak idą wam prace i jakie jest wasze zdanie na temat tego projektu.

neta2w1
21-02-2009, 14:46
Jestesmy na pierwszym etapie budowy :) (papiery) Chcielibyśmy zobaczyc jak on wygląda w realu

neta2w1
21-02-2009, 15:10
Zakupiliśmy juz projekt Smukłego, rezygnujemy z balkonu, ale robimy drzwi balkonowe z kratką. Rezygnujemy a to z okien dachowych. Na dole wstawiamy schody krecone przez co łazienka na dole bedzie wieksza(bez skosu) oraz przedzielamy salon tak aby powstał dodatkowy pokój. Łazienkę na górze zamieniamy na ubikację z garderobą. Dziwny pomysł ale to nasz dom :). Nie bedziemy mieli kominka ale za to bedą solary na dachu. Reszta zmian wyjdzie podczas budowy

EWAF
11-03-2009, 13:40
ja już mieszkam :)
w końcu widzę zainteresowanie tym małym domkiem. Domek jest malutki i uważam, że należy staranie przemyśleć poszczególne pomieszczenia i ich funkcje :) Szczególnie, że na parterze my nie mamy żadnej pełnej ściany co stanowi problem aranżacyjny salonu i kuchni. Mały wiatrołap, schody nad dolną łazienką (włażą do łazienki i ją przyciskają od góry) mogą utrudniać życie.
życzę udanego budowania

neta2w1
12-03-2009, 06:14
Mamy pomysł na pozbycie sie schodów z łazieki, poprostu damy krecone w rogu salonu(zajmują mniej miejsca). Co prawda nie mogę wyobrazic sobie wielkosci salonu ale pierwszym pomysłem było podzielenie go na dwie czesci z czego jedną z nich przerobic na dodatkową sypialnie. Ale to dopiero jak zobacze wielkosc w rzeczywistości. Mały domek ,ale za to nasz własny. Mamy troje dzieci z czego dwoje jest juz na wylocie z domu, wiec chyba ten domek to odpowiedni metraz na stare lata (dzieci dostaną działki i niech też uczą się życia :) ) Dzieki za odpowiedz, miło jest słyszec że w rzeczywistości już w takim domku mieszka. Pozdrawiam

EWAF
12-03-2009, 07:08
mysle, ze nie tylko ja: jak budowaliśmy to tez szukałam informacji i posiłkowalam sie forum, na którym znalazły sie dwie osoby. Podglądałam tez budowe "wilczego łyka" c12 - smukły z garażem.

neta2w1
12-03-2009, 07:24
Znalazłam kilka osób które budowały smukłego ale do tej pory się do mnie nie odezwały

neta2w1
12-03-2009, 09:45
Witam!
Przeczytałam kilka dzienników więc i ja postanowiłam napisac o wszystkich starciach, przejściach, nerwach oraz radościach jakie się wiążą z podjęciem decyzji i załatwinia "formalności".
A więc na początek zacznę od zamieszkania 6 lat temu w mieszkaniu wyremontowanym częciowo w starym domu. Kiedy się do niego wprowadziliśmy nie mieliśmy bierzącej wody, ubikacji ( do tej pory jej nie mamy) nie wspomnę o łazieńce, ściany łączącej mieszkanie z korytarzem. I tysiąca innych potrzebnych rzeczy bez których niektóre mieszczuchy nie wyobrarzają sobie życia.
Kiedy powoli zaczęliśmy to mieszkanie doprowadzac do jakiego takiego stanu użytkowania, wpadł nam pomysł do głowy. Po skalkulowaniu ile potrzeba włożyc jeszcze funduszy w remont starego doszlismy do wniosku że taniej wyniesie nas taniej kiedy postawimy nowy.
Zawarzyły również aspekty metrarzowe i wygody na ktore w "starym" nie ma miejsca.
I tak rozpoczęliśmy 5 lat temu wędrówki od urzedu do urzedu.
....

neta2w1
12-03-2009, 10:20
Na początek rozmowa z teściem który jest właścicielem ziemi leżącej w atrakcyjnym miejscu. Po długich namowach dostaliśmy zgodę . A więc za porozumieniem z właścicielem obeszliśmy łąkę która wydała nam się za odpowiednie miejsce. Blisko drogi, z możliwością wykopania doskonałej studni i widok na piękny łańcuch Karkonoszy. Jedynum mankamentem jest słup wysokiego napięcia na rogu tej działki. No to teraz wio do urzędu aby uzyskac przekształcenie ziemi rolnej na działkę budowlaną. I tak przed 5-ciu lat zaczęliśmy chodzic i chodzic , prosic ,grozic i błagac o taki papierek. Dopiero na wiosne 2008 udało się nam coś takiego zdobyc , bo znalazła sie w całym urzedzie tylko jedna kompetentna osoba która nam pomogła i wskazała co powinnismy zrobic i jak aby nie czekac za długo. I wtedy ruszyła machina biegu z przeszkodami po urzędach. A to wyciąg z ksiąg wieczystych ,a to mapki w odpowiedniej skali , a to poszukiwanie geodety który wydzieli nam działkę w miarę szybko i tanio. Kiedy urzędy nam szły na rękę to pan geodeta zawalał. Czekaliśmy i czekaliśmy. Obiecane mieliśmy zrobienie planów w ciągu 1-2 miesiecy , zamieniły się one w 6 miesiecy.
Teraz czas na zakup projektu... Upatrzyliśmy sobie projekt z muratora "Smukły". Wybraliśmy go metodą za i przeciw, czyli wszystkim miał się podobac i dla każdego miało się znaleśc miejsce.
Przeglądaliśmy wszystkie projekty w internecie, katalogach i czasopismach. Widzieliśmy ich chyba tysiące a może nawet miliony. Ostateczny wybór padł na " Smukłego " gdzie jest wiele możliwości.
Po pierwsze spadzisty dach ( nie utrzyma sie na nim śnieg w zimie) na którym chcemy zainstalowac solary. nie wiele okien ( chcemy c nie które zredukowac) i nie wielki koszt budowy( mój mąż jest budowlańcem) . Upewniliśmy się że znajomi którzy na nasz pomysł budowy zaoferowali pomoc nadal nam chca pomóc. A więc koledzy z męża pracy potwierdzili że przyjda i pomogą ,szef zaoferował nieodpłatny wynajem sprzętu (koparki, betoniarki). Szwagier jest z zawodu dekarzem wiec dach też będzie z kim robic zwłaszcza że się chłopina zna.
kiedy doprowadzilismy do przepisu działki niestety nie ma takiej możliwości...
i znów nam ręce padly i zaczęliśmy sie godzic z porażką...

neta2w1
12-03-2009, 11:47
Pani notariusz stwierdziła że podtzrebny jest podział ziemi na 6 części po śmierci teściowej dzieci mają prawo do swojej cześci. Wiązały się z tym dodatkowe koszty i czas którego nie mamy. Chcemy już mieszkac w swoim domku.
I znów zaświeciło dla nas zielone światło... Pewien znajomy prawnik podpowiedzial nam że możemy wybudowac dom na zasadzie siedliska czyli nowej posiadłości rolnej. Nie zastanawialiśmy się długo. Podjęliśmy wyzwanie. A że jest nam to nawet na rękę bo w przyszłości chcemy żeby zamieszkaly u nas też konie, przerejestrowaliśmy jako posiadłośc siedliskowa.
Skontaktowaliśmy się z renomowaną panią architekt (w naszym terenie) i ona znów dopatrzyła się nie dociagniec w planach. Brakowało mapki wysokościowej którą powinien zrobic geodeta. a wiec następny wydatek w wysokości 1200 zł ( poprzednie zlecenie też tyle kosztowało), koszt wynajęcia architekta żeby naniósł dom i stałe elementy na działkę to koszt z rzędu 4500zł .
Teraz jeszcze czekamy na zatwierdzenie przez energetykę że jest możliwośc podłączenia działki pod linię.
Nawet sobie nie wyobrażacie jak sie człowiek umęczy swoimi marzeniani.
W swoich snach juz kopałam wykop pod ławe fundamentową, murowałam ściany , myłam okna i podłogi a ostatnio to nawet kładłam dach bo rozglądamy się za dosonałym materiałem na dach w miejscu gdzie często zdarzają się silne wiatry i jest dużo słońca i światła. Wybraliśmy już metodę ogrzewania, wspomagania ogrzewania (solary) nawet zaczynamy sie rozglądaci za meblami do salonu. Jedyne co spędza mi w tej chwili sen z oczu to pewien obraz malowany bezpośrednio na ścianie (enduro) do pokoju naszej najmłodszej pociechy. Zobaczyłam go i zakochałam sie. Można go obejrzec na stronie www.in-art.pl . Uwierzcie facet który maluje obrazy na ścianach jest wart tych pieniedzy. Cena za enduro naturalnych wymiarów wynosi 2000zł. Czyli 1m2 -500zlł .
Ale na podjęcie decyzji w tej kwestii mamy jeszcze czas

neta2w1
15-03-2009, 16:49
Czekamy i czekamy na decyzję z energetyki i jakoś dziwnie długo nie możemy się doczekac. Albo to nasza niecierpliwośc każdy termin wydłuża w nieskończonośc czy rzeczywwiście to tak długo już trwa.
Jutro chyba się do nich przejadę.

neta2w1
15-03-2009, 16:56
My mamy już zakupiony projekt. Jak dobrze pójdzie to na wiosnę zaczynamy go stawiac

neta2w1
01-04-2009, 07:21
HURAAA! Dostaliśmy papiery z energetyki. Uśmiech nie schodzi mi z ust. Chwytam szybko za telefon , dzwonie do pani Architekt i ... Dowiaduje sie ze bedzie miala dla mnie czas za tydzień. W tej chwili przypomina mi się że złożyliśmy wniosek o zmiane lini zabudowy. Więc znów chwytam za telefon( nie zły wynalazek) i dzwonie do gminy. I tu przychodzi rozczarowanie...Pan który ma te papiery u siebie jest na zwolnieniu :o . Ale miła pani z sekretariatu poinformowała mnie że się z nim skontaktuje i powiadomi mnie kiedy bede mogła sie z nim spotkac. Za tydzien spotkanie z architektą a ja nie mam poprawionego wniosku !!! Dzwoni fon i znów gości mi na twarzy uśmiech, Pan od papierków będzie w gminie na chwile za dwa dni i bedzie czekac na mnie o godz. 11.00. Znów jestem pełna nadzieji i energi pozytywnych. Nie mogę sie już doczekac...

neta2w1
07-04-2009, 12:12
Wczoraj była u nas pani projektant i zabrała już papierki do siebie. Połaziła ze mną po działce i bardzo jej sie podobało. Powiedziała że po świętach będziemy miec naniesiony budynek na mapę i sruuuu do starostwa o pozwolenie na budowę. Przeraziła mnie jedynie wizja czekania dwa miesiące... Mam nadzieję że szybciej to się da załatwic. Matko jak ja tęsknie za swoim domkiem. Po rozmowie z panią projektant uświadomiłam sobie że co niektóre moje wizje są do bani i tylko przysporzą nam nowych wydatków. Ale dobrze że ta kobieta jest dobrym człowiekiem i umie szczerze doradzic . [/i]

neta2w1
28-04-2009, 06:51
No i pani projektant przywiozła papierki . No ale jakby mogło byc inaczej z naszymi urzedami znów jest problem.... Warunki zabudowy są wydane na inną działkę niż się mamy budowac, to znaczy na działkę przed podziałem . Ale mam dziś jechac po zmienione Warunki .... A jutro do starostwa. Jak ja już tęsknie za tymi nerwami związanymi z budową.

neta2w1
19-05-2009, 06:50
I już... ochę było zachodu z warunkami zabudowy ale wszystko w dośc krótkim czasie zostało załatwione. 7 majazłożyliśmy papiery na pozwolenie na budowę. Nasze szczęście osiąga apogeum. Pani projektant powiedziała że za miesiąc możemy zaczynac budowe (tyle trwa oczekiwanie). Nawet pozwolenie na zdjęcie humusu i wjazd na działkę nasz kochany urząd załatwił bez naszej wiedzy. Zaczynam się rozglądac za materiałem.

lech-o
17-08-2009, 18:45
Witam! Jestem już na "końcówce" budowy tego domu! To znaczy mam nadzieję że za 2 miesiące wykończę dom w takim stopniu że będę mógł tam zamieszkać :). Jeśli chodzi o porady odnośnie tego projektu to moim skromnym zdaniem napewno warto podnieść wysokość ścianki kolankowej! U mnie to rozwiązanie się sprawdziło w 100% (ma to jednak swój malutki minus a mianowicie dom wygląda trochę bardziej strzeliście!) I jeszcze jedno strop teriva to chyba lepsze rozwiązanie niż strop drewniany! :)

Dorciana
17-11-2009, 09:54
Też zastanawiamy się nad kupnem tego projektu. Mamy dosyć wąską działkę i Smukły idealnie by nam pasował.

Ciekawi jesteśmy, czy zamknąłeś się w kosztach sugerowanych przez tę stronę, czyli około 184 000 zł?

Super byłoby też gdybyś opublikował jakieś fotki z budowy domu.

Pozdrawiamy.

Elfir
18-11-2009, 15:00
Ja bym trochę zmieniła w obrębie kominka i kuchni:
- zamieniła miejscami jadalnę z wypoczynkiem
- przesunęła okno, by doświetlało jadalnię, wtedy na wolnej ścianie można ustawić 52' ekran :D
- powiększyła okno od frontu, od kuchni
- zamurowała jedno okno w kuchni by dało się ustawić więcej mebli
- kominek "wyciągnęła bardziej na środek pokoju, by ogień można było oglądać z każdej strony (wkład 3 szybowy, panoramiczny, do oglądania z trzech stron). W miejscu, gdzie kominek był pierwotnie można zrobić zabudowę k-gb obudowującą przedłużkę od komina do kominka z półkami dekoracyjnymi.
- zamknęła kuchnię przesuwnymi drzwiami, chowanymi w kasety w ścianach.
- poszerzyła wejście na salony.
- drzwi tarasowe zmieniłabym na przesuwne, wtedy w świetle okna ładnie prezentowałaby się ogromna choinka, a i wyjść po drewno można by było przez taras.

http://img263.imageshack.us/img263/858/dom873500x0rozmiarniest.jpg

Dorciana
18-11-2009, 16:15
Witam,

Również zastanawiamy się nad tym projektem. Proszę napiszcie coś więcej o nim, jak się w nim mieszka, jakie są koszty budowy, jakie materiały wykorzystaliście...

Pozdrawiam

Dorota

Elfir
18-11-2009, 16:25
http://forum.muratordom.pl/smukly-c04,t123647.htm

Dorciana
18-11-2009, 16:25
Mhmm, bardzo fajne koncepcje, dzięki bardzo. Zwlaszcza ten z kominkiem i zmianą jadalni.

Dorciana
18-11-2009, 16:26
Właśnie zauważyłam ten wątek. Można by było oba te wątki połączyć w jeden.

neta2w1
23-02-2010, 20:29
My już mamy fundamenty, kosztowały nas około tys. Ściany ( 5 tys. +przewóz) czekają aż zejdzie śnieg można bedzie stawiac. Poziom gruntu planujemy wyżej niż na projekcie , czyli nie będa nam wystawac fundamenty pod domem.

neta2w1
23-02-2010, 20:30
My już mamy fundamenty, kosztowały nas około 5 tys. Ściany ( 5 tys. +przewóz) czekają aż zejdzie śnieg można bedzie stawiac. Poziom gruntu planujemy wyżej niż na projekcie , czyli nie będa nam wystawac fundamenty pod domem.

lech-o
18-04-2010, 14:33
Też zastanawiamy się nad kupnem tego projektu. Mamy dosyć wąską działkę i Smukły idealnie by nam pasował.

Ciekawi jesteśmy, czy zamknąłeś się w kosztach sugerowanych przez tę stronę, czyli około 184 000 zł?

Super byłoby też gdybyś opublikował jakieś fotki z budowy domu.

Pozdrawiamy.


Witam po długiej przerwie :)
Nie zmieściłem się w tej kwocie z budową domu.
Całość wyniosła mnie około 270 000 zł. Dlaczego tak dużo? Ponieważ:
- zamiast blachy na dachu ułożona została dachówka ceramiczna,
- zamiast białych plastikowych okien zastosowałem plastikowe 5-cio komorowe z dwustronnym kolorem
- został zamontowany zestaw Vailanta (zasobnik 300 l + baterie słoneczne + Kocioł gazowy kondensacyjny)
- stolarz doradził nam droższe schody (gięte)
- itd...

Jednym słowem stwierdziłem że jedyne na czym można zaoszczędzić to robocizna (wykonując część prac samemu), ale nigdy na materiałach. :)
W razie pytań lub chęci otrzymania fotek proszę pisać na maila [email protected] (mało bywam na forum)

neta2w1
29-10-2010, 08:23
Nie bylo mnie tu jakiś czas , ale niestety albo chce sie miec dom albo przyjemności. Musimy sie pochwalic ze w sobote(30.10) nasz dom mozna będzie nazwac że jest w stanie surowym zamknięty, Dużo było pracy, dużo klopotów ale na dzień dzisiejszy wydaliśmy na budowę 22 tys (dwadzieścia dwa) ktoś powie że to nie możliwe... A no możliwe o ile siedzi sie przed komputerem i materiały po tańszej cenie o wysokiej jakości ściąga się z całej Polski. Bloczki fundamentowe i suporexy są z Łodzi, okna z Kołobrzegu, Robocizna własna. Co prawda nawet kobieta(ja) na tej budowie miała co robić. Wszelkiego rodzaju zaprawy, wylewki i transport suporexów , malowanie podbitki i różne tam jeszcze należały do mnie. Nie wspomnę o utrzymywaniu budowy w czystości. Chciałam również pomóc przy stawianiu więźby dachowej ale niestety belki mnie nie polubiły i jedna z nich sprawiła że zostałam wyłączona z prac na jakiś czas. Miałam mały wypadek. Polecam również UBEZPIECZENIE budowy na samym początku, dobra rzecz. My mieliśmy to szczescie że jak ubezpieczyłam za tydzień była taka ulewa że zalalo fundamenty do połowy. I znów była kasa na następny etap budowy :D . Co prawda że kiedy dom stał w wodzie i pompy nie nadąrzały pompować , łzy rozpaczy i bezsilności kręciły się w oku. Ale wszystko przeszło . Na dzień dzisiejszy stoi chałupka, dachóweczka spoczywa z boczku, okienka i drzwi czekają na montarz. Komin już jest wiec na zimę nie stana nam roboty. Mamy zamiar wstawić piecyk i resztę prac bedziemy wykonywać w środeczku. Wiosna 2011 rok to nasz termin wprowadzenia sie .

neta2w1
06-11-2010, 10:12
Są juz okna . Pokazałabym zdjęcia ale niestety nie mam w tym wprawy. Strasznie pogmatwane to jest. Zamontowaliśmy też drzwi. Chyba jest jakies światelko w tunelu że jednak roboty w zimie nie staną. Teraz juz można dzialac w środku. instalecje, tynki i kanaliza mogą być kontynuowane.

neta2w1
29-01-2011, 08:10
I znow do przodu... Dachowka zostala zakupiona. Mój wlasny budowlaniec wraz ze swoim bratem położył dachowkę tam gdzie trzeba. Podbitka drewniana i dachówki są brązowe. Jest zimno wiec wylewki pod podłogi musza poczekać. Nie mogę sie doczekac. Wybralismy już meble do kuchni. Serce domu (czyli kuchnia) musi by ciepłe. Meble można zobaczyć na www.stolarnia-astol.pl . To są meble z jednej dechy a nie z plyt. Salon też już po niekąd mam obmyślony. Komplet 3+2+1 i narożna serwantka. Mój budowlaniec stuka sie co prawda w głowę, ale ja nie poddaje się. :)

AQQUA
26-05-2011, 08:26
poszukuje zdjęć środka z tego domku i osób które wybudowały ten domek lub są w trakcie budowy . W przyszlym roku zaczniemy budowę tego domku i chcielibyśmy wiedzieć jakie są koszta poszczególnych etapów czy pokrywają się z kosztorysem i jakie zmiany byście wprowadzili które wychodzą dopiero po wybudowaniu a maja wpływ na użyteczność domku
nam budować będzie na pewno jakaś firma co najmniej do stanu surowego zamkniętego plus nasza pomoc i wkład własny na ile będziemy mogli


poza tym interesuje nas czy wielkość pomieszczeń jest dla was zadowalająca szczególnie jeśli chodzi o sypialki

dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam

frytas
06-09-2014, 13:48
Do mnietka ,Witam, czy to nie są czasem zdjęcia z waszej budowy ? http://foto.onet.pl/1cm9a,kc1bbuso7o8z,u.html Jeśli tak to podzielisz się zdjęciami obecnymi , doradzisz co i jak z perspektywy paru lat mieszkania . Mój mail [email protected] dziękuje z góry :) Ps może ktos inny podzieli się informacjami ?