PDA

Zobacz pełną wersję : Ratunku leci woda przez zamk.okna!!!!



płebla
19-09-2007, 10:11
Witam.
Kto mi pomoze i odpowie na pytanie dlaczego zbiera mi sie woda na nowiuśkich parapetach wew. z konglomeratu zamontowanych wczoraj.
A tak sie cieszyłam. :cry: :cry:
Pojechalam wczoraj na budowe zeby zabezpieczyc folia bąbelkową co by mi robotnicy nie zniszczyli.Wziełam sie ostro do pracy ,no wyszło szydło woda na parapetach a okna zamknęte.
I co wy na to.
Płebla

płebla
19-09-2007, 10:13
Witam.
Kto mi pomoze i odpowie na pytanie dlaczego zbiera mi sie woda na nowiuśkich parapetach wew. z konglomeratu zamontowanych wczoraj.
A tak sie cieszyłam. :cry: :cry:
Pojechalam wczoraj na budowe zeby zabezpieczyc folia bąbelkową co by mi robotnicy nie zniszczyli.Wziełam sie ostro do pracy ,no wyszło szydło woda na parapetach a okna zamknęte.
I co wy na to.
Płebla
Zapomniałam dodac ze parapety zewnetrzne tez sa a budynek otynkowany.
Płebla

jareko
19-09-2007, 10:21
i zapewne okienka zamknięte a w nocy już jakby chłodniej
a okienka suche? Bo wątpię :lol:
Skropliła sie para wodna i tyle - nie jest temu winny parapet

płebla
19-09-2007, 10:24
i zapewne okienka zamknięte a w nocy już jakby chłodniej
a okienka suche? Bo wątpię :lol:
Skropliła sie para wodna i tyle - nie jest temu winny parapet
Ale to bylo w czasie ulewy gdzies kolo godz.18.00
Płebla

jareko
19-09-2007, 10:34
mogło być rozszczelnione, mogło być uchylone
rożne mogą być powody - poobserwuj a nie od razu POMOCY !!!! ;)

płebla
19-09-2007, 10:38
mogło być rozszczelnione, mogło być uchylone
rożne mogą być powody - poobserwuj a nie od razu POMOCY !!!! ;)
Byly pozamykane caly dzien.Nikt nie otwieral.
Płebla

Grzegorz Saczek
19-09-2007, 10:42
No ale przyznaj sama że takie pytanie/prośba jest cokolwiek mało zasadna. Przyczyn może być 2239 a nikt tak dobrze jak ty nie wybada na miejscu widząc te nieszczęsne okna co jak i dlaczego. Jak juz będziesz wiedział którędy to łatwiej będzie coś pomóc.

Rezi
19-09-2007, 10:43
a nie kapneło jak otworzyłaś ??

płebla
19-09-2007, 10:48
a nie kapneło jak otworzyłaś ??
Nie, bo wczasie ulewy wlasnie opatulalam je folią i przy zamknietych oknach.

Płebla

Rezi
19-09-2007, 10:53
ceknie pod listwa parapetowa na zewnątrz

płebla
19-09-2007, 10:58
ceknie pod listwa parapetowa na zewnątrz,
No to juz predzej w to uwierze,ale az tak ,przeciez wew.parapety mam ladnie obsadzone i zarobione akrylem.Nie widzialam zadnych szczelin.
Płebla

19-09-2007, 11:01
weź wąż z wodą i lej na to okno od zewnątrz
jesli przecieka do wewnątrz - reklamuj okno

Rezi
19-09-2007, 11:02
ceknie pod listwa parapetowa na zewnątrz,
No to juz predzej w to uwierze,ale az tak ,przeciez wew.parapety mam ladnie obsadzone i zarobione akrylem.Nie widzialam zadnych szczelin.
Płebla

szczelnośc dają parapety zew a nie wew

płebla
19-09-2007, 11:10
ceknie pod listwa parapetowa na zewnątrz,
No to juz predzej w to uwierze,ale az tak ,przeciez wew.parapety mam ladnie obsadzone i zarobione akrylem.Nie widzialam zadnych szczelin.
Płebla

szczelnośc dają parapety zew a nie wew
Ok.
Czyli dekarze dali d.....y,
Dzieki za uwagi , jako brunetka nie dam sobie wcisnac kitów
Pozdrawiam
Płebla
A tak swoja droga z tym polewaniem okien to dobry pomysl .

jareko
19-09-2007, 11:18
... z tym polewaniem okien to dobry pomysl .
zawsze :) i wszędzie :)

płebla
19-09-2007, 11:21
... z tym polewaniem okien to dobry pomysl .
zawsze :) i wszędzie :)
Ach cóz bysmy zrobilibysmy bez tych gierek slownych. :lol: :lol: :lol:

Andriu
19-09-2007, 11:37
sprawdź czy czasem dolna uszczelka nie zmieniła położenia i nie przylega do okapnika i woda spływając po szybie leci właśnie do środka domu.

płebla
19-09-2007, 11:48
sprawdź czy czasem dolna uszczelka nie zmieniła położenia i nie przylega do okapnika i woda spływając po szybie leci właśnie do środka domu.
Wlasnie moje przypuszczenia sa takie z tak jest.
Natomiast dekarz powiedzial mi wlasnie przez telefon ze to kwestia uszczelek okiennych bo pewnie nie posprzatalam jeszcze drobnego gruzu budowlanego.
Pachnie mi to bzdurą
:wink: Płebla

jareko
19-09-2007, 12:00
nie jest to bzdura - wbrew pozorom
do uszczelki potrafią kawałki zaprawy sie przykleić i powodują one nieszczelności które wychodzą przy intensywnych opadach

płebla
19-09-2007, 12:09
nie jest to bzdura - wbrew pozorom
do uszczelki potrafią kawałki zaprawy sie przykleić i powodują one nieszczelności które wychodzą przy intensywnych opadach
Ok.
Wiem ze jestes spec od okien .Sprawdze to.
Zanim dam wyrok.
Płebla

jareko
19-09-2007, 12:13
sprawdź jeszcze czy Ci nie wyciągnęli z rowków uszczelek - często tak tez bywa
wogole obejrzyj sobie okienko dokładnie, parapet zewnętrzny także ale tez o wilgoci ktora coraz częściej wykraplac sie będzie na oknach tez pamiętaj - bo może byc wszystko z oknami i parapetami OK a mmimo to woda na parapecie wewnętrznym będzie si epojawiac

płebla
19-09-2007, 13:21
sprawdź jeszcze czy Ci nie wyciągnęli z rowków uszczelek - często tak tez bywa
wogole obejrzyj sobie okienko dokładnie, parapet zewnętrzny także ale tez o wilgoci ktora coraz częściej wykraplac sie będzie na oknach tez pamiętaj - bo może byc wszystko z oknami i parapetami OK a mmimo to woda na parapecie wewnętrznym będzie si epojawiac
Czy ta woda na parapecie wew.bedzie pojawiac dlatego ze budynek jeszcze swiezy,bo to mi kiedys zasygnalizował majster jak obudzil sie rano a szyby byly zaparowane.
Płebla

19-09-2007, 13:23
Czy ta woda na parapecie wew.bedzie pojawiac dlatego ze budynek jeszcze swiezy ...
nie dlatego
woda sie pojawia kiedy brak jest wentylacji /brak nawiewu i wywiewu/
czyli np. zbyt szczelne okna ...

szron
19-09-2007, 13:38
np. zbyt szczelne okna ...
ech gdzie te czasy kiedy wiało oknami a zimą tworzyły się piękne lodowe mozaiki od wew. strony :)

jareko
19-09-2007, 13:43
woda sie pojawia kiedy brak jest wentylacji /brak nawiewu i wywiewu czyli np. zbyt szczelne okna ...
co prawda to prawda Panocku :)
ale o tym nikt nie myśli - od razu winne sa okna czy parapety
poza tym pierwszej zimy jak juz zamieszkasz - dopiero będzie sie lalo po oknach i nie krzycz wtedy ze coś Ci schrzanili - poczekaj do następnej - już będzie OK
Przypomnij sobie fizykę z zakresu chyba klasy 5 :) dodaj do tego wilgoć technologiczna jaka masz w swiezym budynku - znajdziesz odpowiedz
grzać... wietrzyć... płacić i płakać :lol:

pchelek
19-09-2007, 15:25
eeeeeeeeeeeeeeeeee. Pewno "montazysci" zaslonili krawiedziami parapetu otwory odwadniajace [jak sa to okna z PVC.
Nie podajesz jakie to okna.
A jak sa to okna drewniane to skopane jest osadzenie okapnika - na koncach tam gdzie sa takie zaslepki boczne to powinien byc silikon. Takze samo sam okapnik powinien byc osadzony tez na silikon. A po tzrecie to pewno okapnik nie jest firmowy tylko byle jaki i odpycha dolna uszczelke. A po czwarte to moga byc zle przefrezowane przylgi i w narozach sie nie zgrywaja. Po piate jak jest to okno ze slupkiem ruchomym to cieklo bedzie i basta!!!!!!!!!!.

jareko
19-09-2007, 15:46
Pchelek - i jeszcze po 6, po 7 ...po 1000
za mało danych by cokolwiek :)

ZŁoty Róg
19-09-2007, 16:00
A może po prostu masz źle wprawione okna i woda która dostała się pod skrzydło okna wpływa Ci do domu zamiast wypływac odpływami(takie szparki na dole framugi). Wystarczy że okna będa lekko wajchnięte górą do domu i kicha.
Wiem z doświadczenia że to występuje w oknach frmy Oknoplast Kraków.
Mam ten problem z dwoma tarasowymi, prożek antywlewny jest za niski tzn ma 1mm, a samo napięcie powierzchniowe kropel to czasem 2-3 mm.

płebla
19-09-2007, 16:26
A może po prostu masz źle wprawione okna i woda która dostała się pod skrzydło okna wpływa Ci do domu zamiast wypływac odpływami(takie szparki na dole framugi). Wystarczy że okna będa lekko wajchnięte górą do domu i kicha.
Wiem z doświadczenia że to występuje w oknach frmy Oknoplast Kraków.
Mam ten problem z dwoma tarasowymi, prożek antywlewny jest za niski tzn ma 1mm, a samo napięcie powierzchniowe kropel to czasem 2-3 mm.
A jak sprawdzic ze sa wajchnięte.Gołym okiem tego nie zobacze.
Okna mam plastiki a jakiej firmy to nie pamietam.
Ogolnie mowiąc nie chce mi sie w ulewy scierek klasc na parapety.
Płebla

jareko
19-09-2007, 16:47
przestań - sorki za słowo - histeryzować
od razu ściera pod parapety - poobserwuj - dopiero później sie martw
dopiero wczoraj Ci zamontowali parapety na dodatek WEWNĘTRZNE a one maja sie nijak do wody o jakiej mówisz (tylko w wypadku wykraplania sie pary wodnej na nich woda sie gromadzi)
podpowiedzi co jest i jak sprawdzić już masz tu dość sporo
poza tym hmmm...nie bierz do serca tego co tutaj sie wypisuje gdyż często "pomysły" sa takie ze szkoda gadać
Jesli masz okna z PVC to nawet "wahniecie" o jakim wyżej mówią nie ma wpływu na nieszczelność taka by woda sie lala - chyba ze producent " zaoszczędził" na okuciach ale jesli nie, to skrzydło okucia "nagna" tak ze będzie szczelne
Niebawem usłyszysz ze kosmici lub cykliści sa winni tej wodzie :lol:
spokojnie :)

Barbossa
19-09-2007, 16:55
no i jak parapety obsadzają dekarze...
to może i resztę robili równie "właściwi" fachowcy

ZŁoty Róg
20-09-2007, 08:32
Jesli masz okna z PVC to nawet "wahniecie" o jakim wyżej mówią nie ma wpływu na nieszczelność taka by woda sie lala - chyba ze producent " zaoszczędził" na okuciach,

W takim razie najlepszy doradco na forum zapraszam do mnie na wizję lokalną.
Właśnie owe wahnięcie górą do środka domu w obydwu oknach balkonowych powoduje to ze woda z dolego profilu jak już znajdzie się w środku okna to nie wycieka tylko leci mi do środka domu. Ja to piszę z doswiadczenia, a nie teoretyzuje. Jak już pisałem "prożek" który ma trzymać wodę( iponiekąd kierowac ją do wylewników) ma 1 mm a okno ma 2320mm więc małe wahnięcie w górze ma duże odzwierciedlenie w przechyle okna.

Płebla ,a co sprawdzenia czy okna są zamontowane prosto to przeciez wystarczy zwykłą poziomica. Zrób test, otwórz okno wlej na profil trochę wody z butelki i zobacz czy wycieka na zewnatrz czy do wewnątrz.

jareko
20-09-2007, 10:48
Złoty Rogu - to nie wahniecie :lol: to już gołym okiem widać ze pionu nie trzyma bo przy tej wysokości to tak chyba z 10mm odstaje ;) albo i więcej
poza tym z jakiego profilu masz okna ze tylko 1mm masz próg?
pal sześć mój przydomek na Forum który tak przypomniałeś - nie ukrywam ze gdybyś mieszkał bliżej to chętnie bym sekcje zwlok Twych okien uczynił

płebla
20-09-2007, 10:57
Jesli masz okna z PVC to nawet "wahniecie" o jakim wyżej mówią nie ma wpływu na nieszczelność taka by woda sie lala - chyba ze producent " zaoszczędził" na okuciach,

W takim razie najlepszy doradco na forum zapraszam do mnie na wizję lokalną.
Właśnie owe wahnięcie górą do środka domu w obydwu oknach balkonowych powoduje to ze woda z dolego profilu jak już znajdzie się w środku okna to nie wycieka tylko leci mi do środka domu. Ja to piszę z doswiadczenia, a nie teoretyzuje. Jak już pisałem "prożek" który ma trzymać wodę( iponiekąd kierowac ją do wylewników) ma 1 mm a okno ma 2320mm więc małe wahnięcie w górze ma duże odzwierciedlenie w przechyle okna.

Płebla ,a co sprawdzenia czy okna są zamontowane prosto to przeciez wystarczy zwykłą poziomica. Zrób test, otwórz okno wlej na profil trochę wody z butelki i zobacz czy wycieka na zewnatrz czy do wewnątrz.
Złoty Róg.
Dzieki ,tak jak radzisz tak uczynie bardzo mi sie podoba z ta woda w profile.
Moze nie jestem alfą i omegą w budownictwie ale ciagle sie ucze i staram jak moge.Babie jest naprawde ciezko.
Pozdrawiam
Wdzieczna Płebla

ZŁoty Róg
20-09-2007, 13:47
Złoty Rogu - to nie wahniecie :lol: to już gołym okiem widać ze pionu nie trzyma bo przy tej wysokości to tak chyba z 10mm odstaje ;) albo i więcej
poza tym z jakiego profilu masz okna ze tylko 1mm masz próg?
pal sześć mój przydomek na Forum który tak przypomniałeś - nie ukrywam ze gdybyś mieszkał bliżej to chętnie bym sekcje zwlok Twych okien uczynił

Aż 10 mm to nie ma ale ze 3 to lekko. Nie wiem, ale może jak panowie z Oknoplastu przykręcali dolny profil to pod naciągiem kotew wajchnął się też minimalnie do środka.Niestety niczym tego nie zmierzysz bo poziomica sie do tego nie nadaje. Tak samo niczym tego nie ruszysz . Trzeba próć podłogę. Profil 5-komorowy chyba Veka(mało sztywny) bez kapinosów/okapników na zewnątrz, więc woda spływająca z szyb ciurka do wnętrza framugi, a stamtąd do wnętrza(uszczelka mało daje gdy wieje mocny wiatr). Zrobiłem prowizoryczne na razie daszki z fartuchów gasiorowych, ale na jednym oknie wogóle nie pomogło. Serwisanci wezwani ale nie wiadomo kiedy przyjadą. Porażką z mojej strony jest też to że nie dałem trzech zawiasów ale niestety nikt w salonie nie powiedział mi że przy tak wysokich oknach jest taka opcja.

Chętnie udokumentuje sprawę i puszczę na forum parę fotek, ale najpierw zobaczę jak rozwiąże to Oknoplast, a jest już po gwarancji.
Smutne jest to że daliśmy tyle kasy za 16 okien i taką miernotę.
Okrągłe okno fi 1000 też było z początku nie dopracowane i nie dało się po otwarciu łatwo zamknąć.

płebla
15-12-2008, 10:28
przestań - sorki za słowo - histeryzować
od razu ściera pod parapety - poobserwuj - dopiero później sie martw
dopiero wczoraj Ci zamontowali parapety na dodatek WEWNĘTRZNE a one maja sie nijak do wody o jakiej mówisz (tylko w wypadku wykraplania sie pary wodnej na nich woda sie gromadzi)
podpowiedzi co jest i jak sprawdzić już masz tu dość sporo
poza tym hmmm...nie bierz do serca tego co tutaj sie wypisuje gdyż często "pomysły" sa takie ze szkoda gadać
Jesli masz okna z PVC to nawet "wahniecie" o jakim wyżej mówią nie ma wpływu na nieszczelność taka by woda sie lala - chyba ze producent " zaoszczędził" na okuciach ale jesli nie, to skrzydło okucia "nagna" tak ze będzie szczelne
Niebawem usłyszysz ze kosmici lub cykliści sa winni tej wodzie :lol:
spokojnie :)
Moja odpowiedz po kilku miesiacach mieszkania w nowym domku dla zainteresowanych tematem.
Otóż okazało sie ze to nie zabrudzenia w profilach ani zle obrobione parapety zewn. tylko problem z profilami nie nadazaja odprowadzac wody .Okna od strony zachodniej i jak leje konkretnie to szmatka na parapet.
Opinia wydana przez firme od montazu okien-teraz czekam co z tym fantem zrobia.
Płebla