PDA

Zobacz pełną wersję : Garaż wolnostojacy - robocizna



e-Mandzia
19-09-2007, 09:44
Drodzy Forumowicze, może ktoś podpowie, ile może kosztować postawienie garażu wolnostojącego, chodzi mi o koszty samych prac murarskich. Dodam, że sami będziemy zagęszczać piach w fundamentach.

Wymiary garażu: 6 x 9 m, brak ścian działowych, w zasadzie do wymurowania, trzy ściany (czwarta to otwór na bramę). Surowiec: beton komórkowy.

PS
Szukałam na forum, ale znalazłam tylko informacje z 2002 roku, chyba się nieco zdezaktualizowały :roll: , a szkoda :cry:

Z góry dziękuję za informację.
Pozdrawiam

e-Mandzia
20-09-2007, 09:31
Chyba nikt nie budował garażu wolnostojącego :roll:
No cóż, chyba pozostanie mi intuicja inwestorska, czyli tzw. chłopski rozum :wink:

login7
20-09-2007, 15:47
jeśli to postawienie samych ścian to 25-30 zł od metra kwadratowego ściany i do tego 35 zł za metr kwadratowy dachu za tyle spokojnie znajdziesz wykonawcę, wstawienie drzwi wjazdowych to robota ich wykonawcy policz i kalkuluj
takie cenki są pod Warszawą ( okolice Milanówka) spokojnie osiągalne

Waldemaro2007
20-09-2007, 19:19
Witam.......
ja tez wlasnie przymierzam sie do wybudowania garazu wolnostojacego. jeden jzu mam wlaczony w bryle domu, teraz czas na drugi z tylu dzialki :)

http://www.z500.pl/index.php?projekty=1&garaze=1&strona=2

Cos podobnego do tego....mysoe ze 30-40 tys zl pojdzie na to :/ na tyle sie przygotowuje...jutro daje do wyceny projekt ( leszno wlkp)
Pozdr.

e-Mandzia
21-09-2007, 08:32
Dzięki wielkie za podpowiedzi, tak sobie liczyłam, że bez dachu, murarzowi, trzeba będzie zapłacić ok. 8 tys. :roll:
Cieślę i dekarza mam już umówionego: cieśla 32 zł/m2 ustawienie więźby, pełne deskowanie i papa, dekarz 45 zł./m2 dachówka ceramiczna.

Całość inwestycji szacuję tak jak Waldemaro na ok. 30-40 tys.

Pozdrawiam

Waldemaro2007
22-09-2007, 14:10
Zobaczymy, ja z ciesla jeszcze nie gadalem.....u dekarza lezy projek i maja wyceniac...mysle ze mniej niz 45zl to bedzie za m2 polozenia dachowki ceramicznej poniewaz jest to porst dach 4 spadzisty....w domu mialem dach wielo spadzisty, 30 wystawki roboty pelno i wzieli 50 zl/m2
pozdr