PDA

Zobacz pełną wersję : Jak umieścic gniazda ?



edit-blondi
19-09-2007, 12:45
jak należy umieścic gniazda do sprzętów w zabudowie (lodówka, piekarnik, mikrofala..... itp) czy powinny być umiejscowione bezpośrednio za palnowanym sprzętem czyli za meblami czy może jakoś inaczej :-?

niedzio
19-09-2007, 12:55
Ja mam ok. 30 cm nad podłogą za urządzeniami + dodatkowo wypuszczony kabel siłowy do ewentualnego podłączenia płyty lub przerobienia na dodatkowe obwody 230 V.

Raton
19-09-2007, 13:13
W kuchni to gniazdek zawsze będzie mało.
Ja planuje gniazdka 30 cm od ziemi w miejscu gdzie będzie stała logówka i piekarnik. I te gniazdka będą tylko dla tych sprzętów.
Reszte gniazdek umieszczę 10 cm nad blatem kuchennym w conajmniej 3 miejscach i nie będą to pojedyncze gniazdka.
Radzę je mocno przytwierdzić bo nie wszyscy pamiętają aby wyjmując wtyczkę przytrzymać gniazdko aby nie wyrwać go ze ściany :wink:

edit-blondi
19-09-2007, 13:14
ok a jesli piekarnik i mikrofala w słupku to wtedy chyba wyżej?

niedzio
19-09-2007, 13:26
ok a jesli piekarnik i mikrofala w słupku to wtedy chyba wyżej?

Jeśli wiesz, że będą w słupku i znasz dokładnie miejsce tego słupka to możesz dać wyżej. Jeśli jeszcze nie wiadomo gdzie będą, a wiadomo że na danej ścianie będzie blat (jeśli nie będzie pionowej szafki do zabudowy mikrofali / piekarnika) to lepiej dla bezpieczeństwa dać poniżej poziomu blatu, tak by był do nich dobry dostęp. Z przedłużeniem do właściwej wysokości nie będzie przecież problemu.