PDA

Zobacz pełną wersję : Ceny rynien !!!



Staszek budowniczy
20-09-2007, 06:07
Mój czterospadowy dach ma 150m2.
Wczoraj robili mi wycenę rynien.
Wycena Plastmo na rynny stalowe to ponad 5 500 PLN , a Marley wycenili mi na 3 800 PLN .

Ile płaciliście i za jakie rynny .

Wszedłem na stronę Gamrata i porównałem ceny Gamrata i Marleya - w sumie różnica niewielka . Na ile % upustu moge liczyć przy Gamracie lub innych firmach z rynnami .

Rezi
20-09-2007, 07:28
Wycena Plastmo na rynny stalowe to ponad 5 500 PLN , a Marley wycenili mi na 3 800 PLN
:o
3 lata temu ja za swoje stalowe płaciłem 3000 a dachu mam 3 x więcej

MARTiiii
20-09-2007, 09:30
Dziwna wycena. Dach dwu spadowy dwa budynki prawie 300m kw. . Marley plastik 3100zl, Ruuki stal 4000zl, jakis plastik chlam 2200.

Annja
20-09-2007, 10:42
My kupowaliśmy rynny stosunkowo niedawno więc pamiętam cenę - Lindab 42 m.b. rynien fi 150 i 6 rur spustowych fi 100 + kolanka, leje, haki , rurhaki i wszystkie potrzebne duperele kosztowały nas łącznie 3.200 zł

justa*
20-09-2007, 12:14
Mam ok 300m2 dachu, dach dwuspadowy. Rynny Lindab wycenili mi na 3900, kupiłam Planję za 3100. Rynny mają kolor miedziany więc cena nieco wyższa.

mirkan
20-09-2007, 18:14
A czy ktoś coś słyszał na temat systemów rynnowych BRYZA firmy Cellfast?

Jeśli tak,, to proszę o opinie

Staszek budowniczy
20-09-2007, 19:42
No i znalazłem - Galeco - wycenili mi na 2 200 PLN.
Taka cene rozumiem teraz.
Jasne ze wolę stalowe ale w chwili obecnej kasy coraz mniej i muszę pilnować kosztorysu :wink:
Najwyżej za 5,6 lat wymienię na lepsze :D
Albo i nie wymienię jak się będą dobrze sprawowały :D

mirkan
20-09-2007, 21:50
Czy naprawdę nikt nie ma rynien BRYZA?

iwonaszczytno
20-09-2007, 22:02
Czy naprawdę nikt nie ma rynien BRYZA?

Chyba jednak mało kto je ma. Znajomemu zakładaliśmy ok 10 lat temu (sam wybrał) co do szczelności systemu w miarę ok. natomiast z brązu zrobiły się blado różowe :wink: z Pcv szukaj u Vawin, Galeco, Marley,Braas, Plastmo i Nicoll

mirkan
21-09-2007, 08:08
Może teraz = po 10 latach - jakość tych rynien jest lepsza.
Wszystkim dziękuję za odpowiedzi

///Tomek30
21-09-2007, 08:34
Nie ma na rynku rynien z PVC które nie odbarwiaja się. Absolutnie taki argument sprzedawcy to bajka. Jesli chodzi o rynny zastanów się czy warto rezygnować ze stalowych mysląc że teraz na 5-6 lat założysz PVC. Policz różnicę w cenie i zastanów się czy warto za te 5 lat kolejny raz płacić wykonawcy za montaż. Druga sprawą to jest problem jaki pojawi Ci się przy zmianie haków, wiesz przecież że rynna ma obróbki blacharskie (pas podrynnowy i nadrynnowy). Polecam Galeco STAl, duża dostępność kolorów i dobry servis.

Kane66
21-09-2007, 11:45
Co do PVC no coz - sa rozne systemy,wczesniej czy pozniej kazdy z nich sie odbarwi.

ja kupilem rheinzink , tytanowo-cynkowa blacha.

na dach 320m2 dalem ~3500zl, nie pamietam dokladnie teraz ile.


ALE:
nie robcie tego bledu co ja jesli chodzi o przechowywanie takich rynien. Kupilem rynny i zapytalem sprzedawce (duza hurtownia) jak je przechowywac bo nie beda jeszcze montowane. Stwierdzili ze normalnie mozna polozyc na zewnatrz bo to produkt zewnetrzny i przykryc folia by ptaki i liscie nie zapaskudzily. To tak zrobilem. A teraz tragedia - polowa rynien do czyszczenia, tam gdzie podciekla woda czy sie nagromadzila (poziomo lezaly) zaszly jakies reakcje chemiczne w sumie podobne jak przy patynowaniu ale zbyt szybkie i nie na calych powierzchniach. Narazie przeczyscilem welna stalowa, zeszlo 80% tego szajsu. Reszta - delikatny papier scierny :/ Przedstawiciel Rheinzink byl, obaczyl towar, grzecznie i fachowo wyjasnil przyczyne, stwierdzil ze Rheinzink za to odpowidzialnosci nie wezmie, ponarzekalismy na sprzedawce i tyle. Bede walczyl o upust na tym lub na innym materiale ktory od nich kupie (jesli wogole), reklamacje zlozylem. Takze od razu na dach albo przechowywac w garazu a jesli na zewnatrz to po prostu polozne w pozycji pionowej z przewiewem - tak by woda blyskawicznie z nich sciekla/by wyschly.

Jak widac nawet teoretycznie solidny material ma wady (tu akurat widze wade braku instrukcji dla sprzedawcy oraz dla klienta nt magazynowania itp tego artykulu).