PDA

Zobacz pełną wersję : projekt LAWENDA 2 pracownia HORYZONT



Ola2007
20-09-2007, 17:43
Witajcie,

Zastanawiamy się z mężem nad projektem LAWENDA II pracowni Horyzont.

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=141&sid=5

Mnie się podoba czysto wizualnie :) no i bardzo sensowne rozwiązanie parteru ... Po wypowiedziach dot. Lawendy I widzę, że trzeba będzie podnieść ściankę kolankową, bo poddasze niziutkie, a chcemy mieć jak najbardziej funkcjonalne rozwiązanie.

Może ktoś z Was rozważa ten projekt lub jest w trakcie budowy Lawendy I ? Wasze uwagi (i ewentualne zdjęcia) będą dla mnie bardzo cenne.

Pozdrawiam :)

kakusek
20-09-2007, 17:59
Witam
Ja rowniez ciagle "choruje" na Lawende skontaktowalam sie z jednym architeketm i niestety nie ma zbyt duzego pola do popisu by zwikszyc poddasze.Rzeczywiscie mozna podniesc scianke kolankowa ale mysle ze bedzie to widoczne na domku mimo nawet przedluzenia krokwii (szczegolnie na scianie frontowej tej z oknem okraglym).
Lawenda II tez jest ladna jednak mnie bardziej odpowiada pierwotna wersja -podoba mi sie "zasloniecie" tarasu przez wysunieta czesc sypialniana parteru.
Nie wiem czy nie zdecyduje sie na projekt indywidualny na bazie Lawendy probujac stworzyc dach Lawendy jak w projekcie domku suptelny z http://www.mgprojekt.com.pl/domki/sympatyczny/index.php zostawiajac uklad parteru z Lawendy.
ps.Oshin buduje w naszych okolicach (tez jestem z Krakowa) Lawende

Ola2007
20-09-2007, 18:24
Ha! dzięki Kakusek - miałam nadzieję, że się odezwiesz, czytałam Twoje wypowiedzi na poście dot. pierwotnej wersji projektu :) Pisałam do Oshin - znalazłam ją na stronach Klubu Horyzont - niestety, bez odzewu... Chętnie zobaczyłabym Lawendę w realu - z wyobraźnią ok, ale jeżeli przed wyborem projektu można byłoby oglądnąć jakąś realizację - byłoby świetnie. Projekt Sympatyczny - bardzo ładny.

My jesteśmy na razie na etapie upartych poszukiwań sensownej działki w okolicy Krakowa - jak wiadomo, ceny sobie radośnie skaczą do góry... :( a właściciele w ostatniej chwili decydują się na podniesienie ustalonej kwoty - masakra... A jak oferta wygląda interesująco - to na miejscu a to słup wysokiego napięcia w okolicy, a to transformator, wał przeciwpowodziowy czy wieża ciśnień... A cena jak za każdą inna działkę. Czysty sitcom. Albo działeczki na totalnym odludziu, wokoło szczere pola, ani pół drzewka. No nic - robimy codzienną "prasówkę" i zaczeliśmy jeździć na prywatne "polowania". Dajemy sobie czas do "pierwszych śniegów", a jak nie znajdziemy teraz to najpóźniej wiosna 2008. Początkowo chcieliśmy kupić mieszkanie - sprzedać nasze i kupić coś większego - ale po pół roku oglądania i kilku wizytach u znajomych, którzy zdecydowali się na dom - decyzja zapadła :)

Myślisz, że to poddasze w wersji bez zmian jest nie do przełknięcia? Oglądałam już sporo projektów i ten naprawdę mnie przygwoździł i trzyma :)

Pozdrawiam ciepło !!!

Ola2007
20-09-2007, 18:26
Projekt Sympatyczny - bardzo fajny i w sumie podobny. Ale dla mnie za duży...

Ola2007
20-09-2007, 19:04
ProStasiu :) Ależ ja po to założyłam post - by poczytać Wasze uwagi i zastanowić się na poważnie :) Myślę sobie tak - w projekcie Wierzba II właściwie podobna sytuacja co w Lawendzie (mam na myśli wysokość poddasza, a kąt nachylenia dachu jeszcze mniejszy...) a Oliwka ma super przestronny parter i hmm zero poddasza. Może napiszę też o co nam chodzi - chcemy najpierw wykończyć i zamieszkać parter - przestronny salon, sensowna kuchnia, dwa pokoje z w miarę sporą łazienką + pomieszczenie gospodarcze. Jak nam latorośl podrośnie - hop ją na górę, a my mamy wtedy na parterze "swoją strefę wpływów" - sypialnie z własną łazienką i gabinetem. A jakby pojawił nam się drugi bejbol - dobrze by było dla niego miejsce na poddaszu. I ich własna łazienka - sama mieszkałam z rodzicami i 2 siostrami w domku z jedną łazienką - MASAKRA :) 4 baby okupujące przybytek każdego ranka i wieczora :) Także - takiego rozwiązania szukamy... W Lawendzie podobaja mi się bardzo spore przeszklenia - przy świadomości, że trzeba dom dobrze ocieplić i okna dobre wybrać... Zależy mi by dom była jasny i "przestrzenny" w części wspólnej, rodzinnej.

Wizualnie podobały mi się jeszcze Muza http://pprojekt.pl/odbicie298-muza,opis.html

Libra i Jupiter z pracowni Dobre Domy http://www.dobredomy.pl/?id_project=21

Sensowny jest też Borowik z Horyzontów http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=22&sid=5

Także - reasumując - dzięki ProStaś za uwagi :) a Ty budujesz Sympatyczny?

Ola2007
20-09-2007, 20:36
Retro i Melodia SĄ BAAARDZO ŁADNE - też je kiedyś znalazłam i jeszcze jeden podobny - TOSCANIA http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/toscania/#nowhere

zastanawiam się tylko czy same okna połaciowe wystarczą ? - lukarny dają jednak lepszy widok

Domy z MG chętnie przeglądnę - chyba na nie nie trafiłam wcześniej :)

DZIĘKI:)

Masz rację - detale kosztują. Tylko, że własciwie, nie licząc domów, które od samego początku przypominają pomalowane stodoły:) i superminimalistycznych nowoczesnych domów, które są estetyczne ale ZIMNE jak lód - w każdym projekcie masz detale, które dają efekt końcowy. Oglądałam sporo zdjęć z realizacji - i faktycznie, nie zawsze wyglada to tak jak w projekcie, sam kształt balustradki balkonu czy likwidacja drogich łuczków w oknach już zmieniają wygląd diametralnie. Musimy się zastanowić - ale chcemy by dom miał swój charakter. Lawenda jast po prostu bardzo bliska naszym wyobrażeniom o tym jak chcemy by nasz dom wyglądał :)

kakusek
20-09-2007, 21:08
Hej
Gdybym byla pewna ze nie da sie absolutnie nic powiekszyc poddasza odpuscilabym sobie ten projekt gdyz uwazam ze skoro juz bede "bulic jak za woly " za ten "daszek" to chce miec tam 3 konkretne sypialnie.Mi bardziej zalezy na ksztalcie tarasu i kuchni usytuowanej z tylu domu (teraz mieszkam w takim i jest to rewelacyjne rozwiazanie przy wychodzeniu na ogrod) niz na wygladzie od strony frontowej -dlatego kombinuje zeby zlicowac ten przod cos na styl domku sympatyczny lub melodia.Wg mnie da to jakas mozliwosc manewru z powiekszeniem gory.
Jezeli chodzi o dzialki to rzeczywiscie nie jest za ciekawie-w jakich okolicach szukasz?Jezeli interesuja Cie poludniowe strony Krakowa to w czerwcu gosc mial do sprzedania w miejscowosci Bodzanow Katy kilka dzialek i moge podac Ci tel na priw.Nie wiem ile teraz by chcial jezeli jest to nadal aktualne ale wtedy mowil cos o 12-13 tys za ar.

Ola2007
20-09-2007, 21:24
No właśnie - budowa domu, z metrażem ok 140-160 i użytkowym poddaszem to fura kasy - też chcę się cieszyć z decyzji a nie kopać w czaszkę, że poszło dużo pieniędzy na poddasze dla krasnali. Prawdopodobnie skończy się na projekcie indywidualnym - a rozkład parteru i widok od ogrodu z tym tarasem MUSI BYĆ :) Masz może jakiegoś sensownego architekta na oku? Swoją drogą - nie wiem ile wtedy taki indywidualny projekt by kosztował? 5 tys? 20 tys?

Telefon do gościa - bardzo chętnie!!! Szukamy działki najchętniej w okolicach Wieliczki, w stronę Niepołomic, Dobczyc lub Skawiny - do 16 km od granic Krakowa.

kakusek
20-09-2007, 21:29
Zaraz napisze Ci maila

Ola2007
20-09-2007, 21:32
Aż miło przeczytać. :D
Tylko dwie uwagi:
1. z reguły dom się buduje jeden ( a nawet jeśli nie, to bardzo trudno o kolejny ). Musi Ci odpowiadać.
2. po roku - 2 latach przestaniesz zwracać uwagę na jego wygląd zewnętrzny - kwestia przyzwyczajenia. Popatrz, jak wiele osób mieszkających w tych PRL-owskich kostkach, jest do nich przywiązana i jak odpowiada im wnętrze ( piwnica, kilka pokoi na każdej kondygnacji, brak skosów itd.) Przyznasz, że i takie rozwiązania mają swoje zalety, choć bryła koszmar, a na tej amej ulicy takich domów bez liku.
Myślę, że się Wam uda. Powodzenia. Dzięki!!! Nie zawsze ważne jak dom wygląda - byleby szczęście w nim mieszkało :lol: Ale jak mamy wybulić takie pieniądze - musimy być pewni, że o to chodziło :wink:

kakusek
20-09-2007, 21:51
Ja wiem ze najwazniejsza jest funkcjonalnosc ale dom tez musi sie przeciez podobac z zewnatrz zeby chcialo sie do niego wchodzic-przynajmniej mieszkancom :D -nie mylic ze zlodziejami.
Ola wiadomosc poszla :)

voti
15-10-2007, 17:16
...

INEZ2007
24-10-2007, 22:20
Też się do niego przymierzam :) chciałam budować Lawendę I,ale niestety mam za mała działkę, dlatego chcę zrobic pokój nad garażem z wejściem z półpiętra i łazienkę dla gości pod schodami.

yvetka
29-10-2007, 16:32
No właśnie. Nikt nie buduje Lawendy? Przecież to taki piękny projekt. Jak uda mi się przekonać męża, to zaczynam budowę Lawendy II na wiosnę :P Na razie etap papierków :-?

voti
23-11-2007, 17:46
...

yvetka
13-01-2008, 16:18
Budowa rusza wiosną. Projekt już w adaptacji. Będą małe zmiany tj. wyprostowanie ściany bocznej prawej, przedłużenie garażu o 90cm od frontu. Reszta zmian, to zmiany nie wymagające adaptacji i pozwoleń.
Mam ten sam dylemat z materiałem na ściany zewnętrzne. Wolę zdecydowanie ścianę jednowarstwową. Zachwyciłam się bloczkiem Fortis z keramzytobetonu, super sprawa. Przede wszystkim lekki i cieplutki U 0,19. Niestety powaliła mnie cena 21zł szt netto i cena nienegocjonowalna. M2 sciany (sam bloczek) to 165zł netto. Rozważam jeszcze projektowy YTONG.