PDA

Zobacz pełną wersję : jak usytuowac dom - prjekt zwykly czy lustrzane odbicie?



tina
20-09-2007, 20:35
mamy działkę z wjazdem od południowego zachodu.

Oto nasz projekt

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/komfortowy2/images/rzut3.jpg

architekt proponuje nam zakupic odbicie lustrzane, amy juz szczerze mówiac nie wiem, co lepsze. Salon i taras moze byc albo od pol-wsch, albo od pol=zachpdu.

Pomocy!!!!!!!!!

tina
20-09-2007, 21:06
lewy wysuniety róg działki wskazuje pólnoc, na godz.11.00

tina
20-09-2007, 21:51
dziekuje bardzo, czyli maż miał rację :D

pozdrawiam

tina
21-09-2007, 10:49
Pierwszy projekt, który nam się spodobał, a przeglądaliśmy ich tysiące. Lubię proste domy, duże okna, nie lubię balkonów, uważam, że w domu jednorodzinnym z dość dużą działką są one zbędne.

Szukaliśmy domu z poddaszem użytkowym,a trafilismy na Komfortowy II i się zakochaliśmy, mało tego zakochali się w nim również nasi znajomi.

Mamy 15 miesięczną córeczkę i już teraz widzę duzo plusów wszystkiego na jednym poziomie, dla rodziny z dzieckiem parterówka jest idealnym rozwiązaniem, w domu piętrowym sypialnie najczęściej są u góry czyli dziecko jest u góry samo albo zabiera zabawki do salonu.

U nas poddasze będzie zagospodarowane, chcemy tam zrobić pokój gościnny, łazienkę i część rekreacyjną, przy której upiera się maż: saunę, siłownię, drink bar i kawałek strychu=pomieszczenie gospodarczego.


Czy rónież zdecydowaliście się na Komfortowy II czy na inną parterówkę?

tina
04-10-2007, 11:09
Hej,

przepraszam, że sie nie odzywałam, ale padł mi komp i dostep do netu mam tylko w pracy :wink:
Dzieki za linki, ja zakochałam sie jednak w Komfortowym i nie zamirzam go zdradzić. Projekt kupiliśmy, teraz analizujemy pod kątem zmian i adaptacji poddasza i składamy wniosek o pozwolenie na budowę.

Podoba mi się Twój projekt, kiedy ruszasz z budową?
Gdzie masz działkę?

pozdrawiam

tina
10-10-2007, 20:13
sufit nad kuchnia, jadalknia i salonem bedziecie miec imponujacy. Lubie takie rozwiązania :D

dzis bylismy o projektanta, ktory ma nam adoptowac projekt i znow pojawia sie szereg pytan. Tesc - inzynier budownictwa jest innego zdania niz projektant. Moze Ty pomozesz? przeklejam z i nnego wątku:

Nie mamy zadnych zmian konstrukcyjnych w projekcie, przesuniec scian nośnych, jedyne zmiany architektoniczne to przesuniecia ścian działowych, tudzież ich postawienie (poddasze jest do indywidualnej aranżacji), będą za to duze zmiany instalacyjne, praktycznie zmiana calej instalacji gazowej: na projekcie skrzynka gazu jest na budynku, a zgodnie z obecnym prawem jest to niedozwolone - rowniez w opinii z gazowni napisane jest, ze powinna byc w granicy działki, w projekcie gaz jest doprowadzony do kuchni, a my nie potrzebujemy gazu w kuchni, zmieniamy polozenie sauny, bedzie tez lazienka na poddaszu ( w projekcie jej nie ma).

Mam 2 pytania:
- czy zmiana instalacji gazowej zewnetrznej (lokalizacja skrzynki) moze byc uznana za istotna w rozumieniu prawa budowlanego i tym samym wymaga aneksu do pozwolenia na budowe?

- czy wszystkie zmiany wystarczy, ze kierownik budowy wpisze do dziennika budowy czy tez wymagaja akceptacji projektanta? jesli tak to na jakim etapie czy teraz czy pozniej?

z gory dziekuje