PDA

Zobacz pełną wersję : czujki ruchu inicjalizacja i montaż



I.W.
20-09-2007, 20:58
Witam
Czy wszystkie czujki ruchu po podaniu zasilania się "inicjalizują"? Bo chciałbym podawać im zasilanie w momencie załączenia czuwania ale ona przez minutę się kalibruje czy coś takiego i powoduje fałszywy alarm. Wiem że wykrywanie można odroczyć ale czy to jedyny sposób. A drugie pytanko czy możńa montować czujki pir naprzeciw okien?

bwojtek
20-09-2007, 21:00
Co za centrala podaje zasilanie na czujkę dopiero po załączeniu czuwania???

niedzio
21-09-2007, 08:07
Co za centrala podaje zasilanie na czujkę dopiero po załączeniu czuwania???
Wydaje mi się, że to jest tylko kwestia wysterowania wyjścia zasilającego jako załączane po uzbrojeniu.

Jeśli chodzi o podstawowe pytanie, to moje czujki inicjalizują się chyba niecałe 30 sekund (mam siemensy).
Oczywiście są one zasilane w trybie ciągłym, ale skoro interesuje to autora wątku, to odpowiadam.

A tak apropo, po co dajesz zasilanie na czujki dopiero po załączeniu czuwania (chodzi o oszczędność energii czy po prostu przywozisz "prąd" w akumulatorze, bo nie masz jeszcze przyłącza elektrycznego do domu)?

I.W.
22-09-2007, 13:17
Co za centrala podaje zasilanie na czujkę dopiero po załączeniu czuwania???
Wydaje mi się, że to jest tylko kwestia wysterowania wyjścia zasilającego jako załączane po uzbrojeniu.


Dokładnie tak jest. Ale po co jest wyjscie zasilania w czuwaniu ?

_ZBYCH_
22-09-2007, 23:16
Co za centrala podaje zasilanie na czujkę dopiero po załączeniu czuwania???
Wydaje mi się, że to jest tylko kwestia wysterowania wyjścia zasilającego jako załączane po uzbrojeniu.


Dokładnie tak jest. Ale po co jest wyjscie zasilania w czuwaniu ?
Wyjście zasilania w czuwaniu może służyć np. do zasilania czujek dualnych PIR + MW, żeby mikrofala nie emitowała promieniowania cały czas, tylko w dozorze. Stałe przebywanie w pobliżu czujnika emitującego mikrofale jest szkodliwe dla zdrowia.
Zwykłe czujki podczerwieni należy zasilać ze stałego źródła.

niedzio
25-09-2007, 09:57
Co za centrala podaje zasilanie na czujkę dopiero po załączeniu czuwania???
Wydaje mi się, że to jest tylko kwestia wysterowania wyjścia zasilającego jako załączane po uzbrojeniu.


Dokładnie tak jest. Ale po co jest wyjscie zasilania w czuwaniu ?
Wyjście zasilania w czuwaniu może służyć np. do zasilania czujek dualnych PIR + MW, żeby mikrofala nie emitowała promieniowania cały czas, tylko w dozorze. Stałe przebywanie w pobliżu czujnika emitującego mikrofale jest szkodliwe dla zdrowia.
Zwykłe czujki podczerwieni należy zasilać ze stałego źródła.

Mam pytanie do _ZBYCH_a, jeśli mam w garażu czujkę dualną to czy powinienem ją wyłączać po rozbrojeniu (chodzi mi o wspomniane przez Ciebie względy zdrowotne, garaż nie jest pomieszczeniem często użytkowanym więc czy wskazane jest wyłączanie takowej czujki ? ).

marcin_u
25-09-2007, 13:29
Co za centrala podaje zasilanie na czujkę dopiero po załączeniu czuwania???
Wydaje mi się, że to jest tylko kwestia wysterowania wyjścia zasilającego jako załączane po uzbrojeniu.


Dokładnie tak jest. Ale po co jest wyjscie zasilania w czuwaniu ?
Wyjście zasilania w czuwaniu może służyć np. do zasilania czujek dualnych PIR + MW, żeby mikrofala nie emitowała promieniowania cały czas, tylko w dozorze. Stałe przebywanie w pobliżu czujnika emitującego mikrofale jest szkodliwe dla zdrowia.
Zwykłe czujki podczerwieni należy zasilać ze stałego źródła.

Mam pytanie do _ZBYCH_a, jeśli mam w garażu czujkę dualną to czy powinienem ją wyłączać po rozbrojeniu (chodzi mi o wspomniane przez Ciebie względy zdrowotne, garaż nie jest pomieszczeniem często użytkowanym więc czy wskazane jest wyłączanie takowej czujki ? ).

Jezeli moge to odpowiem...
w miejscach takich jak garaz nie trzeba koniecznie wyłaczac zasilania na czujniku dualnym podczas rozbrojenia systwemu