PDA

Zobacz pełną wersję : Jak połączyć łyty



Lataren
21-09-2007, 08:25
Chodzi mi o połączenie dwóch płyt wiórowych w celu zrobiuenia szafki wiem że są takie platkikowe czy też metalowe podpórki ale ja nie chcę aby to było widać jak to zrobić i jak się to nazywa?

dzabij
21-09-2007, 09:12
Niejasno piszesz jak to ma wyglądać (czego ma nie być widać, jak mają się stykać płyty itd.).

Myślę że może Ci chodzić o złącze mimośrodowe - w jedną płytę wkręcasz "kołek", w drugiej płycie wiercisz dwa otwory - w jeden wchodzi kolek, w drugi, większej średnicy, wkłada się mimośród. Nastepnie składasz płyty razem, przekręcasz mimośród śrubowkrętem i płyty zmontowane.

Ale ten sam efekt można uzyskać jaszcze kilkoma metodami - wkręt, klej itp.

Pzdr

Dawid

adi_
22-09-2007, 20:23
popieram bardziej szczegolowo problem prosze rozwinac to moze sie cos wymysli bo tak to nijak nie wiadomo co z czym i dlaczego

dr.j
23-09-2007, 15:45
jeżeli dobrze rozumiem problem to złącze mimośrodowe jest dobre lecz wykonanie skomplikowane i pracochłonne Lepiej połączyć płyty na kołkach montażowych 8 mm dostępnych w sklepach meblowych i na klej lub skręcić na tzw.konfirnatach - specjalne wkręty do łączenia płyt

adi_
23-09-2007, 20:18
momosrod tez jest latwy tak samo jak kolki tylko dwie dziurki wiecej no fakt wycelowac trzeba ale pozatym idzie spoko ale jesli nie czujesz sie na silach polecam jednak kolki i w dziure juz wywiercona wluz znacznik to ci ulatwi ce;lowanie w nastepnej plycie pozdrawiam