PDA

Zobacz pełną wersję : Min. grubość wylewki



Pepe
27-07-2003, 11:19
Jak można zminimalizować grubość wylewki z miksokreta?
Może jakaś siatka zbrojeniowa (duży koszt?).
Zależy mi na tym , bo chciałbym jak najmniej stracić na kubaturze.

Podłoge na gruncie planowałem na 10cm styr + 6cm betonu, ale zmniejsze chyba do 8 styr + 5 bet.
Na poddaszu miało być 2cm styr + 6betonu, a chcę dać 2styr + 4 betonu. Czy to wystarczy?

Doki
27-07-2003, 11:27
Myslalem, ze siatka zbrojeniowa zawsze musi byc. :roll:

A jak sie ma minimalna grubosc wylewki do podlogi, ktora bedzie na niej lezec? Np panele z laminatu albo korek rozloza obciazenie mniej skutecznie niz deski, czyli np ciezka szafa albo lozko moga zalamac cienka wylewke, zwlaszcza bez uzbrojenia... czy juz calkiem zle mysle?

Teska
27-07-2003, 11:32
mi posadzkarz ( porzadny fachowiec) powiedział tak 10 cm styropianu, i 8 cm wylewki gdzieniegdzie bedzie 7..i SIATKA ......

Jarecky
27-07-2003, 12:44
Hey :)
Grubość wylewki i ewentualnego zbrojenia projektuje się w zależności od przewidywanych obciążeń. W pomieszczeniach mieszkalnych wylewka układana na styropianie (FS20) bez zbrojenia powinna mieć grubość minimum 4cm. Zbrojenie grubszych wylewek mija się z celem.
Pozdrawiam

28-07-2003, 17:00
generalna zasada im grubszy styropian tym wiecej betonu n. 10/7

28-07-2003, 19:33
czy wgarażu układa się styropian

dobrzykowice
29-07-2003, 09:22
ciekawe rady dajesz Jarecky, najpierw się zastanów a potem dopiero pisz.

Jarecky
29-07-2003, 09:51
Hey :)...
Co do zbrojenia nie miałem na myśli oczywiście zbrojenia przeciwskurczowego...sorry za niedomówienie
Pozdrawiam
Ps. dobrzykowice...jakieś jeszcze uwagi?

dobrzykowice
29-07-2003, 10:40
nie żadnych uwag, mam nadzieję że nie odebraleś tego jako czepialstwa.
Z tego co napisaleś wczesniej wynikalo że tak naprawdę to nigdy nie powinno sie zbroic wylewki bo najczęścij ma grubość co najmnie 6 cm.
Swoją drogą to nie slyszalem o wylewkach 4 cm i cieńszych, mówię oczywiście o normalnych jastrychowych wylewkach

kodi_gdynia
29-07-2003, 12:45
u mnie standardowo wylewki mają 5 cm, choć zdarzają się momenty po 4 cm. Koleś od wylewek jednak sugerował że na styropianie 10cm - 5 cm wylewki powinno być. Jak dotąd a minęły już 2 miesiące nie zauważyłem żadnych pęknieć. Pewnie zależy to też od mieszanki piasek - cement. Dodam, że nie mam żadnych siatek.

29-07-2003, 14:22
czy wgarażu układa się styropian
tak jesli w garazu przewidziany jest grzejnik

Jarecky
29-07-2003, 14:53
ciekawe rady dajesz Jarecky, najpierw się zastanów a potem dopiero pisz.
Hey :)
Trudno tego nie odebrać jako czepialstwa ;)...ale faktycznie wyraziłem się nieprecyzyjnie.
Pozdrawiam :)

29-07-2003, 14:54
jesli moge cos dodac to rowniez mam wylewki 5-6 cm i nie mam zadnego zbrojenia. Jak narazie a juz minelo 2 lata nie mam zadnych pekniec itp a jezeli juz jest to ze wzgledu na to ze w danym miejscu robotnicy nie zrobili dyletacji bo uwazali ze bedzie nie potrzebna.
Z tego co mi wiadomo nie za dobrze jest robic wylewke grubsza niz 6 cm (mowie oczywiscie o grubosci betonu a nie styropianu) ze wzgledu na zwiekszanie sie obciazenia stropu. W przypadku budynku kilkukondygnacyjnego ma to juz znaczenie.

dobrzykowice
29-07-2003, 18:44
nikt nie powiedział że wylewki nie zazbrojone natychmiast po wylaniu czy też w późniejszym okresie zaczną pękać... tylko po co ryzykować ? Cena zbrojenia w stosunku do kosztów calej wylewki jest znikoma.....
Pół biedy jak to jest zwykla wylewka pod np, bez ogrzewania podlogowego, nawet jak gdzieś pęknie to nie stanie sie tragedia. Gorzej jak ktoś zrobi podobną wylewkę na ogrzewaniu podlogowym i pod płytki, to już wg mnie jest bezmyślność

Pepe
30-07-2003, 08:24
A co to jest zbrojenie przeciwskurczowe?
Z czego to można zrobić i za ile?
I czym to się różni od zwykłego zbrojenia, którego nie trzeba w wylewkach stosować.