PDA

Zobacz pełną wersję : Filar z klinkieru zalewany betonem po wymurowaniu



Eugeniusz_
22-09-2007, 13:39
Czy ktoś ma doświadczenie w zalewaniu betonem filara z klinkieru po wymurowaniu, a może jak należy to zrobić aby póżniej nie było wykwitów lub innych niespodzianek? :-? :-? :-?

boguslawskia
22-09-2007, 14:46
A zbrojenie filara?

Nie słyszałem, aby ktoś tak robił. Z czego wynika ten pomysł?
Wystarczy dobrać taką szerokość słupa aby łatwo było go obudować cegła. Więc w czym problem?

Eugeniusz_
22-09-2007, 15:47
płyta już wylana, prety będą wywiercone i wpuszczone do płyty, wychodzi środek około 12/12 czyli trudno wylać taki filarek :-? :-?

MARTiiii
22-09-2007, 17:34
A jak wam sie widzi taki filarek pod daszek ganka z 2 cegieł na warstwe? Z 4 jest zbyt masywny.

kachna28
22-09-2007, 17:38
A jak wam sie widzi taki filarek pod daszek ganka z 2 cegieł na warstwe? Z 4 jest zbyt masywny.
Martii -wcale nie jest masywny -ja mam z 4ech i jest lux,z dwóch to jak zazbroisz?
http://foto2.m.onet.pl/_m/44f833a37680a684b1a1923f1da61946,5,19,0.jpg

MARTiiii
22-09-2007, 18:01
A jak wam sie widzi taki filarek pod daszek ganka z 2 cegieł na warstwe? Z 4 jest zbyt masywny.
Martii -wcale nie jest masywny -ja mam z 4ech i jest lux,z dwóch to jak zazbroisz?
http://foto2.m.onet.pl/_m/44f833a37680a684b1a1923f1da61946,5,19,0.jpg


No właśnie to jest pytanie, jak... nie mam pojecia. Ale slupki zgranbniejsze i te z 4 jakos mi sie nie widza. Chyba ze z polowek by bylo mozna jest postawic.

Eugeniusz_
23-09-2007, 08:11
A jak wam sie widzi taki filarek pod daszek ganka z 2 cegieł na warstwe? Z 4 jest zbyt masywny.
Martii -wcale nie jest masywny -ja mam z 4ech i jest lux,z dwóch to jak zazbroisz?
http://foto2.m.onet.pl/_m/44f833a37680a684b1a1923f1da61946,5,19,0.jpg

Mam zamiar postawić taki sam, powiedz jak masz zrobiony środek tą wolną przestrzeń , czy był filarek czy pózniej zalewane??
:-? :lol:

odaro
23-09-2007, 09:33
Czy ktoś ma doświadczenie w zalewaniu betonem filara z klinkieru po wymurowaniu, a może jak należy to zrobić aby póżniej nie było wykwitów lub innych niespodzianek? :-? :-? :-?

U nie mają tak robić że będą murować słupek a środek będą zalewac betonem w środku którego idzie zbrojenie połączone z zbrojeniem stopy fundamentowej.

Czyli jednego dnia pomurują kilka warstw cegeł i zaleją środkek betonem, nastepnego tak samo i tak do końca.

Aha podobno musi być cegła szczelinowa albo perforowana bo zaprawa wchodzi w szczeliny i wtedy lepiej trzyma niż pełna cegła.

Jestem ciekawy jak planujecie zrobić izolację poziomą takiego filarka.

Pytam bo mój brat po 4 latach naprawiał taki filarek. Tylko ten filarek był wymurowny z cegły pełnej + płytki klinkerowe.

Ekipa nie położyła żadnej izolacji i po 4 latach zaczeły się odparzać płytki klinkerowe. Niestety cegła też zaczęła korodować.
Teraz wiercił w całym filarku dziury i wpuszczał jakąś żywicę.

odaro
23-09-2007, 09:35
A jak wam sie widzi taki filarek pod daszek ganka z 2 cegieł na warstwe? Z 4 jest zbyt masywny.

Jeżeli z 4 cegeł jest zbyt masywny to możesz tylko zrobić z połówki będzie o 12cm węższy.

kachna28
23-09-2007, 11:10
A jak wam sie widzi taki filarek pod daszek ganka z 2 cegieł na warstwe? Z 4 jest zbyt masywny.
Martii -wcale nie jest masywny -ja mam z 4ech i jest lux,z dwóch to jak zazbroisz?
http://foto2.m.onet.pl/_m/44f833a37680a684b1a1923f1da61946,5,19,0.jpg

Mam zamiar postawić taki sam, powiedz jak masz zrobiony środek tą wolną przestrzeń , czy był filarek czy pózniej zalewane??
:-? :lol:

Najpierw były same druty, potem murarz je obmurowywał klinkierem -pakując w międzyczasie w środek zaprawę cementową -normalnie ręcznie kielnią. Zalewanie z betoniary czy z gruchy raczej by nie zdało egzaminu -nawet sobie tego nie wyobrażam.

Eugeniusz_
23-09-2007, 11:10
Czy ktoś ma doświadczenie w zalewaniu betonem filara z klinkieru po wymurowaniu, a może jak należy to zrobić aby póżniej nie było wykwitów lub innych niespodzianek? :-? :-? :-?

U nie mają tak robić że będą murować słupek a środek będą zalewac betonem w środku którego idzie zbrojenie połączone z zbrojeniem stopy fundamentowej.

Czyli jednego dnia pomurują kilka warstw cegeł i zaleją środkek betonem, nastepnego tak samo i tak do końca.

Aha podobno musi być cegła szczelinowa albo perforowana bo zaprawa wchodzi w szczeliny i wtedy lepiej trzyma niż pełna cegła.

Jestem ciekawy jak planujecie zrobić izolację poziomą takiego filarka.

Pytam bo mój brat po 4 latach naprawiał taki filarek. Tylko ten filarek był wymurowny z cegły pełnej + płytki klinkerowe.

Ekipa nie położyła żadnej izolacji i po 4 latach zaczeły się odparzać płytki klinkerowe. Niestety cegła też zaczęła korodować.
Teraz wiercił w całym filarku dziury i wpuszczał jakąś żywicę.

Mają nawiercić otwory aby wpuścić pręty, spływające mleczko i tak dokładnie zbrojenie zwiąże, ale jak rozmawiałem wczoraj, zbrojenie przewiązane strzemionami z 6mm, a zalewany jak będzie cały wybudowany z tym ze cement ma być 1 bez dodatków.

Mam cegłe z otworami czyli perforowana chyba :):) :-?

Płytki klinkierowe to nie to co cegła i całkiem możliwe że powchodziła mu woda pod, coś żle zrobione, nie spotkałem się z tym aby ktoś robił izolację poziomą pod filarki :-? , ale mam małe doświadczenie :-? :wink:

Barbossa
23-09-2007, 18:16
Aha podobno musi być cegła szczelinowa albo perforowana bo zaprawa wchodzi w szczeliny i wtedy lepiej trzyma niż pełna cegła.


nie ma to znaczenia, a nawet przeciwnie, pewnie lepiej z pełnej, tym bardziej kiedy filarek jest narażony na opady

odaro
23-09-2007, 18:43
[ Płytki klinkierowe to nie to co cegła i całkiem możliwe że powchodziła mu woda pod, coś żle zrobione, nie spotkałem się z tym aby ktoś robił izolację poziomą pod filarki :-? , ale mam małe doświadczenie :-? :wink:

No nie było to ewidentnie kapilarne podciaganie wody przez bloczki fundamentowe

odaro
23-09-2007, 18:59
A jak myslicie co jest lepszym czyli bardziej trwałym rozwiązaniem.
filarek z perforowanej cegły klinkerowej czy filarek z zwykłej cegły ale pełnej a na to płytki klinkierowe?

Jak policzyłem koszty to róznica w cenie biorąc pod uwage koncowe koszty nie jest niewielka.

Eugeniusz_
23-09-2007, 19:59
A jak myslicie co jest lepszym czyli bardziej trwałym rozwiązaniem.
filarek z perforowanej cegły klinkerowej czy filarek z zwykłej cegły ale pełnej a na to płytki klinkierowe?

Jak policzyłem koszty to róznica w cenie biorąc pod uwage koncowe koszty nie jest niewielka.

Napewno lepszym rozwiązaniem z cegły klinkierowej, zawsze miejsca łączenia są bardziej podatne na uszkodzenia, czyli styk cegły i płytek. :-? :-?

Tedii
23-09-2007, 23:55
Klinkier murujesz po kolei zaprawą wraz z zalaniem środka zbrojonego.
Najlepiej na listwach dystansowych.Na koniec fugujesz zaprawą do klinkieru.
Ja niestety murowałem na raz i zaprawą cementową i zaprawą do klinkieru na obrzeżach.Wyszło dobrze, ale roboty....

odaro
24-09-2007, 06:26
Klinkier murujesz po kolei zaprawą wraz z zalaniem środka zbrojonego.
Najlepiej na listwach dystansowych.Na koniec fugujesz zaprawą do klinkieru.
Ja niestety murowałem na raz i zaprawą cementową i zaprawą do klinkieru na obrzeżach.Wyszło dobrze, ale roboty....

Wtedy do środka lejesz normalną zaprawę a cegły klinkierowe murujesz na zaprawę do klinkieru. Czy tak może być. Można w ten sposób łączyć te dwie zaprawy.

Tedii
24-09-2007, 23:50
Nie za bardzo.
Zaprawa do klinkieru kosztuje wielokrotnie więcej niż cement.