PDA

Zobacz pełną wersję : Taras drewniany



SPOTTYGIT
23-09-2007, 00:48
Witam
Planuje wykonczyc taras drewnem, ale nie mam pojecia jakie sa ceny robocizny. Myslalem o zakupie drewna z Castoramy wiec ceny materialu mam wstepnie skalkulowane. Prosze o pomoc w wycenie robocizny oraz o wskazowki na co uwazac i czego unikac. Drewno bedzie kladzione na wylewce betonowej.
Dzieki i pozdrawiam

SPOTTYGIT

janrenovate
23-09-2007, 10:44
Witam
Planuje wykonczyc taras drewnem, ale nie mam pojecia jakie sa ceny robocizny. Myslalem o zakupie drewna z Castoramy wiec ceny materialu mam wstepnie skalkulowane. Prosze o pomoc w wycenie robocizny oraz o wskazowki na co uwazac i czego unikac. Drewno bedzie kladzione na wylewce betonowej.
Dzieki i pozdrawiam

SPOTTYGIT
Cena za m2 w granicach 50zl/robocizna.

lmp119
03-10-2007, 13:03
SPOTTYGIT[/quote]
Cena za m2 w granicach 50zl/robocizna.[/quote]

HALO !!!! gdzie za 50zł znajdziesz fachowca ?? Tzn może i znajdziesz, ale szanujący się fachowiec który zna się na swoim fachu nie wstanie z łózka za takie pieniążki - weż pod uwagę że to ciężka fizyczna praca wbrew pozorom wymagająca wiedzy i doświadczenia.

mario1976
03-10-2007, 14:09
HALO !!!! gdzie za 50zł znajdziesz fachowca ?? Tzn może i znajdziesz, ale szanujący się fachowiec który zna się na swoim fachu nie wstanie z łózka za takie pieniążki - weż pod uwagę że to ciężka fizyczna praca wbrew pozorom wymagająca wiedzy i doświadczenia.

Hmmm a możesz doszczegółowić mi coś więcej o tej wiedzy i doświadczeniu. Taras drewniany będę robić sam. Przeczytałem dużo informacji z forum, gazet (Murator, Ładny dom), internetu. Widziałem na żywo dwa tarasy drewniane robione przez dwóch różnych "fachowców" (betonowa ława, na to fundament z bloczków -scianki równoległe lub prostopadłe do budynku co 1,5-2m, izolacja, legary, drewno....lub wersja ze zbrojonymi słupami zamiast "fundamentu" z bloczków) i nie widziałem tam fajerwerków technologicznych. Mi zrobiono ławy i "podmurówkę z bloczków betonowych *3 (co jakies 1,5m)" na etapie stanu surowego. Z drewnem będe bawić się sam (z pomoca rodziny).

Pawiem tak. Za murarkę sam bym się nie brał, więźba też odpada, dachówka także....ale jakie niesamowite komplikacje mogą mnie napotkać przy robieniu tarasu z drewna :o

lmp119
03-10-2007, 14:16
HALO !!!! gdzie za 50zł znajdziesz fachowca ?? Tzn może i znajdziesz, ale szanujący się fachowiec który zna się na swoim fachu nie wstanie z łózka za takie pieniążki - weż pod uwagę że to ciężka fizyczna praca wbrew pozorom wymagająca wiedzy i doświadczenia.

Hmmm a możesz doszczegółowić mi coś więcej o tej wiedzy i doświadczeniu. Taras drewniany będę robić sam. Przeczytałem dużo informacji z forum, gazet (Murator, Ładny dom), internetu. Widziałem na żywo dwa tarasy drewniane robione przez dwóch różnych "fachowców" (betonowa ława, na to fundament z bloczków -scianki równoległe lub prostopadłe do budynku co 1,5-2m, izolacja, legary, drewno....lub wersja ze zbrojonymi słupami zamiast "fundamentu" z bloczków) i nie widziałem tam fajerwerków technologicznych. Mi zrobiono ławy i "podmórówkę z bloczków betonowych *3 (co jakies 1,5m)" na etapie stanu surowego. Z drewnem będe bawić się sam (z pomoca rodziny).

Pawiem tak. Za murarkę sam bym się nie brał, więźba też odpada, dachówka także....ale jakie niesamowite komplikacje mogą mnie napotkać przy robieniu tarasu z drewna :o


Powiem tak - pierwszy problem zaczyna się przy doborze odpowiedniego gatunku drewna, jeśli ktoś nie ma wiedzy na ten temat to mogą Mu wcisnąć w markecie pierwsze lepsze badziewie które po prostu nie nadaje się na taras ;)
Chcesz robić to sam ? rzeczywiście żaden problem , po uzbieraniu wszystkich niezbędnych informacji . My sami budujemy sobie dom , więc rozumiem ;)
Chodziło mi głównie o to że większość ludzi uważa że fachowiec powinien za pół darmo robić , a to naprawdę nie jest takie sobie hop siup .
Przy tarasie akurat nie powinieneś spotkać się z żadną filozofią , bardziej miałam na myśłi usługi parkieciarskie, gdzie naprawdę trzeba mieć pewną wiedzę aby nie potknąć się już na złym doborze chemii ( grunt , klej ) aby znac właściwości każdego gatunku drewna, wiedzieć co gdzie się nadaje, co czym wykańczać, co jak szlifować .
Życzę powodzenia

mario1976
03-10-2007, 14:20
Powiem tak - pierwszy problem zaczyna się przy doborze odpowiedniego gatunku drewna, jeśli ktoś nie ma wiedzy na ten temat to mogą Mu wcisnąć w markecie pierwsze lepsze badziewie które po prostu nie nadaje się na taras ;)
Chcesz robić to sam ? rzeczywiście żaden problem , po uzbieraniu wszystkich niezbędnych informacji . My sami budujemy sobie dom , więc rozumiem ;)
Chodziło mi głównie o to że większość ludzi uważa że fachowiec powinien za pół darmo robić , a to naprawdę nie jest takie sobie hop siup .
Przy tarasie akurat nie powinieneś spotkać się z żadną filozofią , bardziej miałam na myśłi usługi parkieciarskie, gdzie naprawdę trzeba mieć pewną wiedzę aby nie potknąć się już na złym doborze chemii ( grunt , klej ) aby znac właściwości każdego gatunku drewna, wiedzieć co gdzie się nadaje, co czym wykańczać, co jak szlifować .
Życzę powodzenia

Mi chodziło tylko o taras. Za parkiet oczywiście nie biore się sam :wink:

janrenovate
03-10-2007, 18:08
Trszke w życiu "decków" zbudowałem,wiem co mówie.
Cena 50 zł/m2 za deck nie uwzglądnia murowania czy tez wylewania jakichkolwiek słupów.To jest cena za prosty deck,taras.
Polecam stronkę:
www.decks.com

dudekdonice
03-10-2007, 20:33
niezła stronka można sporo podpatrzeć. Dzięki

YreQ
04-10-2007, 13:02
Polecam stronkę:
www.decks.com

Nie wiem czy ci za tę stronę dziękować czy mam być zła :roll:
PIĘKNE TARASY :D
jak mi podpowiesz jeszcze , gdzie znajdę człowieka, który zrobiłby mi taki ładny taras to będę wdzięczna........ jestem gotowa nawet rok bez tarasu na takiego kogoś czekać - lepić mu pierożki i piec ciasteczka do porannej kawki :wink:

YreQ
04-10-2007, 13:15
może tu ? http://www.drewnianetarasy.pl/galeria.php?strona=1

SPOTTYGIT
04-10-2007, 13:51
Dzieki bardzo za dyskusje i wszelkie porady. Co moge powiedziec taras ZROBIONY jeszcze tylko listwy boczne i bedzie mozna zalaczyc zdjecie (zebym jeszcze wiedzial jak hehehe) Mam nadzieje ze temat bedzie sie jeszcze podtrzymywany przez dlugie miesiace bo to dopiero pierwszy taras i jeszcze tyle do nauczenia sie :)
Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam
SPOTTYGIT

YreQ
04-10-2007, 14:07
Dzieki bardzo za dyskusje i wszelkie porady. Co moge powiedziec taras ZROBIONY jeszcze tylko listwy boczne i bedzie mozna zalaczyc zdjecie (zebym jeszcze wiedzial jak hehehe) Mam nadzieje ze temat bedzie sie jeszcze podtrzymywany przez dlugie miesiace bo to dopiero pierwszy taras i jeszcze tyle do nauczenia sie :)
Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam
SPOTTYGIT

a zdjęcia Twojego tarasu mile widziane :D chyba nam nie odmówisz ? :wink:

ghost34
05-03-2008, 00:26
Wykonuje między innymi tarasy drewniane samo legarowanie
+ przykręcenie desek około 50-70zł za metr jest uczciwą ceną..
Pozdrawiam

ooliwka
06-03-2008, 11:19
a możesz poweidzieć ile Cię kosztował material

i z jakiego drewna robisz taras??

no i jakie wymiary :roll:

ghost34
06-03-2008, 17:14
Bangikarai - legar 7cm/4 cm z wykonawstwem olejem na gotowo zależy od szerokościi(90mm-1400mm) grubości(19mm badź 21mm) deski ryflowanej(jedno/dwustronnie)...od 200 do nawet 250 zł m/kw.(tanie to to nie jest...)Pozdrawiam..

SPOTTYGIT
20-03-2008, 20:46
No i juz po wszystkim. Taraz lezy i cieszy oczy. Mysle ze wyszlo bardzo ladnie jeszcze tylko olejowanie, ale to jak bedzie ladniejsza pogoda. Co do zdjec, to bardzo chetnie dolacze tylko prosze o wskazowki jak to moge zrobic.
Pozdrawiam wszystkich
Pawel

ghost34
20-03-2008, 22:06
http://imageshack.us/
Dajesz przegladaj znajdujesz na swym kompie ządane zdj potem klikasz host it i czekasz az image shack wgra jpg na serwer, pozniej juz tylko pozostaje skopiować ukazujacego sie linka na forum i po sprawie bedziemy widziec twoje taraso...

SPOTTYGIT
21-03-2008, 23:01
Witam
Sa to zdjecia jeszcze nie wykonczonego tarasu ale wiekszosc juz widac. Jak tylko bedzie sloneczko to zrobie zdjecia juz z oswietleniem i listwami przysciennymi. Wiele przyjemnosci podczas robienia no i po takze.

http://img213.imageshack.us/my.php?image=tarasys9.jpg

http://img213.imageshack.us/my.php?image=taras2st9.jpg

http://img141.imageshack.us/my.php?image=taras3xg0.jpg

Pozdrawiam

SPOTTYGIT

SPOTTYGIT
25-03-2008, 21:38
Witam

Jak obiecałem zdjęcia już gotowego tarasu. No jeszcze troszkę olejem trzeba wysmarować ale to już jak będzie cieplutko.


http://img169.imageshack.us/img169/5279/tarasjf2.jpg

http://img135.imageshack.us/img135/493/taras1nz6.jpg

http://img135.imageshack.us/img135/886/taras2gn6.jpg

http://img135.imageshack.us/img135/4689/taras3ei2.jpg

:)

Pozdrawiam

SPOTTYGIT

MiA & Wojtek
08-04-2008, 10:38
SPOTTYGIT

piekny taras :)
wielkie gratulacje !

byczy
10-04-2008, 13:06
dobra robota

filasty1980
06-01-2009, 20:45
Witam!
Ogladalem zdjecia tarasu i bardzo mi sie podoba!
mozna wiedziec jaki calkowity koszt tego przedsiewziecia?

janrenovate
08-01-2009, 17:24
Polecam stronkę:
www.decks.com

Nie wiem czy ci za tę stronę dziękować czy mam być zła :roll:
PIĘKNE TARASY :D
jak mi podpowiesz jeszcze , gdzie znajdę człowieka, który zrobiłby mi taki ładny taras to będę wdzięczna........ jestem gotowa nawet rok bez tarasu na takiego kogoś czekać - lepić mu pierożki i piec ciasteczka do porannej kawki :wink:
Te pierozki i ciasteczka to jeszcze aktualne??:)
Za sernikiem przepadam,zwłaszcza z lukrem truskawkowym:)
Taras zrobimy przepiekny :)

janrenovate
08-01-2009, 17:35
może tu ? http://www.drewnianetarasy.pl/galeria.php?strona=1
Stronka Polska,ale tarasy hamerykańskie i canadyjskie :lol:

Blutka
03-02-2009, 15:15
A ile może kosztować taras drewniany, ale wysoki (1,5 metra)? Macie kogoś, kto coś takiego wybuduje?

janrenovate
03-02-2009, 20:16
A ile może kosztować taras drewniany, ale wysoki (1,5 metra)? Macie kogoś, kto coś takiego wybuduje?
Wysokośc nie istotna,mozna uzyc słupów drewnianych,murowanych,betonowych.
A drewno na taras jakie?

Blutka
03-02-2009, 20:28
A ile może kosztować taras drewniany, ale wysoki (1,5 metra)? Macie kogoś, kto coś takiego wybuduje?
Wysokośc nie istotna,mozna uzyc słupów drewnianych,murowanych,betonowych.
A drewno na taras jakie?

Tanie i dobre. ;)

janrenovate
03-02-2009, 21:14
A ile może kosztować taras drewniany, ale wysoki (1,5 metra)? Macie kogoś, kto coś takiego wybuduje?
Wysokośc nie istotna,mozna uzyc słupów drewnianych,murowanych,betonowych.
A drewno na taras jakie?

Tanie i dobre. ;)
O to chodzi że nie ma taniego i dobrego.
Ale tarcica konstrukcyjna,impregnowana cisnieniowo,nada sie:)

Blutka
03-02-2009, 21:45
A ile może kosztować taras drewniany, ale wysoki (1,5 metra)? Macie kogoś, kto coś takiego wybuduje?
Wysokośc nie istotna,mozna uzyc słupów drewnianych,murowanych,betonowych.
A drewno na taras jakie?
Tanie i dobre. ;)
O to chodzi że nie ma taniego i dobrego.
Ale tarcica konstrukcyjna,impregnowana cisnieniowo,nada sie:)

E tam nie ma - musi być. Ja nie widzę innej możliwości. A czym ta tarcica jest?

janrenovate
03-02-2009, 21:56
A ile może kosztować taras drewniany, ale wysoki (1,5 metra)? Macie kogoś, kto coś takiego wybuduje?
Wysokośc nie istotna,mozna uzyc słupów drewnianych,murowanych,betonowych.
A drewno na taras jakie?
Tanie i dobre. ;)
O to chodzi że nie ma taniego i dobrego.
Ale tarcica konstrukcyjna,impregnowana cisnieniowo,nada sie:)

E tam nie ma - musi być. Ja nie widzę innej możliwości. A czym ta tarcica jest?
a takie tam drewienka:)

zezo
04-02-2009, 07:05
Muszę powiedzieć że tekst janrenovate

Ale tarcica konstrukcyjna,impregnowana cisnieniowo,nada sie:)
jakoś mnie nie przekonuje, :wink:
oczywiście jest to moje zdanie, ale jakoś nie widzę tej konstrukcyjnej tarcicy impregnowanej ciśnieniowo na tarasie po kilku latach :cry:
co z tego tarasu będzie ?
jaka jet żywotność takiego drewna narażonego na warunki atmosferyczne ?

Ja kiedyś też myślałem o drewnianym tarasie ale tylko brałem pod uwagę drewno egzotyczne, tylko jak poznałem cenę takiej usługi i z takiego drewna na poziomie 500-550 zł za m2 za kompleksową usługę, to taras jak by stracił swój urok :wink:

Muszę powiedzieć że jestem zaskoczony tekstem janrenovate który jako fachowiec podejmuje się takiego zadania wykonania tarasu z drewna konstrukcyjnego, :o mam jedno pytanie
janrenovate
na ile lat dajesz mi gwarancję na tak wykonany taras ?? :wink:

Blutka
04-02-2009, 07:44
O to chodzi że nie ma taniego i dobrego.
Ale tarcica konstrukcyjna,impregnowana cisnieniowo,nada sie:)
E tam nie ma - musi być. Ja nie widzę innej możliwości. A czym ta tarcica jest?
a takie tam drewienka:)

Co bardzo wiele wyjaśnia. ;)
Ile kosztuje diabelstwo, jak wygląda i jak szybko się psuje?

janrenovate
04-02-2009, 07:46
Muszę powiedzieć że tekst janrenovate

Ale tarcica konstrukcyjna,impregnowana cisnieniowo,nada sie:)
jakoś mnie nie przekonuje, :wink:
oczywiście jest to moje zdanie, ale jakoś nie widzę tej konstrukcyjnej tarcicy impregnowanej ciśnieniowo na tarasie po kilku latach :cry:
co z tego tarasu będzie ?
jaka jet żywotność takiego drewna narażonego na warunki atmosferyczne ?

Ja kiedyś też myślałem o drewnianym tarasie ale tylko brałem pod uwagę drewno egzotyczne, tylko jak poznałem cenę takiej usługi i z takiego drewna na poziomie 500-550 zł za m2 za kompleksową usługę, to taras jak by stracił swój urok :wink:

Muszę powiedzieć że jestem zaskoczony tekstem janrenovate który jako fachowiec podejmuje się takiego zadania wykonania tarasu z drewna konstrukcyjnego, :o mam jedno pytanie
janrenovate
na ile lat dajesz mi gwarancję na tak wykonany taras ?? :wink:
Postoi postoi długo:)
Po 25 latkach jak Ci sie designe nie spodoba,spalisz i zbudujesz nowy,plastikowy :)
----------------------------------------------------------------------
"Wiocha to stan umysłu,nie miejsce zamieszkania"

janrenovate
04-02-2009, 07:50
O to chodzi że nie ma taniego i dobrego.
Ale tarcica konstrukcyjna,impregnowana cisnieniowo,nada sie:)
E tam nie ma - musi być. Ja nie widzę innej możliwości. A czym ta tarcica jest?
a takie tam drewienka:)

Co bardzo wiele wyjaśnia. ;)
Ile kosztuje diabelstwo, jak wygląda i jak szybko się psuje?
Cena zalezy od wielkości tarasu,kształtu,etc

zezo
04-02-2009, 10:32
janrenovate napisał

Postoi postoi długo:)
Po 25 latkach jak Ci sie designe nie spodoba,spalisz i zbudujesz nowy,plastikowy
Czyli mam rozumieć że Ty jako firma dasz mi gwarancję na piśmie na 25 lat na taki drewniany tarasik z impregnowanego ciśnieniowo drewna konstrukcyjnego ?

janrenovate
04-02-2009, 10:57
janrenovate napisał

Postoi postoi długo:)
Po 25 latkach jak Ci sie designe nie spodoba,spalisz i zbudujesz nowy,plastikowy
Czyli mam rozumieć że Ty jako firma dasz mi gwarancję na piśmie na 25 lat na taki drewniany tarasik z impregnowanego ciśnieniowo drewna konstrukcyjnego ?
ja moge zapewnic że owe 25 lat przetrwa jesli będziesz dbał o niego i odpowiednio uzytkował.
Zapewne chciałbys aby po 25 latach wygladał like brand new?
Czas robi swoje.

Blutka
04-02-2009, 11:06
A jaka jest orientacyjna cena? Powiedzmy że taras ma 10 metrów powierzchni i jest na 1,5 m podwyższeniu?

janrenovate
04-02-2009, 11:23
A jaka jest orientacyjna cena? Powiedzmy że taras ma 10 metrów powierzchni i jest na 1,5 m podwyższeniu?
Około 2,5tys zł z materiałem,bez schodów.

Blutka
04-02-2009, 11:29
A jaka jest orientacyjna cena? Powiedzmy że taras ma 10 metrów powierzchni i jest na 1,5 m podwyższeniu?
Około 2,5tys zł z materiałem,bez schodów.

A w jakim rejonie Pan robi?

janrenovate
04-02-2009, 11:35
A jaka jest orientacyjna cena? Powiedzmy że taras ma 10 metrów powierzchni i jest na 1,5 m podwyższeniu?
Około 2,5tys zł z materiałem,bez schodów.

A w jakim rejonie Pan robi?
Dla Pani to choćby do Burkina Faso pojadę :)
Notabene,ładny kapelusik :)

Blutka
04-02-2009, 11:36
:lol:

A to dobre.
Bo jakby mi Pan zrobił tarasik za max 6 tysięcy ze wszystkim, to ja bym Pana brała już teraz zaraz. 8)

janrenovate
04-02-2009, 11:45
:lol:

A to dobre.
Bo jakby mi Pan zrobił tarasik za max 6 tysięcy ze wszystkim, to ja bym Pana brała już teraz zaraz. 8)
W takim razie juz sie pakuje:)

Blutka
04-02-2009, 11:49
:lol:
A to dobre.
Bo jakby mi Pan zrobił tarasik za max 6 tysięcy ze wszystkim, to ja bym Pana brała już teraz zaraz. 8)
W takim razie juz sie pakuje:)

Ale poważnie? Bo jak Pan chce, to może choćby jutro przyjechać ruinkę obejrzeć, przy której tarasik chcę. 8)

mamamatinka
06-02-2009, 21:04
podpinam się do wątku tarasowego, dopiero zaczynam zglębiać temat tarasowy ale liczę na pomoc forumowych fachowców w temacie. marzy misię drewnany taras ale nie taki z ryflowanej deski egzotycznej tylko z normalnej nieryflowanej dechy. Nie zależy mi na połysku ani niczym takim, oczywiście zaimpregnować i dbać trzeba jasna sprawa - ale z zamysłu miałby być to taras taki "rustykalny" w wyglądzie, z murkiem z cegły ręcznie formowanej. ew. chciałabym połączyć deski np. w części zadaszonej tarasu z kostką brukową w częściach nie zadaszonych. ale pytanko przede wszystkim z czego najlepiej taki taras zrobić, czy muszę mieć "specjalistyczną firmę tarasową" czy wystarczy fachowiec złota rączka i wiedza zaczerpięta z różnych mądrych źródeł. Skąd wziąć drewno co by porządne było???? no i pytanie najgorsze ile to może kosztować????????????? bo metrów niestety (czy też na szczęście) sporo.

chodzi mi o efekt coś w tym stylu (alb coś jeszcze mniej eleganckiego tylko b. wiejsko, ale ten dąb (chyba) bardzo mi się podoba...)

http://img339.imageshack.us/img339/9080/tarasdrewniany5bjr4.jpg (http://imageshack.us)
By mamamatinka (http://profile.imageshack.us/user/mamamatinka)

albo coś takiego:

http://img264.imageshack.us/img264/2213/brettdeckafter1rl6.jpg (http://imageshack.us)

janrenovate
07-02-2009, 06:19
podpinam się do wątku tarasowego, dopiero zaczynam zglębiać temat tarasowy ale liczę na pomoc forumowych fachowców w temacie. marzy misię drewnany taras ale nie taki z ryflowanej deski egzotycznej tylko z normalnej nieryflowanej dechy. Nie zależy mi na połysku ani niczym takim, oczywiście zaimpregnować i dbać trzeba jasna sprawa - ale z zamysłu miałby być to taras taki "rustykalny" w wyglądzie, z murkiem z cegły ręcznie formowanej. ew. chciałabym połączyć deski np. w części zadaszonej tarasu z kostką brukową w częściach nie zadaszonych. ale pytanko przede wszystkim z czego najlepiej taki taras zrobić, czy muszę mieć "specjalistyczną firmę tarasową" czy wystarczy fachowiec złota rączka i wiedza zaczerpięta z różnych mądrych źródeł. Skąd wziąć drewno co by porządne było???? no i pytanie najgorsze ile to może kosztować????????????? bo metrów niestety (czy też na szczęście) sporo.

chodzi mi o efekt coś w tym stylu (alb coś jeszcze mniej eleganckiego tylko b. wiejsko, ale ten dąb (chyba) bardzo mi się podoba...)

http://img339.imageshack.us/img339/9080/tarasdrewniany5bjr4.jpg (http://imageshack.us)
By mamamatinka (http://profile.imageshack.us/user/mamamatinka)

albo coś takiego:

http://img264.imageshack.us/img264/2213/brettdeckafter1rl6.jpg (http://imageshack.us)
Dobre jest na tarasik drewno olszowe.Odpowiednio zaimpregnowane postoi kope latek :)

TARASIK
09-02-2009, 13:26
WITAM SERDECZNIE!!

przymierzam się do budowy tarasu drewnianego przy domku na dzialce . Ma mieć ok 15m2 i na razie ma nie mieć daszku.
Jaki jest najłatwiejszy sposób na podkład pod taras. dodam, że ma byc tuż nad gruntem.

dzięki za rady.
Magda

janrenovate
09-02-2009, 13:32
WITAM SERDECZNIE!!

przymierzam się do budowy tarasu drewnianego przy domku na dzialce . Ma mieć ok 15m2 i na razie ma nie mieć daszku.
Jaki jest najłatwiejszy sposób na podkład pod taras. dodam, że ma byc tuż nad gruntem.

dzięki za rady.
Magda
Jak wysoko na gruntem?

TARASIK
09-02-2009, 13:55
ok 20 30 cm. A do drzwi domku mają prowadzić schodki.

janrenovate
09-02-2009, 14:03
ok 20 30 cm. A do drzwi domku mają prowadzić schodki.
Mozna zatem posadowic na słupkach

waldioman
09-02-2009, 23:49
fotka podobnej sytuacji
jest kilka zasad co do tak nisko osadzonego tarasu
pierwsza-nie zapomnij zablokować wzrostu roślin pod tarasem


http://drewno-bud.pl/155.jpg

TARASIK
10-02-2009, 14:00
poszukuję kogos z warszawy lub okolic, kto wykona niewielki (ok 15m2) tarasik z dwoma parami schodków z dwoma drzewami po środku. Oczywiście w rozsądnej cenie. Czekam na propozycje, Magda.

waldioman
10-02-2009, 21:35
jeszcze fotka wysokiego taasu

http://drewno-bud.pl/CIMG0679.jpg

Blutka
11-02-2009, 11:19
Ooo, wysoki jest śliczny, mało jest zdjęć w necie wysokich drewnianych, a taki mam nadzieję będę miała. :D

waldioman
11-02-2009, 13:17
proszę jeszcze jeden dopasowany do przedwojennej willi
połączenie egzotycznego drewna i sosnowej podkonstrukcji
w niemieckim grubym stylu

http://drewno-bud.pl/CIMG0437.jpg

Blutka
11-02-2009, 13:44
Ten to musiał kosztować majątek. ;)

waldioman
11-02-2009, 15:28
dość sporo
ale efekt jest

mim
15-03-2009, 21:15
W temacie tarasu. Jest taras wylany betonowy 50m2 z dwoma schodkami we fragmencie. Ile by kosztowało obłożenie go deskami ?

Chodzi o dom, który planujemy kupić, jak sprzedamy mieszkanie na Żoliborzu (niedaleko metra Marymont - może ktoś jest zainteresowany).

Pozdrawiam,

idunia
30-03-2009, 17:52
nie mam kapelusika :lol: ale liczę na odpowiedz - ok 25 m2 wysokość 1.5' balustrada + schody - oczywiście koszt orientacyjny

zezo
01-04-2009, 12:30
Witam zwolenników drewnianych pięknych tarasów,
jak sobie tak pooglądałem foty tych drewnianych arcydzieł to muszę powiedzieć że są piękne, szkoda że tyle kasy kosztują, ale pieniądze nie są ponoć najważniejsze :wink:
Muszę powiedzieć że znowu mi zaświtała myśl wykonania sobie drewnianego tarasu, wybrałem się do firmy która handluje takimi pięknymi deskami tarasowymi z drewna egzotycznego, pomijam kwestię ceny, ale zobaczyłem na żywca kawałek takiego tarasu i muszę powiedzieć że załamałem się troszkę :cry: jakiś ten ekspozycyjny tarasik taki upaprany był troszkę, naniesiony jakiś piach trochę błota, zdaję sobie sprawę że w firmie nikomu się za bardzo nie chce tego sprzątać, ale tu właśnie mam pewne wątpliwości, jak to jest z utrzymaniem takiego drewnianego tarasu w praktyce aby był zawsze piękny ?
Czy to jest pracochłonne zajęcie czy też nie potrzeba wielu prac aby był zawsze urokliwy drewniany taras ?

Może ktoś z szanownych forumowiczów którzy już użytkują drewniane tarasy podzieli się swoimi doświadczeniami w tym temacie :wink:

Whisper
06-04-2009, 10:58
jakiś ten ekspozycyjny tarasik taki upaprany był troszkę, naniesiony jakiś piach trochę błota, zdaję sobie sprawę że w firmie nikomu się za bardzo nie chce tego sprzątać, ale tu właśnie mam pewne wątpliwości, jak to jest z utrzymaniem takiego drewnianego tarasu w praktyce aby był zawsze piękny ?


Chyba tylko sprzątanie co pięć minut zostaje. Nie ma siły, brudzić się będzie, w końcu nie tylko w kapciach po nim chodził będziesz, poza tym jak wiatr zawieje to i kurzu naniesie.
Moim zdaniem nie ma co się przejmować - taras jest do używania a nie do patrzenia.

I dlatego ja na swój taras chyba dechy sosnowe położę - będą się zużywać, bo tak ma być. Przynajmniej nie będę płakał kiedy pierwszą rysę na desce za 300zł/m zobaczę...

Kane66
10-04-2009, 07:45
ciekawy watek, zdjecia jeszcze lepsze

Panowie (i Panie ;) ) - bede mial do zrobienia taras drewniany, wyniesiony jakis metr powyzej gruntu. Problem jest taki ze grunt ponizej to moze 5-10cm ziemi a reszta gruby gruz, bardzo duze kamole zageszczone drobniejszymi i jakims piachem/bardzo drobnym gruzem. Mial byc taras ziemny - zmienila sie koncepcja i bedzie drewniany na słupach.

I teraz tak: musze kopac pod taki taras fundament (pod jego słupy) ? w tym gruzie ? na metr w głąb ??! mam tu jednego lokalnego tarasiarza ktory twierdzi ze jesli zebrac tą ziemie, zaszałować małe stopy (40x40x30 wysokie) i wylac bezpośrednio na tym gruzie ktory jest nizej - to bedzie wystarczajco stabilne podparcie dla słupów tarasu (słupy drewniane).

I druga kwestia: twierdzi ze lepiej ten taras wogole nie wiazac ze scianą budynku tylko zostawić go własnie luźny tylko na słupach. Wstepnie proponowałem by do ściany budynku przykotwić jedną belkę i na niej oprzeć taras z jednej strony - a z drugiej na słupach.

Pisze tutaj bo nie bardzo moge zweryfikować jego wiedzę. Umiejętności widziałem - dwa tarasy ktore moglem zobaczyc były ok tylko ze to byly tarasy nie na słupach a na gruncie.
Pomocy !

urszulak
15-04-2009, 19:46
Poszukuję kogoś ,kto wykona mi od podstaw piękny taras ok 25 mkw,na wysokości ok 1m.Oferta jaką dostalam,trochę mnie powaliła -ok 500zł za mkw (materiały +robocizna)Czy to ma tyle kosztować?

TypeR
15-04-2009, 21:13
Witam,
a ja proszę o radę.
Mamy ścięte 2 dęby (jest pozwolenie na 13 ale strasznie szkoda):

http://www.ozzo.pl/d/dab1.jpg

http://www.ozzo.pl/d/dab2.jpg

Planujemy z nich wykonać taras drewniany. Wyszło mi że deski powinny mieć 236 cm, grubość 2,7 cm, szerokość 10 cm. Będziemy zamawiać tartak przewoźny do pocięcia. Na jaką długość i grubość ciąć deski do suszenia?


http://www.ozzo.pl/d/taras_rys.jpg

A może deski powinny być na długość pasującą do odległości legarów? (236 cm jest na 3 legary).

Za wszelkie rady będę wdzięczny.
Pozdrawiam - Daniel

urszulak
15-05-2009, 20:18
Poszukuję kogoś ,kto wykona mi od podstaw piękny taras ok 25 mkw,na wysokości ok 1m.Oferta jaką dostalam,trochę mnie powaliła -ok 500zł za mkw (materiały +robocizna)Czy to ma tyle kosztować?
Następna była jeszcze lepsza: 25000 :o
Nadal szukam...

ghost34
17-05-2009, 12:01
normalna cena na taras na zwyklej konstrukcji w zaleznosci od stopnia 270zl miinimum z metra..jesli jest cos skomplikowane ..i na szerokiej desce..to cena moze dochodzic do 400zł za metr..jesli deska jest szeroka..i gruba sama deska moze kosztowac za metr biezacy 65zł :o widzialem taka w dlh ostatnio

Mychalak
17-05-2009, 20:11
Witam,

Poszukuję wykonawcy tarasu drewnianego z drewna egzotycznego maksymalnie do 400 zł/m (brutto) na gotowo :) czyli robocizna i materiał. Taras ma 70 m, jest w kształcie litery L, wymurowany i zasypany piachem, po obu stronach do zrobienia po 2 stopnie (długie stopnie) z drewna do wyjścia na ogród.
Może ktoś polecić jakąś firmę lub fachowca ? Bo ostatnia wycena to 45000 zł netto :( za całość - a to dla mnie stanowczo za drogo - mam na ten cel przeznaczone maksymalnie 25000 -30000 zł brutto.

urszulak
17-05-2009, 20:24
normalna cena na taras na zwyklej konstrukcji w zaleznosci od stopnia 270zl miinimum z metra..jesli jest cos skomplikowane ..i na szerokiej desce..to cena moze dochodzic do 400zł za metr..jesli deska jest szeroka..i gruba sama deska moze kosztowac za metr biezacy 65zł :o widzialem taka w dlh ostatnio
Czyli 25000,to przesada...Wiedziałam.
U nas problemem podobno jest wysokosć tarasu-1m od ziemi i konieczność wykonania konstrukcji.Ale żeby aż tak to podniosło cenę??
No właśnie -ile może kosztować ta konstrukcja-materiał(jaki) i robocizna?
Może jest ktoś ,kto wykona ten taras za rozsądną cenę? :roll:

ghost34
17-05-2009, 20:36
wez jakiegos muraza zrob konstrukcje z bloczkow fundamentowych..wymuruj na żądaną wysokosc bloczki ale minuj legary i taras..czyli minimum jakies 62mm legar 42/70mm i tarasowa deska od 19mm-21mm taka jest najpoularniejsza jesli bedziesz miec inne grubosci to adekwatnie do tego..bloczki ze dwa wkop reszte do gory wymuruj..zrob takie slupki mniej wiecej co metr bieżący..tak aby legar lezał na nie wiekszych odleglosciach na tej konstrukcji jak metr..idealnie byłoby tnie dasz na pewno za taka podbudowe wiecej niz 2-3tysiace zalooze sie:)

urszulak
17-05-2009, 20:52
Dziękuję.
Tak też sobie orientacyjnie liczyłam...
Jutro zaczynam poszukiwania murarza.
A jeszcze jedno-czy te słupki powinny być murowane poniżej poziomu przymarzania,czy nie ma to znaczenia?Czy tylko humus ściągać?

bodzious
19-06-2009, 11:24
Witam wszystkich!
Poszukuję dobrego stolarza, wykonawcy tarasu w okolicach Ostródy i Olsztyna. Posiadam taras betonowy i do tego cztery betonowe schody (stopnie), chciałbym obłożyć go ładnie drzewem i zamontować balustrady. Taras ma powierzchnię ok 16m2. Jakie mogą być koszty robocizny i materiałów. Oczywiście jakie materiały.
Pozdrawiam
Bogdan

scooby
21-06-2009, 10:03
A czy jeśli mam wylany beton na tarasie to tez można położyć deski? i czy w 10cm wysokości zmieszczę konstrukcje plus deskę?

ghost34
21-06-2009, 20:37
A czy jeśli mam wylany beton na tarasie to tez można położyć deski? i czy w 10cm wysokości zmieszczę konstrukcje plus deskę?

oczywiscie standardowy legar tarasowy to 42mm/70mm plus deska ..19-28mm nawet na spad masz miejsce kazdy legar trzeba lekko podbic aby nie lezał bezposrednio na betonie:)) pozdrawiam

scooby
22-06-2009, 22:44
A czy jeśli mam wylany beton na tarasie to tez można położyć deski? i czy w 10cm wysokości zmieszczę konstrukcje plus deskę?

oczywiscie standardowy legar tarasowy to 42mm/70mm plus deska ..19-28mm nawet na spad masz miejsce kazdy legar trzeba lekko podbic aby nie lezał bezposrednio na betonie:)) pozdrawiam
Rozumiem ze 42 to wysokosc legaru?
A co masz na mysli podbicie legaru aby nie leżał na betonie? czyli pod legar podłożyć pape?
Hmm trochę ten taras mało wypoziomowany mam i czasem woda stoi w niektórych miejscach i tak myślałem ze ponawiercam dziury w betonie w tych newralgicznych miejscach....

ghost34
05-07-2009, 13:48
pape daj na beto..legar ma 42mm/70mm..najczesciej spotykany..nalezy kazdy podbić aby sie nie stykał z betonem..miedzy legary zwirek na to deska tarasowa..mozesz legary podłozyc kilkoma kawałkami papy ..nie ma problemu.

Filippo
20-02-2010, 18:31
Chce połozyć drewno egzotyczne na taras (taras w bloku, nie naziemny). Obecnie jest wykonany z malych plytek betonowych, ulożonych na jakimś żwirku, ponieważ pod tym wszystkim jest drenaż. Obecna konstrukcja jest bardzo stabilna.

Rozumiem, że pod deski idą legary - jak wysokie zastosować w mojej sytuacji?
Czy legary należy jakoś odseparować od tych płytek betonowych czy można je klaść na tych płytkach?

FOXSTER
20-02-2010, 22:01
To i ja wrzuce jeden ze swoich (zrobionych)
http://images45.fotosik.pl/260/5a5951c5307ccd9cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images39.fotosik.pl/256/105b67626a3c3b1emed.jpg (http://www.fotosik.pl)
i drugi
http://images41.fotosik.pl/255/a4ffd234404a40fcmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images48.fotosik.pl/260/f254bb7316eee25emed.jpg (http://www.fotosik.pl)

meggy235
30-05-2010, 18:26
A szparagi w sosie truskawkowym z marynowanym pieprzem tez moga byc?

I jak sie zmienila oferta robocizny od 2008 roku?

AndrzejK12
04-06-2010, 00:51
To i ja wrzuce jeden ze swoich (zrobionych)
http://images45.fotosik.pl/260/5a5951c5307ccd9cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images39.fotosik.pl/256/105b67626a3c3b1emed.jpg (http://www.fotosik.pl)
i drugi
http://images41.fotosik.pl/255/a4ffd234404a40fcmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images48.fotosik.pl/260/f254bb7316eee25emed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Czy drewniane słupy tylko stoją na betonowych słupkach odizolowanych papą, czy są jakoś przykręcone?

Miłeczka
22-06-2010, 13:54
podpinam się do wątku tarasowego, dopiero zaczynam zglębiać temat tarasowy ale liczę na pomoc forumowych fachowców w temacie. marzy misię drewnany taras ale nie taki z ryflowanej deski egzotycznej tylko z normalnej nieryflowanej dechy. Nie zależy mi na połysku ani niczym takim, oczywiście zaimpregnować i dbać trzeba jasna sprawa - ale z zamysłu miałby być to taras taki "rustykalny" w wyglądzie, z murkiem z cegły ręcznie formowanej. ew. chciałabym połączyć deski np. w części zadaszonej tarasu z kostką brukową w częściach nie zadaszonych. ale pytanko przede wszystkim z czego najlepiej taki taras zrobić, czy muszę mieć "specjalistyczną firmę tarasową" czy wystarczy fachowiec złota rączka i wiedza zaczerpięta z różnych mądrych źródeł. Skąd wziąć drewno co by porządne było???? no i pytanie najgorsze ile to może kosztować????????????? bo metrów niestety (czy też na szczęście) sporo.

chodzi mi o efekt coś w tym stylu (alb coś jeszcze mniej eleganckiego tylko b. wiejsko, ale ten dąb (chyba) bardzo mi się podoba...)

http://img339.imageshack.us/img339/9080/tarasdrewniany5bjr4.jpg (http://imageshack.us)
By mamamatinka (http://profile.imageshack.us/user/mamamatinka)

albo coś takiego:

http://img264.imageshack.us/img264/2213/brettdeckafter1rl6.jpg (http://imageshack.us)

Mamamatinka witaj =)
Podobaja mi sie dokładnie takie same tarasy ! Szukam desek ale bez reliefu. Cegła rozbiórkowa tez u mnie zagości =) Czy mogła byś mi napisać na jaką deskę sie zdecydowałaś i czy jesteś z niej zadowolona ?

asilla
22-07-2010, 14:36
W temacie tarasów i pergoli odradzam firmę Kobi z Bytomia, Śląsk

kemot_73
26-07-2010, 14:02
MAm aktualnie w miejscu tarasu (przyszłego) golutką ziemie - planuję zrobić go z deski i zapewne z sosny lub modrzewia (wychodzęz ząłozenia ze jak mi się znudzi zrobi brzydki to go wymienię na nowy :) a teraz niemam zamiaru płacić kosmicznej kasy za egzotyki) - czy legary moge zrobićna słupach betonowych wykonanych za pomocą świdra fi 30 powiedzmy tak metr głebokości, odległości pomiedzy nimi powiedzmy tak 0.8m.

mniechcial
18-08-2010, 09:16
Ja chciałbym zrobić taras możliwie najbliżej poziomu gruntu i stąd moje pytania? Czy niezbędne jest wykonywanie punktowych fundamentów, czy też legary można położyć na warstwie zagęszczonego piasku i żwiru jak to chyba zrobiono na zdjęciu poniżej? Dodam jedynie, że taras będzie raczej z modrzewia (czy krajowy czy syberyjski to jeszcze nie wiem).

Bolszakoof
19-08-2010, 17:24
http://images37.fotosik.pl/323/7544a34000c3711am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7544a34000c3711a)
http://images50.fotosik.pl/328/80bef38beba7d0fbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=80bef38beba7d0fb)
to taras który robimy(zdjęcia z samego początku) za kilka dni olejowanie i wrzucę fotki z finishu :-)

Bolszakoof
19-08-2010, 17:34
mniechcial na zdjeciu które dodałeś na pewno pod legarami są łupy betonowe. Legar nie może leżeć bezpośrednio na czymkolwiek. Nawet na słupie musi być papa podkładowa aby odizolować drewno (nawet 2-krotnie impregnowane) od innego materiału (betonowy słup, wylewka, parkiet etc)
Odradzam układanie legarów na zagęszczonym żwirze czy pisaku. Jeżeli chcesz mięć poziom podłogi (desek) jak najbliżej ziemi to możesz użyć bloczków betonowych zagłębionych w ziemii tak aby poziom 0 zerował się z gruntem. Na to oczywiscie papa i legar na kołki SM. Nie zapominajcie o spadzie koniecznym do odprowadzania wody! Optymalny spad dla tarasu z drewna to 1,5-2%% (max 2cm na każdy metr, większy spadek przy dużym tarasie jest mocno widoczny z większej odległości, a poza tym nie chcemy żeby się nam zupa w talerzy przelewała :) )

domofon5
19-02-2011, 17:42
Pytanie odnośnie spadku: jeśli pomiędzy deskami występują odstępy woda ma gdzie spływać - po co wtedy spadek?



mniechcial na zdjeciu które dodałeś na pewno pod legarami są łupy betonowe. Legar nie może leżeć bezpośrednio na czymkolwiek. Nawet na słupie musi być papa podkładowa aby odizolować drewno (nawet 2-krotnie impregnowane) od innego materiału (betonowy słup, wylewka, parkiet etc)
Odradzam układanie legarów na zagęszczonym żwirze czy pisaku. Jeżeli chcesz mięć poziom podłogi (desek) jak najbliżej ziemi to możesz użyć bloczków betonowych zagłębionych w ziemii tak aby poziom 0 zerował się z gruntem. Na to oczywiscie papa i legar na kołki SM. Nie zapominajcie o spadzie koniecznym do odprowadzania wody! Optymalny spad dla tarasu z drewna to 2-5% (2-5cm na każdy metr) w zależności od rozmiarów tarasu.

Best.technik
31-05-2011, 09:33
fotka podobnej sytuacji
jest kilka zasad co do tak nisko osadzonego tarasu
pierwsza-nie zapomnij zablokować wzrostu roślin pod tarasem


http://drewno-bud.pl/155.jpg

Widzę, że użyto tutaj jako legarów innego drewna (pewnie najtańszego, sosnowego) a na samym decku desek z drzewa egzotycznego. Czy to nie komplikuje sytuacji po kilku sezonach ? Moim zdaniem legary i deski powinny być z gatunku drewna zbliżonej gęstości (minimum 850kg/m3). Jest to dość często popełniany błąd - należy stosować materiał wlaściwej gęstości przy budowie konstrukcji tarasu (tzw. legarowania). Zdarza się, że zamiast gatunków zbliżonych twardością do deski tarasowej, zamiennie wykorzystywane są zdecydowanie tańsze, ale też adekwatnie niższej gęstości, a co za tym idzie trwałości, legary sosnowe. Pod wpływem zmian wilgotności drewno zmienia swoją objętość i choć jest to proces powolny i mało spektakularny, jego efekty bywają zadziwiające. Naprężenia powstające w drewnie mogą doprowadzić np. do wyrwania wkrętów z konstrukcji wykonanej z miękkiego drewna sosnowego, lub pozrywania śrub jeśli wykonane są one ze stali niskiej jakości. Widzę, że post jest z przed kilku lat, więc może prześle ktoś zdjęcia po kilku latach użytkowania?
Do zablokowania wzrostu roślin pod tarasem mozna użyć włókniny do zabezpieczenia przed chwastami.

Best.technik
31-05-2011, 09:40
Chce połozyć drewno egzotyczne na taras (taras w bloku, nie naziemny). Obecnie jest wykonany z malych plytek betonowych, ulożonych na jakimś żwirku, ponieważ pod tym wszystkim jest drenaż. Obecna konstrukcja jest bardzo stabilna.

Rozumiem, że pod deski idą legary - jak wysokie zastosować w mojej sytuacji?
Czy legary należy jakoś odseparować od tych płytek betonowych czy można je klaść na tych płytkach?
pamiętaj, że na balkonach obowiązują specjalne standardy - powierzchnia po której chodzimy musi być na odpowiedniej wysokości w stosunku do balustrady - dowiedz się zanim położysz wysokie legary + deski. druga sprawa to ciężar - czy drewniane deski + legary nie będą zbyt ciężkie? jeśli masz już płytki na tym tarasie to możesz też je pokryć gotowymi płytkami tarasowymi z kompozytu WPC, wyjdzie tanio i wygląda jak drewno, no i nie wymaga konserwacji. Robota żadna, ułożysz to w jeden dzień.

waldioman
15-07-2011, 20:54
Widzę, że użyto tutaj jako legarów innego drewna (pewnie najtańszego, sosnowego) a na samym decku desek z drzewa egzotycznego. Czy to nie komplikuje sytuacji po kilku sezonach ? Moim zdaniem legary i deski powinny być z gatunku drewna zbliżonej gęstości (minimum 850kg/m3). Jest to dość często popełniany błąd - należy stosować materiał wlaściwej gęstości przy budowie konstrukcji tarasu (tzw. legarowania). Zdarza się, że zamiast gatunków zbliżonych twardością do deski tarasowej, zamiennie wykorzystywane są zdecydowanie tańsze, ale też adekwatnie niższej gęstości, a co za tym idzie trwałości, legary sosnowe. Pod wpływem zmian wilgotności drewno zmienia swoją objętość i choć jest to proces powolny i mało spektakularny, jego efekty bywają zadziwiające. Naprężenia powstające w drewnie mogą doprowadzić np. do wyrwania wkrętów z konstrukcji wykonanej z miękkiego drewna sosnowego, lub pozrywania śrub jeśli wykonane są one ze stali niskiej jakości. Widzę, że post jest z przed kilku lat, więc może prześle ktoś zdjęcia po kilku latach użytkowania?
Do zablokowania wzrostu roślin pod tarasem mozna użyć włókniny do zabezpieczenia przed chwastami.

widzisz kolego zdjęcie wykonywanego tarasu w Norwegii gdzie
po pierwsze nie ma tak wysokich wahań wilgotności
po drugie nie jest to "najtańsza sosna" lecz wysokiej klasy materiał konstrukcyjny impregnowany w klasie IV tzn na wskroś
po trzecie znając charakterystykę drewna oraz parametry skurczu stycznego i promieniowego w układzie połączeń krzyżowych twoja filozofia odnośnie używania materiału o podobnej gęstości bierze w łeb wręcz stosując konstrukcję z drewna o niższej gęstości i odpowiednio długie wkręty prędzej unikniemy zerwania połączenia niż przy połączeniu deski z legarem o wysokiej gęstości

Zachari
17-07-2011, 16:42
Wszystko ładnie, pięknie tylko aby ten taras cieszył nas długo a co za tym idzie był pielęgnowany. Czasem zdarza się tak, że na początku jest fajnie a potem już żyje własnym życiem i niszczeje choć by był z peruwiańsko-japońskiego drewna;) Cóż, proza życia...

simpson123
20-07-2011, 19:17
Tak pielęgnować trzeba. Co rok olejować najlepiej. A co do tarasu to polecam, naprawdę bangkirai, albo thermojesion. Ja osobiście używam tego drugiego, a z konstrukcją tarasu również nie miałem problemu. Nie wiem czy się spotkaliście z filmą Drewex koło Warszawy. Właśnie od nich mam taras - system click. Prosty do złożenia, solidny, nie wystają żadne śruby, ogólnie polecam. A oferte też mają sporą.

Best.technik
20-07-2011, 20:15
Tak pielęgnować trzeba. Co rok olejować najlepiej. A co do tarasu to polecam, naprawdę bangkirai, albo thermojesion. Ja osobiście używam tego drugiego, a z konstrukcją tarasu również nie miałem problemu. Nie wiem czy się spotkaliście z filmą Drewex koło Warszawy. Właśnie od nich mam taras - system click. Prosty do złożenia, solidny, nie wystają żadne śruby, ogólnie polecam. A oferte też mają sporą.

Znowu ten marketing Drewexu... :)
To podeślij zdjęcia SWOJEGO tarasu

Marcin.gm
20-07-2011, 22:36
To chyba antyreklama bo tymi pojedynczymi wpisami o drewexie maja przynajmniej o jednego potencjalnego klienta mniej.

Ja dostalem kilka wycen za ok 30m2 tarasu. Najciekawsza bo najwyzsza ponizej (sama robocizna)

Wykonanie fundamętow betonowych 5000 + Układanie legarów 1000 + Odeskowanie tarasu 3000 =
Całkowity koszt wykonania tarasu: 9000

ernji
20-07-2011, 23:17
Witam.
Mam pytanie ,chciałbym wykonać niewielki taras na żwirze. Powiedzmy 3 x 1,8 m czyli 5,4 m kw. ile potrzeba żwiru aby przy wykopie ok 10 cm głębokości (czy może głębiej trzeba wykopać?)przygotować powierzchnie pod legary. Czy legary układać na krzyż na kantówkach czy też przygotować tzw koryto i w nim legary tylko prostopadle pod mocowanymi deskami?

Pozdrawiam

kokopl
24-08-2011, 18:06
Witam
Poszukuje wykonawcy na instalacje Tarasu Kompozytowego okolo 1500-2000m2
interesuje mnie cena za m2

marber24
23-02-2012, 11:00
Witam. Na wstępie to nie polecam tobie kupować materiału w Castoramie gdyż jest droższy niż może Ci zorganizować firma która bedzie mogła Ci zrobić profesjonalnie taras. Ja miałem robiony taras przez taką firmę i jestem bardzo zadowolony. Nie było to może aż tak tanio ale przynajmniej wiem że mam zrobiony porządnie taras który będę miał na wiele lat. Ja robilem taras z modrzewia syberyjskiego który można olejować na dowolne kolory i cenowo jest napewno bardziej konkurencyjny. Płaciłem za niego 300zł/m2 materiał plus robocizna na gotowo i jest przepiękny. odwiedz sobie strone tej firmy www.drewnomania.com.pl.

zOOr
23-02-2012, 15:30
ale zajechało reklamą :-)

owp
24-02-2012, 06:14
Pytanie odnośnie spadku: jeśli pomiędzy deskami występują odstępy woda ma gdzie spływać - po co wtedy spadek?
Też się zastanawam. Może ktoś odpowie?

Best.technik
24-02-2012, 10:32
Też się zastanawam. Może ktoś odpowie?

No tak ale tu chodzi o to żeby spadek był w kierunku OD domu, chyba nie chcesz żeby woda cofała Ci się do domu? Najlepiej to widać gdy jest źle zbudowany balkon, wtedy woda nie odpływa tylko stoi, zamarza, odmarza, ściana staje się mokra a woda sukcesywnie wsiąka. Zawsze gdzieś znajdzie sobie miejsce, które będzie drążyć. Później może Ci zająć nawet strop. Należy pamiętać o odpływie wody czyli zachowaniu odpowiedniego nachylenia podłoża w stosunku do budynku (ok. 5mm / metr w kierunku od budynku).
Natomiast odstępy między deskami należy zachowywać dlatego, że drewno cały czas pracuje i się naturalnie rozszerza. Dlatego nie należy zapominać, że deski należy układać zachowując odstęp kilku milimetrów od siebie.

owp
24-02-2012, 20:14
Czyli chodzi o spadek gruntu pod tarasem? Chyba że inaczej rozumiemy deski na tarasie, ja myślałem o czymś takim http://www.dom.pl/taras-drewniany-imgid-15204.html

Best.technik
27-02-2012, 10:15
Czyli chodzi o spadek gruntu pod tarasem? Chyba że inaczej rozumiemy deski na tarasie, ja myślałem o czymś takim http://www.dom.pl/taras-drewniany-imgid-15204.html
tak, dokładnie o tym mówię.
musi być spadek gruntu pod deskami, bo inaczej woda będzie tam stać przez cały czas. Potem może latem woda parować na deski i od spodu będzie wchodzić wilgoć, zimą może woda zamarzać.

D*om*
01-10-2012, 13:16
Moim skromnym zdaniem miękki legar sosnowy czy "wysokiej klasy materiał konstrukcyjny impregnowany w klasie IV tzn na wskroś", czyli najtańszy świerk impregnowany ciśnieniowo nie utrzyma desek egzotycznych i żadna filozofia mu w tym nie pomoże. To tylko kwestia czasu.

widzisz kolego zdjęcie wykonywanego tarasu w Norwegii gdzie
po pierwsze nie ma tak wysokich wahań wilgotności
po drugie nie jest to "najtańsza sosna" lecz wysokiej klasy materiał konstrukcyjny impregnowany w klasie IV tzn na wskroś
po trzecie znając charakterystykę drewna oraz parametry skurczu stycznego i promieniowego w układzie połączeń krzyżowych twoja filozofia odnośnie używania materiału o podobnej gęstości bierze w łeb wręcz stosując konstrukcję z drewna o niższej gęstości i odpowiednio długie wkręty prędzej unikniemy zerwania połączenia niż przy połączeniu deski z legarem o wysokiej gęstości

Lopesjus
01-10-2012, 14:00
Moim skromnym zdaniem miękki legar sosnowy czy "wysokiej klasy materiał konstrukcyjny impregnowany w klasie IV tzn na wskroś", czyli najtańszy świerk impregnowany ciśnieniowo nie utrzyma desek egzotycznych i żadna filozofia mu w tym nie pomoże. To tylko kwestia czasu.

Panta rei. A co powiesz o podkładach kolejowych leżących nierzadko ponad czterdzieści lat?

Lopesjus
01-10-2012, 14:03
ale zajechało reklamą :-)

Wystarczy pogooglać:

http://www.favore.pl/user/marber24.html

Tzw. szeptany marketing

EDIT: nie zwróciłem uwagi, jak stare są te posty

D*om*
01-10-2012, 14:31
Nie neguje tego, że nasze krajowe drewno długo wytrzyma w dobrym stanie, przy właściwym montażu i impregnacji. Natomiast neguje połączenie miękkiego drewna iglastego jako pod konstrukcję tarasu z twardej deski egzotycznej. Byłem na kilku takich reklamacjach, w których zastosowano właśnie takie połączenie. Tarasy były do wymiany. Deski z egzotyka utrzyma wyłącznie porządny wkręt ze stali nierdzewnej, kręcony od góry w legar z równie twardego materiału.
Co się tyczy podkładów kolejowych to były ciśnieniowo nasączane olejem kreozotowym, a przez to bardzo odporne na działanie warunków atmosferycznych i bardzo żywotne jak piszesz nawet 40 lat. Jednak opary oleju są toksyczne i szkodliwe, dlatego raczej nie polecam na tarasy ;)


Panta rei. A co powiesz o podkładach kolejowych leżących nierzadko ponad czterdzieści lat?